S

Yüzbaşı
21 Ocak 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 141 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Merhaba arkadaşlar,

Windows excel'de bir dosyamız var diyelim. Aynı dosyayı, cep telefonuna da aktardık. Bir süre sonra, pc'den excel dosyasına eklemeler yaptık.. Bu eklemeleri telefondaki excel dosyası ile nasıl eşleştirebiliriz ?

Benzer şekilde, pc'de kayıtlı bir müzik dosyasında değişillik yaptığımızda, aynı dosyanın usb bellekteki kopyası ile nasıl eşleriz ?

Merhaba Arkadaşlar,


Trt'nin "tabii" sitesine üye oldum. Siteye girip menüler arasında dolaşırken herhangi bir sorun yok. Ama, herhangi bir video oynatmak istediğimde, tıklar tıklamaz "hdmi sinyali yok" diyor ve monitörün sinyali kesiliyor. Ancak hdmi kablosunu çıkarıp tekrar taktığımda video sinyali geliyor. Başka herhangi bir sitede böyle sorun olmuyor.

Ayrıca, siteye cepten bağlandığımda da sorun yok.

Bu kadar ilginç (!) bir sorunun sebebi ne olabilir ?

Merhaba Arkadaşlar,


Panasonic LCD'm var. Sorun şu: Son zamanlarda, Tv kanal logoları veya ekranın altında çıkan sabit yazıların ( mesela film ve dizi isimleri vs. ) konumu sanki biraz değişti. Logolar, öncedeniçe doğru iken, hafif sola yani ekranın kenarına doğru kaydı. Sağ alt köşede olan tanıtım yazıları dahem dışa hem de ekranın altına biraz daha yaklaştı. Öyle ki, bazen bu yazıların bir kısmı okunamayabiliyor. Eskideb tüplü tv'lerde bu ayarlanabiliyordu ama, lcd lerde böyle bir ayar var mı ?

Son zamanlarda,TV biraz geç açılıyordu. Tamire götürdüm, kondansatör mü nedir onun değeri düşmüş, değiştirdiler. Geç açılma sorunu çözüldü. Ama sanki, ondan sonra mı ne, bu logo ve yazı kayması ortaya çıktı gibi.

Ayarı varsa, bilgilendirirseniz sevinirim.

Merhaba Arkadaşlar,


Windows 11'in ingilizce görüntüleme dilini tamamen kaldırmak istiyorum. Ayarlardan girip kaldır diyorum. "Emin misiniz" diye soruyor... Evet dememe rağmen, ingilizce dili kalkmıyor. Kaldırmak istememin sebebi de şu : Windows'u türkçeye çevirmeme rağmen, bazen bazı yazılar ingilizce çıkıyor. Mesela karşılama ekranı, hala "Wellcome" diyor, güncelleme yaparken uyarılar sürekli ingilizce çıkıyor vs.

bir yerde yanlış mı yapıyorum acaba ?

Merhaba arkadaşlar,

Mâlum, google resim yükleme aracıyla bir resim yükleyip kaynağı bulunabiliyor.

Peki diyelim ki, elimizde adını bilmediğimiz bir müzik parçası var.. Bunun tamamını bulabileceğimiz bir uygulama var mı ?

Merhaba Arkadaşlar,

Sistemi windows 11'e yükseltince, Bilgisayarım altında, windows.old klasörü oluştu. Bu klasör tam (!) olarak nedir ? Eğer eski windows 10 ile ilgiliyse, tutulmasının mantığı nedir ? Güvenle silinebilir mi ? Silen arkadaşlar oldu mu ? Bendeki boyutu ~ 30 GB

Merhaba Arkadaşlar,


Windows 11'e geçtim. Windows 10'da görev çubuğu üzerinde oluşturulan hızlı başlat menüsü, windows 11'de nasıl oluşturulur ?

Merhaba Arkadaşlar,

Yeni sistem kurdum.

On board ethernet intel l219-v 1 GB

Harici ethernet kartım ise, Tp link TG 3468 10/100/1000 Mbps IEEE 802.3 PCIe

Bu kartı eski anakartın etherneti bozulduğu için takmıştım. Yeni anakartın on board etherneti ile kıyaslanırsa, hariciyi takmam gerekir mi ? On board ethernet ile hız vs. açısından arasında fark olur mu ?

Merhaba arkadaşlar,

Sistemi ekran kartı hariç yeniledim. Anakartım, Asus prime h510m-k. Üzerinde on board ekran kartı var. Eski sistemdeki ekran kartı Asus geforce 210 1 gb ddr3. Bir süre onboard ekran kartı ile devam edeceğim. Şu anki on board ekran kartı ile eski geforce' u kıyaslarsak, her şeye rağmen on board ekran kartına göre daha üstün müdür acaba ? Yeni harici ekran kartı alana kadar, on board ile mi devam edeyim yoksa eski geforce'u mu takayım.. Sonuçta 10 küsür yıllık ve ddr3.. Uyumsuzluk yapar mı ?

Oyun oynama performansı hariç değerlendirirseniz sevinirim.

Merhaba Arkadaşlar,

Yeni sistem kurdum, sorunsuz çalışıyordu.. Eski hdd'yi de bağlayınca bilgisayar açılmamaya başladı. Eski hdd'yi söktüm, gene açılmıyor.

Yardımcı olacak arkadaşların tavsiyesini bekliyorum.

Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen ay
Son Mesaj Zamanı: geçen ay
Mesaj Sayısı: 474
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 483
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 37.007 (Bu ay: 665)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 8 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.