Şimdi Ara

KANSERLEME YAPMAYIN, FIRINLAMA YAPIN! (EKRAN KARTI FIRINLAMA VE İNSAN SAĞLIĞI) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
8
Favori
10.567
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
120 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • @yelkowan Sıkıntı var mı hocam gözde falan iyi misin ?
  • Hocam bilgilendirme için çok sağol gerçekten yararlı bir paylaşım olmuş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sen hayatında cornflakes yiyormusun, kola içiyormusun, ekmek yiyormusun soya sosu kullanıyormusun, genetiğiyle oynanmış gdo lu mısır şurupları içeren çikolata şeker abur cubur mısır cipsleri tüketiyormusun tüketiyorsan emin ol fırında 1 defalık 7-8dk ısıtılmış bir ekran kartından alacağın zehirin kat be kat zehirini bedenine alıyorsun kendini kısır, kanser senden doğacak çocukların cinsiyet karmaşasına sahip olacak şekilde genetiğini bozuyorsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WarSaw -- 5 Haziran 2019; 22:10:52 >
  • Lehimden dolayı engelli raporu alan çok insan var. Çok dikkat edin

• quote:

Orijinalden alıntı: masterxoloss

2 haftada 1 fırına atıyorum şimdiye kadar 15i geçmiştir bundan sonra dikkat edeyim bari
    Ekran kartı lokantası açmayı düşündün mü forumdaş? Çorbası iyi oluyor diyorlar.

• Baholi kullanıcısına yanıt
    Lokanta açmayı düşünmemiştim de arkadaşlara ikram ettim sık sık hep tuzunu biberini düzgün ayarlıyamadım diye şikayet edip durdular
    Aşçılık pek bana göre değil sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi masterxoloss -- 5 Haziran 2019; 22:21:23 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Tuz, biber önemli. Onu da halledersen tamamdır. Lokmacılar seninkinin yanında solda sıfır kalır diye düşünüyorum.

• Ekran kartlarıyla mining yapıyorum. Maximum 65 derece ile çalışıyorlar. Bunda bir sakınca var mıdır arkadaşlar? Lehim konusuna vakıf değilim de

• bilen de konuşuyor bilmeyen de.
  • bir insan neden ekran kartını fırına atma ihtiyacı duyar ki sırf çalışsın diye böyle bir şeyi yapmaya kalkar? at çöpe gitsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B-2 Spirit -- 5 Haziran 2019; 23:1:10 >
  • Peki bu fırınlama işi tam olarak neye yarıyor ? Benim 2-3 sene önce laptobumun ekran kartı yanmıştı. Netten araştırmıştım fırınlama yapılması gerektiğini fakat bu durumun geçici olduğunu ; bunun yerine re-balling yönteminin daha sağlıklı olduğunu öğrendim. Acaba bu işlem daha mı sağlıksız ?
  • Arkadaşlar yok mu hiç çevrede orta seviye bir elektronikçi yani sunny yetkili servisi gibi daha çok esnaf olan yerler, elektronikçiler. Götürün hava üflemeli havya ile versin püsküyü, ne parça çıkartacak ne ne parça takacak. Zaten süreceği 10 dk.

Usta iyi günündeyse canın sağolsun der gönderir. Diğer türlü 10-20 tl'ye el sıkışırsınız. Ne kaç derecede kaç dakika durdurayım ne de hava çıkışı olmasın tarzında bir sorununuz olur. Hem her lehimin eriyip tekrar tuttuğundan emin olursunuz hem de düzgün iş olur.

Yapacağı ustanın pasta sürüp havyayı üstten tutup gezdirmek. Bitti.
  • apali42 kullanıcısına yanıt
    Ben de hocam eyvahh dedim ama iş işten geçti. .

• tepetör T kullanıcısına yanıt
    Youtube LG G3 fırınlamayla dolu ama uyarı olarak hiç biri söylemiyor.

• WarSaw kullanıcısına yanıt
    Hocam elma ile armut meselesi bu. Insanları yanlış yöneltmeyin.

Düşünün besinlerin genetiği ile oynayan firmaların dahi besinlerinde tespiti halinde firmanın en kötü ihtimalle iflasa en iyi ihtimalle milyarlarca dolarlık zarara kadar yolu olacak zehirli metaller bunlar.

Bahsettiğiniz ürünler de zehirli. Ama bu tarz ağır metaller ile kıyas yaparsanız kum tepesi ile ağrı dağı gibi olur...

• cartok kullanıcısına yanıt
    Mining ekran kartının normal çalışma senaryolarından biridir. Kartın ısınacağı öngörülen noktaları kontrollü bir şekilde ısınır. Sorun olmaz.
  • 11_serhat_11 kullanıcısına yanıt
    Re-balling dediğiniz olay ekran kartının grafik işlemcisinin sökülüp yeniden monte edilmesi işlemine verilen addır. Alanında uzman personeller tarafından uygun alet ve imkanlarla gerçekleştirilir. İşlem bittikten sonra kart size teslim edilir ve bir zararı yoktur.

Fırınlamada ise kartın tamamı sıcak bir ortama sokularak yüksek sıcaklıkta deformasyona uğrayacak parçalara rağmen bu işlemde iletkenliğini yeniden kazanacak elemanlar uğruna tüm kart ısıya maruz bırakılır. Kartın tamamı ısıya maruz kalacağı için sonuç şansa bağlıdır. Sonuç olumlu bile olsa kartın diğer sağlam bileşenlerinin ömrü kısalmış olur. Bu nedenle günü kurtarma işlemidir.

Balling denilen olay Ball Grid Array(BGA) yapısındaki lehimli montajın yapılmasıdır. Lehim noktaları montaj esnasında top şeklini aldığı için bu isim verilmiştir.

KANSERLEME YAPMAYIN, FIRINLAMA YAPIN! (EKRAN KARTI FIRINLAMA VE İNSAN SAĞLIĞI)

Pin Grid Array(PGA) günümüzdeki orta ölçekteki ev-ofis kullanıcılarının kullandığı AMD işlemcilerde olduğu gibi pinlerin işlemci üstünde olduğu bağlantı şeklidir.

Land Grid Array(LGA) günümüzdeki orta ölçekteki ev-ofis kullanıcılarının kullandığı intel işlemcilerde olduğu gibi pinlerin anakart üzerinde olduğu bağlantı şeklidir.

Sizin sorduğunuz re-balling olayı masaüstü işlemcileri evinde çıkarıp takan kullanıcılar ile mantık olarak aynıdır. Sadece lehim sökülmesi gerektiği için uzmana ihtiyaç vardır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Free Man.

Hocam elma ile armut meselesi bu. Insanları yanlış yöneltmeyin.

Düşünün besinlerin genetiği ile oynayan firmaların dahi besinlerinde tespiti halinde firmanın en kötü ihtimalle iflasa en iyi ihtimalle milyarlarca dolarlık zarara kadar yolu olacak zehirli metaller bunlar.

Bahsettiğiniz ürünler de zehirli. Ama bu tarz ağır metaller ile kıyas yaparsanız kum tepesi ile ağrı dağı gibi olur...
    hayatında kaç defa ekran kartı fırınladın?
    bir insan hayatında kaç defa ekran kartı fırınlamıştır?

senin anlatımını okuyanda zannedecek evin fırınında millet demir eritme fabrikası kurmuşta oluk oluk kart eritiyor lehimlerini akıtıyor fırından buharlar yükseliyor sonrada orada kalan kalıntıların üzerine yemek pişirip yiyorlar. sen ona varıncaya kadar içtiğin sigarayı bırak sonra konuşalım. tamam faydalı bilgi vermeye bilinçlendirmeye çalışıyorsun ama şu söylediğimi karalamaya çalışman senin tamamiyle farklı bir algı oluşturma çabasında olduğunu gösteriyor.

• Yaa daha yeni yaptım arkadaş hiç aklıma gelmedi bunlar..

Tüh ya neyse fırını yenilerim artık...

Temizleme şansımız Yok mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edirneli86 -- 6 Haziran 2019; 6:35:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: B-2 Spirit

bir insan neden ekran kartını fırına atma ihtiyacı duyar ki sırf çalışsın diye böyle bir şeyi yapmaya kalkar? at çöpe gitsin
    Zengin misiniz? Ekran kartı.goruntu veriyor ama dikine yâda yatay çizgiler var görüntü karıncali.

Atıyorsun 200derece fırına 5 dk bekletip soğutup takıyorsun çizgi falan kalmıyor.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.