Şimdi Ara

Kamu bankalarından konut kredilerinde 0.99 yapılandırma (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
699
Cevap
50
Favori
108.942
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar vakifbankin almis oldugu yuzde 2 lik cezayi geri alamazmiyiz yok mu bir yolu. Durdukyere 3900 tl para verdik.Erken kapama yapmiyoruz yapilandiriyoruz sonucta rakamlar degisiyor sadece

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün itibari ile 106 ay kalan kredi borcumu %1 yapılandırma ile yaptım başkada hiçbirşey vermedim ne bu ayin taksidini istedi ne başka bişey sadece 3 tane otomatik ödeme yaptım o kadar.%2 diye birşey yokmuş hakkınızı arayın mahkeme yoluna bile gidebilirsiniz.ben olsam o alan bankaya gider müdürünün yanına çıkardım izah isterdim diğer bankaların bunu nasıl yaptığını sorardım hakkınızı arayın.Bu arada banka Halkbank benim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • outworks kullanıcısına yanıt
    Hangi il ve şube ne hocam
    Bugün gittim ben hayat sigortasında sıkıntı çıktı yarın yine gideceğim

• outworks kullanıcısına yanıt
    Vade düşürdünüz mü?

• quote:

Orijinalden alıntı: gfb_tayfa

Öyle koşul var ama vade fark etmeksizin ziraat %1 uyguluyor.
    bu koşullar şartların olduğu bir belge var mıdır?
  • Vakifbanktan daha önce çektiğim krediye ilişkin thh ye gittim diye yapılandırmam şifai olarak reddedilmisti. Bugün ise böyle bir yazılı cevap geldi bankadan. Anlayan var mı?
    Bankamıza ilettiğiniz 3300441 numaralı başvurunuz incelenmiştir. Konut Finansmanı Sözleşmeleri Yönetmeliğinin 12. maddesine göre; Konut finansmanı kuruluşu ve tüketicinin mutabakatı ile konut finansmanı sözleşmesinde; kredi faiz oranında, vadesinde, konut finansmanı sözleşmesinde belirtilen faiz türünde, kredinin para biriminde değişiklik yapılması ve aynı konut teminat gösterilerek birden fazla konut finansmanı sözleşmesi kurulmuşsa bunların tek bir konut finansmanı sözleşmesi ile birleştirilmesi halinde yeniden finansman (yeniden yapılandırma) söz konusu olur. Dolayısıyla konut finansmanı sözleşmesinde yeniden finansman (yapılandırma) konut finansmanı kuruluşu ile tüketicinin karşılıklı mutabakatı halinde mümkün olabilmektedir. Mutabakat hususu, Bankamız kredi politikaları kapsamında değerlendirilmekte ve uygun görülmesi halinde müşteri ile mutabakata varılarak yapılandırma yapılmakta, uygun görülmemesi halinde ise mutabakat söz konusu olmamakta ve yapılandırma yapılmamaktadır. Talebiniz Bankamızca bu kapsamda değerlendirilmiş ve uygun görülmemiştir

Mail adresleri de soruncozelim@vakifnank ahahah. İroniye bakar misin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heisenberg____ -- 7 Ekim 2019; 20:19:9 >

• heisenberg____ H kullanıcısına yanıt
    Bende 0,99 dan cektim thy bddk felan aldım bi kısmını diğer kısmınıda almak üzereyim. En son bankacı aradı faiz oranları 0,79 a düşer ve yapılandırma çıkarsa sizi kapsamayacak dedi.
    İnşallah düşmezse pişman olmam:(

• Ziraatten yapılandırma yapan arkadaslar ayin 15inde taksit odememiz var bu taksidi yatirin 16sinda islem yapalim dediler. Taksit gununu beklemek zorundamiyiz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-72080500B

120 ay çekmiştim. 78 ay vadem kaldı. 60 aya düşürdüm %1 erken ödeme cezasi ödedim sadece.
    Kredinin vade gununu beklediniz mi acaba ?

• Konut kredilerinde tekrar bir düşüş olacağı soylentisi var arkadaşlar ppk toplantisindan sonra boyle bir duyum alan varmıdır

• quote:

Orijinalden alıntı: heisenberg____

Vakifbanktan daha önce çektiğim krediye ilişkin thh ye gittim diye yapılandırmam şifai olarak reddedilmisti. Bugün ise böyle bir yazılı cevap geldi bankadan. Anlayan var mı?
    Bankamıza ilettiğiniz 3300441 numaralı başvurunuz incelenmiştir. Konut Finansmanı Sözleşmeleri Yönetmeliğinin 12. maddesine göre; Konut finansmanı kuruluşu ve tüketicinin mutabakatı ile konut finansmanı sözleşmesinde; kredi faiz oranında, vadesinde, konut finansmanı sözleşmesinde belirtilen faiz türünde, kredinin para biriminde değişiklik yapılması ve aynı konut teminat gösterilerek birden fazla konut finansmanı sözleşmesi kurulmuşsa bunların tek bir konut finansmanı sözleşmesi ile birleştirilmesi halinde yeniden finansman (yeniden yapılandırma) söz konusu olur. Dolayısıyla konut finansmanı sözleşmesinde yeniden finansman (yapılandırma) konut finansmanı kuruluşu ile tüketicinin karşılıklı mutabakatı halinde mümkün olabilmektedir. Mutabakat hususu, Bankamız kredi politikaları kapsamında değerlendirilmekte ve uygun görülmesi halinde müşteri ile mutabakata varılarak yapılandırma yapılmakta, uygun görülmemesi halinde ise mutabakat söz konusu olmamakta ve yapılandırma yapılmamaktadır. Talebiniz Bankamızca bu kapsamda değerlendirilmiş ve uygun görülmemiştir

Sen beni şikayet ettin benim seninle mutabık kalacağım bir husus yok ne halin varsa gör diyor. Koskoca banka thh ye şikayet edildi diye kinlenmiş. Komedi bunlar....

• quote:

Orijinalden alıntı: MeLanChoLic

Beyler lütfen yardıma ihtiyacım var.

vakıfbanktan kredimiz var peder beyin üzerine. yapılandırma için gitmişler, krediyi ilk alırken sağlık sigortası yaptırmadığımız için şu an 1.39 dan yapabiliriz demişler. zaten krediyi 1.11 den almıştık. hem 0.99 a çekelim hem de vade kısaltalım kara geçeriz diye düşündüm fakat bankacı bambaşka bir muhabbet açmış. bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yazarsa sevinirim. başka başına böyle bir şey gelen var mıdır?
    hocam bugun denedik sistem ba ada otomatik 1.39 cikardi bende hayat sigortasi yaptirmamistim(aslinda kendileri yapamadi) bi sonuc alabildiniz mi

• Arkadaşlar konut kredisi icin ayrılan para bitmiş yokuşa sürmeleri normal başvurulara bakmıyorlar bile.tanidik vs varsa belki yardımcı olurlar

• quote:

Orijinalden alıntı: heisenberg____

Vakifbanktan daha önce çektiğim krediye ilişkin thh ye gittim diye yapılandırmam şifai olarak reddedilmisti. Bugün ise böyle bir yazılı cevap geldi bankadan. Anlayan var mı?

Sana kinlenmiş adamlar vay sen misin bizi şikat eden.kredi yapılandırması bizim keyfimize kalmış herkesinkini yaparız şakire çay yok hesabı geçmiş olsun.

• arkadaşlar başka bankayadan yapılandıran var mı yoksa herkes kredi çektiği bankadan mı yapılandırıyor?
    Mesela İş Bankası'ndan çekilen konut kredisini Ziraat'ten yapılandırma yapabilir miyim?
    Çünkü Halkbank biz o riske girmeyiz dedi 10 gün önce.
  • Arkadaşlar bugün itibariyle yapılandırdım Halkbank’tan
    1.49 tan çekmiştim
    Kalan anaparanın %1 i masraf aldı
    Haricinde peşin vs bişey ödemedim
    Vade düşürdüm aynı zamanda
    15 dk sürdü işlem

• 1 haftayı geçti halkbanktan hala cevap bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nightblueist

Ziraatten yapılandırma yapan arkadaslar ayin 15inde taksit odememiz var bu taksidi yatirin 16sinda islem yapalim dediler. Taksit gununu beklemek zorundamiyiz ?
    ben ziraatten yapılandırdım, vade 18inde idi peşin aldılar ya da taksit günü gelin dediler yatırdık yapılandırdık.

Tek dert ziraatte vade düşürmyorlar ara ödeme yapılmalı vs. diyorlar halkbankta direk düşürmüşler sorunsuz bakalım genel müdürlüğe mail attım ara ödeme yapmadan yapılamazmı vade düşürme diye.
  • Ben de dün ziraat bankasında yapılandırma yaptım. Sağolsun müşteri temsilcim çok ilgilendi. 1.12 den 100 bin TL 120 ay vade ile çekmiştim. 72 taksitim kalmıştı. %1 ceza (760) TL ödedim. Bu ayın taksitini de ödemem gerekiyormuş. Onu da hemen ödedim. İki fatura ödeme talimatı ve bir adet de kredi kartı başvurusu aldılar. Nasıl olsa sonra iptal ederim diye işi yokuşa sürmesinler diye sesimi çıkarmadım. Yapılandırma sonucu toplamda 4500 tl daha az ödeyeceğim.yapılamdırmadan sonra taksit sayısını da 72'den 60 a düşürdüm. Oradan da 7000 TL azaldı. Hem kredimi 1 sene erken ödeyeceğim, hem de toplamda 11 bin TL civarı daha az ödemiş olacağım.

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.