Şimdi Ara

Kablosuz Bağlantıyı Taşıma Hk.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.108
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, sizlerden bir konu hakkında yardım istiyorum; evde kablosuz modemim ile akıllı tv nin olduğu yer arasında mesafe fazla, tv vestel marka ve servis usb doungle ile internetin yavaş ve sıkıntılı olacağını iletti bende bu yüzden tv nin olduğu yere kablolu internet çekmek istiyorum. Ancak mesafe fazla olduğu için kablo çekmek yerine diğer odaya kablosuz modemden nasıl kablosuz taşıyıp oradan kablolu internete dönüştürebilirm.

Biraz araştırdım; access point ile kablosuz modemden kablo çekerek yapıyor işlemi benim istediğim ise tam tersi.

Kusura bakmayın biraz uzun anlattım, yardımcı olabilirseniz sevinirim.

İyi forumlar.

• 1. Elektrik şebekesi üzerinden Internet transferi yapan ürünler tercih edebilirsiniz. Birini kablosuz modemin olduğu prize diğerini de televizyonun olduğu prize takıp arada transferi yaparsınız.
    2. Kablosuz modemden alıcı ve verici işlemi yapabilen bir AP ile ağ genişleterek AP'nin ethernet kablosunu televizyona bağlayabilirsiniz.
  • Dediğiniz Universal Repeater özelliğine sahip bir cihaz ancak bu işlemde %40 hız kaybı, bağlantı kopmaları, şişmeler olabiliyor. O yüzden arkadaşın dediği gibi prizden prize taşımak daha iyi
  • cevaplarınız için teşekkür ederim.

@Definitive

1. madde de belirttiğiniz işlemi sağlayan cihazın adı nedir, hiç bilgim olmadığı için soruyorum :(
  • Powerline adaptör diye geçiyor. Bu ürün için şu incelemeye bakabilirsiniz :http://mcaf.ee/ogcph
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.