Şimdi Ara

Kafeler neden çok pahalı? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
142
Cevap
2
Favori
4.584
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: StByErdeM

Bu kadar dar bakış açısı da görmedim. İki ihtimal var sadece demi. Evinde oturup akıllı olup ekonomisini düşünenler, mal mal sürekli cafeye gidip sosyal medyada paylaşım yapabilmek için cafeye para gömenler? Ben evliyim kardeşim ve sürekli cafelere de giderim. Haftada en az 2 gün cafeye gidiyorum. Orada canımın yemek istediğini yiyorum, bi sodaya 3 tl de veriyorum, kahveye de 8 tl veriyorum, tatlıyada 10 tl veriyorum. İyi kötü arkadaşlarımız var, buluşup oturuyoruz öyle dediğiniz gibi herkesin elinde telefon falanda yok gayette saatlerce muhabbet ediyoruz. 100-150 tl de hesap ödüyoruz. Eşim çalışıyor. Akşam eve gitmemiz 19:00-19:30 u buluyor. Arkadaşlarımızı evde ağırlayalım desek, bu kızcağız nasıl hazırlık yapacak? Bütün gün çalışmış yorgun argın gelmiş, ne zaman hazırlık yapacak, arkadaşlarımız ne zaman gelecekte ne zaman kalkacak? Hadi biz başkalarına gidelim desek, kaç kere gidecez? Onlarda çalışıyolar aynı şartlardalar? Onun yerine gidiyoruz cafeye buluşuyoruz 19:00 gibi veriyoruz parasını, alıyoruz hizmetimizi. Gayette güzel yemek, sohbet muhabbet 3-4 kafa dağıtmış oluyoruz.

Naaptınız hocam sodanın 6lısı sadeyse 2, meyveliyse 3.5tl 150tlye eve 50-75 kasa soda alırdınız :/ kafeye gidip telefon kullanmamışsınız bir de gitmişken selfie filan çekilip sosyal medya hesaplarına yüklemeniz lazımdı

• quote:

Orijinalden alıntı: EdgarDavids

quote:

Orijinalden alıntı: KhaZiggs

Şunu evde yapın daha ucuz.
    Onu başka yerden al yarı fiyatına gibi düşünenlerin düşüncelerine saygı gösteremiyorum. Acizliktir bu. Düşünememektir.

Arkadaşlarla halısahaya gidersin. Kişi başı o gün 20-50 lira arası paran gider.
    Gidin arsada oynayın bedava.

İnternete gidersin. 5-10 lira masrafın olur.
    Evde bilgisayarın var bedava.

Akşam yemeğe çıkarsın x-y masrafın olur.
    Misafirliğe git bedava.

Sinemaya gidersin. 20-50 lira masrafın olur.
    Evde izle bedava.

Çok değişik bakıyorsunuz olaya. Sen evde iç çayını kardeşim. Kimse gel bizle iç diye zorlamıyor.
    Ha bazı tipler vardır. Ne paranın nasıl kazanıldığını bilir ne israf bilir. Har vurur harman savurur onları eleştirirsiniz.

Ama gelip kafe de gösteriş, orada şekil, burada kıymet diye burada akıl verme. Girme bu foruma o zaman. Takılma konu dışında.

Bu adam delirmiş galiba

Kardeş burası konu dışı adı üstünde herkes istediği tarzda yorum yapar herkes istediğine istediği tarzda tavsiye verir. Ulan burası konu dışı konu. Burda belli kurallar dışında başka kısıtlama yok. Ayar oluyorum senin gibilere şurda ya.

Açtığı konuların, attığı mesajların .90'ı troll olan biri mi beni eleştiriyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Cay icmeyin siz de? Kafeler genel olarak pahali olabilir ama cayin ekstradan pahali olmasinin sebebi apaci tayfasinin gelmesinin engellenmesi. Cunku onlarin beyinleri otomatige baglamistir gittikleri yerde cay icerler baska bir sey icmezler.

Ayrica ben de İstanbula geldigimde sozlumle ev ortami olmuyorsa bir kafemiz var oraya gidiyoruz ya da bir fast food restoranina/avmnin yemem katina gidiyoruz. Bi gittigimizde 20-30 lira gidiyor ama en azindan yiyoruz, iciyoruz, saatlerce oturuyoruz ve kimse de abi cayini tazeliyim ehe ehe diye pesimizden dolasmiyor.

Para nasil kazaniliyor biliyorum diyen tipler de komik, ben de fakir bir aileden geliyorum ama boyle durumlar icin kenarda para biriktiriyorum. Ayrica paranin nasil kazanildigini bir suredir cok cok iyi biliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kafeye giden tipleri eleştirenlerin kız arkadaşı yok herhalde. Gidip nerede oturalım ki kafe yerine?

• Sahiden şehirlerde ormanlık park mesire alanı kalmadı adım başı kafe dolu şimdi gidip sadece oturuyorsun mekanda 3-5 bişey iteleyip dünyanın parasını alıyorlar ülkede ekonomik kriz var diyorlar kafelerde oturacak yer bulamıyoruz.

• Parklar bedava. Hem sessiz hem temiz hava hem 2 dakikada bir gelip basinizda bekleyen insanlar yok. Biriniz termosla cay getirir digeriniz annenizin yaptigi pogacalari. Ankaradaysaniz cok guzel vakit gecirebileceginiz yerler onerebilirim, cok sukur ki hala kesfetmediler buralari.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aswattha

Parklar bedava. Hem sessiz hem temiz hava hem 2 dakikada bir gelip basinizda bekleyen insanlar yok. Biriniz termosla cay getirir digeriniz annenizin yaptigi pogacalari. Ankaradaysaniz cok guzel vakit gecirebileceginiz yerler onerebilirim, cok sukur ki hala kesfetmediler buralari.

Ara sıra yapılabilir bir şey ama yine de kafenin yerini tutmaz ki. Hazırlamak, yanında taşımak sıkıntı. Mesela dersten çıkıyoruz hadi bir yere oturalım ya da akşam evde sıkılıyoruz hadi dışarı çıkalım oluyor. Hem havalar soğudu ne yazık ki
    Evet, yine de öğrenmek isterim

• Maalesef ben de ayni durumdayim. Kitabimi okumaya kafeye gidiyorum Ankaranin sogugu cekilmiyor.

Golbasinda gole sifir olan parklar var. Gazinin kampusu de golu goruyor. Hacettepede yesilvadi var. Cok hosuma giden bir yerdi. Mamak tarafinda mavi gol var. Kuzey Ankara vadisi yapildi Ankara Cayi esliginde vakit gecirilebileceginiz bir yer. Yakinda buraya yakin bir rekrasyon alani yapilacak(cubuk baraji). Fatih koprusu, subayevleri yakinlarinda botanik parki var. Kugulupark var. Altinpark var. Genclik parki var. Eger gitmediyseniz kizilcahamami beypazarini ve de tuzgolunu ozellikle tavsiye ederim.

Bahsettigim seyler bir cantaya sigabilecek seyler. Oyle 10-15 kisi takilmiyorsaniz hala yapilabilir seyler ki biz de cogu zaman boyle yapiyoruz. Hatta yazlari bazen semaver alip cayimizi da kendimiz demliyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi optimizatio3n12123 -- 23 Kasım 2016; 12:40:14 >
  •  Kafeler neden çok pahalı?
  • Paraniz yoksa kahveye gidin.
  • quote:

quote:

quote:

Onu başka yerden al yarı fiyatına gibi düşünenlerin düşüncelerine saygı gösteremiyorum. Acizliktir bu. Düşünememektir.

Misafirliğe git bedava.

Evde izle bedava.

Çok değişik bakıyorsunuz olaya. Sen evde iç çayını kardeşim. Kimse gel bizle iç diye zorlamıyor.
    Ha bazı tipler vardır. Ne paranın nasıl kazanıldığını bilir ne israf bilir. Har vurur harman savurur onları eleştirirsiniz.

Ama gelip kafe de gösteriş, orada şekil, burada kıymet diye burada akıl verme. Girme bu foruma o zaman. Takılma konu dışında.

Bu adam delirmiş galiba

Kardeş burası konu dışı adı üstünde herkes istediği tarzda yorum yapar herkes istediğine istediği tarzda tavsiye verir. Ulan burası konu dışı konu. Burda belli kurallar dışında başka kısıtlama yok. Ayar oluyorum senin gibilere şurda ya.

Kim eleştirirse eleştirsin olgun olsan dikkate alırsın. Ayrıca troll falan değilim arada makarasına takılıyorum. Ama şu an gayet ciddiyim. Kimse kimseye yorum yapamayacaksa konu dışını kapatalım teknik yardımda falan takılalım o zaman. Burası geyik bölümü adı üstünde.

• Parayı lastikleyip kefenin cebinde götürme meraklısı olan bazı arkadaşların eleştirisini gördüm yukarıda bu kadar takılmayın beyler para harcanmak için kazanılır kafeye oraya buraya Gitmeyeyim param cebimde kalsın dersen cebindeki o as da ile de ölür gidersin öbür tarafta da milyonun olsa kimse yüzüne bakmıyor zaten kusura bakmayın

• Pahalı olması iyi ama her zaman da gidilmez.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Misafirliğe git bedava.

Evde izle bedava.

Bu adam delirmiş galiba

Kim eleştirirse eleştirsin olgun olsan dikkate alırsın. Ayrıca troll falan değilim arada makarasına takılıyorum. Ama şu an gayet ciddiyim. Kimse kimseye yorum yapamayacaksa konu dışını kapatalım teknik yardımda falan takılalım o zaman. Burası geyik bölümü adı üstünde.

Günün 364 günü dal .... gez. 1 gün ben çok ciddiyim de.

Ciddi misin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• bizim burada çay ocağında çay 1 tl orta yaş olduğumuzdan genelde çay ocağında takılıyoruz.

ama bana koyan çayın 1 tl olması değil 5 litre sütün 10 tl olması

1 bardak çayın fiyatı yarım litre süte bedel. köylü vatandaşım ineğe o kadar bakıyor masraf ediyor uğraşıyor emek veriyor, çay ocağında hiç uğraşmadan çok daha para kazanıyor. ondan sonra kim hayvancılık yapsın

sütle çayı karşılaştırınca çay çok pahallı geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aswattha

Maalesef ben de ayni durumdayim. Kitabimi okumaya kafeye gidiyorum Ankaranin sogugu cekilmiyor.

Golbasinda gole sifir olan parklar var. Gazinin kampusu de golu goruyor. Hacettepede yesilvadi var. Cok hosuma giden bir yerdi. Mamak tarafinda mavi gol var. Kuzey Ankara vadisi yapildi Ankara Cayi esliginde vakit gecirilebileceginiz bir yer. Yakinda buraya yakin bir rekrasyon alani yapilacak(cubuk baraji). Fatih koprusu, subayevleri yakinlarinda botanik parki var. Kugulupark var. Altinpark var. Genclik parki var. Eger gitmediyseniz kizilcahamami beypazarini ve de tuzgolunu ozellikle tavsiye ederim.

Bahsettigim seyler bir cantaya sigabilecek seyler. Oyle 10-15 kisi takilmiyorsaniz hala yapilabilir seyler ki biz de cogu zaman boyle yapiyoruz. Hatta yazlari bazen semaver alip cayimizi da kendimiz demliyoruz.

Bazılarına gitmedimhi hiç, teşekkür ederim bakacağım

Bazen yapıyoruz onu. Mesela ahlatlıbel var, yanımıza bir şeyler alıp gidiyoruz, hoş da bir yer. Ama dediğim gibi ara sıra işte. Kışın zaten mecburen kafe

• Para neyse de eskiden bari insanlar muhabbet ediyodu.Şimdi oturuyosun wifi şifresi istiyosun masaya powerbanklar geliyo çay kahve maçiyato de la bilmemne herneyse içip parayı bırakıyosun.Olaya bak

• 20 sallama çay 2,75 doya doya içiyorum kafedeki 5 saatte 1 demlenen 3 liralık çaya 10 basar

• Peekay kullanıcısına yanıt
    O zaman normal müşteriye "efendilik" indirimi yapsınlar Daha çok kılıf gibi olmuş bu söz, "gelişi zaten 3 lira"dan bir farkı yok. Öküzlere önlem alınıyor diye ben niye kazıklanıyorum?

Ek: Ya da şöyle sorayım. Müdavim müşteriye çayı 1tl'den veriyor mu? Hayır.

Olay açık sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1hkn -- 23 Kasım 2016; 15:4:54 >
  • Günün 364 günü mü. Tanrım sabahtan beri senin seviyene mi inmişim ben. Boğuluyordum az kalsın.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.