Şimdi Ara

Kamu kurumlarının F klavyeye geçişi yıl sonuna kadar tamamlanacak (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
1.410
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni klavye almaya gerek yok. Sadece tuşları söküp f klavye düzeninde takıp windows ayarlarından f klavye düzenini seçerseniz bedavadan f klavyeniz olmuş olur. Acer dizüstü bilgisayarımda yaptım oldu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • stoklarda f klavye yok en erken 3 ayda gelir çinden konteyner

• o da olabilir hocam ama o etiketler zamanla yıpranıyor. zamanla yıpranmayan etiket olursa sökmeye gerek kalmaz.
  • Kappa Face kullanıcısına yanıt
    klavyeyi kullandığın bilgisayar veya telefonda gavur icadı. onlardan ne bekliyorsun peki?

• İnsanımızı geriletmektir.

Tüm dünya ortak noktalar üzerinde birleşirken biz tam tersine zorlanıyoruz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Millet niye bu kadar celallendi anlamıyorum. Konu kamu kurumlarını kapsıyor. Ha memurlar için sıkıntı mı gerçekten sıkıntı. Bir memur olarak söyleyebilirim ki 20 yıllık memur olup hala klavyeye bakan memurları görüyorum. En baştan f ile başlayan memurlar da yok değil. Onlar için daha sıkıntısız geçecektir.

Ben ne yapacağım bende f klavyeyi bilgisayardan q ya çevirip öyle kullanırım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • F klavye çalışmaları taa 1930'lu yıllarda başlamış anladığım kadarıyla. kabul edilmesi bile 1950'li yıllarda olmuş. o zamanki kullanılan dille bu günkü arasında çok fark var bence. açın o zamanki gazetelere bakın. resmi yazılara bakın. yani diyeceğim madem böyle köklü değişiklik yapılacak ciddi çalışma yapılsın ve bu günkü kelime dağarcığımıza göre bir klavye geliştirilsin.
  • 2014 Yılından beri bende f klavye kullanıyorum ama kamunun en büyük derdi klavye değil zaten

Kamu DMO üzerinden pc alırken bile amd işlemci yerine intel işlemci tercih edip pc başına 800 lira zarar ediyor

Günlük sekiz saat çalışacak bir pc için neden ille de intel işlemci tercih edilip kamu zarara sokuluyor diye sorulmuyor

EBYS kullanan kurumlar bile hala fiziki ortamda çıktı alıp kağıt israfı yapıyor boş yere kırtasiye malzemesi harcanıyor

Branşları dışında insanlar farklı birimlerde kullanıyor bu da kamuda işleyişi ciddi anlamda zedeliyor

Bunların haricinde kamu kurumları ciddi bir tanıtım israfı içinde, ciddi bir elektrik, su ve akaryakıt israfı içinde

Yani klavyeye gelene kadar şişirilmiş kadrolar dahil çok fazla sorunu var kamunun
  • quote:

Orijinalden alıntı: emekli65

2014 Yılından beri bende f klavye kullanıyorum ama kamunun en büyük derdi klavye değil zaten

Kamu DMO üzerinden pc alırken bile amd işlemci yerine intel işlemci tercih edip pc başına 800 lira zarar ediyor

Günlük sekiz saat çalışacak bir pc için neden ille de intel işlemci tercih edilip kamu zarara sokuluyor diye sorulmuyor

EBYS kullanan kurumlar bile hala fiziki ortamda çıktı alıp kağıt israfı yapıyor boş yere kırtasiye malzemesi harcanıyor

Branşları dışında insanlar farklı birimlerde kullanıyor bu da kamuda işleyişi ciddi anlamda zedeliyor

Bunların haricinde kamu kurumları ciddi bir tanıtım israfı içinde, ciddi bir elektrik, su ve akaryakıt israfı içinde

Yani klavyeye gelene kadar şişirilmiş kadrolar dahil çok fazla sorunu var kamunun

intel daha avantajlı, i3 alıp ekran kartı almadan düşük elektrik tüketimi ile daha çok ekonomik oluyor.

• MetalWave kullanıcısına yanıt
    Ekran kartları işlemci ne olursa olsun ana kart ile tümleşik geliyor zaten.

AMD işlemci alınca yanında ektradan ekran kartı gerekmiyor yani

Çoğu kamu kurumu da i3 almıyor zaten

Kendi çalıştığım kurumda 2015 yılında alınan 100 pc i5-4590 işlemci ve 4 gb ram ile alındı

DMO üzerinde bile o günkü fiyatları 2500 liranın üzerindeydi ve buna monitör dahil değildi

Aynı dönemde amd işlemci 4 gb ram bir kasa ise 1800 lira civarındaydı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emekli65 -- 25 Ekim 2017; 10:1:26 >
  • "Shift" "Enter" "Ctrl" "Backspace" vs.'de Türkçe olmalı.. madem ki F klavye Türkçe bir klavye...
    not: "klavye"yi napıcaz peki

• klavye ile ne derdimiz olduğunu çözemiyorum. f kullanınca şaha mı kalkıcaz

• GetSomeRest kullanıcısına yanıt
    Dizustu bilgisayarda tuşları soktukten sonra takması çok zor. Hatta tuşu tutan tırnaklar da kırılıyor hiç oturmuyor genelde. Duzgunce kırmadan geri taksan da orjinali gibi olmuyor gene pırt diye çıkıyor.

Desktop klavyede istediğin kadar sök tak birşey olmazken laptop klavyeleri oyle değil.

• nereden geliyor bu F klavye ısrarı anlamıyorum. Gören de milli işletim sistemi de ulusal güvenlik için hayati öneme sahip sanır. F klavye milli klavye mi ? Q klavyede türkçe karakterler mi yok ?

10 parmak kullanan biri F klavyede, Q'ya göre Türkçe metinleri daha hızlı yazma yarışında daha avantajlı olabilir. Eyvallah. Allah aşkına kimin dakikada 500 kelime yazacak acele işi var? Ki bu saatten sonra bu geçiş çok şikayet edilen bürokrasiyi daha da yavaşlatır, emin olun.

TDK, bu şekilde Türk Dili'ni ileri taşımak yerine daha dişe dokunur projeler üretsin

• Saçma sapan işler. Türkçülüğü bölücülük sayan adamlar Türkçe klavyeye sahip çıkmaya çalışıyorlar. Yersen. Tek sorunumuzda klavyeydi zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kardeşim H.E.M. de daha hızlı yazabilmek için f klavye kursuna başladı, eğitmenden daha hızlı yazıyormuş...

• Yemin ederim bunlar iyice sapıttı milletin yirmi yıllık alışkanlığını bir çırpıda yıkmak istiyorlar hayır amaç ne? Sanki işler daha hızlı bitecek zaten yavaş ilerleyen devlet dairesi işleri hepten durma noktasına gelir demedi demeyin. Gene bir rant olayından başka bir şey değil o kesin birileri kurumlara f klavye satacak demek ki... Yahu şu milleti düşünerek yararına yaptığınız bir tek icraatınız olsun be kardeşim...

• Bilenler bilir, eskiden ticaret meslek liselerinde daktilo dersi vardı. Tuş dizilimi F klavye düzenindeydi. Bir kaç haftalık eğitimden sonra gerçekten bakmadan rüzgar gibi yazı yapabiliyordunuz. Çünkü dizilim gerçekten de Türkçe dili için çok kullanışlıydı. Peki şu an gerekli mi? Tabi ki değil. O kadar personele adam akıllı eğitim veremedikten sonra hayatta çekilmez bu iş. Zaten çoğu devlet dairesinde işler kağnı hızında ilerliyor, daha da çekilmez olur.

• F klavye ile dil milliyetçiliği olmaz !

Arap alfabesini getirsinler !
    hatta göktürk alfabesini getirsinler !

bununla da olmaz ! bu iş !

• oktayatli O kullanıcısına yanıt
    Öyle. Jandarmada bir sayfalık sıradan bir ifadenin 2 saatte yazıldığına(lafın gelişi demiyorum) şahit oldum.Klavye tabii ki F idi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipli jeton -- 25 Ekim 2017; 13:46:56 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.