Şimdi Ara

Kalori ile ilgili sorum var?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
41
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kalori hakkında bir sorum var. Yaklaşık 9 gün önce spor yapmaya başladım ve şu anda tek hedefim kilo vermek. Ancak, kalori hesaplama konusunda biraz kafam karışık. 18 yaşındayım ve genellikle spora gitmeden 1-1.5 saat önce kahvaltı yapıyorum. Öğle saatlerinde spor salonuna gidiyorum ve akşam yemeğini genellikle 4-4.30 civarında yiyorum ki iftar saatine denk gelmesin. Akşam yemeğinden sonra genellikle bir şey yemiyorum çünkü elimde yenecek bir şey olmuyor. KYK’da kalıyorum ve genellikle sadece ara sıra meyve yiyorum. Günlük olarak yaklaşık 1000 kalori alıyorum ve spor ve yürüyüş ile yaklaşık 500 kalori yakıyorum (tabii ki yanlış hesaplamadıysam). Ancak, bu hesaplamaları neye göre yapıyoruz? Benim aldığım ve yaktığım kaloriler sağlıklı mı? Ve kalori açığı dediğimiz şey tam olarak ne? KYK’da internet çok iyi çekmiyor, bu yüzden YouTube’dan video izleyip öğrenemiyorum. Ayrıca, eğer bu bilgi önemliyse, spora gittiğimde 10 dakika ısınıyorum, sonra üst vücut ve bacak çalışıyorum ve en sonunda da kardiyo yapıyorum. Yani bir şeyler yapıyorum ama doğru mu yapıyorum emin değilim. Hoca genellikle sadece makineleri nasıl kullanacağımızı gösteriyor ama başka bir şey anlatmıyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.