Şimdi Ara

Kapanma Problemi - Powerdanmıdır ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
267
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Paneldeki sistemimde ara sıra kapanma problemi yaşıyorum.Sanki elektrik gitmiş gibi bir anda kapanıyor.Açmaya çalıştığımda kasadaki HDD ledi sabit yanıyor Power ledi hiç yanmıyor anakartın üzerindeki led yanıyor , fanlar dönüyor ama görüntü gelmiyor.Sorun olduğu zaman HDD , cd rom , dvd rw , vga , ram , işlemci herşeyi söktüm sadece anakart - psu olarak bıraktım yine aynı şekilde HDD sabit ışığı sabit yandı power ışığı yanmadı.Sorunumun anakart yada psu dan kaynaklandığını düşünüyorum ama bu sorun her zaman olmuyor olduğu zamanda deli ediyor.Parçalarımın hepsinin garantisi devam ediyor servise göndersem bu sorunu yaşadığımı nasıl ispat edebilirim ? Bana bişey yok sağlam diyip gönderirlerse kan çıkar Bir arıza mutlaka varki bu sorunu yaşıyorum.Sizlerin fikirleriniz nelerdir ne yapmam gerekir ?

Teşekkürler.

• Sorun biostan kaynaklanıyor olabilir ayrıca kablolarını kontrol et belki yaptığın bir ayarda olabilir ve kasadan prize giden kabloda kırık olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umut_baris -- 10 Temmuz 2010; 17:50:47 >
  • sorun ilk etapta anakart ve psu kaynaklı gözüküyor....
  • Sorunun kaynağını %99 buldum PSU daki 4 pin 12V uç biraz yalama olmuş anakarta girdiği yerden oynayınca sorunu yaşıyorum bastırınca düzeliyor.Ucu işinin ehli bir yerde tekrardan çaktıracam.Birde elleyince aynı uçta tam plastik olan yerde hafif bi ısınma hissediliyor ( el yakacak kadar fln değil sadece hissediliyor ) Bu normalmidir yoksa PSU nun 12V çıkışında bir sorunmu var ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.