Şimdi Ara

Kaloriferli Evi Nemlendirme - Harika Çözüm (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
8.228
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • tüm peteklere uyguladım Bizim süper İşe yarıyor ancak bizim Ev hanesi biraz üşengeç olduğundan 2 günde bir doldurmak Zor geliyor 250ml ufak tabaklar yerine 500ml dikdörtgen olanları var onlardan yapılsa Substrat yüzeyi az su daha fazla olacağından sanırım 1 haftayı çıkarır gibi. Bir de aklıma takılan soru var Acaba Suyla birlikte bu aliminyum tabaktan zehirli gazda buharlaşıyormudur sizce Gerçi Plastik kaplardan Daha azdır o kesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evwt -- 5 Ocak 2016; 11:23:05 >
  • Merhabalar, bu iş için nasıl bir kap kullanıyorsunuz?

Ben alimünyum aşure kabı kullandım ancak su bittiğinde kabın kalorifere temas eden yerler sıcaktan delindi ve bir sonra ki su dolduruşumda sular zemine aktı. Bu nedenle size tavsiyem iki aliminyım aşure kabını iç içe geçirip kullanın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: evwt

tüm peteklere uyguladım Bizim süper İşe yarıyor ancak bizim Ev hanesi biraz üşengeç olduğundan 2 günde bir doldurmak Zor geliyor 250ml ufak tabaklar yerine 500ml dikdörtgen olanları var onlardan yapılsa Substrat yüzeyi az su daha fazla olacağından sanırım 1 haftayı çıkarır gibi. Bir de aklıma takılan soru var Acaba Suyla birlikte bu aliminyum tabaktan zehirli gazda buharlaşıyormudur sizce Gerçi Plastik kaplardan Daha azdır o kesin.

Alimünyumun zararını hepimiz biliyoruz. benim de ilk aklıma takılan soru buydu ama kaloriferler fazla ısınmadığı için ( sistemde ki su maksimum 50-55 derece ) zararı olmayacağını düşünüyorum.

edit: mesajımı sonradan okuyunca yanlış yazdığımı fark ettim. Doğrusu ALÜMİNYUM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celebic -- 5 Ocak 2016; 15:48:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: celebic

Merhabalar, bu iş için nasıl bir kap kullanıyorsunuz?

Ben alimünyum aşure kabı kullandım ancak su bittiğinde kabın kalorifere temas eden yerler sıcaktan delindi ve bir sonra ki su dolduruşumda sular zemine aktı. Bu nedenle size tavsiyem iki aliminyım aşure kabını iç içe geçirip kullanın.

Aşure mi sütlaç kabımı 10 tane 3,5 tl ye satılıyor onlardan.2 hafta oldu takalı delinme filan yok şindilik delirse 500 mllik olanı 2 katlı olarak yapalım daha iyi olacak.
  • quote:

Aşure mi sütlaç kabımı 10 tane 3,5 tl ye satılıyor onlardan.2 hafta oldu takalı delinme filan yok şindilik delirse 500 mllik olanı 2 katlı olarak yapalım daha iyi olacak.

Videoda küçük olan aliminyum kaseyi kullandım.

Çünkü büyük olandan bulamadım.

Çevremdeki marketleri baya aradım ama yok.

quote:

Orijinalden alıntı: celebic

Merhabalar, bu iş için nasıl bir kap kullanıyorsunuz?

İç içe katarak delinmesini önlemek de harikaymış.

Akıl akıldan üstündür diye boşuna demiyorlar...

Kaloriferli Evi Nemlendirme - Harika Çözüm

Kaloriferli Evi Nemlendirme - Harika Çözüm

• fikir çok canlı teşekkürler
  • aborjin06 A kullanıcısına yanıt
    Hiç önemli değil kardeş.
    Sağlıkla Kullan...

• Bizde ufo nun nemli vantilatoru var bugun ev cok kuruydu nemlendiriciyi acıyım dedim bu fikir de guzelmis hemen deniyecegim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IsO6 -- 12 Şubat 2017; 13:32:38 >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.