Şimdi Ara

Kadına şiddetin temel nedeni

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
1.254
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu egonun temeli günümüzdeki bakir kalmamak için kadınlara parayla sahip olan erkeklerin kadını insan olarak görememesidir.
    Çoğu filmde kerhanelerde çalışan kadınların müşteriler tarafından öldürüldüğünü görürsünüz (altered carbon,detroid:become human vs)

Kadını sağcı solcu farketmeden cinsel obje haline getirdiniz yıllar boyunca

• Öncelikle bir film veya dizide bir şeyin sahnelenmesi "siz de aynısını yapın" denmediği sürece kurallara uygundur. Bunlar hayatın içinde varsa adam filmini yapar yani, sanat üreten insanları kısıtlamayın boşuna. Ne çeksinler, teletabileri mi çeksinler?

İkinci olarak kimsenin cinsel obje haline getirdiği yok, kadın genelevde çalışıyorsa cinsel objedir zaten, bunu filmde gösterdiler diye mi obje olarak görülmeye başlandı? Bir sürü kız eskortluk yapıyor şu dakika bile, eskortluk yapan erkek sayısına bakın bir de. Neden erkeklerin obje olarak görülmediğini anlarsınız.

Erkekler parayla kadını satın almıyor ayrıca, kadınlar parayı görünce tıpış tıpış koşuyor, bağıntıyı ters kurmuşsunuz. Erkekler kimseyi rızası dışında satın almıyor, kadınlar parayla satılmaktan oldukça memnun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-B32AC5EF6 -- 26 Ağustos 2019; 0:57:39 >
  • Nedeni çok basit: Kadına yüzyıllardır atanan toplumsal roller ile günümüzdeki roller çatışmaya başladı. Kadınların temel görevi eskiden beri erkeğine iyi bir seks sağlamak, yemek pişirmek, temizlik yapmak, çocuk yapmak ve onları büyütmek ve aldatmamaktı. Tüm bunları sağlayabilmesi için evinde oturma lazım. Kapitalizm ile bu değişmeye başladı. İlk önce Sanayi Devrimi'nde insan gücüne olan ihtiyaç arttı ve kadınların da çalışması gerekti. O günden beri kadınlar çalışmaya başladılar. Önce erkeklerin beğenmediği işlerden başladılar. Hemşirelik, çocuk bakıcılığı, temizlik, sekreterlik, öğretmenlik gibi ve şu an doktor da olup başbakan da olabiliyorlar. Erkekler kadar para kazanıp kendi istediklerini kendileri alabiliyor ve eskiden olduğu gibi erkeklerin gölgesi altında yaşaması gerekmiyor.

Çocuğunu alıp bekar anne olarak hayatını idame edebildiği gibi evlenmeden de yaşabiliyor. Yeter ki bir mesleği olsun ve para kazansın. Ev kadını da olsa artık "Bu adamı çekmek zorunda değilim. En kötü evlere temizliğe giderim" deyip boşanabiliyor. Tüm bu rol değişimleri erkeğin kadın üzerindeki gücünü etkiledi. Bu değişimi kabul edemeyen bünyeler ise krizi yönetemiyor ve saçmalayama başlıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Daten -- 26 Ağustos 2019; 1:3:43 >

• Aslında bana göre kadına şiddetin en büyük sebeplerinden birisi yine kadındır. Oğlunun istediği her şeyi yapan, onun için saçını süpürge edip göklere çıkarıp " Bütün kızlar oğluma feda olsun" kafa yapısındaki kadınlar aslında bir canavar yetiştiriyor ki bu canavar evlendiği kadının tıpkı annesinin kendisine hizmetçi gibi davrandığı gibi davranmasını istiyor ve sonra malum olaylar art arda yaşanmaya başlıyor. Adam daha büyüdüğü evde kadına saygıyı sevgiyi bilmiyor. İşin bir de Instagram tarafı var ki orası ay bir mesele

Şu cinsel obje olayı bir yerde tamamen saçmalık. Bir kadının kafasına silah dayatılmıyorsa, ailesinden biri veya kendisi ölümle tehdit edilmiyorsa cinsel obje diye nitelendirilen bir işte çalışıyorsa kime ne ? Dünyaca ünlü mankenler ,aktrisler,şarkıcılar,dansçılar bu kadar para kazanıp yaptıkları işlerden rahatsız olmuyorsalar sorun yok demektir.

• Bu tür olayların esas sorumlusu 6284 numaralı kanundur.
    Kadının beyanı ile kocası olan erkek ve erkek tarafın akrabaları hakkında otomatik olarak uzaklaştırma kararı çıkarılabiliyor. Delil aranmıyor.
    Boşanmaya çalıştığım pislik özellikle görüş günlerinde çocuğu aldıktan hemen sonra karakola gidip şahsımı ve annemi şikayet etti “Bana hakaret ettiler” diye. Anında annem ve benim hakkımda 1 aylık uzaklaştırma kararı verildi.
    İtirazıma “6284 Sayılı Kanun gereği verilen tedbir kararlarında delil aranmaz” dendi.
    Ben itirazımın reddi kararının bozulması için “Kanun Yararına Bozma” dilekçesi verdim. Bu talebim de “İtiraz edilen kanun yasa hükmünde olmayıp tedbir uygulaması olduğundan reddine” denilerek red edildi. Yani en üst mercii de itirazımı red etti.
    Ben de T.B.M.M. Dilekçe Komisyonu’ na 6284 Sayılı Kanunda keyfi uzaklaştırma kararlarının sınırlandırılması talepli dilekçe verdim. Dilekçemin işleme alındığı bilgisi verildi.

Bu arada uzaklaştırma kararının bitmesine 1 gün kala pislik haber vermeden çocuğu yine almaya gelmiş. Ben çocuğu dışarı çıkardığımda o sırada evde olan annemle muhatap olmuş.
    Eve dönünce durumu öğrendim ve pisliğin yapacaklarını tahmin ettiğimden hemen mahalle karakoluna gittik. Pislik bizden önce oradaydı ve polise ifade veriyordu.
    Ardından sıra bize gelince annem hakkında yine hakaretten şikayetçi olduğunu öğrendik. Annem ifade verdikten sonra polise “Ben de bu kadından şikayetçiyim huzurumu bozuyor” diyerek karşı şikayette bulundum. Üstelik ifademde 1 aylık uzaklaştırma kararının bitmesine 1 gün kaldığı halde bu kadının annemi tutuklatmak maksadıyla kimseye haber vermeden ikametime geldiğini belirttim.
    Hatta olay anına ait sesli video kaydını ibraz ettim. Kayıtta hiçbir hakaret söylemi olmadığı açıkça görülebiliyordu.
    Ancak annem hakkında yeniden ve bu defa 3 aylık uzaklaştırma kararı verildiği halde benim şikayetime takipsizlik verildi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Carl_Sagan C kullanıcısına yanıt
    Hocam çok geçmiş olsun öncelikle,

Ülkenin bu kadar hassas olduğu konu da insanların iyi niyetiyle oynayanları boğazlayasım geliyor. Bir benzerini 15 temmuzdan sonra sevmediklerini fetöcü diye şikayet eden karaktersizlerde gördük. Herkesin bu konuda dikkatli olup, her söylenene inanmaması ve araştırması gerekiyor. Hocam sen dik dur biz yanındayız

• Sahip olma isteğiyle yapiyorlar

Kıskançlık sahip olma her istedigini yaptırma ele geçirme hükmetme arzu ve egosuyla dolular

Toplum da p.h gibi bir zihniyete sahip "bak karısına soz geciremiyor" diye diye bu özünde ezik pislik varlıkları iyicene doldurusa getiriyorlar

Kadınlar cok dikkatli olmak zorunda erkeklerini cok iyi seçmek zorundalar heleki bizim toplumda her yer hayvan oglu hayvan kaynıyor

Doğulu ve guneylilelerin suan cok hizli uredigini görüyoruz dolayisiyla vasifsiz insan artiyor dunyadaki duzgun insanlarin cogunluk olmasina en az 300 yil var ki bana sorarsaniz 500den az degil hatta

O yuzden bunu okuyan bayan arkadas varsa kendine cok dikkat etsin bizim torunumuzun torunu bile goremeyecek duzgun bir dunya

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kınovkınaytkınayf

Hocam çok geçmiş olsun öncelikle,

Ülkenin bu kadar hassas olduğu konu da insanların iyi niyetiyle oynayanları boğazlayasım geliyor. Bir benzerini 15 temmuzdan sonra sevmediklerini fetöcü diye şikayet eden karaktersizlerde gördük. Herkesin bu konuda dikkatli olup, her söylenene inanmaması ve araştırması gerekiyor. Hocam sen dik dur biz yanındayız
    https://eksisozluk.com/rus-esi-tarafindan-aldatilan-donanimhaber-uyesi--5960082

Geçen aya kadar çocuklarla görüştürmeyen hatta kaçıran bu pislik ne olduysa 180 derece dönüş yaptı. Bir de hiç utanmadan sıkılmadan evden kaçtıktan 8 ay sonra benden hamur yoğurma makinesi istiyor:

• Asıl sorun din ve dine bağlı gelişmiş kültürdür.

Haremlerdir, ''hafifçe'' dövmelerdir,erkeğin apaçık daha üstün olduğunun yazmasıdır,kabullenip uygulanmasıdır.

Kim ne derse desin siz sırf kendinizi tatmin etmek için inandığınız şeyi temize çekeceksiniz diye gerçekler hiçbir zaman değişmeyecektir.

Terkeden sevgiliye yok yaa hala seviyor seviyor kendini avutmaya benziyor.

Söz meclisten dışarı
    Abi hepsini okudum, hatta anlamadığım yerleri dönüp dönüp okudum. Sabrına ve dirayetine hayran kaldığımı belirtmek isterim.

Bahsi geçen şahıs ya şizofren yada aşırı zeki.

Gerçekten aşılması,geçilmesi çok zor yolları geçmişsin.

Düşüncelerimi ve duygularımı buraya gerçekten aktaramıyorum.

Sana nasıl iyliğim dokunur bilmiyorum ama ne zaman dersen yanında olduğumu bilmeni isterim.

Sen dik dur ki çocukların yaşadıklarınızdan dolayı arada kalmasın.

Sen dik dur ki hepimiz seni örnek alalım.

Saygı ve hürmetlerimle abi, hayırlı geceler..

• kınovkınaytkınayf kullanıcısına yanıt
    Keş olduğunu anlamıştım. Ancak benimle beraberken çektiğine şahit olmadım.
    Benden önce takıldığı uyuşturucu ortamlar ve garip sigara tiryakiliğinden ot içtiğini anladım.
    Tüm bunlara rağmen benden öncekiler beni ilgilendirmez dedim.
    Ancak yaptıkları kendi soyumdan şüphe etmeme neden oldu. Beni tanıyanlar “Yoksa sen o yüzden mi çocuklarına mesafelisin” diyorlar ancak ben böyle bir mesafe göremiyorum. Çünkü onlara göre bir baba her akşam eve döndüğünde çocuklarına sarılıp öpermiş.
    “Ben babamdan böyle görmedim ama asla babam beni sevmiyor diye düşünmedim” diyorum polis olan babamla ilgili...

Hayat sınavı böyle bir şey olsa gerek...

• quote:

Hayat sınavı böyle bir şey olsa gerek...
    4 ay önce fuhuş ihbarı yaptığımı ve soruşturma açıldığını Aile Mahkemesine de bildirip çocukların bana verilmesini istedim.
    Bu kadın bu ihbarı Mahkeme dosyasından öğrenince hakkımda iftiradan şikayetçi olmuş, ben bunu soruşturma savcısı tarafından ifadeye çağrıldığımda anladım.
    Savcı olayı bile anlatmadan "Ne olduğunu biliyor musun?" sorunca ben direkt "Evet, fuhuş..." dedim bunun üzerine Savcı anlatmamı istedi. Bana soru sormadı ben anlattım olanları.

Savcı ifademi yazdırırken özellikle bir nokta dikkatini çekmişti:
    Geçen yıl tesettürlü bu kadın kendi ülkesine çocuklarla beraber sömestr tatiline gittiğinde bana toplum içinde çektirdiği başı açık sıradan bir kadın görünümdeki fotoğrafları göndermişti. Ben bu duruma çok şaşırmıştım çünkü bu kadın tesettürünü bana karşı "Allah' ın emri böyle artık bu konuyu kapatalım" şeklinde savunurdu. Ancak o zamanlar bu fotoğrafların hesabını ondan sorduğumda bana "Burada Müslüman tesettürlü kadınlara terörist gibi bakıyorlar" demişti. Ancak Türkiye' de asla tesettürünü çıkarmazdı.

Savcı bu olayı özellikle ifademe yazdırınca daha sonra ben de bahsettiğim bu fotoğrafları dosyaya ibraz ettim.
    Asıl garip olan 2 yıl önce yaz mevsiminde bu kadına ülkesinde ev almaya ailecek gittiğimizde daha İstanbul Havalimanı' ndan itibaren değişiklik gözüme çarpmıştı. Çünkü tesettürünü çıkarıp saçlarını kapatan şapka gitmeye başladı. Ben yaz mevsimi etkisi diye düşündüm.
    Kadının ülkesine vardığımızda oradaki havalimanında bu şapkayı da çıkardı. Ben yine iyi düşündüm "Nasılsa abisi bizi arabasıyla aldıracak onun yanında sakıncası olmaz" dedim.

Ancak ertesi gün bu kadınla beraber ülkesinde sokağa çıktığımızda şapka bile takmadan başı açık dışarı çıkmasının nedenini sordum. Bana aynı cevabı verdi "Müslüman tesettürlü kadınlara terörist gözüyle bakıyorlar" dedi.
    Ben de bunun üzerine "Gördüğüm kadarıyla bu şehirde yaşayan yerleşik Müslüman tesettürlü kadınlar var, onlar tesettürleriyle toplum içinde gezebiliyorsa senin için de sorun olmamalı" dedim.
    Bunun üzerine benimle beraberken saçlarını kapatan şapkasını giymeye devam etti. Ne zaman Türkiye' ye döndü o zaman bildiğimiz anlamda tesettür giydi.

Bu kadın 5 yıl önce Müslüman olup tesettüre girdi. O zamanlar böyle bir davranış sergilese "Henüz yeni öğreniyor" derdim. Ancak aradan 3-4 yıl geçtikten sonra böyle davranması üstelik kocasına karşı bile şiddetli bir şekilde tesettürünü savunması garipti.

İşte bu garipliği Savcılıkta gördüğünden 5 aydır bu kadın hakkında devam eden fuhuş soruşturması var. Onun benimle ilgili iftira suçlamasına Savcılık takipsizlik kararı verdi.

• asıl temel neden erkeğin kadından beden olarak daha güçlü olması
    nadirde olsa bazen kadın erkekten daha güçlü oluyor ve o zaman roller değişiyor
    çok sayıda kadında çocuğuna şiddet uyguluyor

tabi birde yaratılış özelliği olarak ,erkekler kadınlardan daha asabi oluyor ,gerçi buna sebep olan etkenlerde var ,misal erkeğin kadına sahip olması gerektiği gibi bir anlayış ,erkek sert olur gibi çocukluktan beyinlere yerleştirilmesi

ve birde kimsenin kabullenmek istemediği konu ise ,kadının erkeği aşırı tahrik edip cinnet geçirmesine sebep olma durumları (bu çok görülür oldu)

ne erkeklerin % 100 ü ,ne de kadınların % 100 ü tam masum değildir
    erkelerin suçları çok gündeme getiriliyor ama birde kadınlar hakkında görmezden gelinen durumlar var
    sevgilisi ile birlikte olup eşini öldüren ,öz çocuğunu çöpe atan ,kadınların kadınlara uyguladığı şiddet (erkeklerde ise birbirlerine uyguladıkları şiddet normal gibi görülüyor)

özetle şiddet eğilimi çok yönlü araştırılması gereken bir durum ve maalesef şiddeti sıfırlamak mümkün olmuyor

ha bu arada kadını cinsel obje olarak erkekler değil ,bilakis kadınlar kendilerinin cinsel obje olmak için çabaladığı görülüyor (ne yani kadınların erkekler mi dekolte giyinmesini istiyor yada zorluyor)

• Abi bu kadın hasta, akıl hastanesine gitmesi gerekiyor.

Ciddi söylüyorum dava dosyasına akli melekeleri yerinde değil diye ekleme yapılsın

• quote:

Abi bu kadın hasta, akıl hastanesine gitmesi gerekiyor.

Ciddi söylüyorum dava dosyasına akli melekeleri yerinde değil diye ekleme yapılsın
    Daire müdürü olan ve evliliğin ilk zamanlarından beri tanıyan arkadaş bu davranışlarına “Fuhuş zannetmem olsa olsa istihbarat işi olabilir” dedi.
    Bunun üzerine MİT ve Amerikan Büyükelçiliğine ihbarda bulundum. Çünkü bu kadın ne zaman ülkesine gitse anlattığına göre 10-12 yıldır New Jersey’ de yaşayan ve beni asla tanıştırmadığı arkadaşıyla buluşuyordu. Aynı zamanda düzenli olarak Green Card çekilişine başvuruyordu. Elçiliğe durumu karşı casusluk olabilir diye ihbar etyim ve göçmenlik verilmemesini talep ettim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Carl_Sagan

Daire müdürü olan ve evliliğin ilk zamanlarından beri tanıyan arkadaş bu davranışlarına “Fuhuş zannetmem olsa olsa istihbarat işi olabilir” dedi.
    Bunun üzerine MİT ve Amerikan Büyükelçiliğine ihbarda bulundum. Çünkü bu kadın ne zaman ülkesine gitse anlattığına göre 10-12 yıldır New Jersey’ de yaşayan ve beni asla tanıştırmadığı arkadaşıyla buluşuyordu. Aynı zamanda düzenli olarak Green Card çekilişine başvuruyordu. Elçiliğe durumu karşı casusluk olabilir diye ihbar etyim ve göçmenlik verilmemesini talep ettim.

Alıntıları Göster
    Bugünü mason locasında kapatıcaz gibi

• kınovkınaytkınayf kullanıcısına yanıt
    Olanları tesadüfen paylaştığım Savcılık personeli “Gereken bilgileri toplarım 1 hafta sonra gel” dedi.
    1 hafta sonra gittiğimde bana “Bu kadın daha Türkiye’ ye ilk ayak bastığı andan itibaren bizimkiler takip ediyorlarmış. Kaçtığı ne varsa artık senin kamu görevinden ötürü güvenli bir liman olarak görmüş ve evlenmiş” dedi.
    Takibin halen devam edip etmediğini sorunca devam ettiğini söyledi ve fotoğraf üzerinde takip aracı panelvanın nerede beklediğini noktasal olarak gösterince çok şaşırdım.
    Çünkü geçen yıl kapımın önünde tek tekeri inik ve aynı yerde 3 ay hiç hareket etmeyen panelvanın fotoğrafını çekip ev halkına ihbar edeceğimi söylemiştim. Gariptirki o hareketsiz panelvan ertesi gün yerinde yoktu. Ben de şikayet etmekten vazgeçmiştim. 1 ay sonra ise yine aynı panelvan aynı şekilde tekeri inik kapımın önündeydi.
    Bu bilgileri anneme anlattığında bana o panelvana gece geç saatlerde girip birşeyler alan erkekleri gördüğünü anlattı. Ama kapalı kasa olduğu için şoför mahali hariç birşey görülemiyordu.

Ulan bu zokayı nasıl yuttum ya

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.