Şimdi Ara

Kamyon / Tır şoförü olmak istiyorum... (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
265
Cevap
10
Favori
200.857
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • benim bizim memleketimizden olan başka bi köyden olan adam tırcı kendisinin anlattığına göre bi tanıdık oldumu iş tamam oluyo altınada 2013 model tırı çekiyolarmış tabi iyi bi firma olması gerekmiş duyduğuma göre 2013 2012 model tırlarda tır kendisi gidiyomuş yani otomatik gibi bişey sen sigara içersin vs kahve vd televizyon izlersin tır gidermiş tabi yola arada bakman gerekmiş inş 3 sene sonra 18 yaşıma girip e sınıfı ehliyet alcam ve tır şöförü olmayı planlıyorum :)) sizin dediğiniz şeylerin hepsini sordum sırf foruma tır merakım yüzünden üye oldum sizin dediğiniz gibi şeyler kesinlikle yokmuş biri oldumu ve kefil oldumu şöför olcak kişiye sigortanda var pasaportunuda alırsın ver elini yollar ayrıca 1 inci sayfadamı ne bi arkadaş yorum yazmış tırcı olan her yerde mola veremezmiş onuda sordum kardeş bizzat verir hatta saat başıda verir ama 4 bin km ye lik yolu 1 ayda anca gidersin ayrıca adamın dediğine göre tırcılıkda aldığın para gittiğin yola göre sigorta vs emekli ikramiyesi hepsi varmış yani insan istedikten sonra herşeyi yapar tırcı olursan ali ağaoğlu olcak deyilsin ama benim duyduguma göre o adam 4 hafta yollarda oluyormuş ve 3500 liraya kadar para kazanma imkanın varmış benim aldığım bilgiler bunlar .. :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goldgold0834 -- 26 Haziran 2013; 19:46:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: umpQelz

Baba Tamam Zor İşte Adamlar Da Haklı Direk Vermez Kimse Hem Senin Ne İşin Var Kamyonla Tırla Kendi Vasıtan Varmı ? Yok Çalısacan Bir Yerde Verceklerı Maas En Fazla Baslangıçta ,1,000 Tl Sigorta Yemek Bu Yani Hadi İşi Ögrensen Ögrensen 10 Yıl Sonra Alacagın Maas 1600 Olsun Kendi Vasıtan Varsada Beklemeden Gir Cok Deli Para Var Sahsen Arkadasımın Babası Kamyoncu Kendı Romorklu Kamyonu Var Aylık Net 6,000-8,000 Tl Geliri Var ;)

bazen düşünüyorum burda bahsedılen iş bizim yaptıgımız işmi diye ula olum bizde 10 yıldır yollardayız ay sonuna elımde bırak 7000 tl 2000tl kalsa yüzümüz gülüyo para gelıyoda geldıgı gıbı gıdıyo Bu iş eğer babadan amcadan dayıdan olan araba varsa yapılır yoksa şöförlük felan çekilmez hele tecrübe yoksa kimse suratına bu kım dıye bakmaz.Hadi şöför oldun gırdın calısmaya taşlar çatır çatır çatlasa alcan para 1.500tl yurt dışı gıdenler ne alır bılmıyorum ama yurt içi şöförlük amelelikten bile beter kışın tekirdağdan 8.500 tane 13.5 tuğla sarıp onun üstüne branda çekmek için çıktıgına bi yerlerinin donduğuna bile değmez alacağın para.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enternet -- 26 Haziran 2013; 20:56:50 >

• Kardes niyetin varsa vazgecme allah dilerse igretecek kisi yi karsina cikarir ben gece vakti biriyle tanistim adam tirci cikti biraz takildim yaninda ha tir surmussun ha taksi ben 37 yasindayim allah izin verirse bu cuma bir yerde baslicam alt yapimda binek arac var 4 5 kere basja biyerde surdum acemiyim sonucta soforle gidip bir seyler kapicam eline ayda 2200 gecebilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ayrıca şunu da diyim o tanıdık adam bi gi gittimi en az 50 gün eve gelmiyo ve dediğine göre sizin gibi deyil 2200 tl filan deyil daha fazla kazanıyo en az 3 bin tl dedi bana valla .
  • quote:

Orijinalden alıntı: musti0806

benim bizim memleketimizden olan başka bi köyden olan adam tırcı kendisinin anlattığına göre bi tanıdık oldumu iş tamam oluyo altınada 2013 model tırı çekiyolarmış tabi iyi bi firma olması gerekmiş duyduğuma göre 2013 2012 model tırlarda tır kendisi gidiyomuş yani otomatik gibi bişey sen sigara içersin vs kahve vd televizyon izlersin tır gidermiş tabi yola arada bakman gerekmiş inş 3 sene sonra 18 yaşıma girip e sınıfı ehliyet alcam ve tır şöförü olmayı planlıyorum :)) sizin dediğiniz şeylerin hepsini sordum sırf foruma tır merakım yüzünden üye oldum sizin dediğiniz gibi şeyler kesinlikle yokmuş biri oldumu ve kefil oldumu şöför olcak kişiye sigortanda var pasaportunuda alırsın ver elini yollar ayrıca 1 inci sayfadamı ne bi arkadaş yorum yazmış tırcı olan her yerde mola veremezmiş onuda sordum kardeş bizzat verir hatta saat başıda verir ama 4 bin km ye lik yolu 1 ayda anca gidersin ayrıca adamın dediğine göre tırcılıkda aldığın para gittiğin yola göre sigorta vs emekli ikramiyesi hepsi varmış yani insan istedikten sonra herşeyi yapar tırcı olursan ali ağaoğlu olcak deyilsin ama benim duyduguma göre o adam 4 hafta yollarda oluyormuş ve 3500 liraya kadar para kazanma imkanın varmış benim aldığım bilgiler bunlar .. :))

çok pis kazıklamış seni o adam ayrıca 18 yaşına girdiğinde tır ehlyeti alamazsın 23 yaşını beklemen lazım yani bi 8 sene daha bekleyecen

• harbi öyleymiş 22 yaşını doldurman gerek ama o adama bi daha soracam normal e sınıfı ehliyet alcam öyle belki torpillede aldırırız derse tamamdır zaten zamanı gelince kolay dedi demin bunuda sorduk yan komşuya oda tırcı doğu ülkelerine geziyo şuan yollarda hatta e sınıfıylada oluyor dedi tanıdık vasıtasıyla halledilir bu iş e sınıfı ehliyet alıp tır kullananlara ceza yazmıyolarya istediğini kullanırsın ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goldgold0834 -- 27 Haziran 2013; 21:17:23 >
  • walla öyle kım yapıomus sızı bırı ıyı keklemiş soforlukde ehlıyetde torpilin ısı olmaz benım e sınıfı ehliyetım war ben tır surerım yokkkk 1997 tarıhınden önce e sınıfı ehlişyetı olanlar tır surer 1997 den sonrakıler tır kullanmak ıcın d sınıfı ehluıyet alacaklar bu kural budur benım okadar tanıdım war babam tırcı dayım tırcı tanıdıklerım hep tırcı ama torpille olacak ıs olsa ıdı ben suanda ewde değil tırın tepesınde ıdım ehliyetı almadan kımse arabna da wermez etmezde ha bırde tercuben yoksa bıraz zor werırler sana tırı her onune gelen sofor olamaz 30 ton yukle ın bakalım kızıl dağdan ass
  • Arkadaslar ben is buldum 12 gun calistim ilk gun sofor bana cadir cek dedi yoruldum diyence 12 sonrakapi onune koydular beni bu kadarda olurmu yorulmuyacakmiyiz hic asil onemli konu sehirler arasi sofor denetiminde bos dolu kullandim arac scania g 420 retardarli iyi bir arac en uzun mesafe inegol adapazari bilecik uzerinden toplam 27 ton su yuklu 2 saat civari araiksiz 150 km gittim rampalari inisleri rahat ciktim ya ne zevkliydi o yuklu tiri surmek allah buyuktur o heyacani yasarim belki retarter harika bir sey adeta retarder elime yapisisti fren faza kullamadim takviye bucuk debraj vites cabuk ogrendim solama her seyi yaptim 2 kere polis cevirdi saglam ciktim gece gunduz surdum ben is bulabilirmiyim az da olsa eksikligim var cadir yuzunden isimden oldum bu gune kadar toplam tir surmem 20 kez is verirlermi bana sayin tirci arkadaslardan duymak istiyorum yarmlama nedir bilgisi olan ayrica yagusli haada retarder kullanma demisti hocanm dogrumu

• devir değişti, sağlam yerde tanıdığınız yoksa durumunuz vahim benim gibi. hele birde babanız fakirse vede elinizden hiç bir şey gelmiyorsa intiharı düşünebilirsiniz .. çaresizlik nedir parası olan adam anlamaz halinden, şimdi ne diyeyim bilmiyorum ki Allah herkese aynı hayatı vermiyor.

• Aynen, tanıdık...

• kolay iş diyenler yarın öbür gün yolda kalsa ne yapacaklar ?
  • Merhaba arkadaşlar.Ben tır şöföru olmak istiyorum bu işe baya bi hevesim var .Ailemde tır şöförü olan yok.Ve fazla pek bilmiyorum bu işe sıfırdan nasıl başlarım bi yardım edebilirmisiniz ? Bu işe başlarken hangi tırı önerirsiniz ? Bu işe başlarken ne kadar bütçe koymalıyım ? Bu işin zorluklarını biliyorum lütfen yardım edin bu iş için neler yapmalıyım ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X-Special -- 28 Ekim 2013; 20:03:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: XenonMan58

arkadaşım şoför olacaksan Uluslararası tır şoförü ol yurt içi çalışırsan pek fazla para kazanamazssın türkiyedeki rezillikte yanına kalır benim yaş 24 benim peder de tır şoförü uluslararası nakliyat firmisanda çalışıyor akrabaların tır firması var onların yanında çalışıyor ben lise yi bitirdim askere gittim geldim tam olarak 3 yıldır fabrikada çalışıyorum ama fabrikadan elime geçen para kayseride inan asgari ücret bile değil buda ister istemez benim zoruma gidiyor benimde zaten küçüklükten beridir pederin tırlarını temizledikçe içimde tır hevesi vardı 23 yaşında geçen yıl yani E ehliyetimi aldım şimdiye dek hiç araç sürmediğim halde E ehliyet tır sürmek için yeterli gelmediği için geçenlerdede D sınıfı ehliyetimi aldım ehliyetimi almadığım zamanarda ehliyetim olmadığı gerekçesiyle peder bana tırları sürmem için hiç izin vermiyordu daha geçenlerdede E/D sınıf ehliyetimi alınca peder irandan gelmişti ben de pedere dedim ehliyetler tamam tırı biraz tanıyım dedim o da hiç ikilemeden tamam aşağı in arabayı çalıştır dedi ileri geri git gel dedi bende hevesle aşağı indim arayı çalıştırdım bu arada araba 105 Xf 480 Daf bu arabanın koltuğuna oturmayan benim yaşadığım sürüş keyfini sürmeden yaşayamaz bir kere oturun direksiyona sürmek için üste para bile veririsiniz anlatılmaz yaşanır o kadar diyebilirim neyse bindim arabaya vites arıyom ortada vites yok sonra peder çıka geldi sağ kapıyı açtı bindi yanıma vitesi bulamadın demi dedi ben onu arıyom sabahtan beri dedim vitesi gösterdi o nasıl vitesse neyse otomatik yani işte peder 15 metre ileri 15 metre geri yaptırmaya başladı dorseye dikkat edecen felan işte direksiyonu şuraya kırarsan dorse şu tarafa gider vs vs vs önemli olan gerin dedi peder zaten ben sana daha uzun yolda gösterrim felan dedi sonra peder biraz gösterdikten sıonra eve çıktı bende devam ettim sürmeye öyle öyle geriyi bir nebze olsun çözdüm vel hasıl şu an pederle yola gidecem fakat kardeşim askerde onu bekliyorum 5 mayıs ayında askerden geliyor o şimdi yola pederle gitsem evde annemin yanında olacak olan kimse yok bende kardeşimin askerden gelmesini bekliyorum o gelince onu bir işe aldırıp ben çalıştığım sömürücü fabrika hayatından ayrılacağım neden böyle dedin derseniz inanın tırcılık işini seviyorsanız en azından fabrikaya kıyasla eliniz para görür E/D sınıf ehliyetim tamam irana çıkmak için pasaport lazım onuda kardeşim askerden geldiğinde alacam fazla bir masrafı yok onunda 320 tl kadar bir şey o ama ehliyetlere E/D ye 1500 tl para çıktı cebimden inanın yani işin aslı ha diyince arkadaşlarında belirttiği gibi şoförlüğün vede bir ön ayağın olmadan yani sana ön ayak olacak seni tefsiye edecek bir tanıdığın veya referansın aynı zamanda ır şoförlüğü tecrüben olmadan tır iine kolay kolay kimseyi almıyorlar bizimde işte avantajımız peder var onu değerledirerek bu işe girecez kısmet olursa yani ben şimdi ha deyince tır şoförü olmayacağım işi bıarakacam 1 yıl haybeye pederin yanında şoförlüğü geliştirme için yanında gidip gelecem peder o şekilde olur diyor vel hasıl ben tır işini seven vede artık teknolojide gelişti bir hayli kaliteli vede konforlu tırlar yapılıyor eskiden olsa zordu diyor peder ama şimdi o arabalarla rahat oluyor diyor bunu diyen 20 yıllık tır şoförü olan babam ben değil neyse ben diyorum ki ben bu işi yaparım diyen yapar yeteki destek bulsun biraz pratik yapsın birileri öğrenmek isteyene yeterki bir şeyler göstersin inanın öğrenmek isteyen öğrenir sen bir tırı veye aracı veya her ne olursa olsun süre süre öğrenirsin sürdükçe ustalaşırsın demek istediğim bu konuyu açan arkadaşıma şoförlük hevesinde başarılar diliyorum yeterki iste yaparsın diyorum...

Süre süre ustalaşırsın... daha 6-7 aylık şöförüm. Bababamsa 25 yıllık. Passat tan Caravelleye caravelleden kangoo ya kangoodan jettaya jettadan mitsubishi l300 e kadar sürmüş bir adam. Her fırsatta arabayı isteyip sürüyorum. Nerdeyse babamla aynı seviyedeyim. Benim araba sürüşümüde çok beğeniyor. Süre süre ustalaştım yani. Şu an l300 ü sanki arabayı 40 yıldır sürüyor gibiyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: BmCpRo827

quote:

Orijinalden alıntı: sszss
    sonuçta herkes sıfırdan başlamıyor mu bu işe?

Bu işi yapan kişilerin çoğu muavinlikten yetişme... Yani işe daha -18 yaşlarından beri merakı olup, babasının, ağabeyinin yanında yola giderek işi kapan kişiler. Ben de dahil.

Ben daha kamyon sürmemiş birisinin şoförlüğünden hiç birşey beklemem ve aracımı da teslim etmem şahsen.
    Sonuçta bir Şahin, Doğan teslim etmiyorsun şoföre.

örnek ben 13 yaşımda 500tde muavinlik yapıyordum baba mesleği şimdi ehliyet alamyı bekliyorum
  • Arkadaslar Istanbuldan- Almanya Munihe veya Almanya Stuttgarta tasimaci firmalari full dolu tir icin kac para ister? Tek gidis.
  • sszss kullanıcısına yanıt
    sgortayla ilgili konualrda yardımcı olurum
  • hayırlısı zor iş bnce kimine göre de çok eğlenceli, bir tutku olsa gerek
  • s a arkadaslar günümüzde tır alıp iş yapmak istesem bilgisi olan varmı adanadan
  • kimse yok galiba yada bilgiisi olan :((
  • quote:

Orijinalden alıntı: nak1

kimse yok galiba yada bilgiisi olan :((

ne işi yapacağın hakkında bilgi vermen lazım mesela taşıdığın malzemeye göre herşey olabilir arkadaya kapalı dorse mi koycaksın yoksa damper mi ? çok değişken bir durum
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.