Şimdi Ara

KabloTv Uydunet Altyapı Talebi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
2
Favori
35.729
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türksatın sitesinden bu yazıyı gönderdim Merhaba yakın zamanda kablonete geçmeyi düşünüyordum ve benim bulunduğum sokakta kablonet hizmeti mevcut ve binamdada kavlo tv yazılı bir kutu var ancak sisteminizde sorgulattıgımda binamın numarasının olmadıgını gördüm kutuyu aktifleştirmem için ne yapmam gerekiyor
    Ve bana cevapları bu oldu
    Altyapı talebiniz yetkili birimlerimize iletilmiştir.

Tarafımızdan ilgili çalışmanın takibi sağlanamamakta olup, bu konuda İl Müdürlüğümüzden veya 0 850 804 44 44 - 0 850 804 0 126 Türksat Kablo Hizmetleri çağrı merkezimiz ile irtibata geçerek bilgi alabilirsiniz.

Acaba daha ne yapmam gerekiyor bulundugum durumda
  • quote:

Orijinalden alıntı: NitroNos

Türksat'ı gebze'de 100 mb 6 sene kullandım.Hatta gelen 98 mb gayet güzeldi.

Taşındık Darıca'ya belli mahallelerde var 10 senedir gelişme yok bence Türksat'ın altyapı genişleme sorunu var bunu çözmesi gerekir.

Bende darıcaya yeni taşındım. Bağlarbaşı mahallesi alt yapı gözüküyordu 50 megabit bağlattım geldiler binaya kablo çektiler gittiler neyse sonuç şu 2,3 gündür youtube da bile 720p videolar takılıyor kutu mutu takmadan nasıl bağladılar hayret? Müşteri hizmetlerini aradım ekip yollayacağız sinyalleriniz kötü dediler bugün biraz daha iyi ama 50 mps gece hariç alamıyorum...
  • Pxsel kullanıcısına yanıt
    Bazen Türksat altyapı döşemek veya kutu koymak için kullandığı taşeronlarla anlaşmalar yapıyor yılın ilk aylarında yanlış bilmiyorsam . Genellikle altyapı çalışmalarına mart ayı sonu - nisan başı gibi başlıyorlar eğer niyetleri varsa tabi o yüzden bekliyor olabilirsin
  • En azından hızlı interneti uygun fiyata alıyorsunuz.Bize pahalı interneti berbat hızlarda alıyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NitroNos

En azından hızlı interneti uygun fiyata alıyorsunuz.Bize pahalı interneti berbat hızlarda alıyoruz.

Sizde haklısınız ama şu kutu takmama olayı kafamı bulandırdı ping degerlerim mesela İstanbul'da adsl kullanırken daha dusuktu değişik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ankara dayım ve daha hiç kablo tv altyapı çalışması görmedim semtimde.,
    sadece mevcut altyapılarla idare ediyorlar.
    altyapı çalışması artık komple durdu sanırım yıllardır tık yok
  • eren16 E kullanıcısına yanıt
    Kablotv nin eskisi gibi bir artısi kalmadı artık.

www.milleni.com.tr/fiber-nerede

Buradan kac mbps hız alabildiğine bakıp eğer tv de istiyorum diyorsan tivibu artı türk Telekom

Tv ye gerek yok diyorsan netspeed gibi firmalara yonelebilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: mcrew

Kablotv nin eskisi gibi bir artısi kalmadı artık.

www.milleni.com.tr/fiber-nerede

Buradan kac mbps hız alabildiğine bakıp eğer tv de istiyorum diyorsan tivibu artı türk Telekom

Tv ye gerek yok diyorsan netspeed gibi firmalara yonelebilirsin.

fiber hariç ADSL hizmeti sunan tüm firmaların oğu telekomdan alıyor altyapıyı sadece ucuza veriyor ama sisteminzde arıza olunca telekom ekiplerini yönlendiriyor onlarda hizmeti telekomdan almadığınızdan dolayı işi çok boşluyor..türknete örnek buna

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Türknet bazı yerlerde kapasite sorunu çekiyor.

Akşam saatlerinde hız düşüyor. Arıza kaydı bırakınca iç tesisat deyip gönderiyorlar.

Türknet in en son 200 bin abonesi vardı. Türk Telekom alt yapısını kullanan. Superonline 1 milyon abonesi Türk Telekom üzerinden adsl veya vdsl hizmeti alıyor. Eğer öyle olsaydı şu na Türknet in beş katı kadar superonline arıza şikayeti olurdu forumda. Ben hic Türknet ile ilgili sorunlarin beş katı kadar superonline sorunu görmedim forumda. Türknet bariz sallamıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: mcrew

Türknet bazı yerlerde kapasite sorunu çekiyor.

Akşam saatlerinde hız düşüyor. Arıza kaydı bırakınca iç tesisat deyip gönderiyorlar.

Türknet in en son 200 bin abonesi vardı. Türk Telekom alt yapısını kullanan. Superonline 1 milyon abonesi Türk Telekom üzerinden adsl veya vdsl hizmeti alıyor. Eğer öyle olsaydı şu na Türknet in beş katı kadar superonline arıza şikayeti olurdu forumda. Ben hic Türknet ile ilgili sorunlarin beş katı kadar superonline sorunu görmedim forumda. Türknet bariz sallamıyor.

telekomdan 16 megabite kadar 50gb akn alıyorum fakat bana verilen hız 5 megabit kotayı aşınca 2mbps düşüyor indirme hızı ise 100 kb falan ancadır..Tüm bu rezillikten kurtulmak için kablonete geçtim nitro paketi beni çok cazip kıldı ayrıca 1 aylıkta uyky yok paketi tanımlandı..1 yıl sonra bölgeme fiber kablo gelecekmiş üstelik telekom gibi telefonsuz kullanacaksanız(yalın internet) ayrıca onunda parasını bindirmemeleri çok güzel

Türknete atağa geçti fakat kalite desen yok..altyapıyı telekomdan alıyorsun geceleri hızları sınırlandırıyorsun ne anladım ben bu işten türknete başvurdum işyeri için..internet 1 haftada açıldı..iş telefonunu kurumsal olduğu için taşıma işlemini yapamadılar ve internetim kesildi defalarca çağrı merkezini arayıp durumu izah ettim her seferinde kayıt oluşturuyoruz diyip salladılar daha sonra tekrar telekoma dönüş yaptık...şuan telekomdan taahhütüm bitmek üzere onuda kabloya geçireceğim...varsın pahalı olsun yeterki kaliteli ve sattığı malın arkasında duran firma olsun

• Telekom un yalın ücreti almasının sebebi superonline vodafone gibi alternatif firmaların baskısı yüzünden o firmalar port ücreti ödüyorlar ama telekom kendisine ödemiyor eşitsizlik olduğu için böyle bir ücret alınıyor

Niye 16 mbps paket aldınız ki o zaman 8 mbps alsaydınız keşke

Bölgenizde fiber olmayınca kablonet mantıklı fakat fiber olunca 85 tl ye 100 mbps alabiliyorsunuz kablonet 100 tl ye 50 mbps sunarken

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Data -- 9 Mart 2018; 12:8:6 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Data

Telekom un yalın ücreti almasının sebebi superonline vodafone gibi alternatif firmaların baskısı yüzünden o firmalar port ücreti ödüyorlar ama telekom kendisine ödemiyor eşitsizlik olduğu için böyle bir ücret alınıyor

Niye 16 mbps paket aldınız ki o zaman 8 mbps alsaydınız keşke

Bölgenizde fiber olmayınca kablonet mantıklı fakat fiber olunca 85 tl ye 100 mbps alabiliyorsunuz kablonet 100 tl ye 50 mbps sunarken

Kullandığım paket : Telekom 16 mbps kadar 50GBAKN + Telefon : 70 Tl tanımlanan hız 5 mbps
    kablo : 24 mbps kadar 50gb AKN : 46 Tl tanımlanan hız 22 mbps

uçurum gibi fark var arada..kablo altyapısı olmasaydı yinede telekomdam vazgeçmezdim ne olursa olsun muhtacız

• Ilk mesajınızda da 16 lik paket alıp 5 tanımlandığını anladım zaten fakat hiç forumda konu açtınız mi hat değerleriniz ile

• Arkadaşlar merhaba evime 50 metre yakına kadar kablo tv döşediler. 50 metre uzağımda kablo ancak arada ev vs yok. Mail ve telefon yoluyla altyapı başvursunda bulundum en son mail atmışlar altyapı talebiniz alınmıştır diye acaba ne zaman gelip bağlarlar?
  • Türksat alt yapıyı genişletiyor ama öncelik yeni yerleşimler.

• Türksat'ta mail-telefon ile altyapı başvurusunda bulunmayın derim. Bölgenize bakan Türksat İlçe-İl Müdürlüğü'ne gidip altyapı birimi ile görüşün. Ben telefondan ve mailden defalarca arayarak başvuru yaptım 4 ay gelmedi. Müdürlüğe gidip altyapı bölümüyle görüştüğümde 3 hafta içinde kazılar yapılıp internetim bağlandı. İyi birisine denk gelirseniz çok yardımcı oluyorlar.
  • Bende mail gönderdim yapamayız ama bölge müdürlüğüne gidin diyorlar. Merkezi otorite olayından çok bölgelerdeki şirketler yönetiyor bu olayı sanırım

• 10 Yıl önceki altyapı ile türksat yoluna devam ediyor mevcut altyapıdaki kabinlerini değiştirdiler o kadar genişleme çabaları yok rezalet firmanın.
  • Bu adamlar isteseler ülkenin en iyi internet sağlayıcısı olurlar. Ama sanırım devlet tutuyor diğer firmaları da batırmamak için. Artık aklıma başka bir seçenek gelmedi. Bu arada 100 mb internet ve tv yi 90tl ye veriyorlar. Benim sokağımda var ama binamda yok. Bastırıyorum bakalım binaya çeksinler diye...

Türk Telekom korsanına bir daha bulaşmak istemiyorum. Diğer firmalardan (ttnet altyapısını kullanan) şikayet eden arakadaşlar, geçenlerde ttnett den aradılar abone yapmak için mevcut internetimin 16 olmadığını söylediler. Ben de biliyorum altyapıdan dolayı dedim.

Bana altyapıdan değil biz Dsmart'a çok koklatmıyoruz gibi bir şey dedi? İşin argosu kısaltılması yani. Düşünün siz artık. Ben Ya direk uydu ya da Türksat kablo net den gideceğim artık.
  • ScorpioRaptor kullanıcısına yanıt
    İl ilçe neredesin merak ettim
    Sokağında altyapı varsa %90 binana çekerler

Ancak Türkiye'nin tamamına altyapı şu an imkansız. Sadece istanbulda 1m asfalt kazı işin belediye 100tl taşeron 100tl alır
    Min 200-250 tl gibi fiyatlarla 1m kazı yaparsınız. Bu değer altyapı yapmanın imkansız olması ile eşdeğer anlamdadır.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.