Şimdi Ara

kablosuz modem kanal sayisi kac olmali (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
2
Favori
139.625
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Arkadaşlar modem kanalı otomatik olarak neden değiştirir?
    Benim modem kanalı bi 1 bi 11 yapıyo. Mesela 5gün boyunca kanal 1'de 2 gün 11de 2 saat sonra bakmışsınız tekrar 1de..

neden böyle yapar ve bunu iptal edebilirmiyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BABA ADAM

sagol ustad ellerine saglik beni aydinlattin
    Bu konuda kimsenin birşey bildiği yok açıkcası :) 16 kanala toto oynatırlar milleti :) Boşver sen bilmeyenlerin anlattıklarını.
    android telefon yada tablet varsa ona bu programı kur :https://play.google.com/store/apps/details?id=com.farproc.wifi.analyzer&hl=tr
    Modem o arada otomatik kanal seçiminde olsun. Programı kur ve çalıştır. Hangi kanalı kullandığını gösterecektir.
    1-11-6-13 vesair. mesela benim huawei modem vardı o 6'yı kullanıyordu airties 5650 kalanl 1'i kullanıyor.
    Orda gördüğün kanal sayısını modem arayüzüne girerek ayarla. Yani otomatik kanal ayarlıyken wifi analyzer sana 11. kanalı veya 13. kanalı gösteriyorsa gir modem arayüzüne o kanalı ayarla ve modemi resetle. Kesintisiz kullanırsın ondan sonra.
    Benim bulduğum kesin çözüm bu :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kadir aras -- 8 Mayıs 2014; 23:27:19 >

• bende komşudan çektigim internetin kanalını değiştiricem ama bağlantıyı hiç göremezsem diye korkuyorum
  • Konuyu hortlatmak gibi olacak ama belki benim sorunum bu yüzdendir Tplink modemim vardı bağlantı hep kopuyordu android cihazımda upload yapamıyordum değiştirdim airties air 5650v3 aldım bağlantı kopmuyor ama android sorunum devam ediyor acaba bu yüzden mi ayarlarımda kanal auto gözüküyor
  • arkadaşlar bu kanal değiştirme kopmaları kaldırırmı ? (sarı kabloyla masaustu pc ye bağlı modem 16mbpse kadar sözleşme fakat hız 4 ve kopma sık oluyo malesef bı oyun oynatmıyolar şarkı dınletmıolar)
  • beyler bende kanal 13 felan yok 36 ve 48 var kablosuz modem kanal sayisi kac olmali
  • quote:

Orijinalden alıntı: ramazanyalcin

quote:

Orjinalden alıntı: BABA ADAM
    selam arkadaslar su ana kadar 2-3 modem degistirdim hepsinde default (fabrika ayari)olarak degisik degisik kanal sayisi ile geliyor bundan onceki modem 3 ve su anki 1 kanal olarak geldi benim kafama takilan bu kanallarin ne ise yaradigi ve kac olarak ayarlamam gereklidir? cevaplariniz icin simdiden tesekkurler

Merhaba,
    Kablosuz sinyal kanalı olarak 13 kanaldan herhangi birini seçebilirsiniz. Her bir kanal aslında farklı bir frekans bandını temsil etmektedir. Hangisini seçeceğiniz size kalmış. Ancak şu var: ortamda çok sayıda kablosuz yayın varsa sorun olasılığını en aza indirmek için en az kullanılan kanalı tercih edin. Birde deneyerek en iyi performansı ve sinyal kalitesini aldığınız kanalı kullanın.
    Sanırım konu sağlam hortlayacak ama yıl olmuş 2019 ben bu sorunu yaşadım ve bu şekilde çözdüm. Kralsın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• kerem_trkylmz K kullanıcısına yanıt
    bu ac modu 5ghz wifi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 2.4 ghz 11 kanalını kullanmaları tavsiyemdir 11 kanalı diğer 11 ler ile çakışmıyor diye biliyorum.5ghz de fark etmiyor kullanan az zaten

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.