Şimdi Ara

Kali Linux Kurulum Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
2
Favori
2.610
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Kali Linux kurulumu yaparken boot ekranından usb yi seçtiğimde kurulum ekranı resimdeki gibi küçük bir şekilde geliyor. Sonra install dediğimde resimde olduğu gibi hiç okunamacak şekilde bi ekran açılıyor . Yardımcı olabilecek var mı?

• Kardeşim aynı sorun bende var çözümünü bulursan bildir ne olur bilen varsa yardımcı olsun arkadaşlar.
  • ediztfnn E kullanıcısına yanıt
    kardeşim sorun pcdeymiş. mint kurmaya çalıştım aynı sıkıntı çıktı. bi çözüm bulursan görüşelim.
  • up
  • ediztfnn E kullanıcısına yanıt
    teknik manada linux ler daha sorunsuz ve hızlı kurulum yapacak şekilde iso paylaşımları olur.

eğer sizde bu tür sorunlar oluyor ise...
    aklıma gelen ilk sorun.. setup/bios ayarlarının değiştirilmiş olması

bios dan default değerleri ve disk gibi vs yi de kendisi ya auto yada siz aratıp kaydedin.. diğer hız aşırtma vs gibi değişmler var ise bunları devre dışı bırakmış olacaksınız.

o şekilde deneyin..

sorun yine oluşuyor ise iso nun kendisini kontrol etmenizde fayda var.
    misal o iso yu usb veya dvd ye yazmış iseniz sanal bir sistemde kurulum yaparak yazma sorunu varmı kontrol ettirin.
    özellikle usb ye yazma konusunda (windows için) rufus kullanmanızı öneriyorum. rufus linux/win yazma da oldukça başarılı bir yazılım.

uzaktan cihazınızı ve kurma aşamalarınızı detaylı bilmediğimizi için önerilerimiz de hep buşekilde yüzeysel olacaktır.

denemelerinizden sonra cevabınızı ve sonuçları bekliyorum

• tosuntosun T kullanıcısına yanıt
    farklı usbler , farklı yazma programları , farklı iso sürümler denedim. Sadece kali değil mintde de aynı sorunla karşılaşıyorum. Problemin bilgisayarda olduğunu net ama nerden kaynaklandığını bulamıyorum.
  • KocaYürekli K kullanıcısına yanıt
    kusura bakma şuan için aklıma tek gelen cevap notebook un hw konusu ki.. ilk resimdeki ufak gelen kali ekranından şimdi aklıma geldi.

bu tür sorunlar için lütfen hardware inizin marka model bilgisini verin..

aslında bizle paylaşmanıza da gerek yok. youtube de mutlaka biri benzer sorunu yaşamıştır.. çok fazla bu tür sorun paylaşım ve çözüm bulanlar oluyor

aynı makineye misal win7 ve win8 i yükleyin.. sonrasında aygıt yöneticisinden özellikle ekran chip-serisini kontrol edin

linux ler bir dönem nvidia nın driver ını çıkarttı. sonra yeniden temel driver eklediler. son durum nedir bilmiyorum ama sen ona denk gelmiş olabileceğin gibi, hbyrid dedikleri çift vga chip li modellerden ise bu olasılık çok çok daha muhtemel olabilir.

yani linux ler hercul ekran kartlarında bile çalışacak şekildedir normal şartlar altında...
  • tosuntosun T kullanıcısına yanıt
    daha öncesinde ubuntu ve mint kullanmıştım . hatta ubuntu kurulumu sırasında da o küçük ekran geliyordu fakat install dediğimde kurulum ekranı düzgün bir şekilde geliyordu.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.