Şimdi Ara

KADINLARI ANLAMAK ÜZERİNE

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
11
Favori
1.891
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Donanım haberde yaklaşık 12 yıllık üyeyim. Konu Dışı ve Konu Dışı Özelde sürekli gördüğüm, ilişkiler konusunda erkek arkadaşların yaşadığı sıkıntılar üzerine yazma ihtiyacı hissettim. Hem kendi tecrübelerimi hemde uyguladığım felsefeyi paylaşmak istiyorum.

Bilgi paylaştıkça çoğalır sloganıyla konu içerisinde csb olmadan, bireysel tartışmalara girmeden birbirimize tecrübelerimizi ve bilgilerimizi paylaşabileceğimizi düşünüyorum. Şimdiden bilgi paylaşımı yapan herkese teşekkür ederim.

BAŞLAYALıM...

Benim geçmişte biraz daha özgüven sıkıntılarım vardı. Kızların yüzlerine bile bakamıyordum o derece. Ufak tefek ilişkilerim oldu. Ama hiçbiri uzun sürmedi. Red yememek için teklif bile vermediğim çok kişi oldu. Sonra bir yerde bir yazı okudum. Youtube ta kanalını buldum. Bütün bu okuduğum şeylerin dışında bir şeyden bahsediyordu.

Kadınları anlamak...

Çoğumuz biliyordur belki. PANDORANIN KUTUSU adlı bir kitap. PLAYTURK diye bir youtube kanalı da daha eğlenceli anlatmış bu olayı.

Tüm kadınları 8 ana gruba ayırıyor. 8 grubunda erkeklere bakış açısını, ilişki açısını ve gelecek görüşlerini anlatıyor. Bir pasta tarifi gibi. 3 soruyla karşınızdakinin hangi pasta olduğunu anlıyorsunuz. Tarifine göre de ilerliyorsunuz. Kendi karakterinizden kendi düşüncelerinizden çıkmadan. Sadece dikkat ediyorsunuz bazı şeylere. Çilekli pastaya muz karıştırmıyorsunuz.

Uygulaması çok zevkli. Acaba bu kız hangi gruba giriyor diye sorguluyorsunuz. Hangi grupta olduğunu öğrendikten sonra kız size özelliklerinden birini sohbet arasında söylediğinde ve siz eşleştirdiğinizde hem çok şaşırıyorsunuz hem çok mutlu oluyorsunuz.

Youtube videoları daha zevkli bana göre. Sıfırdan izleyip okursanız daha akıcı dille anlatılmış. Tabii tercihlere göre kitabı da paylaştım indirebilirsiniz aşağıdaki linkten.

Ben uzun bir süredir bu yöntemi kullanıyorum. Ama bahsedildiği şekilde her kıza yazmıyorum. Sadece hoşlandığım kız için uyguluyorum.
    İlginçtir. Şimdiye kadar bu tariflerin şaştığını görmedim. %100lük bir başarıdan söz ediyorum. Bu arada bunun için ekstra bir özgüvene ihtiyacınız da olmuyor. Özgüveniniz kendi oluşuyor. Çünkü karşınızdakine 3 soruyu sorduktan sonra aldığınız cevaplarla tarifi elinizde oluyor. Kasılmaya, gerilmeye, gereksiz kendini övmelere veya olduğunuzdan farklı görünmeye gerek kalmıyor. Pandoranın Kutusunu açıyorsunuz ve hoşlandığınız kızın şifrelerini görüyorsunuz. Bu kadar basit.

Kızın grubunu bulmak sadece 3 tane soruda saklı. Başta emin olamıyorsunuz tabi. Sonra yavaş yavaş oturuyor kafanızda. Kitabı veya Videoları izledikten sonra aşağıda yazdıklarımı daha iyi anlayacaksınız. İsterseniz önce bunu yapın ki kafanız karışmasın.

Deneyci veya Yatırımcı olduğunu anlamak için gözlem yapmak lazım. Kızın erkeklere olan mesafesine bakmak lazım. Her erkeğe mavi boncuk dağıtır gibi rahat konuşuyorsa veya konuşmalarında alay,dalga,küçük düşürme,anı yaşamak, hazır cevap gibi şeyler sık görünüyorsa kesin Deneyci. Diğer türlü sadece tek eşlilik arayanlar Yatırımcı.

Reddeden veya Meşrulaştıranı bulmak en kolayı. Kıza çocukları sevip sevmediklerini sorun. Eğer seviyorsa öyle ponçik yanaklarını sıkarım felan tarzında biriyse kesin reddeden. Ancak, işte yani, kendi çocuğum olursa, olabilir, hayır gibi cevaplar alıyorsanız Meşrulaştıran. Sigara pek ayırt eden özellik değil gibi. Dövme olabilir.

Gerçekçi veya hayalperest için ise tek soru yeterli. Hayal kurar mısın? Ne tarz hayaller kurarsın? Evlilik mi kariyer mi? gibi tek soruda çözebilirsiniz.

Tabii hepsini çözdükten sonra onaylamak için bazı muhabbetler açmanız avantajınıza olur.

Bu gruplamaları incelediğimde farkettiğim birşey var. Kız ne kadar rol yaparsa yapsın gerçek grubunu saklayamaz. Bu da sizi gerçek bilgilerle karşı karşıya bırakmaya yarıyor.

Bu arada bu yazdıklarım tamamen tavsiye amaçlıdır. Maksat bilmeyen arkadaşlarımı bilgilendirmek. Yararlı gördüğüm şeyi paylaşmak.
    Playtürk kanalı da benim değil. Uzun bir süre önce video atmayı bırakmış. Zaten bitirmiş.

Uyguladığım Felsefeyi daha iyi anlayabilmek için linkler ;

Sosyal Beceri Youtube Kanalı

Pandoranın Kutusu

Konuyu daha iyi anlamak için videoları izleyebilirsiniz sırasıyla. O zaman daha iyi oturacaktır kafanızda.
    Sormak istediğiniz birşey olursa samimiyetle cevaplamak isterim. Hem evliler hem sevgili olanlar da bunu kendi eşleri üzerinde deneyebilir. Bu şekilde ilişkilerinde yanlış yaptıkları birşey varsa bunu görebilirler. Ayrıca forumda bulunan kız arkadaşlarda konuya dahil olursa harika olur. Bu şekilde karşı cinsten birilerinin olması konunun gelişmesi için katkıda bulunacaktır.

Bu konuyu kız tavlama, kız düşürme vs. gibi şeyler için açmadım. Gerçekten ilgi duyduğu hoşlandığı kızı tanıma konusunda sıkıntı yaşayanlar için bir rehber olarak görmeleri için açtım. Umarım faydalı olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi miroglu6 -- 3 Ocak 2023; 20:59:52 >

• İlk yorum benden gelsin Bu teknikleri bir kızla tanışırsam uygulayacağım mutlaka... Kadınları anlamak çözmek çok kolay değil biliyorum ama en azından o kafalarından geçen düşünceleri tahmin etmek işimizi kolaylaştırır diye düşünüyorum...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Karşınızdaki kızın kimyasını çözdükten sonra öyle bir rahatlayacaksınız ki anlatamam. İnanılmaz bir his.

Mesela bu videoları okuyup özümsedikten sonra biri ile görüşmeye başladım. Kız DRH(Gösteriş Kızı) idi. Kıza ilgi duyuyordum. Ama tarifte kesin süretle kıza bunu söylememem yazıyordu. Tam tersi ona ihtiyacım olmadığını ama istersem kendisiyle görüşebileceğim izlenimini bıraktım. Kız yanıma geldi. Önüme şartlar duvarlar dizdi. İşte ilişkimiz olursa öyle olur felan. Yani kendisi isterse bu olacağını açıkça belirtti. Normal şartlarda bu isteklerini kabul ederdim. Başta da söylediğim gibi ilgi duyuyordum kıza. Bu söylediklerini yaparsam olurdu eski düşüncede olsaydım. Ama öyle yapmadım. Kızı kovdum. Benimle görüşmek istiyorsan şartsız görüşürüz dedim. İnanılmaz bir özgüvenim olmuştu. Kız gittikten sonra nasıl yaptım bunu diye şaşırmıştım. İlginç bir şekilde kızın yatağında buldum sonra kendimi

Bu bir seferlik şanstı diye düşündüm. Uygulamalarıma devam ettim. Şuana kadar bu bilgilerin şaştığını görmedim. Birtek ben eğer kızı yanlış analiz ettiysem (ki ilk zamanlarda oldu bu) yanlış ilerlediğim oldu. Onda da toparlama şansım da oldu. Yani şuan sorunsuz ilerliyorum.
  • Benim şuana kadar edindiğim en büyük tecrübe pasta tarifi verir gibi kız tavlanmayacağı fikridir. 250 gram özgüven 200 gram cool ol alfa ol ile anca liseli tavlarsınız.

En büyük hata kadınlar üzerine odaklanmak. İnsanın 1001 çeşidi var. İnsan psikolojisi öğrenin karşınızdakini cinsiyetine bakmaksızın çözümlemeye çalışın. Geriye kalan ise tecrübe olacaktır. Kendiniz olun

• emrehan09 kullanıcısına yanıt
    Karşı fikirde birilerini görmek güzel. Haklı olabilirsiniz. Ama benim burda aktarmak istediğim düşünce kişilere kendi olmayı öğretmek aslına bakarsanız. Benim bunları uygularken farkettiğim şey kendime olan özgüvenimin, kendime olan inancımın artmasını sağladı. Kendime değer vermeyi sağladı. Kimseye özgüvenli olmayı öğren demiyoruz. Özgüven kendisi oluşuyor zaten.

Zaten eskilerden beri yapılan hata kadınlara odaklanmaktı. Bu felsefe tam tersi kadınları anlamanın ne kadar kolay olduğunu gösteriyor. Ve odağınızı kendiniz yapmanızı sağlıyor. Tabii videoları ve kitabı okumuş olsaydınız bana hak verirdiniz.

Tecrübesi olmayan birine insan psikolojisinin kralını öğretsenizde adım atmaya cesareti yoksa o bir hiçtir. Bizim burda gösterdiğimiz şey karşınızdakini tanımadan bilmek. Pastadan bir parça tattığınızda o pastanın neli olduğunu anlıyorsunuz değil mi? Pastanın dibine inmeye gerek yok.

O söylediğiniz insan psikolojisinin aklınıza gelen tüm kitapları elimin altından geçmiştir. Ve o kitaplar sürekli güncelleniyor, güncellenmek zorunda. İnsanlar değişiyor. Psikolojileri de öyle. Ama temel şeyler değişmiyor. Temeli bilinmeyen bir binaya tuğla koyun yükseltin diyorsunuz. Bende temeli gösterelim diyorum. Farkımız bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: miroglu6

Karşınızdaki kızın kimyasını çözdükten sonra öyle bir rahatlayacaksınız ki anlatamam. İnanılmaz bir his.

Mesela bu videoları okuyup özümsedikten sonra biri ile görüşmeye başladım. Kız DRH(Gösteriş Kızı) idi. Kıza ilgi duyuyordum. Ama tarifte kesin süretle kıza bunu söylememem yazıyordu. Tam tersi ona ihtiyacım olmadığını ama istersem kendisiyle görüşebileceğim izlenimini bıraktım. Kız yanıma geldi. Önüme şartlar duvarlar dizdi. İşte ilişkimiz olursa öyle olur felan. Yani kendisi isterse bu olacağını açıkça belirtti. Normal şartlarda bu isteklerini kabul ederdim. Başta da söylediğim gibi ilgi duyuyordum kıza. Bu söylediklerini yaparsam olurdu eski düşüncede olsaydım. Ama öyle yapmadım. Kızı kovdum. Benimle görüşmek istiyorsan şartsız görüşürüz dedim. İnanılmaz bir özgüvenim olmuştu. Kız gittikten sonra nasıl yaptım bunu diye şaşırmıştım. İlginç bir şekilde kızın yatağında buldum sonra kendimi

Bu bir seferlik şanstı diye düşündüm. Uygulamalarıma devam ettim. Şuana kadar bu bilgilerin şaştığını görmedim. Birtek ben eğer kızı yanlış analiz ettiysem (ki ilk zamanlarda oldu bu) yanlış ilerlediğim oldu. Onda da toparlama şansım da oldu. Yani şuan sorunsuz ilerliyorum.
    Hocam benim amacım evlilik veya ciddi düşünmek falan değil... Tanıştığım kadınlar ile fuckbody modda takılmak Evlenmek ciddi düşünmek falan bana göre değil zaten artı şimdiki kızlar fuckbody tarzı erkeklerden hoşlanıyorlar... Kısaca al gülüm ver gülüm Bakalım bir iki kıza yazacağım artık hangisini düşürürsem

• Şuna yorduğumuz kafayı ilim ve bilime yorsak şuan çok daha iyi yerdeydik.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.