Şimdi Ara

Kablonet verdiği hızı alamama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
525
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar. Geçmiş olduğumuz günlerde Kablonet 100 MB internete geçiş yaptım. Steam gibi platformlarda indirme yaparken verdiği hızı almama rağmen diğer 2.5MB download alıyorum (19-24 saatleri olmamasına rağmen). Bu sorunun bir çözümü var mıdır? Şimdiden teşekkürler.

• ethernet kablosu ile mi bağlanıyorsunuz ?

• aynen hocam ethernet kablosu ile bağlanıyorum

• Steam indirme lokasyonu olarak Türkiyeyi seçtiniz mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bilmemki1234 B kullanıcısına yanıt
    100 mb diye bir paket hiç bir firmada yok 100 mbps var oda yaklaşık 2.5 mb/s ediyor eğer buyuk olasılıkla birimler ile ilgili bir kaos yaşıyorsunuz

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • maaart M kullanıcısına yanıt
    Benim 100Mbps TT 10-11 mb/s ile indiriyor.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • NT2L kullanıcısına yanıt
    Eksik yazmışım gündüz 10 mb/s civarı akşam kısıtlama saatlerinde 2.5 mb/s civarı olacak

• 100mbps, saniyede 12,5mb indirir.

100mbps tamamen gelmediği için 94 üzerinden hesaplarsak 11,75mb/s saniyede indirmeniz gerekiyor gündüz saatinde.

Akşamları 25mbps ile 2,5mb/s indirirsiniz.

Eğer gündüzleri 2,5mb/s ile indiriyorsanız bir sıkıntı vardır. Arayın.

• Ciddi bir sorun var. Hız testinde bir sorun var mı?

Eğer hız testinde de bir sorun var ise yani 2.5 download 20 mbps gibi bir hız eder, speedtestte de 7/24 20 mbps çıkıyor ise acil müşteri temsilcisi ile görüşün verilen hız 20 civarı diyin.

Kablonet'te en sevmediğim şu sabah bilmem kaç hız, akşam bilmem kaç hız olayı. Versene tek hız tek fiyat

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-9A0BECBC3

Ciddi bir sorun var. Hız testinde bir sorun var mı?

Eğer hız testinde de bir sorun var ise yani 2.5 download 20 mbps gibi bir hız eder, speedtestte de 7/24 20 mbps çıkıyor ise acil müşteri temsilcisi ile görüşün verilen hız 20 civarı diyin.

Kablonet'te en sevmediğim şu sabah bilmem kaç hız, akşam bilmem kaç hız olayı. Versene tek hız tek fiyat

Olurmu hiç öyle şey? sözde akıllı sınırsız (akşam yavaşlayan paket) 100 küsür tl diğer gerçek sınırsız paket 400 tl olmuş daha fazla para kazanmak varken neden tek paket yapsınlar adamlar hala 2021 yılında kotalı paket satıyor  

• samcu S kullanıcısına yanıt
    O işte insanı yoruyor. Altyapısı olsa Kablonet üzerinden TSoL alırım ucuz ve hızı da net.

• hocam sizde arayın gelip baksınlar speed test te alın bilgisayarınızdan kablolu bağlanarak gösterin sorun yok felan derse. çözemezler ise de iptal etme hakkınız var sonuçta kusurlu internet veriliyor size 100mb lik paket için para veriyorsunuz 25 değil.(2 3 kere gelip çözemezler ise iptal hakkı var.)

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-9A0BECBC3

O işte insanı yoruyor. Altyapısı olsa Kablonet üzerinden TSoL alırım ucuz ve hızı da net.

bende geçtiğim güne lanet ediyorum modemi ayrı dert akşam yavaşlaması ayrı dert iptal etsem 1200 tl istiyorlar sanki kredi taksiti ödüyorum. türknet fiber gelsinde aynı fiyata 10 kat hızlı internet alacağım.

• samcu S kullanıcısına yanıt
    Aynı durumdayım. 50mbit kotalı aldım, akıllı sınırsızdaki hız düşmesi olmasın akşam diye, daha beteri oluyor. 8-10mbit alabilirsem şükrediyorum, ping >150. Modem şişiyor diye ayrı router almıştım o nedenle artık sabahları bridge modda modem kaynaklı hiç sorun yok, ama akşam çoğu zaman dayanamayıp telefonun internetine dönüyorum. Reset de fayda etmiyor. 40 sefer kayıt bıraktım da gece servisleri yok zaten. Sabah gelip bakıyorlar normal diyip gidiyorlardı, artık gelmiyorlar bile arıza kaydı otomatik kapanıyor. Durumu kabul edip altyapı yatırımı yapmaktan aciz bir firma. Kampanya döneminde ucuz diye tercih etmiştim ama fiyattan bağımsız düzgün hizmet alamıyorum. Yeni kampanyalarda ucuzluk da kalmadı artık. Taahhüt bitsin vdsl’e geçeceğim.

• aygunal A kullanıcısına yanıt

hocam vdsl den farkı yok ki ping de düşük değil fthc de benim gigafiber geliyor on geçeceğim taahhüt ü ödeyip.

yok artık bide gece ekibi he 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam ekip gecenin 3'ünde İyi uykular diyip içeri giricek halleri yok gündüz gelicekler tabi ki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9A0BECBC3 -- 19 Haziran 2021; 1:12:37 >
  • Geceden kastım akşam 20:00’de bitiyor sanırım servis ekiplerinin mesaisi ve bildiğim kadarıyla saat 18:00’den sonra ertesi güne kayıt alıyorlar sistemden. Akşam yavaşlama sıkıntısı zaten 20:00 civarı başlar bunlarda 24:00 gibi biter. Ertesi sabah gelip bakmasının bir anlamı yok. Öyle bir anda kayıt açmanız lazım ki günün son adresi olacak şekilde size gelip belki sorunu görebilsinler. Şansınıza bulunduğunuz bölgede pek abonesi yoksa sorun yaşamazsınız. Yoksa millet yemekten kalkıp tvden netflix telefondan youtube yüklenmeye başlayınca çöküyor komple. Sözde 50mbit ama 480p video açamaz hale geliyor. Bu arada gelen servis hiçbir zaman kendi altyapısına suç bulmaz, hep bina içi kablolama suçludur sıfır binada bile sıva üstü kablo çeker para alırlar, modeminiz eski modeldir yeni model kiralatırlar para alırlar, aşağıdaki kutudan ayar yaptık derler yine çözüm olmazsa komşularınızdan birinin tvsi ya da modemi kısa devre yapıyor o olduğu anda burada olmamız gerek derler bunu sağlayamayacağınız için olayı çıkmaza sürüklemiş topu taca atmış olurlar. Daha önce aynı binada 2 sene vdsl kullandım ki o zamanlar saha kutusuna bağlanıyorduk biz kablonete döndükten sonra otoparka fiber sonlandırma kutuları koydular o eski dönem bile kablonetteki kadar yüksek ping görmedim, 35mbit hızı saat farketmeksizin net olarak veriyordu ki isp türktelekomdu. Kablonette garip şekilde speedtest fast.com gibi platformlarda testlerde iyi sonuç alsanız bile gerçek kullanımda browserın talebinize dönüş süresi daha uzun. Turknet gigafiber olan adreslerin listesini yayınlasa ve daha hızlı genişleyebilse keşke.

İnsallah cozulur.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.