Şimdi Ara

Kadran kaç ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
126
Cevap
0
Favori
14.999
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Eskiden biri yeni bir araba gördüğümde ilk işim arabanın kadranına bakmak olurdu ne kadar hız yapıyor diye
    Çocukken arkadaşlarla iddiaya girip arabaların kadranını tahmin eder sonrasında cama eğilip hepsinin kadranına teker teker bakardık..
    Çoğu araç gösterdiği kadranı basmaz ama bu durumu hala yanlış bilenler var.

Aranızda bu duruma hâlâ takılan var mı? 23 yaşında kocaman adam olmuş bir arkaşım geçen gün
    "uff olum şunun kadrana bak ne gider bu yaa" diye konuşuyodu mesela..

Aracımın kadranı 220 en fazla 170 yapabildim.

Düzeltme : ekleme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TüplüveÖfkeli -- 17 Aralık 2011; 12:47:40 >

• Kadranım 200. Videolarda görüyorum. 195 km'ye çıkabiliyor.

Bence her araba kadranındaki son hıza çıkar. Fakat uzun süre gitmeyebilir. Hararet yapabilir. Ama çıkar. 1970 model 26M fordumuz vardı. 4 vitesli idi. 220 kadranı vardı. ibre 220 nin üzerine gelidi. dah basardı babam. ibre sıfırın üzerine kadar gelirdi. yani 240 - 250 ye çıkardı araba. Babam aşırı hızı severdi. Onun aksine de ben hiçsevme. Uzun yola çıktğımızda ben kullanırım ve o belli etmese de yanımda sıkıldığını anlarım.
  • 2011 1.4 Skoda fabia aracımın kadranı 240
  • quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

Kadranım 200. Videolarda görüyorum. 195 km'ye çıkabiliyor.

Bence her araba kadranındaki son hıza çıkar. Fakat uzun süre gitmeyebilir. Hararet yapabilir. Ama çıkar. 1970 model 26M fordumuz vardı. 4 vitesli idi. 220 kadranı vardı. ibre 220 nin üzerine gelidi. dah basardı babam. ibre sıfırın üzerine kadar gelirdi. yani 240 - 250 ye çıkardı araba. Babam aşırı hızı severdi. Onun aksine de ben hiçsevme. Uzun yola çıktğımızda ben kullanırım ve o belli etmese de yanımda sıkıldığını anlarım.

bizde durum tam tersi ben varsam peder kullanmaz
  • 2001 ford trasit 85 mi 90 hp mi neydi düz yada rampa aşşağı farketmez 140 ı geçmezdi kadran 240 :D

suan honda crv 2.2 dizel 140hp var 200 rahat görüyor kadran 220 :D
  • quote:

2004 model opel vectra 1.6 kadran 240 195 ten sonrası yok 2004 passat 1.6 kadran 260 200 son hız 96 rover 2.0 turbo kadran 240 navigasyonla ölçülen son hız 265 km her araç çıkmaz ama kimiside geçer :) fabrikalar seri üretimdeki araçlar için tek gösterge üretir 1.2 motorla 2.0 motor için ayrı ayrı üretim yapıp maliyet arttırmaz. hız iyi bir şey değil kabul ediyorum ama aldım her aracı mutlaka denemişimdir. limitlerini vites oranlarını viraj kabiliyetini limitlerini bil ama kullanma tarzında araç kullanırım.

• Şu an ki aracımda 200 kadran var. Yokuş aşağı 190 gördüm ama birdaha cesaret edemedim..

Sattığım aracım olan Vectra C de 270 km hızı gösterir kadran vardı.. 260+ 10 şeklinde..Araç 1,6 hayatta o hıza çıkmaz en fazla 200 ü biraz geçmiştim..Taş çatlasa 210 falandır her halde..Kalan 60 km hz ise kadran sapması
  • Hiç dikkat etmem kadrana nedense eve gittiğimde bakayım bakalım kaçmış ..
  • quote:

"Her araba kadranında ki son hıza çıkar" gibi bir genelleme yapılamaz;

Misal Symbol 1.5dci (65bg) kadranda max hız 250! Buyrun denemesi bedava

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ankay2 -- 17 Aralık 2011; 12:41:52 >

• bende bu soruyu okuyunca düşündüm.
    benim kadran kaçtı diye
    işim olmaz kadranla falan hiç o tip takıntılarım yoktur kadranın sonunu göreyim sonunu geçeyim falan...
  • Ford - 260, max 240 yapar oda cok duzgun bir yolda anca.
    Mercedes - 260, izmir-aydin otoyolunda 257 gorduk sonra sinirlandirici devreye girdi galiba, yoksa daha gider gibiydi
  • quote:

Aracımın 220 kadranı var ama 170'ten sonrası yok.. Her araç gösterdiğini basmaz hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TüplüveÖfkeli

quote:

Aracımın 220 kadranı var ama 170'ten sonrası yok.. Her araç gösterdiğini basmaz hocam.

Bizim Ford gösterdiğinin fazlasını basıyordu. Bir de bukadrandaki göstergeler sanırım tam doğru değil. Çok dikkat ettim. İbre 100 km'nin üzerine iken Navigasyon cihazındaki hızım 93 km oluyor. Bence doğrusu navigasyon cihazındaki.Çünkü uydu ile bağlantılı çalışıyor ve iki nokta arasındaki yer değiştirmeyi mesafe x zaman üzerinden hesaplıyor.

• Her araba çıkmaz. Bazı araçlarda üst modellerin kadranı kullanılır. 1.4 arabada 280 ibre bile olabilir. Ayrıca benim külüstürde kadran yok. Onu ne yapacağız şimdi?

Bakınız symbol kadranı. 65 BG motorla ne alaka diyebilirsiniz ama öyle işte.
     Kadran kaç ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kesbi -- 17 Aralık 2011; 12:54:45 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: TüplüveÖfkeli

quote:

Bizim Ford gösterdiğinin fazlasını basıyordu. Bir de bukadrandaki göstergeler sanırım tam doğru değil. Çok dikkat ettim. İbre 100 km'nin üzerine iken Navigasyon cihazındaki hızım 93 km oluyor. Bence doğrusu navigasyon cihazındaki.Çünkü uydu ile bağlantılı çalışıyor ve iki nokta arasındaki yer değiştirmeyi mesafe x zaman üzerinden hesaplıyor.

Arkadaşımda peugeot 106 vardı son gaza kadar basınca kadran başa dönüyordu 0'a

• Transporter 240 195 gördük en fazla daha gidermi bilmem.

Passat 260 240 gören videolar mevcut.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kesbi

Her araba çıkmaz. Bazı araçlarda üst modellerin kadranı kullanılır. 1.4 arabada 280 ibre bile olabilir. Ayrıca benim külüstürde kadran yok. Onu ne yapacağız şimdi?

Bunun nedeni, sanırım ekonomik kaygı. Değişik modeller için değişik kadran yaptırmak yerine tek kalıp ve tek kadran kullanıyorlar. Daha ekonomik oluyor.
  • kadranda gördüğünüz, hiçbir zaman gerçek süratiniz değildir, yanılma payından dolayı. kaldı ki siz ibrenin sonunu gördüyseniz, 30-40 km/h daha azdır süratiniz gördüğünüzden.
  • Demekki her araba kadrandaki hıza çıkar fikri yanlış. Anlatmak istediğim buydu.
  • kadranda gördüğünüz, hiçbir zaman gerçek süratiniz değildir, yanılma payından dolayı. kaldı ki siz ibrenin sonunu gördüyseniz, 30-40 km/h daha azdır süratiniz gördüğünüzden.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.