Şimdi Ara

Kamyon ehliyeti alıyorum (Edit: Kamyon aldım sıra tır) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
0
Favori
2.086
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • highest in the room kullanıcısına yanıt

Yok olm ya, ondan sonra 12 saat mesai sonrası yorgunluktan bir saniye dikkatin dağılacak, ebeninkini tersten göreceksin sonra. Kamyon iyi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • KristalTürk K kullanıcısına yanıt

Işin aslı dubaların içine çok güzel girdim, iki teker de çizginin üstüne basacak şekilde durdum, yanımda oturan mal "tekerleri düzelt" dedi. Direksiyonu toplayınca iki santimle çizgiye değmedi. Değmeyince düzeltmek icin manevra yapayım derken şube müdürü "olmadı" demiş. O öyle söyleyince yalaka sürüsü diğerleri "in aşağı kaldın" dedi direkt. Derste hoca "direksiyonu düzeltmene gerek yok, çizginin üstüne gelince 'tamam' derler sen de kalkar gidersin" dedi kaç kere. Hatalar zinciri oldu resmen, Allah hepsini bildiği gibi yapsın

• Hocam 9k-10k derken eğitim ve ehliyet masraflarının toplamı mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brotha -- 28 Kasım 2021; 17:25:48 >
  • Brotha B kullanıcısına yanıt

Evet,

1500 kursa ödedim

130 sınava ödedim

Şimdi sınavı geçemediğim için 200 küsür 2 saat ilave direksiyon dersine ödeyeceğim + bir 130 daha sınav için ödeyeceğim

Sonra ehliyeti almak için 1650 ehliyet harcı ödeyeceğim

CE (tır) için kurs, sınav ve harç fiyatlarını bilmiyorum ama hepsini C ile aynı kabul etsek ikisinin toplamı 7200 tutuyor. Bir de SRC 3-4 belgesi alacağız işe girmek için, onun fiyatını bilmiyorum ama 2-2.5 falan desek toplam aşağı yukarı 10 bini buluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1F943E7C5 -- 28 Kasım 2021; 18:56:22 >
  • Paralel parkta yardımcı oluyorlar mı?dur gel topla vs diyorlar mı

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Yok hiç karışmazlar normalde ama benimkinin konuşacağı tuttu "direksiyonu topla, az ileri git, geri git" falan dedi kafamı karıştırdı. Dışarıda da şube müdürü bekliyormuş, olmadı demiş, o deyince kimse müdahale edemedi. Diğer komisyon üyesi "müdür olmasa kabul ederdik aslında" falan dedi de, olan oldu artık

• Bende zamanında toptan uğraşmayın diye E sınıfı ehliyet almıştım. Ogün bugündür b sınıfını aşan bir ehliyete ihtiyacım olmadı.

• Kanka bende otobüs ehliyeti alacam sınavına gircem otobüs sınavı zormu

• Pek zorluğu yok aslında, tamamen sana bağlı. Iyi pratik yaparsan, hocan da benimki gibi umursamaz biri değilse ilk seferde geçersin. Sadece aracın boyutlarını iyi kavrayıp, arka tarafına iyi hakim olman lazım, yoksa dönerken sağa sola takıyorsun veya dubaya değmesen bile 2 santim içeri girdin diye parktan bırakıyorlar

• Hocam 2 gün çalışcakmışız

• YigitErkin20 Y kullanıcısına yanıt

Hocam 2 az gibi ya. Güzergahı iyi öğren, nereden döneceksin, istasyonlar tam olarak nerede, pür dikkat takip et hepsini. Ben 3 ayrı gün 2'şer saat ders aldım, güzergahı son gün anca oturtabildim kafamda (adres özürlüsüyüm). Sen süreceğin yeri iyi biliyorsan belki sıkıntı olmaz. Ben bilmiyordum, ilk defa gittiğim bir yerdi o yüzden zor alıştım

Bir de sana tavsiye sürerken hiç acele etme, sağa sola dönerken hızını 15-20'ye düşür, aracın arkasını döndüğün tarafın aynasına bakıp kontrol ederek sakin sakin ve genişten dön. Küçük araç gibi değil, aracın her tarafının senin kontrolünde olması lazım. Sürekli sağını solunu kontrol et, seninki gibi geniş bir aracın yanından geçiyorsan aynalarına dikkat et, takma. Yavaş giderken seni bekleyemeyen sabırsız araçlar sağından solundan önüne kıracak, onlara da ayrıca dikkat et aniden hızlanıp aniden yavaşlama, hep kontrollü ve sakin git

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1F943E7C5 -- 29 Kasım 2021; 11:19:3 >

• Hocam otobüsler kamyona göre daha pratik sürüşe sahip düz yolda dönüşlerde sürerim park etmek sorun bi

• Ikinci sinava gidiyorum, müfettişler gene gelmesin diye bu seferkini erken saate aldırdım inş geçerim

• Dondum la Allah kahretsin böyle hayatı

Kamyon ehliyeti alıyorum (Edit: Kamyon aldım sıra tır)

• Sonuç

• Geçtim çok şükür ya. Şimdi tır inş

• Kolay gelsin kardeşim. Ets2 oynamayı seven biri olarak tır sürmek keyiflidir diye düşünüyorum. Şoför olmasam bile birinin yanına oturarak uzun yol yapmak isterdim şahsen.
    Sana da başarılar diliyorum.

• Maasları nasıl misal sadece Avrupa’da iş yapabilirmiyim kaç euro kazanabilirim ingiltere şöför alımı sartları nedir

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.