Şimdi Ara

Kamyon / Tır şoförü olmak istiyorum... (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
265
Cevap
10
Favori
200.970
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: aykut07

eskidendi tırcılık kamyonculuk mesleğinin zorluğu araclar cok eski ve güçsüzdü simdi öyle mi. tırda su seylere dikkat et gersini binek arac süren 2 3 ayda kavrar . geri manevrada cabukluk doğru ve hatasız park yanaşma , yokus asağı vites düşme egzoz freni . arac hakkında teknik bilgi (kumanda paneli vs) virajları tek hamlede biyere takmayacak sekilde önceden tahmin edip girmek . tabi bu saydıklarım ne kadar çabuk pekişirse o kadar rahat mesleğe atılınabilir.

Alıntıları Göster
    Arkadaslar hem sofor hem ortak olmak isteyen varsa mesaj braksin ozeti su Romanya-Turkiye hattinda calisacak tir ayda uc sefer tirlar iveco.

• quote:

Orijinalden alıntı: fort4ro

Arkadaslar hem sofor hem ortak olmak isteyen varsa mesaj braksin ozeti su Romanya-Turkiye hattinda calisacak tir ayda uc sefer tirlar iveco.

Alıntıları Göster
    Selam ilgili arkadaşlar,yaşım 28 E+D ehliyetim var diğer belgeleri yakında alıcam Tır şöförlüğü yapmayı istiyorum , henüz tecrübem yok ancak uzun yıllar canter türü araçlar kullandım, istanbuldayım nerede iş imkanı bulabilirim önerilerinizi bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonnedark
    Selam ilgili arkadaşlar,yaşım 28 E+D ehliyetim var diğer belgeleri yakında alıcam Tır şöförlüğü yapmayı istiyorum , henüz tecrübem yok ancak uzun yıllar canter türü araçlar kullandım, istanbuldayım nerede iş imkanı bulabilirim önerilerinizi bekliyorum.

Horoz Nakliyat, İnterkombi, Gökbora gibi firmalara bakabilirsin. Senin yaşında birisi buralarda iş bulabilir veya gazete ilanlarını takip etmeni öneririm. Ayrıca öğrenim durumun nedir? Lise mezunu falan mısın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: enes78

quote:

Horoz Nakliyat, İnterkombi, Gökbora gibi firmalara bakabilirsin. Senin yaşında birisi buralarda iş bulabilir veya gazete ilanlarını takip etmeni öneririm. Ayrıca öğrenim durumun nedir? Lise mezunu falan mısın?

Gazete ilanlarını takip ediyorum malasef lise mezunu değilim ,açık lisede kaydım duruyor, birde oto motor tamirciliği üzerine kalfalık belgem var..

• quote:

quote:

quote:

Gazete ilanlarını takip ediyorum malasef lise mezunu değilim ,açık lisede kaydım duruyor, birde oto motor tamirciliği üzerine kalfalık belgem var..

Lise mezunu da olsaydınız bu yaşta Gökbora'da vs. garanti iş bulurdunuz ama siz oralara bakın yinede, yaşınız vs. uygun oralar için. İnterkombi sürekli alım yapıyor. Yurtdışı da çalışabilirsiniz oralarda.

• quote:

quote:

quote:

Lise mezunu da olsaydınız bu yaşta Gökbora'da vs. garanti iş bulurdunuz ama siz oralara bakın yinede, yaşınız vs. uygun oralar için. İnterkombi sürekli alım yapıyor. Yurtdışı da çalışabilirsiniz oralarda.

• quote:

quote:

quote:

quote:

tamam ilk fırsatta dediğin yerlere bir bakayım, sağol.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

tamam ilk fırsatta dediğin yerlere bir bakayım, sağol.

Alıntıları Göster
    daha firmalara başvuramadım , akşam iş dönüşü bir kaç şirkete netden form doldurdum ama sonuç çıkacağını sanmıyorum ,gazetelerde bu konuda fazla ilan bulunmuyor olanlarda tecrübe istiyor, anlaşılan sektörde şöför sıkıntısı yok

• quote:

daha firmalara başvuramadım , akşam iş dönüşü bir kaç şirkete netden form doldurdum ama sonuç çıkacağını sanmıyorum ,gazetelerde bu konuda fazla ilan bulunmuyor olanlarda tecrübe istiyor, anlaşılan sektörde şöför sıkıntısı yok

Alıntıları Göster
    Ben de küçükken meraklıydım Ama otobüs şöörlüğüne

Sonradan caydım, (büyüyünce). Ömrün yollarda geçecek, sosyal hayatın neredeyse hiç yok.

Ailenle vakit geçiremiyceksin ...

• quote:

Orijinalden alıntı: Nevzat-FC INTER

Sonradan caydım, (büyüyünce). Ömrün yollarda geçecek, sosyal hayatın neredeyse hiç yok.

Evet o yönden biraz sıkıntı, pamukkalede ankara-bodrum, bodrum-istanbul, istanbul-ankara atıyor şoförler aralarda 2,3 saat bile boşluk olmadığı oluyor. Molada o geçsin orada o geçsin, eve gideceksin arada, baya bir sıkıntı o iş. Genelde şoförlük böyle, uzun yol yıpranırsın, şehiriçi istanbul yıpranırsın. Aldığın 3 kuruş para. En iyisi kendi araban olana kadar birikim yapıp en kısa sürede kendi işinin sahibi olmak.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Nevzat-FC INTER

Evet o yönden biraz sıkıntı, pamukkalede ankara-bodrum, bodrum-istanbul, istanbul-ankara atıyor şoförler aralarda 2,3 saat bile boşluk olmadığı oluyor. Molada o geçsin orada o geçsin, eve gideceksin arada, baya bir sıkıntı o iş. Genelde şoförlük böyle, uzun yol yıpranırsın, şehiriçi istanbul yıpranırsın. Aldığın 3 kuruş para. En iyisi kendi araban olana kadar birikim yapıp en kısa sürede kendi işinin sahibi olmak.

Bir de her gün yollarda atlattığın kazalar da cabası. Her an dikkatli olmalısın. Dediğin gibi çok yıpratıyor insanı

• quote:

Orijinalden alıntı: ***MercedeS***

arkadaşlar benim babam çiftçi araba kullanıyorum ama traktöre naylon dediğimiz(küçük dorselere benzer üstü açık şeyler) bağlıyıp gidiyoruz babam bana hiç vermedi ama buda bende bi avantaj olurmu bunu kullanmak?
    bazen 3 dorse bağlıyoruz buda zaten 8-9 m eder ama ben kullanamam onu şöförler kullanır

Alıntıları Göster
    yaw bencede olursun azimle yapan duvarı delermis senin icinde olsun yeter bence ama isin kolay kısmı kullanmak zor olan kısmı yanlızlık bunu untma senide ilerde sıkacak olan sey herkez aksam oldugu zaman evine giderken sen oyle seyredersin bence bunu dusunmen daha dogru olur .

• quote:

Orijinalden alıntı: kaandrv

yaw bencede olursun azimle yapan duvarı delermis senin icinde olsun yeter bence ama isin kolay kısmı kullanmak zor olan kısmı yanlızlık bunu untma senide ilerde sıkacak olan sey herkez aksam oldugu zaman evine giderken sen oyle seyredersin bence bunu dusunmen daha dogru olur .

Alıntıları Göster
    evet arkadaşlar konu güncel şuan src ve psikoteknik için uğraşıyorum
    bu arada Gökboraya gittim olmadı önce tecrübe istediler ne mezunu olduğumu sormadılar bile ,varsa bu işin içinde olan arkadaşların yardımına ihtiyacım var.

• quote:

Orijinalden alıntı: fort4ro

Benimde bilen arkadaslara bir kac sorum olacakti soyle ki Yurt disinda casisan soforlere ne mas veriliyor Bulgarystan-Romanya taraflarina ,mazot fiyatini orenecektim cikisda bide yukleri yuk borsalarindan mi buluyorsunuz
    Avrupa hattinda calismak istiyoruz uc tirimiz var

Alıntıları Göster

ah ah içinde olsam bır de seyfı doganay calsa yollar yoldaşim olsa

• quote:

Orijinalden alıntı: Urfali Apti

ah ah içinde olsam bır de seyfı doganay calsa yollar yoldaşim olsa

Alıntıları Göster
    anlamıyorum ki; adam bu işi yapmak istiyor,bazıları vazgeçirmek için herşeyi yapıyor.yapmak istiyorsa bırakacaksın yapsın ki,içinde bişey kalmasın..İNSAN DOĞRU BİLDİĞİ ŞEYİ YAPMALIDIR

• quote:

Orijinalden alıntı: KurtalanEkspres

Bir işi yapabilmek önce o işi sevmek , o işe kendini vermekten geçer . Uzunyol şöförlüğünü yapabilirim severim diyen her insan yapar bu işi . Önce şantiyelerde orda burda küçük araçlardan muavinlikten veya şöförlükten başlarsın . Uzunyol işi gelir sonra . İsdemirden 2 tır demir çekiyoduk diğer şöför iş hayatına yeni girmiş acemiydi mesela bize öğütlemişlerdi buna yardımcı olun öğretin işi yolları falan diye . Öle herkes bu işi bilip doğmuyor . Ona bakarsanız her mesleğin kendine göre zorluğu var o zaman hiç kimse hiç bir işte çalışmasın .

Alıntıları Göster
    şimdi arkadas tır şöförü olmak için ne yapmalısın ne kadar kazanırsın bildiklerim kadarıyla söyleyeyim ;)
    bilimsellik aramicaksın arkadaslar haklı bu mesleğe öyle 30undan sonra girilmez en fazla 23 yaşında olucaksın ;)
    aslında bunun ideali 18 yasında baslamaktır ;) nedenmi bu işi yapman için 2 sene çıraklığını yapman lazım sonraki 3 senede yolda gidip tecrube olması lazım sana 5 seneye patlar bu kuraL gibi bişeydir ;)
    kazandıkları paradan bahsedeyim birazda egerki şirket şöförü olmak ise amacın hiç bulaşma derim değmez alabilceğin en maximum para 1.500 liradır ;) daha fazla veren olmazzz idda ederim ;) 500 lirasını yolda harcarsın sana 1.000 kalır. peki bu paraya evden uzak olmak yağmurda rüzgarda çadır çekmek karda buzda zincir takmak..vs değermi ? bence değmezzz ama bu işin birde kadayıf tarafı var ;)
    oda kendi aracın olcak. borclancaksın alıcaksın bir tır tabi cevren olucak olmazsa kimse sana yük vermez alıcaksın bir tır aldıgın tırda 10 yaşını geçmiş olmicak nedenmi masraf acmaya baslama dönemidir bundan sonra kazancın servise ustaya verirsin bişey öğrenemezsin ;) diyelmki bi 2002 model actros 1848 aldın dorseyle beraber tahminim 100.000 civarı olsa gerek benim o kadar param yok mu diosun sorun değil artık galeriler senetle veriolar ayda 3.000 ödemeli buda yaklasık 35 aya tekabül eder alabilirsin ;) aldın hayırlı olsun ne kadar kazanırım kardeşimmi diosun.. kazanırsın kazanırsın borcta ödersin evede bakarsın kabataslak bir örnek vereyim antalya - tekirdağ yuk buldun diyelim hatta sürekli bu yoldasın ;) kuru yük yada ambar farketmez sana yazılacak nakliye ortalama 1.500 ile 2.000 arası bunun 1.000 lirasını yakarsın sana 500 kalır dönüştete 500 kalır seferde 1.000 lira sana kalır 250 lirasını masraf de sana temiz 750 lira kalır seferde tek şöförsen 4 gun çift isen 2 gun eder sefer ;) diyelimki çiftsin ;) haftada iki sefer atarsın oda 1.500 eder ayda 6.000 ;) 3.000 ile borc öde kalan 3.000 senin tabi olası lastik gümlemezse olası arıza olmazsa sana kalır ayda 3.000 hesap bu varsa yanlışım bu işin içinde olan abilerim düzeltsinler ;) şimdilik söyliceklerim bu kadar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teddy.03 -- 17 Nisan 2011; 9:57:15 >

• quote:

bu arada Gökboraya gittim olmadı önce tecrübe istediler ne mezunu olduğumu sormadılar bile ,varsa bu işin içinde olan arkadaşların yardımına ihtiyacım var.

karma lojıstık yetıstırmek uzere adam arıyomus muhtarlıkta afişini gordum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: piskopat19

quote:

saol ama biraz detay verirmisin, firma nerede acaba netde iletişim bilgilerini buladım.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: piskopat19

quote:

saol ama biraz detay verirmisin, firma nerede acaba netde iletişim bilgilerini buladım.

Alıntıları Göster
    up up up

• Benimde tır kamyon türevlerine çok merakım var yaw:D
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.