Şimdi Ara

Kamyon / Tır şoförü olmak istiyorum... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
265
Cevap
10
Favori
200.956
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: piskopat19

quote:

Orijinalden alıntı: kivaanc

arkadaşım ulusarası bir tır şöförü olarak bahsedeyim ama öncelikle başka bir iş bak derim bu iş bitti para kazanamasın evinden uzak kalırsın hor görülürsün e+d sınıfı ehliyet alacaksın- src diye uydurukdan bir belğe çıkardılar src 3 alman lazım bende src 1-2-3-4 var ama bişe yaramıyor artı para tuzağı piskoteknik alacaksın bunları tamanlayınca şöför pasaportu çıkaracan 3 veya 5 yılık çıkar uğraşma ileride... işin en zor kısmı bunlar tamamlanınca kimse sana al tır al parayı git almanya ya demez burda çevre çok önemli 6 ay kullanırlar yurtiçi araç doldur boşalt vize alamayız sana diye sorna 6 ay da birinin yanında 2. söför olarak gönderirler bunları atlatırsan tır şöförü olmuşsun demekdir sana bir tavsiyem belğeleri tamamla ist kartalda unspeed var git hemen işe başlarsın

unspeed de hemen işe başlarsın yazmıssında 10 yıl deneyımlı sofor istıyo unspeed dikkatını çekerım

arkadaşım kim demişse sana yalan söylemiş sen müracat ettin mi oradan mı dediler sana şayet orası demişse şartlarda bir sorun vardır.... yolda unspeed şöförlerini görüyorum aynı yolda gidip geliyoruz gebze hatında münübüscü kalmadı hepsi unspeed hata biri var sabahları poça satıyormuş orda onu bile şöför yapmışlar tabiki adam belğelerini tamamlayıp işi bilen şöför unspeed de çalışmıyor en fazla 2 3 servis atıp bırakıyor bırakamıyanlarda içeri borçlu 450 euro hacra veriyor+ asgari ücret maaş veriyor
    hepimiz aynı yolun yolcusuyuz

• birazda şans işi bunlar şöfşr var 1500 TL Alır Şöför Var 3000 TL alır Her Müdür Aynı Maaşı Alacak Diye Birşey Yok
  • Yapacağınız veya yapmayı düşündüğünüz mesleği önce tutku derecesinde sevmeniz lazım.Sonrada azimle
    çalışacaksınız.Bu ikisi sizde olduğu sürece herzaman başarılı olursunuz.

Hayatımızda para yaşamamız için gerekli ama amacımız bu değil.Sevdiğin mesleği yapmak için azimle çabala..

Çünkü bu sizin ilerde yaşam şekliniz olacak.Mutlu bir hayat için sevdiğiniz mesleği yapmalısınız..
  • Bende cocukLuktan yetıstım bu iş icin baba Meslegı bızde devam edıyoruz ozenmek ıstemek lazım,Sen tecrubem yok dıyorsun basla ıse yolda arac kullanması kolay herkes kullanıır ama kışın arac arıza yapar veya bı yere yuk goturursu ısalıyeyı almazsın yada uc bes gun beklersın pıyasadakı araclar ole buna alıskın ınsana koymaz ama sen hıc yapmadıgın ıcın sana koyar hala calısmak ıstıyorsan yap şöförlük kolaymıs ya soforluk bırı ole dıyor yapın o zaman :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: XenonMan58

arkadaşım şoför olacaksan Uluslararası tır şoförü ol yurt içi çalışırsan pek fazla para kazanamazssın türkiyedeki rezillikte yanına kalır benim yaş 24 benim peder de tır şoförü uluslararası nakliyat firmisanda çalışıyor akrabaların tır firması var onların yanında çalışıyor ben lise yi bitirdim askere gittim geldim tam olarak 3 yıldır fabrikada çalışıyorum ama fabrikadan elime geçen para kayseride inan asgari ücret bile değil buda ister istemez benim zoruma gidiyor benimde zaten küçüklükten beridir pederin tırlarını temizledikçe içimde tır hevesi vardı 23 yaşında geçen yıl yani E ehliyetimi aldım şimdiye dek hiç araç sürmediğim halde E ehliyet tır sürmek için yeterli gelmediği için geçenlerdede D sınıfı ehliyetimi aldım ehliyetimi almadığım zamanarda ehliyetim olmadığı gerekçesiyle peder bana tırları sürmem için hiç izin vermiyordu daha geçenlerdede E/D sınıf ehliyetimi alınca peder irandan gelmişti ben de pedere dedim ehliyetler tamam tırı biraz tanıyım dedim o da hiç ikilemeden tamam aşağı in arabayı çalıştır dedi ileri geri git gel dedi bende hevesle aşağı indim arayı çalıştırdım bu arada araba 105 Xf 480 Daf bu arabanın koltuğuna oturmayan benim yaşadığım sürüş keyfini sürmeden yaşayamaz bir kere oturun direksiyona sürmek için üste para bile veririsiniz anlatılmaz yaşanır o kadar diyebilirim neyse bindim arabaya vites arıyom ortada vites yok sonra peder çıka geldi sağ kapıyı açtı bindi yanıma vitesi bulamadın demi dedi ben onu arıyom sabahtan beri dedim vitesi gösterdi o nasıl vitesse neyse otomatik yani işte peder 15 metre ileri 15 metre geri yaptırmaya başladı dorseye dikkat edecen felan işte direksiyonu şuraya kırarsan dorse şu tarafa gider vs vs vs önemli olan gerin dedi peder zaten ben sana daha uzun yolda gösterrim felan dedi sonra peder biraz gösterdikten sıonra eve çıktı bende devam ettim sürmeye öyle öyle geriyi bir nebze olsun çözdüm vel hasıl şu an pederle yola gidecem fakat kardeşim askerde onu bekliyorum 5 mayıs ayında askerden geliyor o şimdi yola pederle gitsem evde annemin yanında olacak olan kimse yok bende kardeşimin askerden gelmesini bekliyorum o gelince onu bir işe aldırıp ben çalıştığım sömürücü fabrika hayatından ayrılacağım neden böyle dedin derseniz inanın tırcılık işini seviyorsanız en azından fabrikaya kıyasla eliniz para görür E/D sınıf ehliyetim tamam irana çıkmak için pasaport lazım onuda kardeşim askerden geldiğinde alacam fazla bir masrafı yok onunda 320 tl kadar bir şey o ama ehliyetlere E/D ye 1500 tl para çıktı cebimden inanın yani işin aslı ha diyince arkadaşlarında belirttiği gibi şoförlüğün vede bir ön ayağın olmadan yani sana ön ayak olacak seni tefsiye edecek bir tanıdığın veya referansın aynı zamanda ır şoförlüğü tecrüben olmadan tır iine kolay kolay kimseyi almıyorlar bizimde işte avantajımız peder var onu değerledirerek bu işe girecez kısmet olursa yani ben şimdi ha deyince tır şoförü olmayacağım işi bıarakacam 1 yıl haybeye pederin yanında şoförlüğü geliştirme için yanında gidip gelecem peder o şekilde olur diyor vel hasıl ben tır işini seven vede artık teknolojide gelişti bir hayli kaliteli vede konforlu tırlar yapılıyor eskiden olsa zordu diyor peder ama şimdi o arabalarla rahat oluyor diyor bunu diyen 20 yıllık tır şoförü olan babam ben değil neyse ben diyorum ki ben bu işi yaparım diyen yapar yeteki destek bulsun biraz pratik yapsın birileri öğrenmek isteyene yeterki bir şeyler göstersin inanın öğrenmek isteyen öğrenir sen bir tırı veye aracı veya her ne olursa olsun süre süre öğrenirsin sürdükçe ustalaşırsın demek istediğim bu konuyu açan arkadaşıma şoförlük hevesinde başarılar diliyorum yeterki iste yaparsın diyorum...

105/480 daf yok be kardes sizlere hayata basiralar diliyorum tircilik cok kolay her keze tavsiye ederim bir dereyi doldurdunuzmu anlarsiniz tircilik ne kadar kolaymis

• quote:

Orijinalden alıntı: muratalagoz

birazda şans işi bunlar şöfşr var 1500 TL Alır Şöför Var 3000 TL alır Her Müdür Aynı Maaşı Alacak Diye Birşey Yok

Nerde aliniyosa ben hemen geleyim Almanya da tir kullanacama gelir Tr de kullanirim sen adresi ver
  • Sen bi kez agır vasıta direksiyonu tutmamıssın ben tırcı olucam diyosun piyasa bilmiyosun 1 deneyimin yok 2 çevren varmı bilemem ama o da şart her firma gelse biride şöför olsa diye beklemiyor kapıda o kadar deneyimli kişiler bile var suan işsiz şöförlerin arasında sen gidip muracat etsen diyecek önceden nerede calıstın ne kullandın?
    Rampada taksiyle giderken gaza birazdaha yuklenmeye benzemez bu 30 ton yukle gidiceksin mantıklımı dusunuyosun Allah aşkına.
    Herkez alışkın deildir uzun yol gitmeye gözler kapanıverir sana acımam karsıdan gelene acırım ne geliryorsa acemilikten geliyor bu yollarda yasın kac bilmiyorum ama tahminim 20 yaş ustu ağac kucukken eyilir aga buyudugu zaman eğmeye kalkarsan kırarsın.
  • Çevren ve kendine güvenin varsa hertürlü yaparsın. Olağanüstü birşey değil şöförlük. Eskiden krallardı ama. Öyle herkez ha diyince kamyoncu,otobüsçü filan olmazdı. Bir yere yemek yemeye gittikleri zaman hele ki tırcılar,garsonlar fır dönerdi etraflarında. Şimdi herkez de araç var piyasa da düştü.Neyse tanıdık birinin yanına girip bir süre yetişmen lazım vesselam.
  • Kardeş şoförlük ucuzladı... yapabilirsin fakat bir kullanıcının yanında zaman geçirmen gerek

ben çocuk yaşta otobüs muavinliği yaptım otobüsü temizlerken arada sırada geri illeri yapardımgel zaman git zaman yetişiyorsun

şimdi damper kullanıyorum aylık 950 tl çalışıyorum bence yapılacak iş değil

TIR dersen kardeş 1,5 yılldan fazla şuan çalıştığım işyerinde kullandım 1840 mercedes harfiyat damper ustasıyım dersem yalan söylerim tır için iyi yetişmen gerek
  • K
    quote:

Orijinalden alıntı: muratalagoz

birazda şans işi bunlar şöfşr var 1500 TL Alır Şöför Var 3000 TL alır Her Müdür Aynı Maaşı Alacak Diye Birşey Yok

Kardeş böyle bir yer varsa iletişime geçebilirim.

SIRASI İLE ÇALIŞTIĞIM FİRMAYA BAĞLI ARAÇLAR
    DESOTO AS 950 EHLİYETSİZ ŞANTİYE İŞLERİNDE
    CARGO 2520 EHLİYETSİZ KÖYLER ARASI OFİSE BUĞDAY ÇEKİMİ

EHLİYET E+D + SRC

MERCEDES 3028 6X4 120*2 240KM KUM VE MERMER BLOK
    MERCEDES 3340 6X4 120*2 240KM KUM VE MERMER BLOK
    CARGO 2530 ŞEHİR MERKEZİNE KUM MOLOZ ÇAKIL VB.
    MERCEDES 1840 HARFİYAT DAMPER ŞEHİRLER ARASI KUM TUĞLA DEMİR VS
    MERCEDES SETRA YOLCU TAŞIMACILĞI -Diyarbakır-şanlıurfa-gaziantep-adana-mersin seferi
    MERCEDES 3028 6x4 KUM VE MERMER BLOK (HALEN DEVAM ETMEKTEYİM) VE AYLIĞIM SİGORTA DAHİL 950.TL ODA 2 AYDA BİR ANCAK ALABİLİYORUZ VARSA 1500-3000 VEREN ÇALIŞIRIM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nefret_1984 -- 24 Mart 2010; 23:12:03 >

• Gerçekden 1.500 TL veren yer varsa bende gelirim. 900 TL'ye Türkiye'nin 4 bir tarafına direksiyon sallıyorum evden barkdan uzak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: siesan

Gerçekden 1.500 TL veren yer varsa bende gelirim. 900 TL'ye Türkiye'nin 4 bir tarafına direksiyon sallıyorum evden barkdan uzak.

wallah kardeş dediğin gibi 900 950 ye çalışıyorum adamı eşşek gibi çalıştırıyorlar.. benim pazarım bile yok maaş günü gelir para istersen kaç gün sonra der der taki 1 ay geçer 1500 tlye gözü kapalı çalışırım wallah
  • quote:

Orijinalden alıntı: SCN_Driver

Sen bi kez agır vasıta direksiyonu tutmamıssın ben tırcı olucam diyosun piyasa bilmiyosun 1 deneyimin yok 2 çevren varmı bilemem ama o da şart her firma gelse biride şöför olsa diye beklemiyor kapıda o kadar deneyimli kişiler bile var suan işsiz şöförlerin arasında sen gidip muracat etsen diyecek önceden nerede calıstın ne kullandın?
    Rampada taksiyle giderken gaza birazdaha yuklenmeye benzemez bu 30 ton yukle gidiceksin mantıklımı dusunuyosun Allah aşkına.
    Herkez alışkın deildir uzun yol gitmeye gözler kapanıverir sana acımam karsıdan gelene acırım ne geliryorsa acemilikten geliyor bu yollarda yasın kac bilmiyorum ama tahminim 20 yaş ustu ağac kucukken eyilir aga buyudugu zaman eğmeye kalkarsan kırarsın.

bu işi neden ortalama bir zeka ve yeteneğe sahip insanların yapabileceğine inanılmaz? bahsettiğimiz şey binlerce insanın yaptığı tır/ kamyon şoförlüğü değil mi? biraz abartıyorsunuz gibime geldi . tamam işsizlik vardır ona bir şey diyemem ama kamyon/tır şoförü olmak isteyen bunu da hesaba katar değil mi?

yaptığınız işi önemsemenize saygı duyarım ama abartmayın lütfen . bugün thy 35 yaşına kadar pilot alırken siz kalkmış "20yi geçti isen tır/kamyon şoförlüğünü unut" diyorsunuz . lütfen biraz insaf izan...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sszss -- 27 Mart 2010; 10:52:57 >

• Ee bu kadar küçümsüyorsun bu mesleği," herkes yapabilir, her yerde çalışırım "diyorsun.

Bulabildin mi bari bir iş ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sszss

quote:

Sen bi kez agır vasıta direksiyonu tutmamıssın ben tırcı olucam diyosun piyasa bilmiyosun 1 deneyimin yok 2 çevren varmı bilemem ama o da şart her firma gelse biride şöför olsa diye beklemiyor kapıda o kadar deneyimli kişiler bile var suan işsiz şöförlerin arasında sen gidip muracat etsen diyecek önceden nerede calıstın ne kullandın?

bu işi neden ortalama bir zeka ve yeteneğe sahip insanların yapabileceğine inanılmaz? bahsettiğimiz şey binlerce insanın yaptığı tır/ kamyon şoförlüğü değil mi? biraz abartıyorsunuz gibime geldi . tamam işsizlik vardır ona bir şey diyemem ama kamyon/tır şoförü olmak isteyen bunu da hesaba katar değil mi?

yaptığınız işi önemsemenize saygı duyarım ama abartmayın lütfen . bugün thy 35 yaşına kadar pilot alırken siz kalkmış "20yi geçti isen tır/kamyon şoförlüğünü unut" diyorsunuz . lütfen biraz insaf izan...

insaf demıssınızde kımse işi bılmeyen bırıne ınsaf edıpde servet degerındekı aracını ve içindekı belkı aracın onlarca katındakı yuku tehlıkeye atmak istemez en azından @ nefret_1984 nıclı arkadası goz onunde bulundurarak kamyon otobus soforlugu yapmıs tırda ustayım desem yalan olur demıs o kadar altyapısı oldugu halde thy yı demıssınızde onlarda en azından unıversıte okumus adamlar oyle abısının babsının yanında yetısmıs adamlar değil...

• quote:

quote:

quote:

insaf demıssınızde kımse işi bılmeyen bırıne ınsaf edıpde servet degerındekı aracını ve içindekı belkı aracın onlarca katındakı yuku tehlıkeye atmak istemez en azından @ nefret_1984 nıclı arkadası goz onunde bulundurarak kamyon otobus soforlugu yapmıs tırda ustayım desem yalan olur demıs o kadar altyapısı oldugu halde thy yı demıssınızde onlarda en azından unıversıte okumus adamlar oyle abısının babsının yanında yetısmıs adamlar değil...

işi bilenler doğuştan mı öğreniyor? herkes sıfırdan başlamıyor mu? elbette tecrübe gerekir bunda şüphe yok ama tecrübe edinmek için de başlamak gerekir değil mi? mesleğinizi önemseyin ama abartmayın lütfen . bahsettiğimiz şey kamyon/ tır şoförlüğü ; google'da mühendislik değil .

• quote:

quote:

quote:

quote:

işi bilenler doğuştan mı öğreniyor? herkes sıfırdan başlamıyor mu? elbette tecrübe gerekir bunda şüphe yok ama tecrübe edinmek için de başlamak gerekir değil mi? mesleğinizi önemseyin ama abartmayın lütfen . bahsettiğimiz şey kamyon/ tır şoförlüğü ; google'da mühendislik değil .

işi abarttığımız yok bılenlerde genellıkle çekırdekten yetişiyor başlamak gerekır demıssınız hadı başladınız farz edın sızın evraklarınızı tamamlamanız en azından 1.5-2 sene surer ve işi oğreneceksınzız daha bı soz vardır TECRUBE ÇOK ACIMASIZ BIR OĞRETMEN ÖNCE SINAV YAPAR SONRA DERSI ANLATIR..herşeyi basıından geçe geçe oğrenıceksın hesabı kucuklukten baslıycaksınkı oğreneceksın en azından araba gece yolda arıza yaptı ne yapıcaksınız...googlede muhendıslık değil demıssınız işi kucumsemıssıznız işi kucumseyenler yuzunden ne yazıkkı yollarımız kan golune dondu..işe başlamaya kararlıysanız ufak bir tüyo veriyim size aras kargo 20 tane uzun yol soforu arıyamuş dıye duydum muracaat eder baslarsınız..yukarıdakı kullandıgım soz forumdakı değerlı bi abımızden alıntıdır..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi piskopat19 -- 28 Mart 2010; 14:39:08 >

• quote:

quote:

quote:

Haklısın kardeş...
    tır şoförü otobüs şoförü kamyon vs herkes olabilir kimsenin bir şey diyeceği yok sümme haşa anamızdan olduğumuz gibi öğrenmedi biz insanlar paylaşım ile oldu... arkadaşın kendini ifade ediş biçimi ben şimdiye kadar bu işi yapmadım ve hemen başlıyacam demesi yanlış yavaş yavaş kullanıcı insanların yanında yetişmesi lazım...
    Arkadaşın biri demiş THY pilot benzetmelerinde bulunmuş kardeş seni eğitime tabi tutsalar ve sen o okuldan mezun olsaydın emin ol şuan havadaki bir çok pilottan usta bir pilot olurdun dediğim gibi.. her mesleğin bir derdi vardır...
    arkadaşımız seviyor sanırım ona tavsiyem kum ocaklarında yağcılığa başlaması ve bir kaç yıl sonrasında usta bir kepçe operatörü yada usta bir şoför olabilir...
    nitekim yanımda yetişen yeğenim daha 17 sinde baya ilerletti kendini ama ben onun lastikli ve paletli ekskavatör operatörü olmasını istediğimden şimdi ekskavatör kullanıyor...

• merhaba arkadaşlar bende emekli olunca bi arkadaşla beraber sıfır tır alıp yurt dışı çalışmak isiyoruz. yani şöförlüğünü kendimiz yapmayı düşünüyoruz . yalnız hiç bilgimiz yok. iş yapma ,bulma imkanı varmıdır. büyük yada orta ölçekli firmalarda aracımızla iş bulabilirmiyiz.
  • işin zor kimse güvenmez kolay kolay :)
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.