Şimdi Ara

Kanuni Hangi Ulkenin Malı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
40.403
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

http://www.cpi-motor.com.tw/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okyaypay -- 3 Ocak 2006 15:36:50 >
  • değerli bir abim olan ve goldstar bilgisayarın sahibi olan muhammer ünal abim bana ramzeyin motoru çin malı demşti kendisinde şimdi 1998 model suzuki gsxr 600 var (www.goldstarbilgisayar.com) link ekleyemedim malesef kurusura kalmayın
  • Öncelikle bu konu bir aşağıda motosiklet bölümü varken niye buraya açılmış anlamadım. Herhalde en iyi onlar bilir. Bence yanlış yere açılmış, bu bir.

İkinci nokta ise Kuralkan yıllık 100.000 motor üretim kapasiteli yeni bir tesis kurdu ve içinde AR-GE bölümünü de barındırıyor. Tesis kasım 2006'da deneme üretimine başladı, şu an seri üretime geçtiler. Burada üretilen modellerde yerli üretim oranı %50-%75 arasındadır. Kanuni markası altında 35 model satılıyor. Bunların 17'si tamamen ithal, 18'i yerli üretim. İthal olanlar Çin ve Tayvan menşeli.

Kanuninin yeni üretim tesisinde şu bölümler bulunuyor: dişli imalat, talaşlı imalat, boyahane, dökümhane, cnc tezgah bölümü, laboratuar, ar-ge, tasarım-modelleme stüdyosu, kalıphane, merkez servis, depo ve sevkiyat bölümleri. Tek vardiyada günde 500, çift vardiyada günde 1000 motor üretilebiliyor.

Yerli modellerin çoğunun modelleme-tasarım işleri İtalya vet Tayvan vb. gibi ülkelerde yaptırılırken, üretimin en az %50'sinin fabrikada yapılmasına özen gösteriliyor. TFabrikanın tasarım-modelleme bölümünde 2008 ve 2009 yıllarına ait yeni çıkacak modellerin tasarım çalışmaları devam ediyor.

Yerli üretilen modeller şunlar:
    Zebra 90, enduro 200,trigrina 100, racer 200, elite 100, caracal 200, cheetah 125, cross 250, windy 125, tiger 250, breton 125, motorun 150, seyhan 150c, trex 150, seyhan 125t, rocco 150,minibike 50, freedom 200, storm 150.

Yukarıdaki modellerin bazıları doğrudan lisans altında üretiliyor.

Yukarıdaki 18 model dışında kalan ve kanuni markasını taşıyan 17 model ise doğrudan ithal ediliyor.

Kanuni'nin kendi modellerini tasarlamaya başladığının en önemli kanıtı, firmanın düzenlediği tasarım yarışmasıdır. Yarışma son katılma tarihi maalesef 20 eylülde sona erdi.

Bir düzeltme: Kanuni'nin yeni ve modern fabrikası Dudullu'da değil, Tuzla'dadır. Dudullu'daki eski fabrikaydı. Dileyenler Tuzla'ya gidip üretimi görebilirler ve böylece burda yapılan anlamsız ve mesnetsiz spekülasyonlara gerek kalmaz.

• quote:

Orjinalden alıntı: cosworth

kesinlikle cin malı olmasına ragmen fiyatı diger cin markalarından pahalıdır almanın hic bi manası yoktur

quote:

Orjinalden alıntı: infinite

kesinlikle çin malıdır...burada Kanuni etiketi üzerine yapıştırılıp satılır

kesinlikle Çin malıdır...Kanuni şeklinde Türk markası imajı yaratılabilir...ama bunun gibi birçok örnek var ülkemizde...

HARPUT-RMZ-UĞUR MONDIAL....gibi onlarca örnek mevcuttur ve Alayıı ÇİN malıdır dandiktir dökülür bozulur stabil değildir...

quote:

Orjinalden alıntı: okyaypay

tayvan dedik hala tartışılıyor

http://www.cpi-motor.com.tw/

arkadaslar ne guzel atip tutmussunuz.Hele cin ve tayvan diyen arkadaslar size koptum.Kuralkan grup Van'in sayili ailelerindendir.ve kanuni markasini MZyi turkiyede pazarlamak icin kurmuslardir daha sonra MZyi satin alip Kanuni markasi ile uretime baslamislardir.Tabi ki bazi modellerin motorlarini ve/veya tasarimlarini asya ulkelerine yaptiriyorlar.Ama bu sadece ve sadece cin mali urunler ile rekabet icin yapilmaktadir.

Bu kadar kesin bilgiler vermemin sebebi Kuralkan ailesinin hem aile dostumuz hem de yakin akrabamiz olmasidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F59D38BB6 -- 8 Ekim 2007; 1:01:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: uranus

kanuni bir Türk markasıdır,İstanbul Dudulluda fabrikası vardır burada üretim yapmaktadır doğu Almanya markası MZ'yi satın alarak Türkiyeye getirdi daha sonra ürünü geliştirerek KANUNİ adı altında piyasa sundu, aynı zamanda DELL markasını Türkiye getiren ve KRN bilgisayar üreten SENTİM aynı bünyededir.

MZ'i satın almadı ilk geen mz motorlar BMW tarafından üretilmiştir... Daha sonra kombassan TÜRKİYE 'd distribitorü oldu ve isim hakkını kullanarak kanuni mz olarak bir süre üretti .
    isim hakkı nı bitirdi ve seyhan modeli olarak devam ttirdi bu sıradada kore ve çinden parçalarını almaya başladı .... en son .KANUNİ oldu v.s. MZ 'i satın almak öyle kolay değil yani MZ çok uzun geçmişi olan bir markadır... her babayiğidin harcı değil öyle satın almak...

Orjinal mz alman markası ve uzun zaman BMW bünyesinde oan bir marka ama son halii pek yok gibi web sitesi v.s. hiç bir bilgi bulunmuyor ...

• quote:

Orijinalden alıntı: onur@

kanuni marka olarak türk markasıdır ama sattığı motorların hepsi çin malıdır. sattığı motorların tamamen benzerlerini mondial, yuki motor vs gibi atmasyon markalarda görmek mümkündür... hepsi çin malıdır. kanuninin mantığı sattığı bu motorları parça parça çinden ithal edip, burada montaj yapmak ve 2 yıl garanti vererek 10 liralık malı 100 liraya satmaktır. siz siz olun uzak durun. motor piyasasına girince, ikinci elinin hiç para etmeyişinden ve motorcular tarafından adam yerine konulmayışından kalitesini anlayabilirsiniz...

+1

Aynı şeyi artema da yapıyor.
  • Montaj Türkiyede gerçekleşiyor parçalar motor vs herşey çinden geliyor..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hort güzelmiş Ben Kanuni'yi Türk markası diye biliyorum. Türk değilse bile büyük ihtimalle Türk ortağı vardır. Yoksa adını niye Kanuni koysun?
  • MArka adı olarak Türk fakat hyosung ile ortaklığı sonrası çoğu ürünlerini fason üretmekte ve ürettirmektedir.Parçaları tamamen çin ve kore menşeilidir.Mondial gibi markalarla aynı modellere sahiptir,dağıtım ve servis ağı avantajı nedeniyle daha güven veren bir markadır.Kymco vareken alınmayacak bir markadır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: veynah

quote:

Orijinalden alıntı: uranus

kanuni bir Türk markasıdır,İstanbul Dudulluda fabrikası vardır burada üretim yapmaktadır doğu Almanya markası MZ'yi satın alarak Türkiyeye getirdi daha sonra ürünü geliştirerek KANUNİ adı altında piyasa sundu, aynı zamanda DELL markasını Türkiye getiren ve KRN bilgisayar üreten SENTİM aynı bünyededir.

MZ'i satın almadı ilk geen mz motorlar BMW tarafından üretilmiştir... Daha sonra kombassan TÜRKİYE 'd distribitorü oldu ve isim hakkını kullanarak kanuni mz olarak bir süre üretti .
    isim hakkı nı bitirdi ve seyhan modeli olarak devam ttirdi bu sıradada kore ve çinden parçalarını almaya başladı .... en son .KANUNİ oldu v.s. MZ 'i satın almak öyle kolay değil yani MZ çok uzun geçmişi olan bir markadır... her babayiğidin harcı değil öyle satın almak...

Orjinal mz alman markası ve uzun zaman BMW bünyesinde oan bir marka ama son halii pek yok gibi web sitesi v.s. hiç bir bilgi bulunmuyor ...

Arkadaşın verdiği bilgiler 7 sene öncesinin bilgileri. Dolayısı ile siz 7 yıl önce yorumlanmış bir yoruma yorum attınız. Yorum sahibini de haberdar edelim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stones -- 16 Haziran 2013; 8:03:47 >

• Konu orjinal olmuş.

7 yıllık hort daha bi orjinal. :)
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.