Şimdi Ara

KALEMLER HAKKINDA HERŞEY(güncel kalemciniz)-(HD-videolu tanıtımlar başlamıştır) (771. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
29.099
Cevap
598
Favori
1.920.747
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
60 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 769770771772773
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Qanzen

pensan my iq yada bulabilirsen pensan iq alabilirsin uc kismi 4mm den uzun mu bilemem o standart olabilir. ama hem ucuz hem isini gorur

Hem pensan iq hem de aynı türde olan rotring rapid e sahibim hocam. Biraz daha farklı bi kalem arıyorum, maksat değişiklik olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • çizim için varmı bi öneri ?
  • Parakeet kullanıcısına yanıt
    Pilot delful var içine girebilen ama 4 cm mi bilmiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: kelbebek

quote:

Orijinalden alıntı: BluePage

Pelikani bende cok uzun zamandir dusunuyorum. Twsbi icin cok dandik deniyor ama murekkep siseleri vs mukemel ilgi cekici.

Lamy 2000 hakkindaki fikirlerinizi alabilir miyim? 250 liraya sifirini satan bir arkadasim var da kararsiz kaldim m200 mu yoksa lamy 2000 mi diye

Birde en son olarak m150 hakkinda fikriniz nedir

250 TL'ye sıfır Lamy 2000 bulduysan hiç kaçırma, F uçlusu varsa hemen alabilirim. Pelikan iyi markadır ama bütün Pelikanlar LAmylerden iyidir demek yanlış, Lamy 2000 modeli Lamy markasının kült olmuş bir kalemidir.

Pelikan 150 sanırım en az Türkiye'de satılıyordur, bunun nedeni de üretimden kalkmış Scrikss 419 ile birebir aynı olması. 30-50 TL'ye bulabileceğin bir Scrikss 419'a Pelikan M150 ucu takabilirsin, zaten bulabilirsen Scrikss 419 da Pelikan M150'yi pek aratmaz.

Pelikan M150 ile Scrikss 419 arasinda daglar tepeler kadar fark var. M150'nin yazim kalitesi cok basarili. Scrikss ise kagida surtunerek ve tutukluk yaparak yaziyor. Murekkep haznesi tam dolmayip ustune de sizdiriyor kapaga...

• Elimdeki kalemlerden bazılarını satıyorum ilgilenenler pm den ulaşabilirler.

http://i.hizliresim.com/rYZr1z.jpg
  • Yurtdisindan kalem alanlae cultpens disinda onerdiginiz yer var mi

• beyler tombow zoom 707 aldım , bu çok küçük yav bu kadar beklemiyordum kazıklanmış olmayalım :D
  • Pencilman arkadaşımızdan pilot s20 0.5 aldım.

Şimdi birde 0.3 almam gerekiyor. Öneriniz var mı ?

Pentel graphgear 500 0.3 kalemin kahverengi gövdeli olanını türkiyeden bulacağım bir yer biliyor musunuz dostlar ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Victor Branco

quote:

quote:

Pelikani bende cok uzun zamandir dusunuyorum. Twsbi icin cok dandik deniyor ama murekkep siseleri vs mukemel ilgi cekici.

Lamy 2000 hakkindaki fikirlerinizi alabilir miyim? 250 liraya sifirini satan bir arkadasim var da kararsiz kaldim m200 mu yoksa lamy 2000 mi diye

250 TL'ye sıfır Lamy 2000 bulduysan hiç kaçırma, F uçlusu varsa hemen alabilirim. Pelikan iyi markadır ama bütün Pelikanlar LAmylerden iyidir demek yanlış, Lamy 2000 modeli Lamy markasının kült olmuş bir kalemidir.

Pelikan 150 sanırım en az Türkiye'de satılıyordur, bunun nedeni de üretimden kalkmış Scrikss 419 ile birebir aynı olması. 30-50 TL'ye bulabileceğin bir Scrikss 419'a Pelikan M150 ucu takabilirsin, zaten bulabilirsen Scrikss 419 da Pelikan M150'yi pek aratmaz.

Pelikan M150 ile Scrikss 419 arasinda daglar tepeler kadar fark var. M150'nin yazim kalitesi cok basarili. Scrikss ise kagida surtunerek ve tutukluk yaparak yaziyor. Murekkep haznesi tam dolmayip ustune de sizdiriyor kapaga...

Hocam hem uç bozuk hem de mürekkep akıtıyorsa muhtemelen sana hasarlı kalem denkgelmiştir.

İki 419, iki 84, bir 85 ve iki 17 denedim, hepsi F uçluydu, hiçbirinde takılma, cızırtı görmedim. Sadece 17, hem gizli uç hem de F olmasından dolayı sertti ama yazımında bir sıkıntı yoktu. Malzeme kalitelerine gelirsek bugün 150-200 liraya satılan kalemlerden daha iyiler. Örneğin 17'nin tamamı bordo renkti, piston kapalı iken ek yeri bile belli olmuyordu.

Elimde ikişer tane var, sıfır bulsam yine 84 ve 419 alırım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Victor Branco

quote:

quote:

Hocam hem uç bozuk hem de mürekkep akıtıyorsa muhtemelen sana hasarlı kalem denkgelmiştir.

İki 419, iki 84, bir 85 ve iki 17 denedim, hepsi F uçluydu, hiçbirinde takılma, cızırtı görmedim. Sadece 17, hem gizli uç hem de F olmasından dolayı sertti ama yazımında bir sıkıntı yoktu. Malzeme kalitelerine gelirsek bugün 150-200 liraya satılan kalemlerden daha iyiler. Örneğin 17'nin tamamı bordo renkti, piston kapalı iken ek yeri bile belli olmuyordu.

Elimde ikişer tane var, sıfır bulsam yine 84 ve 419 alırım.

Takilma derken soyle; bazi kalemler gercekten akici yazar, bazi kalemler de biraz zorlayarak yazar. Benim dusuncem de bu yonde. Eski Scrikss'ler basariliydi ama gunumuz kalemleri gercekten vasat. Kopya kalemmis gibi geliyor. Cross'un modellerini taklit ediyorlar. Kalemin murekkep akitmasi ise bence kanal deliklerinin buyuk olmasindan kaynaklaniyor...

• arkadaşlar bana 40- 70 tl arası bir dolma kalem önerir misiniz?
    istanbul anadolu yakasında bulabileceğim birşey olsun.
  • Scrikss 17 var bende de. Ucunun cok kotu oldugunu soyleyebilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Endloslove

Pilot delful var içine girebilen ama 4 cm mi bilmiyorum

Hocam 4mm olayı çok önemli değil, sivri yazsın istiyorum sadece gözlemlediğim kadarıyla da ucu uzun olan kalemler daha sivri yazıyor. Kalem güzel duruyor eğer sivri yazıyorsa alabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Parakeet -- 6 Ağustos 2014; 12:45:34 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Parakeet kullanıcısına yanıt
    Bence gayet güzel yazıyor sivri yazma olayı biraz uca da bağlı hb veya b uç denemeni öneririm

• Che-mistry kullanıcısına yanıt
    Rotring Rapid veya pensan. Veya bir arkadaş söylemişti, magnum diye Penac TLG çakması bir kalem var o kalemin ucu Penac ın içine giren cinsinden ve penacla uyumluymuş magnum + penac alıp ucu içine giren penac yapabilirsin ;) Bi türlü alıp deneyemedim gitti.

KALEMLER HAKKINDA HERŞEY(güncel kalemciniz)-(HD-videolu tanıtımlar başlamıştır)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Waterfallll -- 6 Ağustos 2014; 19:16:57 >
  • Rotring 500 0.7 alınır Beyler satanlar ulaşabilir pmden
  • ilk kez girdim konuya hep gözüme çarpardı. olm 258 sayfa ne konuştunuz ya kalem altı üstü kalem olm naptınız siz :DDDDDDDDDDddddddddddddd
  • Waterfallll kullanıcısına yanıt
    Denemek lazım. İyi fikir bu kombinasyon.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WISDOM

ilk kez girdim konuya hep gözüme çarpardı. olm 258 sayfa ne konuştunuz ya kalem altı üstü kalem olm naptınız siz :DDDDDDDDDDddddddddddddd

bugün bende ilk defa girdim ve bende aynı tepkiyi verdim :D kaç zamandır sürekli gözüme çarpıyordu bu konu
    birde yatak konusu var oda 200 sayfalıktı :D dedim gardaş ne yatakmış, git bi mağzaya al yat :D eskiden yatakmı varmış yer döşşeği görmüş insanlar çoğu şimdide yatak beğenmiyorlar :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: lTUBORGl

quote:

Orijinalden alıntı: WISDOM

ilk kez girdim konuya hep gözüme çarpardı. olm 258 sayfa ne konuştunuz ya kalem altı üstü kalem olm naptınız siz :DDDDDDDDDDddddddddddddd

bugün bende ilk defa girdim ve bende aynı tepkiyi verdim :D kaç zamandır sürekli gözüme çarpıyordu bu konu
    birde yatak konusu var oda 200 sayfalıktı :D dedim gardaş ne yatakmış, git bi mağzaya al yat :D eskiden yatakmı varmış yer döşşeği görmüş insanlar çoğu şimdide yatak beğenmiyorlar :D

Abi hala şaşkınım yani başlıkta kalem yazıyo da başka birşey sanıyordum olamaz yani böyle imkan vermiyordum. Adamlar 300 sayfa kalem konuşmuş her sene gidip faberin tombik kalemini alıyorum ben

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 769770771772773
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.