Şimdi Ara

Kablonet Packet Loss

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
3.008
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İstanbul Zeytinburnu'nda ikamet ediyorum ve ttnetin altyapısı yetersiz geldiği için kablonete geçme kararı aldım. Kampanya bitişine yakın 2 gün önce 100 güldüren paketin içinde 50 mbit 100 akn sınırsız paket kablonet bağlattım fakat csgo tarzı oyunlarda atlamalar ve geriye atmalar yaşadım. Bunun sonucunda ping testleri yaptım ve paket kaybı olduğunu gözlemledim.(Oyunda loss görünmüyor.) Müşteri hizmetleriyle iletişime geçtim ve sinyalimin dengesiz oldugunu yani bir sorun olduğunu söylediler ve arıza kaydı oluşturdular. Aynı gün evime bir ekip geldi ve ölçüm yaptı sorun olmadığını söyledi (yanında google'a ping yollayıp göstermeme rağmen).Akabinde ben tekrar müşteri hizmetlerini aradım ve sorunun hallolmadığını gelen ekibin sorun olmadığını söylediğini söyledim tekrar baktı ve sorun olduğunu tekrar söyledi ve arıza kaydı oluşturdu. Sordum aynı ekip mi gelecek diye aynı ekip gelecekse gelmemesini söyledim. Farklı ekip gelebilir cevabını aldım. Sizce uğraşırsam düzelir mi? cayma hakkım bitmeden bir karar vermem gerekiyor. Bu gibi problem yaşamış arkadaşlarımız beni bilgilendirebilir mi?

Kablonet 50mbit paket
    Kablonet Packet Loss

TTnet 16mbit ama eski altyapıdan dolayı 7 mbitlik paket
    Kablonet Packet Loss

• aaaaaaaaaa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-D70F677D1 -- 30 Nisan 2020; 5:39:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • O zaman çözüme ulaşana kadar uğraşcam anlaşılan çözüm öneriniz var mı ?
  • Aynı sorunları birebir çektim bir ay boyunca her gün arıza kayıtı bıraktım ve her gün ayrı bir sorunla karşılaştım,hiç bir çözüm bulmadılar ve en sonunda kavga ettim ve kabloneti kapattırdım olmaz olsun öyle internet.
  • TTNET
    Kablonet Packet Loss

KABLONET
    Kablonet Packet Loss

• TT
    Kablonet Packet Loss
  • quote:

Orijinalden alıntı: StanicEnemyX

TTNET

KABLONET
    TTnet altyapısı eski olmasa bende tercih etmezdim. Bakalım bende uğraşcam benim için ping dalgalanmaları önemli değil loss olmaması yeterli sadece.

• bende de %10 civarı paket kaybı var. modemim doscsis 2.0 olduğu için hiç online olmuyordu. arıza kaydı verdim. gelen ekip hemen modeme çamur attı. bu modem bozuk, çok eski, bağlanmaz vs. Test modemi istedim, zorla bir netmaster 383zn modem taktılar. 383zn online oluyor ama 10% civarında paket kaybı var. arızayı gidermeye çalışıp paket kaybını düşürmek yerine modem bozuk deyip çıkmak kolaylarına geliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hat değerlerini at bakalım omurgan superonline çıkışında modem değerlerine bakalım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cadavaros

Hat değerlerini at bakalım omurgan superonline çıkışında modem değerlerine bakalım
    Kablonet Packet Loss

Hocam hat değerleri derken bunları kastediyosunuz herelde şimdiden teşekkür ederim yardımlarınız için
  • quote:

Orijinalden alıntı: ISouLLeSS

Hocam hat değerleri derken bunları kastediyosunuz herelde şimdiden teşekkür ederim yardımlarınız için

Alıntıları Göster
    Değerler normal tablolar biraz bozulmuş modeme reset atıp tekrar bir hız testi + modem değerlerinize bakın

• quote:

Orijinalden alıntı: cadavaros

Değerler normal tablolar biraz bozulmuş modeme reset atıp tekrar bir hız testi + modem değerlerinize bakın

Alıntıları Göster
    Hocam reset attım ama loss sorunum devam ediyor. Sizde kullanıyosanız google' a ping atıp foto atabilirmisiniz herkeste böyle loss oluyomu normal bir şey mi bu onu görüp uğraşmayı bırakim
  • quote:

Hocam reset attım ama loss sorunum devam ediyor. Sizde kullanıyosanız google' a ping atıp foto atabilirmisiniz herkeste böyle loss oluyomu normal bir şey mi bu onu görüp uğraşmayı bırakim

Alıntıları Göster
    Herkesde olan birşey değil

• Kablonet ping sıkıntısı çözemezse çok büyük kayıplar yaşar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • byskandal B kullanıcısına yanıt
    Pingimin yüksek olması bana koymaz ama kesilmesi çok can sıkıcı bir durum canlı yayın izlerken saçma sapan takılmalar, indirme yaparken hızın 0 kbite inip tekrar artması çok can sıkıcı bir durum hele hele oyunlarda felan ışınlanıyorum bildiğin 7 mbit ttnetin yapmadıgını 50 mbit kablonet yapıyor. Dün aynı ekip geldi ping attıgım fotografları çekti gitti muhtemelen evden çıkarken silmiştir telefonundan. Cayma hakkına da 300 lira istiyorlarmış bir pisliğe bulaştım yani sizin anlıcagınız. Şimdi arayıp arıza kaydı bıraksam yine aynı ekip gelecek iyice canım sıkılacak şikayetvar'a konu açtım bakalım düzelirse buradan paylaşacağım. Kablolardan da şüpheleniyorum dandik kablo çekmiş olabilirler rg6u4 yazıyo üstünde. Panonun anahtarını alıp bir kablo denicem bakalım çözüme ulaşırsam paylaşcam.
  • ISouLLeSS kullanıcısına yanıt
    Şikayetvar hiç bir işe yaramıyor ben şahsen denedim aradılar bizde sorun yok oynadığınız oyunlarda veya sitelerde sorun var diyip kapattılar, ben böyle cahil bir mh görmedim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Şikayetvar hiç bir işe yaramıyor ben şahsen denedim aradılar bizde sorun yok oynadığınız oyunlarda veya sitelerde sorun var diyip kapattılar, ben böyle cahil bir mh görmedim.
    Bana sorun var diyolar ama gelen ekip sorun yok diyor :D
  • quote:

Bana sorun var diyolar ama gelen ekip sorun yok diyor :D

Alıntıları Göster
    Ya gelen ekip kör cahil adamlar daha cmd pingin veya ping spike nedir bilmiyorlar izah ediyorsun sorun görünmüyor diyor.5k Pingi gösteriyordum sorun yok diyorlardı veya modeme reset atıyorlardı.

• quote:

Ya gelen ekip kör cahil adamlar daha cmd pingin veya ping spike nedir bilmiyorlar izah ediyorsun sorun görünmüyor diyor.5k Pingi gösteriyordum sorun yok diyorlardı veya modeme reset atıyorlardı.

Alıntıları Göster
    sadece ehliyeti var diye eline test cihazını verip salıyorlar herhalde bende gösterdim ping atıp ama nafile fotoğraflarını çekti merkeze atıcam dedi bende o zaman arıza kaydını kapatmayın dedim. Onu kapatmak zorundayım dedi. Çok saçma 2 kere aynı kişinin gelmesi baska adam denk gelene kadar arıza kaydımı bırakmam gerekiyor anlamış değilim.

• Sorunum çözülmüş bulunmakta. Şebekeciler muhtemelen downstream ve upstream kanallarını yeniden ayarladılar. Arayıp sorunun çözülüp çözülmediğini sordular denedim ve çözüldüğünü gördüm. Bu gibi sorunları olan insanların ısrarla her mecradan sorununu bildirmesi ve çözümünü araması gerektiği düşüncesindeyim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.