Şimdi Ara

Kablosuz modemi Access Point yada kablosuz adaptör olarak kullanma (AIRTIES RT205 ve benzerleri) (38. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
791
Cevap
57
Favori
524.194
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    yanlış dosyayı yüklemez hata verir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hayati54

yanlış dosyayı yüklemez hata verir.

Teşekkürler hocam deneyeyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: yücel52

Airties modemin yazılımı güncel olsun
    Airtiesin ip yi 192.168.1.250 yapin
    Dhpc firewall nat qos ne varsa kapatın
    Varsayılan ağ geçidi ve birinci dns yi 192.168.1.1 yapın
    Wifi isim ve şifreyi belirleyip deneme yapın

Yücel hocam dediklerinizi aynen yaptım (yalnız benim modem giriş adresi 192.168.1.1 değil 192.168.2.1 e göre uyarladım) modemim acces point oldu.
    Allah razı olsun hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: crypto63

quote:

Orijinalden alıntı: yücel52

Airties modemin yazılımı güncel olsun
    Airtiesin ip yi 192.168.1.250 yapin
    Dhpc firewall nat qos ne varsa kapatın
    Varsayılan ağ geçidi ve birinci dns yi 192.168.1.1 yapın
    Wifi isim ve şifreyi belirleyip deneme yapın

Yücel hocam dediklerinizi aynen yaptım (yalnız benim modem giriş adresi 192.168.1.1 değil 192.168.2.1 e göre uyarladım) modemim acces point oldu.
    Allah razı olsun hocam

• Arkadaşlar her şeyi yaptım tam bağlandım diyordum ki access point ip almıyor. Dhcp istemci listesi boş. Bilgisayarda tanımlanamayan ağ hatası var. Çözüm var mı? İki modem de Airties.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • The Conqueror kullanıcısına yanıt
    Eski model airties modemler wpa ile ap olamıyor. Air 5443 ile 5453 sorunsuz mesela ben kullanıyorum. Ap ile ana modemi mesh kısmından birbirine göster, ap olacak modemde dhcp kapat. Güvenlik ayarları modem isimleri ve kanallar aynı olmalı. Eski modemler ile wep ile bağlantı kurabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kef14

Ben; usr9108 olan modeme airties 6271 ile köprü kurmak istiyorum.

İlk mesaj anlatılan ilk bölümde kaldım.

ADSL -> ADSL Modu sayfasına giriyorum. Burdan "NO MODE" seceneğini işaretliyemiyorum, çünlü yok.

Sizden 5 sene sonra aynı problemle ben karşılaştım. RT 205'i AP yapayım dedim her şey oldu bu sefer ip adresi almıyordu, firmware güncelleyin dediler güncelledim bu sefer de no mode yok. Sanırım bugda kaldım.

• quote:

Orijinalden alıntı: t.ayan

Eski model airties modemler wpa ile ap olamıyor. Air 5443 ile 5453 sorunsuz mesela ben kullanıyorum. Ap ile ana modemi mesh kısmından birbirine göster, ap olacak modemde dhcp kapat. Güvenlik ayarları modem isimleri ve kanallar aynı olmalı. Eski modemler ile wep ile bağlantı kurabilirsiniz.

Anladım hocam teşekkür ederim. Yalnız ben ana modemde WPA/WPA2 kullanıyordum ve SSID gizliydi. WEP kullanmak pek sıcak gelmiyor doğrusu. MAC filtreleme artı WEP ve SSID gizleme nasıl bir güvenlik sağlar WPA'ya nazaran? Ayrıca RT 205'e firmware güncellemesi yaptım arayüzün ana modemden farkı kalmadı. Ama bu sefer de adsl ayarında no mode seçeneği yok. Yani eski modem olma sorunu ortadan kalkabilirdi arayüz sayesinde ama no mode olayı bozdu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Conqueror -- 9 Şubat 2016; 11:36:50 >
    Wep bende sıcak bakmadığım için üçüncü modemi eklemeye uğraşmadım hiç, ama illa ki rt205 kullanırım diyorsanız başka şansınız yok. Ayrıca wep ile bazı bağlantı tipleride kullanılamıyor. No mode olayı sıkıntı olacağını düşünmüyorum, tüm seçenekleri kaldıramazsınız ama sadece bi tane işaretli bırakın gitsin. Ben hiç dokunmadım bile oraya. Aslında rt205 için kablolu olarak ap olayı daha doğru olur diye düşünüyorum.

Şunuda söyleyeyim başlık çok faydalı onda şüphe yok ama bu yöntem tüm modemlerde işe yaramıyor bence. Mesela bende huawei modemden airties modeme ıp verdiremedim. Aynı şekilde terside olmadı. Kabloluda olmalı. Superonlinedan verdikleri modem yatıyor öyle şimdi.

• t.ayan T kullanıcısına yanıt
    Açıklama için teşekkür ederim.

Kablolu yapacağım sanırım. Merak ettiğim husus RT-205'in arayüzü ana modemim gibi oldu, yeni ayar seçenekleri de mevcut. WPA ile bir bağlantı oluşturabilecek miyim merak etmekteyim. Deneyip göreceğim.

Ayrıca kablo ile AP yaptığımızda WPA kullanabiliyoruz değil mi?
    Dene ama olmuyor bende olmadı daha doğrusu. Ama deneyin kesinlikle. Kabloluda sorun olmaz çünkü modemler birbirleriyle kablosuz olarak haberleşmiyor. Ayarları tamamen bağımsız yapabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: t.ayan

Dene ama olmuyor bende olmadı daha doğrusu. Ama deneyin kesinlikle. Kabloluda sorun olmaz çünkü modemler birbirleriyle kablosuz olarak haberleşmiyor. Ayarları tamamen bağımsız yapabilirsin.

Başta kabul etti sandım sonra WPA desteklemiyor diye hata verdi. Kablo yolu göründü.

• ttnetten 8 mbps hız taahüt bitince 24 mpbs fiber e geçtik modem olarak zyxel-p-660n-t1a- kullanırken, fiber uyumlu olmadığı için ttnetten ZyXEL VMG3312-B10B modemi aldık fakat çekim gücü çok az wifi yetersiz,
    eski modemi router olarak kullanabilirmiyim uyumlumudur,

(zyxel-p-660n-t1a-) modemin özellikleri

http://www.teknosa.com/urunler/125430205/zyxel-p-660n-t1a-1-port-150mbps-kablosuz-modeml

modemin arayüz demosu
    http://www.zyxel.com/tr/tr/guidemo/P-660N-T1A/192.168.1.1/rpSys.html

• Komşumun Superonline fiberin huawei hg253 modemine airties 5343 kablosuz modemi köprülemek/ kablosuz bağlamak istiyorum.
    Videodaki gibi Yaptım.

Bendeki 5343e kablosuz bağlanarak internet ayarlarından dhcp yi kapattım adsl modlarını kapattım, kablosuz ayarlardan kanal ve şifreyi ana modemle aynı yaptım. İp yi ana modeme uygun ayarladım. AP buldan ana modemi ekledim.
    Bu videodaki gibi devam ettim.

Sonra ana modeme kablosuz olarak arayüzüne girdim ve kanalı aynı yaptım, kablosuz bridge ayarlarına girdim erişim noktası köprü vardı manuel taramayı seçip benim 5343 modemi ekleyecektim ki modemin bağlantısı koptu. İnternet de gitti. Burada neyi yanlış yapıyorum acaba?

• 1. Video

2. Video

• Merhaba ttnet in vermiş olduğu tplink td864w modemi access point olarak kullanabilirmiyim?

• airties rt206v1tt modem var, aşağıda linkteki yazılımı attım @ttnet kısmını kaldıracam diye ama modem rt204 oldu, şimdi de airties in sitesindeki son yazılımı atmak istediğimde modeme yüklenmiyor yazılımda hiçbir değişiklik olmuyor, aynı sorunu yaşayan varmı nasıl airties in sitesindeki yazılımı atabilir cihaza?

http://www.adslteknikservis.com/airties_adsl_modem_ttnet_modem_kilidi_kaldirma-hbr-92.html

yücel hocam senin bilgin varmı bu konuda?
  • quote:

Orijinalden alıntı: FreeRun

airties rt206v1tt modem var, aşağıda linkteki yazılımı attım @ttnet kısmını kaldıracam diye ama modem rt204 oldu, şimdi de airties in sitesindeki son yazılımı atmak istediğimde modeme yüklenmiyor yazılımda hiçbir değişiklik olmuyor, aynı sorunu yaşayan varmı nasıl airties in sitesindeki yazılımı atabilir cihaza?

http://www.adslteknikservis.com/airties_adsl_modem_ttnet_modem_kilidi_kaldirma-hbr-92.html

yücel hocam senin bilgin varmı bu konuda?

artık emekli edilmesi gereken cihazlar benim gözümde
    cihaz brick olmadıysa bu şekilde kullanın derim
    illada yazılım atmak isterseniz 3. parti yazılımlar var ama uğraşmaya değermi size kalmış

• Eğer sonucunda olacaksa uğraşırım açıkcası hocam, çünkü bu model için airties in sitesindeki yazılım yeni modemlerde de olan modern arayüz içieriyordu, ben cihaza önce airties in sitesindeki güncel yazılımı attım sonra yukarıdaki olayı denedim ama o @ttnet i kaldıran yazılımı kim nasıl yapmış ise yazılım atılamıyor cihaza o açıdan kötü oldu.. bu rt 206 lar baya iyi benim evde iki tane var birini access point yaptım çekimi olsun hızı olsun çok iyi, bir tanede evde bulunsun diye geçen gün ikinci el aldım da bu olayı yaşadım, hani çözümü varsa hocam o airties sitesindeki yazılıma tekrar dönmek isterim
  • 
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.