E

Çavuş
23 Nisan 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 41 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Daha Böyle bir çalışma sanırım yapılmadığından paylaşma gereği duydum.bu sistemde Yazıcınızda Airprint Özelliği olmasına gerek yok Hatta Herhangi bir özellik olmasına gerek yok sadece usb ile bilgisayara bağlanması yeterli Gelelim ÇÖZÜME
1.Ekteki Dosyayı İndirim Dh böyle linklere İzin veriyormu bilmiyorum izin vermez ise pm atın Linki size gönderirimhttps://yadi.sk/d/e7VNN0fikQY2P
2.Benim Sistemim Win 7 32 bit Yazıcım CANON MX390 Ona göre anlatacağım o yüzden. İndirdiğiniz zipin içinde ingilizcede anlatıyor ancak Bende Kısa bi Geçeyim
A-Zipin içindeki airprint_installer.exe çalıştırın
B-Sistemininiz 64 bir ise "AirPrint iOS 5 FIX - 64Bit.reg" regedit dosyasını 32 bit ise "AirPrint iOS 5 FIX - 32Bit.reg" dosyasını airprint_installer.exe dosyasını kapatmadan çalıştırın.Regedit kaydı yapmak istiyormusunuz şeklinde sorular soracak evet Tamam diyerek cevaplayın.
C- Sonra tekrar airprint insallere dönüyoruz.İnstal Airprint service dedikten sonra Hemen altta Service startup bölümünde "Auto" yu seçip START demeden Önce Sağ tarafta Airprint Auth Menüsünde "windows user accunt" seçiyorsunuz Altta user name Ve Password çıkıyor (Windows kullanıcınızda şifre yoksa boşverin" Bu username aklınızda tutun şimdilik.
D-Şimdi sevice Startup ta "auto" yu seçip start diyebilirsiniz.Tebrikler artık airprint özellikli bir yazıcınız oldu
E- ipadımızı açıp Bir fotoğraf yazdıralım.Fotoğrafa basıp yazdır dedik Ardından "yazıcı seç diyoruz" İpad biraz arayıp Kilitli bir yazıcı Buluyor yazıcıyı seçince Kullanıcı adı ve Şifre Soracak Yukarda bahsettiğim kullanıcı adı ve şifreyi girin.Windows Kullanıcınızda Şifre yoksa Sadece kullanıcı adı girmeniz yeterli. ipadden çıktı almanın keyfini sürün. Umarım Faydalı olabilmişimdir.

Not:Resimler Tez Zamanda Eklenecek inşallah
Hocam BEnim aldığım ürün arızalı çıktı bende Videolu dispute açtım önce 0 refundla adamlar yenisini gönderilim dispute yi kapat dedi bende siz kargolayın ben kapatırıp dedim.Yeni ürün Kargolandı 5-6 gün bekledim.Sonra CANCEL DİSPUTE yerinne arkadaş ACCEPT'e Basmış.şimdi ödeme aktarıldı diyor Başka bi açıklama yok.Yeni Verdikleri kargo numarası 10 gün oldu hala takip edilememiyor.Eğer kargo yapılmadıysa veya yeni gelende arızalı çıkarsa bi hak talep edebilirmiyiz.Yada Nerden Yapabiliriz bu işlemi saygılar.
Arkadaşlar NEtte Bir ton açıklama olmasına Rağmen Birtürlü Başaramadığım Root ve Google Play sonunda açtım.En ince ayrıntısına Kadar Anlatacağım Soruları da arasıra cevaplarım.
1.Herşeyden Önce Nokia X usb sürücünüzü Kurun.
http://www.mediafire.com/download/pm8nxvedxx3cuc1/nokia_x_usb_driver.zip

Bu dosyayı inidrdikten ve Klasöre çıkardıktan telefonu pc ye bağladıktan (USB HATA AYIKLAMA AKTİF OLARAK)sonra WİN7 için Aygıt yöneticinizi Açın(bilgisayarımın üstünde sağ tıklayıp özellikler Oradan aygıt Yöneticisi)Telefonu bağladığınızda Diğer aygıtlar adı altında NOKİA_X(RM980) adında 2 adet Yanında Ünlem işareti Olan Aygıt Gözükecek Birini sağ tıklayıp Sürücü yazılımını Güncellerştire basıyoruz.Sürücü Yazılımını Bilgisayarımda Tara Seçeneği> Ardından Bilgisayarımdaki aygıt sürücülerinden seçmeme izinver>Tüm Aygıtları Göster Seçeneği ve İleri TUşu>Disketi var Tuşuna basıp İNdirdiğimiz sürücü klasöründe nokia_winusb.inf dosyasını seçerek tamam>tamam basıyoruz. 4 tane Sürücü Çıkıyor karşımıza Nokia ADB interface Seçip Kuruluma devam ediyoruz.aygıt yöneticisinde NOKİA_X(RM 980) aygıtının ikincisinide Yine aynı yöntemle Nokia Bootloeder İnterface olarak kuruyoruz.
2.Nokia X Manager Kurulması ve Kullanımı.
Bununla ilgili Birçok makale var arkadaşlar Resim ekleme sıkıntım olduğundan Şimdilik Resimsiz Anlatacağım.Nokia x MANAGER (NXM) programı Dos tabanlımı çalışıyor nedir Window7 işletim sistemli pcmde Biraz karasız çalışıyor bazen PC kilitleyip bekletiyor falan ama işlemleri yaparken Dikkatli olun Hemen kapamayıp sabırla bekleyin Mutlaka bi işlem yapıyordur ondan bekletiyordur.Programı ilk açtığınızda Eğer Sürücüleri doğru tanıttıysanız "Device Connedted nokia_x" yazacak ve Butonlar Aktif olacaktır.Buraya kadar Herşey Normalse Geçelim Rootlama işlemine
3.Root İşlemi.

Çoğu makalede NOKİA X manager de ROOT DEVİCE butonuna basınca cihaz Root lanıyor sonra google playı yüklüyorsunuz gibi anlatımlar var Ama emin olun bu açıklamalar Tamamen Hiç nokia x görmemmiş yada denememiş kişiler tarafından yazılmış makaleler.Neyse Olaya geçelim
Root Device ye basıyoruz ve hiç bi işlem yapmadan Bekliyoruz.Program Kilitlenmiş gibi yanıtvermeden bekliyor 2-3 dk.Bu sırada Telefonunuza Bir dosya atıyor aslında.Bekle bekle.......sonra telefon Kapanıp açılıyor ve Sİyah beyaz ekranda Farklı bir menü çıkıyor.

İNSTALL Tuşuna bastığımızda File manager Gibi Bir App açılıyor ve Burada supersu.ver1.99.zip isimli Bir dosya var onu bulmalısınız.

Bende SDCARD diye Belirtiği yerin en altında Çıktı.Dosyanın üstüne tıkladığınızda Farklı bir menü açılyor

Burada En Altta Aypon un Kilit açma İşareti gibi Bir İşaret Var Onu sağa doğru kaydırır sanız Root başlar ve bittiğinde sağda Duran REboot System tuşuna sakın basmayın Telefon Kilitleniyor Bataryayı çıkararak Tekrar Başlata bilirsiniz Yada HOME tuşuna basıp ordan POWER OFF ile kapatırsanız Kilitlenmeden kapatıp açmış olursunuz.
4.SUPER SU yükleme
ALINTI LİNk:https://cloud.mail.ru/public/MjRj/7tEwDvtyN
Bir Super SU Apksı İndirip kurun Rooot işleminiz Başarılıysa SU çalışacak başarısızsa "SU için Kodlama Bulunamadı" uyarısı Verip kapanacaktır.
5.Google Hizmetlerini Yükeleme
http://androidhost.org/x4cgP pc ye indirin ve tekrar NOKİA x MANEGERİ açıpBağlatılarınızın doğru olduğunda emin olduktan sonra
İnstall GApps Butonuna Basın.Bu sefer Pcniz Yaklaşık 10 dk kadar kilitlenecek Telefonda öyle.Hiçbir işlem yapmadan sabırla bekleyin 10 dknın sonunda telefonununz Tekrar Recover modunda tekrar açılacak yine İNSTALL tuşuna basıp Busefer Gapps_jb201221011... veya Nokia_x_googleplay.zip isimli bir dosyayı bulup üzer,ne tıklayacağız yine aypon tuşkilidi gibi bişey yapıp Google gizmetleriniz yüklemesini bekliyoruz.ve Yİne yeniden başlatıyoruz. Telefonunuzun açılışı normalden baya uzun sürecek bu sefer Korkmayın beklemeye devam...
FİNAL.Artık Google Hizmetlerine sahip Bir nokia X imiz oldu hayrılı uğurlu olsun.

NOTLAR.
Verilen Bilgiler Kendi Deneyimlerim sonucu oluşturulmuştur Ancak verilen linklerin Tamamı Alıntıdır.O yüzden Linkler Öldüğünde Yenilenmesi konusunda ısrarcı olmayın.!
Benim Cihazım Nokia x RM980 modeli olup.Son güncellemeler Alınmış haldeydi.Hatta Dün tekrar konrol ettiğimde güncelleme yok uyarısını almıştım. Buna Rağmen Google Playi Yükleyebildim.
GÜncelleme yapılmamış Olanlarda Birtakıp apk dosyalarıyla aynı işlem yapılabiliyormuş !Denemedim!.
Google play çeviri gmail chorme gibi uygulamalar sorunsuz çalıştı.Ancak Sesle aramalarda Bazen hata veriyor belki bi ayar gerekli bilemiyorum
Yapılan İşlem Tamamen Zararsız olmakla birlikte Telefonunuzu Garantı Dışı bırakır Ayrıca Telefonunuza gelebilecek zararlardan sorumluluk size aittir.

Edit:Bir takım resimler eklendi sayfada düzenlemeler yapıldı.20.08.2015
Arkadaşlar NEtte Bir ton açıklama olmasına Rağmen Birtürlü Başaramadığım Root ve Google Play sonunda açtım.En ince ayrıntısına Kadar Anlatacağım Soruları da arasıra cevaplarım.
1.Herşeyden Önce Nokia X usb sürücünüzü Kurun.
http://www.mediafire.com/download/pm8nxvedxx3cuc1/nokia_x_usb_driver.zip
Bu dosyayı inidrdikten ve Klasöre çıkardıktan telefonu pc ye bağladıktan (USB HATA AYIKLAMA AKTİF OLARAK)sonra WİN7 için Aygıt yöneticinizi Açın(bilgisayarımın üstünde sağ tıklayıp özellikler Oradan aygıt Yöneticisi)Telefonu bağladığınızda Diğer aygıtlar adı altında NOKİA_X(RM980) adında 2 adet Yanında Ünlem işareti Olan Aygıt Gözükecek Birini sağ tıklayıp Sürücü yazılımını Güncellerştire basıyoruz.Sürücü Yazılımını Bilgisayarımda Tara Seçeneği> Ardından Bilgisayarımdaki aygıt sürücülerinden seçmeme izinver>Tüm Aygıtları Göster Seçeneği ve İleri TUşu>Disketi var Tuşuna basıp İNdirdiğimiz sürücü klasöründe nokia_winusb.inf dosyasını seçerek tamam>tamam basıyoruz. 4 tane Sürücü Çıkıyor karşımıza Nokia ADB interface Seçip Kuruluma devam ediyoruz.aygıt yöneticisinde NOKİA_X(RM 980) aygıtının ikincisinide Yine aynı yöntemle Nokia Bootloeder İnterface olarak kuruyoruz.
2.Nokia X Manager Kurulması ve Kullanımı.
Bununla ilgili Birçok makale var arkadaşlar Resim ekleme sıkıntım olduğundan Şimdilik Resimsiz Anlatacağım.Nokia x MANAGER (NXM) programı Dos tabanlımı çalışıyor nedir Window7 işletim sistemli pcmde Biraz karasız çalışıyor bazen PC kilitleyip bekletiyor falan ama işlemleri yaparken Dikkatli olun Hemen kapamayıp sabırla bekleyin Mutlaka bi işlem yapıyordur ondan bekletiyordur.Programı ilk açtığınızda Eğer Sürücüleri doğru tanıttıysanız "Device Connedted nokia_x" yazacak ve Butonlar Aktif olacaktır.Buraya kadar Herşey Normalse Geçelim Rootlama işlemine
3.Root İşlemi.
Çoğu makalede N.manager de
ROOT DEVİCE butonuna basınca cihaz Root lanıyor sonra google playı yüklüyorsunuz gibi anlatımlar var Ama emin olun bu açıklamalar Tamamen Hiç nokia x görmemmiş yada denememiş kişiler tarafından yazılmış makaleler.Neyse Olaya geçelim
Root Device ye basıyoruz ve hiç bi işlem yapmadan Bekliyoruz.Program Kilitlenmiş gibi yanıtvermeden bekliyor 2-3 dk.Bu sırada Telefonunuza Bir dosya atıyor aslında.Bekle bekle.......sonra telefon Kapanıp açılıyor ve Sİyah beyaz ekranda Farklı bir menü çıkıyor.
İNSTALL Tuşuna bastığımızda File manager Gibi Bir App açılıyor ve Burada supersu.ver1.99.zip isimli Bir dosya var onu bulmalısınız.
Bende SDCARD diye Belirtiği yerin en altında Çıktı.Dosyanın üstüne tıkladığınızda Farklı bir menü açılyor
Burada En Altta Aypon un Kilit açma İşareti gibi Bir İşaret Var Onu sağa doğru kaydırır sanız Root başlar ve bittiğinde sağda Duran REboot System tuşuna sakın basmayın Telefon Kilitleniyor Bataryayı çıkararak Tekrar Başlata bilirsiniz Yada HOME tuşuna basıp ordan POWER OFF ile kapatırsanız Kilitlenmeden kapatıp açmış olursunuz.
4.SUPER SU yükleme
Bir Super SU Apksı İndirip kurun Rooot işleminiz Başarılıysa SU çalışacak başarısızsa "SU için Kodlama Bulunamadı" uyarısı Verip kapanacaktır.
5.Google Hizmetlerini Yükeleme
http://androidhost.org/x4cgP pc ye indirin ve tekrar NOKİA x MANEGERİ açıpBağlatılarınızın doğru olduğunda emin olduktan sonra
İnstall GApps Butonuna Basın.Bu sefer Pcniz Yaklaşık 10 dk kadar kilitlenecek Telefonda öyle.Hiçbir işlem yapmadan sabırla bekleyin 10 dknın sonunda telefonununz Tekrar Recover modunda tekrar açılacak yine İNSTALL tuşuna basıp Busefer Gapps_jb201221011... veya Nokia_x_googleplay.zip isimli bir dosyayı bulup üzer,ne tıklayacağız yine aypon tuşkilidi gibi bişey yapıp Google gizmetleriniz yüklemesini bekliyoruz.ve Yİne yeniden başlatıyoruz. Telefonunuzun açılışı normalden baya uzun sürecek bu sefer Korkmayın beklemeye devam...
FİNAL.Artık Google Hizmetlerine sahip Bir nokia X imiz oldu hayrılı uğurlu olsun.
NOTLAR.Benim Cihazım Nokia x RM980 modeli olup.Son güncellemeler Alınmış haldeydi.Hatta Dün tekrar konrol ettiğimde güncelleme yok uyarısını almıştım.
Google play çeviri gmail chorme gibi uygulamalar sorunsuz çalıştı.Ancak Sesle aramalarda Bazen hata veriyor belki bi ayar gerekli bilemiyorum
Yapılan İşlem Tamamen Zararsız olmakla birlikte Telefonunuzu Garantı Dışı bırakır Ayrıca Telefonunuza gelebilecek zararlardan sorumluluk size aittir.

Edit:Bir takım resimler eklendi.
Everest hv5004 model DVR KAyıt cihazımı yeni aldım.İnterneti Yandaki eczaneden ROUter wifi aracılığıyla kullanıyorum.Eczanenin Dİrek modeme bağlı bir DVR kayıt cihazı var ve Modemden 80 portları Bu cihaza yönlendirilmiş.Uzaktan izlemeyi kolayca yapıyor.80 portu onlar kullandığı için 85 inci portu hem modemden hem routerden DVR a yönlendirmeme rağmen görüntü alamıyorum.Sonra 85. portu önce benim router'a Routerdanda DVR 'a yönlendirdim.Yİne olmadı.Ayrıca DVR cihazından DDNS özelliği var myq-see.com adresinden adres alarak denedim bu sefer ya "sayfa görüntülenemiyor" uayarısı alıyorum yada eczanenin direk modem yada kamera sayfasına bağlanıyor. Yardımlarınıza ihtiyacım var.
Bazı saydam maddelerin UV geçirgenliğini test etmek için bir çalışma yapıyoruz. Çok elektronik bilgim olmadığında basitçe şöyle bir sistem kurdum. Işık almayan borunun Bir ucuna LDR sabitleyip LDRnin iki ucuna avometre bağladık Borunun diğer ucuna da ışık kaynağı olarak UV led koyduk.Saydam malzemeyi ışık kaynağıyla Ldrnin arasına koyduğumuzda LdR nin Direncinde değişim olduğu gözlemleniyor.Ancak Bu değişim UV geçirmediğindenmi yoksa ışığın yönünü değiştirdiğidenmi tam olarak emin olamiyoruz.Ayrıca Piyasadan aldığımız Ultraviole Led ler Tam olarak Uv ışıkmı yayıyyor yoksa birmikktar beyaz veya ir ışıkta yayıyormu.IR filteyle denemelerimizde LDR de Değişim olduğunu gördük çünkü. SİZCe nasıl bir sistem kurarak saydam cismin UV geçirgenliğini test edebiliriz.SAdece UV ışık Geçiren Diğer infrared ve Beyaz ışığı geçirmeyen Bir filtre türü varmı?
evde ufak tefek işler için kullandığım ibm t43 laptopum hardiski çok yavaşlayınca bi hdtune yaptım harddiskin %50 si badsektör olmuş.Low level filan uğraşıyorum ama kurtarılacak gibi değil.Buna bir harddisk almam gerekiyor.Hardisk bağlantısı İDE olduğundan sıfır bulmakta zor.60Gb İde bir harddiskede 70-80 tl vermek yerine Bu İde yi sataya dönüştüren DVD yuvasına takılan dönüştürücüden alıp 60 GB SSD mi taksam.Yoksa performansı etkilemez Normal ide hardisk mi almalıyım.

2. Sorum Sata Çıkışlı Dönüştürücüye SATA 3 SSd Takılırmı YOksa SATA SSd mi almalıyım.
Tavsiyeleriniz için teşekkürler.
Arkadaşlar sık sık not tutmam gerektiği için telefon veya tablet için bir not defteri şeklinde app lazım ancak şu özellikleri olmalı
1.Cizim yapılabilmeli Coreldraw gibi Ölçüleri belirtecek şekilde çizim yaparım
2-İcabında notları programa ihtiyaç duymadan Açabilmeliyim jpg veya pdf formatında kayıt yapsa iyi olur
3-el yazımı tanısa iyi olur

Böylebir program varmı?Android için varsa adını söyleyin ücretli olması sorun değil yeterki ihityacımı karşılasın
Bu arada aşağıda denediklerim var lütfen onları tavsiye etmeyin
Colornote . çok iyi ancak çizim yapılmıyor
lecture notes başarılı ancak dosyaları sadece kendi açıp kapatıyor bide çizzimi yetersiz ve çok hantal
sketech çizim olarak iyi ancak yine dosyaları kendi açacağı şekilde kayıt etmesi beni deli ediyor.

Şimdiden teşekkür
aylık siyah beyaz baskı 200-300
aylık renkli baskı 10-20
aylık fotoğraf baskısı 5-10
Max bütçe 400
fotokopi ve tarayıcı özelliği olan
Dolum mecburen yapılacak
bağlantı farketmez usb yeterli
fotokopi tarayıcı şart faks gereksiz
çok elzem olmasada Kağıdın Üstten konmasına karşıyım BU tam bir mühendislik hatası. özellikleri birinde yazan özellik ötekisinde olmuyor falan bide sizden yardım alayım dedim.Bu arada Bana Canon ip7250 birde kolay dolan kartuş mantıklı geldi sizinde fikrinizi alayım.Bİrde Sorum olacak Kolay dolan kartuşcu arkadaşa sorduğumda 10000 baskıdan sonra cipleri zarar görür size bitmeyen sistem öneririm filan dedi.BU zarar görecek olan cipler KARtuşun çipimi cihazın çipimi anlamadım tabi.Kartuşu değiştrince yazdırmaya devam edecekse sorun yok Ancak makinayı değ,itirmem gerekiyorsa kötü.Cevaplarsanız sevinirim

Son olarak Bİtmeyen sistemli canon mg2400 e sahiptim her çıktı almaya çalıştığımda bir hortum takılır bikağıt sıkışır 2 kağıt birden alır yarısını bi kağıda yarısını bi kağıda yazar Kenarlarda bir şürü boşluk bırakır ..vs olunaca Tankları söküp yazıcıyı duvara çarptım.Tanklarıdan siyah olanıda emektar mp280 in kartuşuna takınca canavar gibi çalışıyor şuan.Kısacası Canonun Dandik yazıcısı DANDİОİN dibi iyiside CANAVAR GİBİ
Bir projemiz için Zaman devresine ihityacımız var.Şöyleki
Anahtarı kapattığımızda veya Butona Bastığımızda. dinamo çalışacak 5dk(sabit değil ama en az 3 dk olmalı) çalıştıktan sonra Herhangi bir müdahale olmadan Dinamo duracak.Biz Anahtarı tekrar Açıp kapattığımızda Tekrar çalışıp yine Belilenen sürede Duracak.Birde Sistemin 3v (2adet kalem pil) ile çalışması gerekiyor.Yardımcı olabilecek arkadaşlar teşekkürler
Hakkında
Forum İmzası:
Eskiler Beni Tanır Yeniler Örnek Alır
Forum İkinci El İmzası:
Hakkımda:
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 10 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 277
İkinci El Bölümü Mesajları: 81
Konularının görüntülenme sayısı: 14.800 (Bu ay: 191)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 28 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İkinci El
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.