Şimdi Ara

Kanal A HD Ses var Görüntü yok.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
23
Cevap
0
Favori
21.828
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kanal A HD de Ses var görüntü yok arkadaşlar.

Ekranda "Video Sinyali Yok" yazıyor. TV olarak algılanmış, radyo değil zaten radyolarda radyo diye belirtiyor ve ekranı kapatıyor.
    Kanalın SD sinde sorun yok.

Bunun nedeni ne olabilir.
    Başka bu sorunu yaşayan var mı?

Uydu alıcı dahili. TV Panasonic TX-P55VT30E

• mr.shadowx kullanıcısına yanıt
    Yalnızca bu kanal da mı durum bu şekilde yoksa tüm HD kanallar aynı mı? Cihazınız HD uyumlu olmayabilir. HD uyumlu olmayan cihazlarda yalnızca sesi alabilirsiniz görüntüyü alamazsınız.
  • dncr54 kullanıcısına yanıt
    Hocam tv FHD. Diğer HD kanallarda sorun yok. Çıkmayan kanal yok, zaten tv otomatik kendisi buluyor yeni kanalları.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr.shadowx

Hocam tv FHD. Diğer HD kanallarda sorun yok. Çıkmayan kanal yok, zaten tv otomatik kendisi buluyor yeni kanalları.

receiverinizden ses tuşuna basın orada seçeli seçeneğin diğerin seçin ses geliyor ses seçeneği ile alakalı bir durum otomatikte tv ler tanımıyor farklı bir ses modumu kullanıyorlar bilmiyorum diğerini seçince ses geliyor sorun yok ben böyle çözdüm

• yuxeses kullanıcısına yanıt
    Sorun ses değil ses geliyor görüntü yok. No video signal diyor. Ama multi yazıyor altta. Ses mi multi yoksa görüntü mü acaba.

Bu tv de aynı kanal üzerinde multi video seçeneği de vardı sanırım. Eve gidince denicem. Ama sanmıyorum.
  • quote:

Sorun ses değil ses geliyor görüntü yok. No video signal diyor. Ama multi yazıyor altta. Ses mi multi yoksa görüntü mü acaba.

Bu tv de aynı kanal üzerinde multi video seçeneği de vardı sanırım. Eve gidince denicem. Ama sanmıyorum.
    aynı sorun bendede var üstelik teledünyada sadece kanal a hd de şifreli kanal diyor ama ses var. dahili dvb-c tuner var tvim panasonic 42gw20e . dahili uydu alıcısında denemedim ama sizde olduğu gibi bende de aynı diyecektir. sanırım tv ile alakalı, sizin tv benimkinden bir üst yeni nesil belki güncellemeyle çözülebilir bu sorun , günceleme denedinizmi?
  • firstemperor kullanıcısına yanıt
    Son yazılım var hocam. Kanal a sd de sorun yok. Hd de video sinyali yok yazıyor. Panasoniclerle alakalı bir durum mu dersiniz? Anten benim çok iyi ayarlı değil antenini iyi ayarlayıp tekrar deneyip haber verirseniz. Çözelim bu sorunu.

Pardon hocam. Dahili uydu alıcı ile denemediyseniz tv ile alakası yoktur. Kanal şifreli mi acaba. Turksatın sitesinden bakmak lazın mobilde olduğum için bakamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mr.shadowx -- 5 Ocak 2015; 22:35:01 >
  • panasonic ile alakalı aynı sorun bende de var
  • O zaman aklıma desteklenmeyen bir formatta yayın yapıldığı geliyor. Çözüm için bir fikriniz var mı? Kanala ya da Türksat a bilgilendirme yapılsa olabilir mi?
  • quote:

O zaman aklıma desteklenmeyen bir formatta yayın yapıldığı geliyor. Çözüm için bir fikriniz var mı? Kanala ya da Türksat a bilgilendirme yapılsa olabilir mi?
    Aynı sorun bendede var. Tv philips led tv.HD rceiver JS 3004.D smart modül takılı. Çıkmayan kanal yok. Sadece kanal A HD de söylediğiniz gibi ses var, görüntü yok. Hem kendi TP sini hem de Türksat arama tp lerini taratarak denedim. Aynı. Ses var ,görüntü yok. Çözemedim . SD olanda görüntü de var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: salvadordali03

Aynı sorun bendede var. Tv philips led tv.HD rceiver JS 3004.D smart modül takılı. Çıkmayan kanal yok. Sadece kanal A HD de söylediğiniz gibi ses var, görüntü yok. Hem kendi TP sini hem de Türksat arama tp lerini taratarak denedim. Aynı. Ses var ,görüntü yok. Çözemedim . SD olanda görüntü de var.

Alıntıları Göster
    50VT50 Kanal A ve TVNet HD ses var görüntü yok. Bu konuda çözüm bulabilen var mı?
  • Bu durumu ya panasonic ya turksat ya da bu kanallara bildirmek lazım.
  • mr.shadowx kullanıcısına yanıt
    Jameson 3004 HD cihazinda Kanal A HD ve TV net HD kanallarında, Grundig DSR 8200 cihazında ise sadece Kanal A HD de görüntü yok. Geçersiz servis uyarısı veriyor. Aslında çoğu kişinin cihazinda bu sorun var ama kanalı izleyen sayısı az olduğu için sorundan bihaberler.
  • TVNet HD hakkında yorum yapamam ama Kanal A HD TP'si Showturk TP'si ile çakışma yaratabiliyor. Bende next minix HD amigo cihazda Kanal A HD için benzer sorun olmuştu. Sorunu şöyle çözdüm. Kanal A HD TP'sini sildim ve 11039 yerine 11037 olarak girdim frekans değerini ve öyle ekledim kanalı. Showturk zaten 11045'te duruyor aynen. O zamandan beri sorunsuz izliyorum.
  • Kanal a hd ve tvnet hdyi izleyemiyorum.
  • Turksat a yazdım mail attım adamlar cevap bile vermediler.
  • Sayın mr.shadowx'e özel mesaj da attım ama konuyu da devam ettirmek için sorayım arkadaşlar...Sorunu çözdünüz mü ? Ben de de aynı sorun TV net HD fazlasıyla var !
  • TV nwt HD ve Kanal24 HD sorın devam ediyor SD frekanslarında sorun yok çözüm bulan var mı tv FHD panasonic plazma
  • hayır arkadaşlar çözüm bulamadım. daha doğrusu uğraşmadım. aslında tv izlemediğim hatta o kanalları hiç izlemediğim için unuttum gitti. ama yukarıda arkadaşın dediği frekans çakışma olayını bir deneyin derim. yada boşverin kimin umrunda saçma sapan kanallar. hizmet veremiyorlarsa kendileri düşünsünler. illa izleyeceğiniz birşey olursa da, ki sanmıyorum, SD izleyiverin :)
  • Ben de Panasonic sahibi olarak bu sorunu hep panasonic'lerde duyuyorum. Kanala zaten iflas etti. Sorun 24HD, tvnet HD,360 HD , TV4 HD olarak devam ediyor. Muhtemelen Panasonic'in dahili uydu alıcısıyla ilgili bir problem. Geçen Samsung harici uydu alıcılı ama aynı apartmanda ortak çanak'tan faydalandığımız komşumda, Kanal a HD ve TV net HD gösteriyordu.
    Panasonic'lerin kaderi bu.Servis dahil çoğu kişi ve yer ile görüştüm.Ben çözüm bulamadım.
    Bulan olursa bekleriz.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.