Şimdi Ara

Kapaklı jantın kapağını takmamanın zararı var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
1.275
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Jant kapaklarımda kırıklar ve yarıklar var. Lastiğe kadar taşan bazı kısımlar var. Balans yapıyor gibi bir hisse kapılıp kapakları söktüm. Sanki düzeldi gibi. Sökerken kapaklardan birer avuç da kum çıktı.(evimin civarında inşaat var iş makineleri çalışıyor)

Doğrusu geri takmak istemiyorum. Bir sıkıntı yaratır mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• süs onlar çirkin durmasın diye o şekilde
  • Çirkin durur sadece. Onun dışında hiç bir zararı olmaz, aksine faydalıdır da.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Atl@s

süs onlar çirkin durmasın diye o şekilde

• 1-2 ay önce bende çıkardım, bence daha şık oldu :) tabi benim arabamın tamponları - çıtaları vs. hep boyasız siyah olduğu için yakıştı. (ilk kasa en baz model mavi palio)

ayrıca jant kapağının zerre faydası olmadığı için kapaksız gezmeninde zararı yoktur.
  • imkanınız varsa çelik jant alın
  • Bir şey olmaz. 2011 yılıydı kışın 3 ay jant kapaklarımı çıkartıp öyle gezmiştim. Şantiye ye gidiyordum o zamanlar ve kapak takıntısı var bende, çizik olunca atıp yenisini alırım. Bu yüzden çıkartıp kapaksız yani siyah jantlarla gezmiştim 3 ay. Hoşuma da gitmişti.
  • Aracım siyah, tamponlar plastik olduğundan sırıtmadı çıkarınca. Aracı yıkatıp lastikleri ve tamponları parlatınca şık durdu, hoşuma gitti.
    Eğer bir zararı yoksa kapaklar evin deposuna.
  • Kapaksız sıkıntı yaratmaz,öyle kullanın.Kapağın dezavantajlarına gelirsek yağmur yağdıktan sonra kapak altına güneş gelmediğinden o bölge nemli kalıyor.Ve kuruması daha geç oluyor,paslanmalar genellikle jantlarda orta kısımdan başlar.Çok azda olsa balans ve rüzgar sürtünmesine sebebiyet veriyordur ama sürücü tarafından hissedilmez.Bu yorum mantık yürütülerek yazılmıştır,gerçeklik payı aramayın
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.