Şimdi Ara

Kamu bankalarından konut kredilerinde 0.99 yapılandırma (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
699
Cevap
50
Favori
108.930
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende dün gittim 1 tane otomatik ödeme ve kredi kartı istedi. Ona tamam dedim bu seferde son konut sigortası ve daskı vakıfbanktan yaptırman lazım dedi. Genelge bu şekilde diye söyledi. Sizde böyle bir durum var mıydı. Saçma geldi bana. Bu arada bende 3 yıl önce çekmiştim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mistik1905 M kullanıcısına yanıt
    hocam, dask ve konut yangın sel su sigortası her yıl otomatik yenilenmiyor mu sizin,, kmh hesap acmadilar mı kredi çekerken

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: melo1903

Ben üç sene önce kullanmıştım ve yapılandırma yaptım (Vakıfbanktan)

Alıntıları Göster
    hocam, vakıf sizden %kaç ceza kesti, %1 mi %2'mi? Kaç ay vadeniz kalmıştı?
  • melo1903 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler bbdk yolu gözüktü

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Banka konut sigortasını yüksek fiyata yaptığı için dışarıdan yaptırıyorum. Her yıl yenileniyor sigortam. Son sigorta ve dask güneş sigortadan değil diye olmaz dediler.

• escape__06 kullanıcısına yanıt
    57 ay kalmıştı. Kalan ana para üzerinden yüzde 2 ceza kesiliyormuş

• escape__06 kullanıcısına yanıt
    %2 kesti ancak ziratte %1 kesilen arkadaşlar var fakat tam olarak vadeleri nedir herkese aynı mı bilmiyorum ...
    Bir iki hafta geçsin de netleşir ona göre şikayetimizi yaparız.

Zaten her türlü kardayız şuan ama eğer ki yasayı delip fazla kesinti yaptıysalar bizde geri almak için başvuru yaparız
  • Bugün Ziraat Bankasından hem yapılandırma hem de vade kısaltma yaptırdım.
    Olmuyor diyen müşteri temsilcisine ilk olarak yapılandırmayı (faiz düşürme) yapmasını söyleyin.
    Süreç tamamlandıktan sonra da vade kısaltma işlemine başlayacak. Yapılandırmadan sonra vade düşürme yapılabiliyor.
    Vade kısaltma olmuyor diyen müşteri temsilcisi ya gerçekten bilmiyor ya da iki işlemle uğraşmak istemiyor.
  • halkbank yapmıyor hala çok tuhaf

• imparatorlak kullanıcısına yanıt
    Bu işlem için iki defa ceza ödetiyorlar değil mi

• quote:

Orijinalden alıntı: imparatorlak

Bugün Ziraat Bankasından hem yapılandırma hem de vade kısaltma yaptırdım.
    Olmuyor diyen müşteri temsilcisine ilk olarak yapılandırmayı (faiz düşürme) yapmasını söyleyin.
    Süreç tamamlandıktan sonra da vade kısaltma işlemine başlayacak. Yapılandırmadan sonra vade düşürme yapılabiliyor.
    Vade kısaltma olmuyor diyen müşteri temsilcisi ya gerçekten bilmiyor ya da iki işlemle uğraşmak istemiyor.
    Hocam yapılandırma ve vade kısaltma işlemi için oran 0.99 dan yapıldı ve %1 komisyon tutarı dışında herhangi bir ücret talep etmediler doğru mudur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gfb_tayfa -- 3 Ekim 2019; 18:40:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gfb_tayfa

Hocam yapılandırma ve vade kısaltma işlemi için oran 0.99 dan yapıldı ve %1 komisyon tutarı dışında herhangi bir ücret talep etmediler doğru mudur?

Alıntıları Göster
    Sadece yapılandırma için %1 alındı. Vade kısaltma için ödeme yapılmıyor.
    Hatta vade kısaldığı için sigortadan da ufak bir iade aldım.
  • 3 gün oldu Halkbank dan halâ cevap yok!!!

Çok ilginç hocam ya bugün ziraat bana %1 yapılandırma %1 vade kısaltma için ücret çıkardı. Vade kısaltma için ara ödeme yapmam gerekiyormuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: ka19g

Çok ilginç hocam ya bugün ziraat bana %1 yapılandırma %1 vade kısaltma için ücret çıkardı. Vade kısaltma için ara ödeme yapmam gerekiyormuş.
    Ayrıntılar bu şekilde hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imparatorlak -- 4 Ekim 2019; 11:54:2 >
    Çok teşekkür ederim hocam şube ile tekrar görüşeyim ben bi 🙂

Üstad harikasın.Bana vade kısaltmama sonra para yatırısan ara ödemede anca dendi. %1 ek ücret 2 otomatik ödeme ve Birde Bes yaptırmak zorundasın dedi.Sanırım yokuşun yokuşuna sürdü.Bu durumda senden sadece %1 ücret kesilmiş %2 değil ve ara ödeme yapmadan vade kısaltmışsın doğru dimi.Valla inan kaç gündür aradığım cevabı buldum ziraat için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atakninja

Üstad harikasın.Bana vade kısaltmama sonra para yatırısan ara ödemede anca dendi. %1 ek ücret 2 otomatik ödeme ve Birde Bes yaptırmak zorundasın dedi.Sanırım yokuşun yokuşuna sürdü.Bu durumda senden sadece %1 ücret kesilmiş %2 değil ve ara ödeme yapmadan vade kısaltmışsın doğru dimi.Valla inan kaç gündür aradığım cevabı buldum ziraat için.
    Sadece %1 yapılandırma için ödedim. Bunun dışında herhangi bir ödeme yapmadım.
    İşlemler 10 dakika bile sürmüyor, siz aynı bankada başka bir temsilci ile yeniden deneyin isterseniz.
    Son olarak; fatura ödemelerimi daha önceden ziraate taşımıştım bu yüzden midir bilmiyorum ama fatura ödeme talimatı ya da BES gibi bir şey de istenmedi benden.
  • Merhaba,
    mparatorlak nickli üyemizin yaptığı açıklamalar doğrudur.
    Ziraat bankası Eskişehir de bir şubesinde aynı işlemi yaptım.
    185.000TL 1.15 den Nisan 2018de çekmiş olduğum kredinin 3192TL olan ödemelerinden 19.taksitimi bugün, ayın 15.inde olmasına rağmen yatırdım ve krediyi yapılandırdım.
    Kalan anaparanın %1i olan 1625TL cezayı da ödedim.
    Kalan 77 ayda taksiterim 3026TL.ye düştü.

Daha sonra ödeme artırıp vade kısaltma yaptık.
    54ay 3900TL.ye dönüştü kredim.
    Hatta ilk taksiti 15kasımda ödersen 4700TL dedi.
    15Ekimde ödersen 2900TL.
    Bende 15Ekimde başlarım dedim.
    1800TL de oradan kârım oldu.
    .
    Velhasıl hiçbir fatura bes vs. Olmadan işlem oluyor.
    Bilgilendirmek istedim.
    İyi akşamlar.

• Baska bankaya refinansman acılcak mı bilgisi olan

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.