Şimdi Ara

Kamu bankalarından konut kredilerinde 0.99 yapılandırma (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
699
Cevap
50
Favori
108.942
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1,19 dan sanırım yapıyorlarmış diye birisi söylemişti.
  • ziraat bankası yapılandırma için 2 otomatik ödeme talimatı istedi 1 yıllıkta findex üyeliği kilitledi 130 tl gibi bir rakam
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolgahan22

ziraat bankası yapılandırma için 2 otomatik ödeme talimatı istedi 1 yıllıkta findex üyeliği kilitledi 130 tl gibi bir rakam
    Bana bes istediler ya zararım 1000 lira olcak 1 yıl sonunda bozdurmadan.Adam oradan 20 lira belki prim alcak ya onun için biz işte findextir bestir zorla zarara sokuluyoruz.
  • tolgahan22 kullanıcısına yanıt
    Şubenin işgüzarlığıdır hocam.
    Herhangi bir fatura ödeme talimatım yok.
    Kredi kartını kullanmam.
    Ama hem yapılandırdım.
    Hem de ödemeyi artırarak, vadeyi azalttım.
    şubedeki herhangi bir kişiyi de tanımıyorum.
    Ahbap çavuş ilişkisi ile olmadı yani.
    Sanki babalarının paralarını veriyorlar.
    Hakkınızı savunun sonuna kadar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yapılandırma talebimiz karşısında bizden istenen bu ücretli-ücretsiz şartları( kredi kartı,otomatik ödeme talimatı vs.) kime nereye mail şikayet edebiliriz? İt iti ısırmaz ama ne bileyim yahu,sindiremiyorum. Faizi yapılandırıp taksit sayısını düşüremedikten sonra çok avantajı kalmıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sinop Gerze Ziraat bankası 143.000 tl ye 2.09 ile 120 ay vadeli 368.000 tl idi. Dün 0.99 ile %1 erken ödeme cezası 1400 tl ve bu ayın son ödemesi 3260 tl olan taksidimi ödememle 2090 tl ye, toplam borcum 228.000 tl ye düştü.

• tolgahan22 kullanıcısına yanıt
    Hocam yok öyle birşey şubenin iş güzarlığı tamamen. cimer üzerinden bddk ya şikayet edeceğinizi söyleyin. Hiç birşey yapamazlar. Her şube keyfi işlem yapıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ka19g -- 4 Ekim 2019; 0:10:57 >
  • Vakıfbanktan yapılandırdım. Kalan vade 36 aydan fazla olduğu için %2 yapılandırma komisyonu ödedim. Sağlık sigortasını iptal edip, yeniden yaptılar. 150TL gibi bi iade oldu, 350'de yeni sigorta tuttu. 200 + %2 ile birlikte 3000TL gibi masraf oldu. Kredi çekerken; 2 otomatik ödeme, ek hesap, kredi kartı almıştım. Şimdi de kredi kartında ek kart çıkarttılar. Bi ev alalım dedik bankanın bütün ürünlerini dolaylı yoldan kitledilir. Allahtan maaş müşterisiyizde aidat falan ödemiyoruz

İşlemler totalde 30dk falan sürdü. Vadeyi düşürdüm, herhangi bir sıkıntı olmadı. Kredim 8 ay erken bitecek. Vade uzatmak isterseniz kabul etmiyorlar :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mistik1905

Bende dün gittim 1 tane otomatik ödeme ve kredi kartı istedi. Ona tamam dedim bu seferde son konut sigortası ve daskı vakıfbanktan yaptırman lazım dedi. Genelge bu şekilde diye söyledi. Sizde böyle bir durum var mıydı. Saçma geldi bana. Bu arada bende 3 yıl önce çekmiştim.
    Bunu bana da söylediler. Zaten krediyi 6-7 ay önce çekmiştim. Vakıftan yaptırdığımdan dolayı sıkıntı çıkmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sdryvz

Sinop Gerze Ziraat bankası 143.000 tl ye 2.09 ile 120 ay vadeli 368.000 tl idi. Dün 0.99 ile %1 erken ödeme cezası 1400 tl ve bu ayın son ödemesi 3260 tl olan taksidimi ödememle 2090 tl ye, toplam borcum 228.000 tl ye düştü.
    Hocam sen bir ev daha aldım say :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Halkbank'tan yapilandirabilen var mı

• halkbank henüz banada dönüş yapmadı. Bekliyoruz.
  • Ali Osman369 A kullanıcısına yanıt
    Hocam aramıyorlar siz kovalıyorsunuz
    Ben dün sordum imza için bekliyoruz dediler

• ilk gün hatta şubede ilk ben başvurdum Halkbank tan hala onay bekliyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rebelpirate -- 4 Ekim 2019; 10:8:2 >
  • Ziraat bankasından yapılandırma ve vade kısaltma işlemi yapmak isteyenlerin dikkatine ;

İlk aradığımda bana krediyi kullandıran kişi vade kısaltma olmadığını söylemişti.

Bugün tekrar yazdığımda yapanların resimlerini gösterdim. Diğer şubelerin önce yapılandırma sonra vade kısaltma işlemi yapabildiğini söyledim.

Ayın 10unda sizde geldiğinizde yapılandırma sonrada vade kısaltma yaparız dedi :)

Vade kısaltma yapmayan şubelere yapanların resimlerini ve işlemlerin nasıl yapıldığını söyleyin. Yalan söyleyecek birşeyleri kalmıyor o zaman :)

Gönderdiği resimler için @imparatorlak çok teşekkür ederim. Whatsapttan krediyi kullandıran kişi ile yazışırken bu resimleri kullandım.

Etik olmaz diye burada paylaşmıyorum. Haftaya perşembe işlemler tamamlanınca tekrardan yazarım :)
  • Ziraatten 5 ay önce konut 120 ay cekmistim şimdi yüzde kaç ceza çıkacak?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Limonen

Ziraatten 5 ay önce konut 120 ay cekmistim şimdi yüzde kaç ceza çıkacak?
    Kalan anaparanızın %1'i kadar komisyon tutarı kesiliyor. Yani ceza dediğinize komisyon tutarı diyorlar :)
  • Eski bir bankacı olarak otomatik ödeme şartı, kredi kartı şartı , findeks üyeliği şartı yoktur.zamanında bu işi yaparken bende satardım ama açık açık anlatırdım ona göre bazı masraf kalemlerini düşük tutar müşteri memnun ayrılırdı.

Tavsiyem yapılandırma işlemlerini yapsınlar diğer ürünleri daha sonra kulllandırıyorlardır onlar için olan yerlere imza atmaz/dijital onay vermezseniz olur biter.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi labidu -- 4 Ekim 2019; 11:23:53 >
  • rebelpirate R kullanıcısına yanıt
    Aynı şekilde ++
    Ben de bekliyorum bugün uğrayacağım tekrar.

• quote:

Orijinalden alıntı: esoturko

Haber geldi imza için bekliyorlar halkbanktan
    %1 erken kapama cezası
    %1 yapılandırma ücreti alıyorlar
    Yapılandırma ücreti yasal değil
    Sonradan itiraz ile alabiliyormuşuz
    ne yaptınız hocam. gittiniz mi bankaya.
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.