Şimdi Ara

Kali Linux için HDD/SSD/M2 fark eder mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
620
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar daha çok hız arıyorum wordlist oluşturmak daha çok yaptığım. ama çok bekletiyor uzun haneli oluşturduğum için.

m2 3500 okuma 2700 yazma
    ssd 500 okuma 500 yazma civarı.
    m2 fark eder derseniz m2 alcam sistem değişcem.

HDD çok etkili olmaz derseniz yazın lütfen bu bilgiye ihtiyacım var.

• nasıl bir proje için kullanacağınız tam anlayamadım.

projenin içeriğini söyleye bilir misiniz ?!
  • quote:

Orijinalden alıntı: ProjectMan

nasıl bir proje için kullanacağınız tam anlayamadım.

projenin içeriğini söyleye bilir misiniz ?!
    crunch ile wordlist olusuturmak bide wifi sızma hocam. ilerde baska ne yaparım bilmiyorum ama bu tarz yani desem :) saol

ayrıca lamerin lameriyim bu arada :)

winrar şifremi unuttum ve buralara kadar geldim kaliyi kurdum ama crunch list 10 haneli 6 saat bekledim olsutrumadı bundan hız lazım sanırım ama hızı neye yatırmalıyım
  • virtualdjcubase V kullanıcısına yanıt
    kişisel şifrenizi unuttunuz varsayımında yola çıkarak, şöyle bir yorum yapmak daha uygundur.

öncelikle hız dediğiniz şeyin HDD veya SSD flash türevleriyle uzaktan yakından alakası yoktur.

veri depolama aygıtları sadece CPU ön belleğinin alamayacağı ebattaki büyük verileri arşivlemek içindir.

deneme yanılma şifreleme işlemlerinde işlemci olasılıkları üretir ve o an için dener.
    yani ortaya bir olasılık dosyası çıkartmaz işlem uzun sürerse ; sırasıyla en son sıralı varyasyonu dener.

sonuç olarak en son denediği sayıyı yazar ; bunun türkçesi ekstradan hdd almaya gerek yok

ama donanımsal yatırım yapmak istiyorsanız. her şeyden önce önceliğiniz kesinlikle RAM olmalıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ProjectMan

kişisel şifrenizi unuttunuz varsayımında yola çıkarak, şöyle bir yorum yapmak daha uygundur.

öncelikle hız dediğiniz şeyin HDD veya SSD flash türevleriyle uzaktan yakından alakası yoktur.

veri depolama aygıtları sadece CPU ön belleğinin alamayacağı ebattaki büyük verileri arşivlemek içindir.

deneme yanılma şifreleme işlemlerinde işlemci olasılıkları üretir ve o an için dener.
    yani ortaya bir olasılık dosyası çıkartmaz işlem uzun sürerse ; sırasıyla en son sıralı varyasyonu dener.

sonuç olarak en son denediği sayıyı yazar ; bunun türkçesi ekstradan hdd almaya gerek yok

ama donanımsal yatırım yapmak istiyorsanız. her şeyden önce önceliğiniz kesinlikle RAM olmalıdır.
    çok teşekkür ederim
  • virtualdjcubase V kullanıcısına yanıt
    Adamın imzasını okudun dimi hocam? Hangi irtifada uçuyor anla diye dedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gen2 -- 24 Mayıs 2020; 14:26:57 >
  • gen2 G kullanıcısına yanıt
    ne oldu hacı benim taktir edildiğim noktalar mı dokunuyor :D

imza konusuna gelince ; kafama göre takılırım, istediğim ekleri çıkartırım.

bakalım imzamda ne var ! steam free game list var. dışarıda korona var hastalık kapacağına bedava oyun kap ! :)

2. olarak quantum tünel teknolojisinin ileride başımıza nasıl bir belayı getireceği öngörüsü var.

bir çok forumda 3nm işlemcide quantum tünelleme sorunları oluşabileceği yorumu var.

ve evren dediğim yerde tek kendini akıllı sanan uygarlık biz değiliz.

ama gelin bizi bulun yeni yeni quantum tünel teknolojisini bulan ilkel bir teknoloji sahibi medeniyetiz diye

evrene yakında mega-volt seviyesinde sinyal yollayacağımıza göre en uyduruk hadisler bile gerçek olmak üzere

ama ortadaki hadis değil bizzat ayet ! ve yerine göre yaşam kadar gerçek bir durum var.

zaten bi başımıza uzaylı istilası gelmemişti o da gelir tam oluruz :D

• Hocam o imza herşeyi anlatıyor zaten, hayatımda bu kadar uydurukdan tayyare başka bişey de duymadım açıkcası, kötü de konuşmak istemiyorum ama senin hakkında söylenecek çok şey var yani.
    evet teknik olarak sivrisinek diye bir gerçeklik var

işte bu sivrisinek denilen şey hastalık taşıyor.

ne maske ne eldiven yamur mevsimi de açıldı.

memlekette ne kadar doğru düzgün yapılmamış yamur oluğu var ise içleri su ile dolu

2020 her can korona'yı bir şekliyle yaşayacak gibi ! :(

3 gün sonra yaşanacaklardan bir haber yaşıyoruz işte !
  • Hocam sen az bilip çok konuşmanın en azılı örneklerinden birisisin corona kan hastalığı değil kan ile bulaşmıyor. Ama illaki şu söylediklerine inanan bazı gerizekalılar vardır bu dünyada. Kısacası senin gibisinin bile bir alıcısı var bu ülkede.Haliyle türüyorsunuz. Şu attığın 10 000 uydurma mesaja bakarsak. Dünya üzerinde kim en az bilip en çok konuşuyor diye yarışma yapsalar 1. gelme ihtimalin çok yüksek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gen2 -- 25 Mayıs 2020; 12:42:57 >
  • Hangi seçeneği aldığını merak ettim.
    korona nın nereden çıktığı bile belli değil !

bu kadar hızlı nasıl bulaşıyor o da belli değil !

belli olan tek şey madona güzel bir şekilde bu hastalık çıkmadan ezoterik simgeleri güzel kullanmış diyorum

daha fazla yoruma gerek yok ; bu arada sivri sinek sezonu ne zaman başlar belli değil !
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.