Şimdi Ara

Kamyon / Tır şoförü olmak istiyorum... (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
265
Cevap
10
Favori
200.951
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dertsiz tasasız meslek yok.. bugün hayatımın ilk ff notunu aldım.. üniyi bırakıp d sınıfı ehliyet alıp yollara vurasım var kendimi
    üniye başladığımdan beri saçlarım bembeyaz oldu.. 4 yılda çökerttiler beni ve umutlarımı (üni 5 yıllık-hazırlık dahil-şimdi 3 teyim)..
    hayattan beklentim sıfır.. okumaya değmez.. haa sadece hukuk ve tıp önemli onun dışındaki meslekler için diplomanın hiçbir önemi yok..
    hiçbir şey okumayan bile mühendislik yapabiliyor,film setlerinde çalışıyor,ingilizcesi iyiyse güzel yerlere gelebiliyor..
    hele birde güzel bir kızsanız tamam tüm kapılar size açık bu ülkede
    5 yıl okuduğum okuldan mezun olunca ne olacak ne trt işe alacak ne başka kanal.. hepsi torpille alıyor.. kpss deseniz zaten sağır sultan bile duydu şike olduğunu..
    önce uyduruk kaydırık bir yerde ki onu da bulabilirsek şükür garson ya da ne bileyim her yerde bit gibi açılan teknosa,medimrkt gibi yerlerde geçici satış elemanı yani durum bu.. sadece ben değil tıp ve hukuk okumayan herkesin sonu böyle (torpilsiz grup)..
    sırf bizim okuldan her yıl 1000 tane mühendis çıkıyor bu ülkenin bu kadar adama bile gereği yokken diğer ünilerle birlikte 10000 i buluyordur..

yani sözün özü bir yerde çalışabiliyorsanız okumak için kesinlikle bırakmayın..

• quote:

Orijinalden alıntı: Hakan456

dertsiz tasasız meslek yok.. bugün hayatımın ilk ff notunu aldım.. üniyi bırakıp d sınıfı ehliyet alıp yollara vurasım var kendimi
    üniye başladığımdan beri saçlarım bembeyaz oldu.. 4 yılda çökerttiler beni ve umutlarımı (üni 5 yıllık-hazırlık dahil-şimdi 3 teyim)..
    hayattan beklentim sıfır.. okumaya değmez.. haa sadece hukuk ve tıp önemli onun dışındaki meslekler için diplomanın hiçbir önemi yok..
    hiçbir şey okumayan bile mühendislik yapabiliyor,film setlerinde çalışıyor,ingilizcesi iyiyse güzel yerlere gelebiliyor..
    5 yıl okuduğum okuldan mezun olunca ne olacak ne trt işe alacak ne başka kanal.. hepsi torpille alıyor.. kpss deseniz zaten sağır sultan bile duydu şike olduğunu..
    önce uyduruk kaydırık bir yerde ki onu da bulabilirsek şükür garson ya da ne bileyim her yerde bit gibi açılan teknosa,medimrkt gibi yerlerde geçici satış elemanı yani durum bu.. sadece ben değil tıp ve hukuk okumayan herkesin sonu böyle (torpilsiz grup)..
    sırf bizim okuldan her yıl 1000 tane mühendis çıkıyor bu ülkenin bu kadar adama bile gereği yokken diğer ünilerle birlikte 10000 i buluyordur..

sonuna kadar haklısın kardeş ben iibf mezunuyum her yıl 350.000 ve daha fazlası kpss ye giriyor atanan 10.000 kişi 2 yıl sonra anca zar zor iş bulabildim Allah yardımcınız olsun

• quote:

dertsiz tasasız meslek yok.. bugün hayatımın ilk ff notunu aldım.. üniyi bırakıp d sınıfı ehliyet alıp yollara vurasım var kendimi

sonuna kadar haklısın kardeş ben iibf mezunuyum her yıl 350.000 ve daha fazlası kpss ye giriyor atanan 10.000 kişi 2 yıl sonra anca zar zor iş bulabildim Allah yardımcınız olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: also

quote:

Üzücü ama özetlemişsin.

• Euro Truck Sımulatör 2 harika oyundu yav bende issizim diyorum bi tir alip bu isemi baslasam diye kendi tirin olmadiktan sonra askeri maas yazanlar dogru ama tir sizin olunca 1.500 2.000 tabi tir da 150bin daha ucuzlar var ama nekadar ucuz olursa cikarcagi masraf o kadar artar bence bide artvinli olmamda beni baya ikna ediyor...
    burdakilere sorayim bu 150bin tl fiyatindaki dusuk beygirlilerle 250binlik tl tirlar arasinda guc olarak cok fark varda kazancida etkilermi cok ???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cengizhan66 -- 30 Kasım 2012; 13:40:09 >
  • Tır lan bu uçak değil bisiklet kullanmaktan kolay 120 km ile sağ şeritte nal toplayarak gidiyorsun şimdi hiç koltuğa oturdun mu diyecekler 12 yaşında 30 km yüklüyken kullandım araba kullanmaktan farkı yok bana göre ne abartmışlar 7 yıldır araba kullanıyorum e sınıf ehliyet alsam babamın arkadaşının yanında başlarım direk ama gerek yok çok zahmetli iş ama eğlenceli çok kamyona tıra bindim kullandım forklift kullanmışlığımda var dünyayı kurtarmıyorsunuz altı üstü motorlu bir araç büyütmeyin bizim köyde 8 10 yaşındaki çocuklar traktör le başlıyor 4 vites şahinle 160 km yaptım diye geziyorlar bırakın gerisini..
  • quote:

Orijinalden alıntı: BmCpRo827

quote:

Orijinalden alıntı: sszss
    sonuçta herkes sıfırdan başlamıyor mu bu işe?

Bu işi yapan kişilerin çoğu muavinlikten yetişme... Yani işe daha -18 yaşlarından beri merakı olup, babasının, ağabeyinin yanında yola giderek işi kapan kişiler. Ben de dahil.

Ben daha kamyon sürmemiş birisinin şoförlüğünden hiç birşey beklemem ve aracımı da teslim etmem şahsen.
    Sonuçta bir Şahin, Doğan teslim etmiyorsun şoföre.

Sana katılıyorum. Kışta, karda araba sürmek zor birde tır sürecek

• quote:

Orijinalden alıntı: omer0845

Arkadaşlar ben de tır cı olmak istiyorum ama nasıl bu işe nasıl başlaya bilirim daha yaş 15 de şimdiden ne yapabilirim-

burdakilerin dediklerine göre sen o yaşla direk tır sürebilirsin yani yaşın küçük olduğu için herşeyi öğrenmiş oluyorsun dert etme yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: kak0s1

TIR söförlüğü, dışı seni yakar içi beni. Zor iş bunlar ah bi bilseniz.

e sen niye yapıyon ozaman madem zor?
  • ekmek parası bu kimse yolda gezerken bulmuyor bu parayı ..parayı kimse kolay kazanmıyor sende bunu bil
  • quote:

Orijinalden alıntı: fantast1c

ekmek parası bu kimse yolda gezerken bulmuyor bu parayı ..parayı kimse kolay kazanmıyor sende bunu bil

Biraz kendinden bahsedermisin.İş tecrüben yaşın vs.Burada herkese çıkışıyorsun da eğer bu işte tecrübelerin varsa seni de dinlemek isteriz.

Dikkatimi çekti.Birde senden dinleyelim
  • quote:

Orijinalden alıntı: fantast1c

ekmek parası bu kimse yolda gezerken bulmuyor bu parayı ..parayı kimse kolay kazanmıyor sende bunu bil

TIR'cılığı kamyoncluğu illaki birileri yapacak, yoksa nakliye işi nasıl gerçekleşirdi demi.
    Benim size yazdıklarım sadece bir tavsiyedi. Allah yolunuzu açık etsin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: BmCpRo827

Buyrun o zaman, sahne sizin !

Yetenek diyorum, kalifiye eleman diyorum. Hangi firma hiç tecrubesi olmayan, SRC belgesi, psikoteknik belgesi olmayan, arabanın takviyesinden, retarderinden anlamayan adama tır verir ?

Ha, eğer hiç tecrubeniz olmamasına rağmen sizi birisi işe alırsa, altınıza +100 bin liralık tırı verirse, lütfen buraya yazın.

Umarım karda, kışta bariyerlerde makaslamış tırın şoförü olmazsınız.

Şoförlüğü bu kadar kolay size, hayatta başarılar dilerim !

adamın mesajı 3 yıl sonra yeni gördüm ve ayakta alkışladım resmen yazın kamyon kullanmış birisi olarak diyebilirim ki şöförlüğün okdr çok ince ayrıntısı varkii...... adam sadece otobanda gidicek sanıyo herhalde acaba şöför olabilmişmidir

• vallahi ne yalan söyleyeyim bende çok özeniyorum biyere gideceğim zaman otobüsle gece yolcuğu sağ taraf cam kenarını seçiyorum çünkü tırları çok seviyorum gidişleri sesleri kornaları maceraları ailem istemiyor ama ben çok istiyorum onlar çalışdıda noldu borcun içinde yüzüyoruz ne olursan ol hep borc hep borc
  • ortaokuldayken benim de hayalimdi tır kullanmak. Hatta sıra arkadaşım ile birbirimize söz vermiştik. Böyle bir iş imkanı yaratırlarsa değerlendirelim vs.. yaş 35 e geliyor hala özenirim. DEvasa bir alete hükmetmenin verdiği haz yanında eğer uzak mesafeye gidiliyorsa dertleri tasaları da geride bırakmak adına cezbeden bir meslek oluyor sanırım. Ama içinde olmayan zorluklarını bilemez ki .
  • Iyigeceler bende tirci olmak istyorum 37 yasindayim 3 4 kere azda olsa kullanmislihim var bana cok basit geldi hayatimda daha once kullanmamistim taksiden rahat kimsenin lafina aldiris etmeyin sonucta siz etkilenirsiniz bana ne isin var dediler aldirmadim d ehliyetimi aldim allahin izniyle bu haziranin 9 da src3 sinavi var kazandikmi az bi eksihimiz kaliyor yurdisinda calisan iyimi kazanir zorlugu varmi src hemen gelmezmi bilen kisilerden rica ediyorum normal tirci olmak ne kadar zaman alir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sen zaten tir soforu olmussun.once bir is bul sonra yurtdisi transport camiasini öğrenirsin

• Kardes tanidihim var yurtici de1 i sahis bana ogreten kisi digeri bir su firmasi tirci olacam diye 2 senedir bir yerdede calismiyorum src eksik isi hep agirdan aldim aslinda aradigim is tircilik kafam rahat eder gercekten dedikleri gibi 3 4 ay devamli ogrenmekmi lazim pismek icin yurdisi bir tane buldum bakuye yetistiririz filandedi src imtihanli haziranda alirsak iyi sonuclar olabilir yedek sofor diye bahsetti saglam firma bulursak iyi anladigim kadariyla yurddisindakiler zamaninda para alamiyormus artik sansimiza almasakda olur tam detayli ogrenmem lazim tirciligi siz tircimisiniz 37 yas ilk baslayanlar icin uygunmudur 20senelik binek arac tecrubem var direksiyon hakimiyeti kousunda bir katki saglarmi bana

• Kardes saka yapiyorsun heralde 4 kere surmekle olurmu 2 si bos 11 17ton olmak uzere dolu gerci bir sey anlamiyorsun bos mu dolumu diye bu tonajlarda rahat giderim sehir icinede girdim sorun hic olmadi 27 ton farkli olur onda hic kulanmadim simdiki tirlar rahat allah nasip ederse o sekildede kullanirim kardes sen tirciysan bilirsin 900 maas gunluk50 istanbul bursa ankara dolasiyon iyimi

• Arkadaşlar ben memurum. Babam yıllardır kamyon ve tır kullnıyor. Hep kendine ait bir tırı olsun istedi. Bir ara almaya niyetlendik sonra pek para bırakmazsa falan diye vaz geçtim. Babam para var diyor ama tırı olsun diye heveslendiği için mi yoksa gerçekten var mı bilemiyorum. Renault'un çekicilerinden niyetlenmiştik o zamanlar. BU İŞİN İÇİNDE OLAN ARKADAŞLAR BANA BİLGİ VEREBİLİRLER Mİ? ÇEKİCİ ALSAK BU İŞTE PARA VAR MI? MALUM MEMURUM KENDİ BORCUNU ÖDEYEMEZSE BATARIM... :)
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.