Şimdi Ara

Kamu Davasından Hapis Yatılırmı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
1.835
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sözlü kavga ettiğim biri hakkımda şikayetçi olmuştu ve şikayetini geri almıştı ağır konuştuğum için ve tehdit olduğu için savcı kamu davasına çevirdi
    ne olur sizce beyler bilgisi olan

• En fazla 4 ay bir hapis çıkabilir o da Para cezasına çevrilir, daha önce hiç suç kaydın yoksa hagb olur, 5 sene süreyle suç işlemezsen cezan da silinir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Caferhan kullanıcısına yanıt
    peki bir sorum daha var ortalama ne kadar bir para cezası oluyor bu birde avukat tutmam daha iyi olur değil mi daha önce bir suç kaydım yok
  • Sözlü hakaret tarzı bir tehditse avukatlık durum yok
    Ama sen Nasıl tehdit ettin?
    "Seni öldürürüm, gününü göreceksin...." gibi ölüm tehtidiyse avukat gerekebilir

• quote:

Orijinalden alıntı: Caferhan

Sözlü hakaret tarzı bir tehditse avukatlık durum yok
    Ama sen Nasıl tehdit ettin?
    "Seni öldürürüm, gününü göreceksin...." gibi ölüm tehtidiyse avukat gerekebilir
    Yok yahu baya whatsappdan küfürleştik çocuk zaten 1 gün sonra şikayetini geri aldı savcı kamudavasına çevirdi ama yinede mahkemeye gitmek yerine vekil olarak avukatın gitmesini düşünüyorum hiç anlamıyorum cünkü bu olaylardan savcının elindede sadece 3 tane ekran görüntüsü whatsapp fotoğrafı var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Etipuffs -- 16 Eylül 2019; 15:38:56 >
  • Yau daha önce desene
    Basit whatsapp yazışmasıyla para cezası çıkar, savcı bu tür davaları caydırıcı olması bakımından kamu davasına çeviriyor.
    Avukatlık bir durum yok, gidip avukata paranı verme, böyle şeyleri bilmene de gerek yok, bak burda sana olası herşeyi yazıyorum
    Mahkemeye mutlaka git, hakime "Sayın hakim, sinir anımda öfkeme yenik düşüp söyledim, çok pişmanım, beraatımı istiyorum" cümlesini kur, hakim de bir daha sakin ve dikkatli olmanı söyler ve belki bir öiktar para cezası verir, zaten çıkan karara da itiraz edersin, şikayetçi olan olmadığı için itirazın kabul edilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Caferhan

Yau daha önce desene
    Basit whatsapp yazışmasıyla para cezası çıkar, savcı bu tür davaları caydırıcı olması bakımından kamu davasına çeviriyor.
    Avukatlık bir durum yok, gidip avukata paranı verme, böyle şeyleri bilmene de gerek yok, bak burda sana olası herşeyi yazıyorum
    Mahkemeye mutlaka git, hakime "Sayın hakim, sinir anımda öfkeme yenik düşüp söyledim, çok pişmanım, beraatımı istiyorum" cümlesini kur, hakim de bir daha sakin ve dikkatli olmanı söyler ve belki bir öiktar para cezası verir, zaten çıkan karara da itiraz edersin, şikayetçi olan olmadığı için itirazın kabul edilir.
    tamamdır hocam verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim sağolun
  • Yazışmalarını detaylı bilsek daha net yazardım ama ağır hakaret değilse hiçbir şey çıkmaz savcı dosyayı hazırlar ama hakim takipsizlik verir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sözlü kavgayi nasil kanitladi adam, hocam

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Whatsapp yazışmalarını ss alıp şikayetçi olmuş

• quote:

Orijinalden alıntı: november27

Whatsapp yazışmalarını ss alıp şikayetçi olmuş
    işin garibi sonra şikayetide geri çekti çocuk ama kamu davasına döndürdü savcı
  • O değil hakim konuyu sorsa onuda hatırlamıyorum iyimi şikayetci olunan tarhi 2018 ocak ifade verdiğim tarih 2019 mayıs mahkeme tarihi 2019 aralık vay anasını
  • Hakimler uğraşmaz böyle şeylerle
    Sen sakın suçlamayı kabul etme, bana iftira atıyor de, hakaret filan etmedim de, wp resimlerini söylerse birşey yazmadım filan de
    Hemen takipsizlik verir dosyan kapanıt zaten.

• Hayır olmaz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İyi akşamlar. Bende 2017 yılında tek taraflı olarak motosiklet kazası yaptım . Ölü yok mala zarar yok . tamamen kendi m ile ilgili. Alkolden 2.87 promil alkol ile ehliyet aldindi mahkeme oldu ve 4 ay 5 gün hapis cezası verildi ve 5 yıl ertelendi. Ama 5 yıl içinde 2019 haziran ayında yine ikinci defa evin önünde alkollü yatarken komşular görüp polis çağırıp gelmişler 2.57 promil alkol ile ehliyet iki yıl alındı. Bu olayda da ölü yok mala zarar yok. Kendim ile ilgili. Bu sefer trafigi tehlikeye sokma suçundan ikinci mahkeme olacak 14 Ocak ta. Şimdi sorularım olacak.
    İlk olaydaki 2017 yılında hagb dosyam tekrar açıklacak ve ben 4 ay 5 gün hapis cezası açıklamak ... Bu hapis cezam erteleme ve ya para cezasına çevrilir mi yoksa hapis cezası yatar mıyım?
    İkinci olaydaki mahkeme ne cezası alırım? Hapis cezası mi alırım? Para cezası mi alırım? Yoksa hapis cezası + para cezası alırım? Hapis cezası para cezasına çevrilir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ali ferhat

İyi akşamlar. Bende 2017 yılında tek taraflı olarak motosiklet kazası yaptım . Ölü yok mala zarar yok . tamamen kendi m ile ilgili. Alkolden 2.87 promil alkol ile ehliyet aldindi mahkeme oldu ve 4 ay 5 gün hapis cezası verildi ve 5 yıl ertelendi. Ama 5 yıl içinde 2019 haziran ayında yine ikinci defa evin önünde alkollü yatarken komşular görüp polis çağırıp gelmişler 2.57 promil alkol ile ehliyet iki yıl alındı. Bu olayda da ölü yok mala zarar yok. Kendim ile ilgili. Bu sefer trafigi tehlikeye sokma suçundan ikinci mahkeme olacak 14 Ocak ta. Şimdi sorularım olacak.
    İlk olaydaki 2017 yılında hagb dosyam tekrar açıklacak ve ben 4 ay 5 gün hapis cezası açıklamak ... Bu hapis cezam erteleme ve ya para cezasına çevrilir mi yoksa hapis cezası yatar mıyım?
    İkinci olaydaki mahkeme ne cezası alırım? Hapis cezası mi alırım? Para cezası mi alırım? Yoksa hapis cezası + para cezası alırım? Hapis cezası para cezasına çevrilir mi?
    geçmiş olsun hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: Etipuffs

geçmiş olsun hocam

Alıntıları Göster
    çok teşekkür ederim. ne olacak benim bu durumum? lütfen yardımcı olun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali ferhat

çok teşekkür ederim. ne olacak benim bu durumum? lütfen yardımcı olun.

Alıntıları Göster
    2 dosyan da para cezasına çevrilir, ödemezsen sıkıntı olur

• quote:

Orijinalden alıntı: Myhunter

2 dosyan da para cezasına çevrilir, ödemezsen sıkıntı olur

Alıntıları Göster
    merhaba. ilk olaydan olan 4 ay hapis cezam erteleme ya da para ya çevrilemez diyorlar. yani hapis 3 5 gün girdi çıktı yapacaksın sonra da denetim serbestliği diyorlar. bu nasıl olacak?
  • Yaşadığın türden kamu davalarında hapis olmuyor, para cezası ödüyorsun diye biliyorum ama hakimin takdirine göre 2-3 gün hapiste tutabilir de, sonra denetimli serbestlikten faydalanırsın.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.