Şimdi Ara

Kapı yan döşemeye kumaş ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
2
Favori
15.448
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Orijinal kumaşı bu.

Aracın peugeot 306, aracımın yanlık kumaşları attı. Klasik bir sorun.

Kapıyı ve kumaşı söküp, tekrar takmak için aletim, edevatım, imkanım velhasıl herşeyim var ama kumaş konusunda bilgim sıfır olduğu için suni deri dışında buraya nasıl bir kumaş çekebilirim.

Hatta soruyu biraz daha kısaltayım; astarlı bir kadife kumaş alsam (ürün de bu) yukarıdaki kapıya uygun olarak şekil verebilir miyim ? veya aynı sitede parlak kadife kumaş var.

Sıkıntımı sanırım dile getirebilirmişimdir.
    Konu hakkında bilgisi olan, bana bir yol göstebilecek herkese şimdiden teşekkürler.

• suni deri öneririm, daha hoş ve kaliteli duruyor
  • Benim de benzer sorunum var bir türlü girişemedim cesaret de edemiyorum açıkcası. Döşemeyi yıkarken çok fazla su ve kuvvetli çektirme kullandığımdan yapışkanı da zarar gördü sanırım.

Discovery de araba yenileme programında böyle döşemeyi sprey bir yapıştırıcı ile yapıştırıyorlardı. Bally gibi bir yapıştırıcı ama sprey kutuda, sıkıyorlar eşit derecede ve gerdirerek yapıştırıyorlardı.

Benzer diğer bir sorunda kapı haricinde sol ön sütunda var, kumaş tamamen çıktı artık ve altında ufalanmış toz gibi şeyler dökülüyor. Sanırım bu döşemelik kumaşların ekstradan özel bir katmanı daha var altında değişik bir astar herhalde.

http://solutions.3m.com.tr/wps/portal/3M/tr_TR/Industrial-Adhesives-Tapes/-/Products/Featured-Products/?PC_Z7_RJH9U52300FJD0I1LVGPHG2CM5000000_assetId=1319235309279

• Bazı araçların orijinal kumaşlarının altında sünger oluyor. Tabi zamanla sünger toza dönüşüyor. Ufalanan sünger olabilir.
    Yapıştırma yapsam bile yeni bir kumaş takmakla aynı eforu harcayacağım. Yeni yenidir :)

Suni deri konusunda da açıkçası orijinal olan veya en azından görünen şeyleri çok seviyorum. O yüzden orijinal kumaşının da fotoğrafını ekledim. Belki birileri biliyordur diye :) Ayrıca aracınım üzerinde halen orijinal kasetçaları var :)
  • Acaba hangi tip kumas gider metresi 7 liraya olanlar var onlardan alsak nasil olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • izmir 3.sanayıde bora aracım ıcın , sarkan tavan ve kapı ıclerı için 450 tl fıyat vermıslerdı 2 hafta once
  • Konuya geri dönüş olsun.
    Döşemelik kadife kumaş aldım ! Metrekare fiyatı muhtemelen değişkendir.

140x250 cm 70 TL ye geldi.
    30 TL bir kutu derby 76
    306 için konuşuyorum; kesinlikle bir ısı tabancası ve lehim şart !
    Döşeme ile kapı plastiğini, plastik dübelleri eriterek preslemişler ! Kesinlikle akıllı adam işi değil ! Uyarmadı demeyin !
    Tek başınıza işe kesinlikle girişmeyin, yanınızda becerikli biri olsun.
    İşin sırrı kumaşı gerdirerek yapıştırmak. Gerdirmek için plastik takoz kullandık.

İlk kapı 4 saat sürdü, olayı kavrayınca diğer üç kapı 8 saat te bitti. İki günde hallettik.
    En uzun süren olay; döşeme ile alt plastiklerden ayırıp, tekrar plastik takozlara yapıştırmak oldu. Isı tabancasıyla başka bir plastiği eriterek kapıları yine plastik ile yapıştırdık.
    Yaptımız iş 10 üzerinden anca 9 alır. İlk defa böyle bir işe kalkıştımız düşünülürse hiç fena sonuç değil.

Son hali;

• Elinize sağlık güzel iş çıkarmışsınız. Bende megane 2 için yapmak istiyorum ama henüz cesaret edemedim.
  • Merhaba, ben oto döşeme işi yapıyorum. Kumaş kalitesi çok önemli silinebilir olması için. arkadaşımız derby kullanmış yazın o kapı döşemesi eğer sıcak memlekette ise açacak. Herkes ben yaparım diyor. Evet bizde annemizin karnında öğrenmedik ancak. Her işin püf noktaları var. Önemli olan yapıştırıcı, orjinal kumaş ve el becerisi. ASLA siz yapamazsınız diyemem herkes yapabilir. Dileyen herkese orjinal kumaş ve yapıştırıcı gönderirim Aydın'da oto döşemeAydın'da oto döşeme
  • Megane 2 Kapı döşemesinde ve çoğu kapı döşemesinde kullanabileceğiniz esnek, silinebilir kapı döşeme kumaşını bu siteden temin edebilirsiniz tavsiye ederim. Oto Aksesuarı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.