Şimdi Ara

Kan grubunuza göre beslenin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
344
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
Mesaj
 • RSA (İHA) - Yazın gelmesiyle bayanların çoğu rejime başlarken, uzmanlar, formda kalmak için yapılan rejimler kadar yenilen gıdaların da önemeli olduğunu belirtiyor.


  Yapılan son araştırmalar, kan gruplarıyla beslenme arasında bir ilişki olabileceğini ortaya koyuyor. Bir kan grubu için kötü olan yiyecek başka bir kan grubu için iyi olabiliyor. Araştırmacılar ayrıca, niçin bazı insanların daha çabuk kilo aldıklarını da ortaya çıkarıyor. İşte kan grupları ve beslenme düzenleri:


  Kan grubu "0" olanların et, süt, yoğurt, peynir, balık ürünleri gibi protein yönünden zengin yiyecekler yemesi gerekir. Bunun yanında buğday ve diğer tahıllardan ise kaçınmalıdır. 0 kan grubu olanlar herhangi bir aerobik programıyla de egzersiz yapabilirler. Sağlık riskleri ise ülser ve mafsal iltihabı.


  Kan grubu A olanların ise sebze, bal, marmelat, çikolata, bisküvi gibi karbonhidrat yönünden zengin yiyecekler yemesi gerekiyor. Kaçırmanız gereken besinler ise et ve yağ. Yapmanız gereken egzersizler ise yürüyüş ve vücudu dinlendiren hareketler. Sağlık riskleri ise kanser ve kalp krizi.


  Eğer Kan grubunuz B grubu ise et, sebze ve süt ürünlerini tercih etmelisiniz. Özellikle kaçınmanız gereken yiyecekler ise yok. Aşırıya kaçmamak şartıyla her yiyecekten yiyebilirsiniz. Yapmanız gereken egzersizler ise yüzme ve yürüyüş. Sağlık riskleriniz ise sinirsel rahatsızlıklar.


  AB kan grubunda iseniz, yemeniz gereken ve kaçınmanız gereken yiyecekler, A ve B kan grubunun yemesi gereken yiyeceklerin aynısı. Yapmanız gereken egzersizler ise rahatlatıcı ve gevşetici hareketler. Bağışıklık sistemi ise çok güçlü. • Efulim saol paylaştığın için

  Bir de şöyle birşey var:
  http://www.maksimum.com/astroloji/haber/65/9605.php

  Kan grupları fal gibi
  Kan grupları üzerine çeşitli araştırmaları bulunan "Kan Grubunuza Göre Diyet" kitabının yazarı natüropatik hekim Peter J. D'Adamo'ya göre insanoğlunun gelişimi kan gruplarının da evrimleşmesine yol açtı.

  Kan grupları, kişilik özelliklerini genetik olarak taşıyor:

  0 grubu: Kendine güven, cesaret.
  A grubu: Sinirli ve hassas.
  B grubu: Uyumlu ve yaratıcı.
  AB grubu: En çekici ve ilginç...

  Kan gruplarının oluşumu

  En eski kan grubu 0 grubundan diğer kan gruplarına kadar olan süreç şöyle;

  * İnsanın gıda zincirinin en tepesine yükselmesi (0 grubunun tam anlamıyla evrimleşmesi)
  * Avcı-toplayıcılıktan daha evcil tarım kökenli bir hayata geçilmesi (A Grubunun oluşması)
  * Afrika'dan Asya, Avrupa ve Amerika'ya göçlerin ve karışıp birleşmelerin oluşması (B Grubu)
  * Ayrı toplumların biraraya gelip, karışması nedeniyle oluşan çağdaş karışım (AB Grubu)"

  Kan grupları ve kişilik arasında bir bağlantı olduğuna dikkat çeken J. D'Adamo, "Her kan grubu atalarımızın (her ne kadar aradan uzun zaman geçmiş olsa da, onların bir çok davranışı bizi hala etkiler) davranışları ve yedikleri hakkında genetik mesajlar içerir" diyor.

  J. D'Adamo, bireylere taşıdıkları kan gruplarının kişilik özelliklerini şöyle anlatıyor:

  En cesur ve güçlü 0 grubu
  Bu kan grubu taşıyan herkes gücü, dayanıklığı, kendine güveni, cesareti, sezgiyi ve tanrı vergisi bir iyimserliği genetik hafızalarında taşırlar.

  Sağlıklı bir bünye ve iyimserlikle desteklenmiş liderlik özellikleri (güç, etki, güvenirlik) ve başarı için gerekli güdüler size kalan 0 grubu mirasıdır.

  En paylaşımcı A grubu
  Kalabalık insan toplulukları ve yerleşik ama daha kırsal yaşam gerilimleri baş edebilmek üzere ortaya çıkmıştır. Psikolojik özelliklerinin bazıları, kalabalık çevresel kitlelerin ihtiyaçlarına katlanabilmekle gelişir.

  Büyük bir olasılıkla, bu oluşumun içindeki bireyde olması gereken en önemli özellik, paylaşımcı yapıdır. İlk A'lar, karmaşık bir hayatın meydan okumalarına karşı duyarlı, kurnaz, istekli ve akıllı olmak zorundaydılar.

  Ancak bütün bu niteliklerin tek bir yapıda tolanması gerekiyordu. Belki de bu bugün bile A'ların daha gerilimli bir yapıya sahip olmalarının bir nedenidir. Sıkıntılarını içlerine atarlar.

  Fakat patladıklarında da dikkatli olmalısınız. O gruplarının çok başarılı olduğu gerilimli ve sıkışık liderlik pozisyonlarına A'lar pek uygun değildir. Bu onların lider olamayacakları anlamına gelmiyor. Ama içgüdüsel olarak, çıkar gözeten liderliği istemezler.

  En uyumlu B grubu
  Irkların karışması, yeni topraklar ve yabancı iklimlerle karşı karşıya kalan ilk B gruplarının yaşamlarını sürdürebilmek için uyumlu ve yaratıcı olmaları gerekiyordu.

  B grupları yerleşik A grupları kadar düzenli ve uyumlu bir konfora gereksinim duymazken O grularından da daha az kararlılık sahibidirler. Bu özellikler B gruplarının her hücresinde mevcuttur. Biyolojik olarak B gruplar diğer gruplardan daha uyumludur.

  Bir çok yönüyle B grupları bütün olası seçeneklerin en iyisine sahiptirler. A ruplarının zihinsel ve duygusal olarak uyarılmış edimlerinin yanısıra O gruplarının saldırgan ve keskin fiziksel tepkilerine ait öğeleri de içlerinde barındırırlar.

  B gruplarının farklı kişiliklerle daha kolay ilişkiye girebilmelerinin nedeni, genetik doğaları gereği daha uyumlu olmalarındandır. Çünkü kendilerini rekabet ve savaşlara karşı daha az eğilimli hissederler. Onlar diğerlerinin bakış açısından da bakabilirler. Empati yetenekleri vardır.

  En çekicisi AB grubu
  Bu grup sinirli ve hassas A'larla dengeli B'lerin birleşmesiyle oluşmuştur. Sonuç ise tinsel, yaşamın özellikle sonuçlarının pek farkında olmadıkları bir takım etkenlerini kucaklayan, biraz parça parça bir karekterdir.

  Çoğu kez onlar detaylarla uğraşıp kendilerini yormazlar. AB grubu, kan grupları arasında en çekici ve en ilginç olanıdır. Ama onların doğal karizması ardında hep kırık kalpler bırakır.
  -------------------------------------------
  bana kalırsa bilimsel dayanagının olup olmadığını sorgulamadan inanmamak lazım.
 • önemli değil dostum!! sağol senin de paylaşımın için!!
 • unuttum ya bnm kan grubu 0rh(-)

  sizin ki ne dostlar!!
 • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.