Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU] (3167. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63.461
Cevap
388
Favori
3.383.744
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 31653166316731683169
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    aynı altyapıda yine aynı sorunları yaşayabilirsin. başka altyapı varsa o firmaya geçmek daha mantıklı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • unununium U kullanıcısına yanıt

Yokki hocam sadece yerel bir firma var netplus diye binadakiler onu kullanıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sc355 S kullanıcısına yanıt
    Turksat'ın kullandığı FTTB yani fiberin binaya geldiği dairelere ise koaksiyel kablonun gittiği RFoG altyapısı POn şebeke tipinde olduğu için teknik olarak aslında bina içerine bir splitter koyarak altyapıyı FTTH'ye dönüştürmek mümkündür ancak RFoG için hazırlanan PON şebeke FTTH'deki olası kullanım senaryolarına uygun nitelikte olamayabileceği için Turksat'ın baştan altyapı kuracağını öngörebiliriz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar yeni geçtik türksat kablo nete. İlk faturada 50 tl indirim kazanmak istiyorsanız şunları yapın diyor ama dediğinden hiç bir şey anlamadım. Bu olayı bilen var mı?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Rouvax kullanıcısına yanıt

Bende çankayadayım kablonet bende 2 aydir rezil durumda. 2 aydır günde en az 10 defa net gidip geliyor. Haftada belki 1-2 gün sıkıntısız internet var onun dışında istisnasız her gün problemli. Kablonetin kendi kutusundan hizmet alıyorum altyapısı eski, max 100/20 verebiliyorlar, 2 ay öncesine kadar muazzam kaliteli ve hızlı bir bağlantı vardı. 2 aydır onlinedan arza kayıtlarına bakıyorum, nerdeyse hergün çankayanın bir yerlerinde çalışma var, yok snr yükseltmesi offline port zar zurt bitiremediler bir türlü

Modemin wifisi kapalı kablo ile yanına kaliteli bir wifi router koydum. Acaba routerda mı birşey var diye modemin wifiyi açtım tekrar daha rezil oldu, bu sefer de durup dururken modemin wifi bağlantısı gidip geliyor.

Infinity 401 dandik modem vermişlerdi, cihazdan da şüpheleniyorum ısındığından falan anlık kopmalar oluşuyor olabilir. Son çare modem değişikliği isteyeceğim, çözülme başka isp ye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dark_Soul -- 11 Mart 2024; 23:58:55 >

• Arkadaşlar merhaba, Kablonet kullanıyor idim. İzmir Konak Alsancak mahallesinde aylardır internet sorunumuz var, arada upload değeri 0 mbps değerlerine düşüyor ve internet erişimimiz gidiyordu, arıyordum ve düzeliyordu. Ama son 1 ay bu hergün olmaya başladı. Gündüzleri geliyor, geceleri gidiyordu, her gece internetsiz idim. Upload hep 0 görünüyordu. 100'den fazla kez aradım, kayıtlar oluşturdum ama hiçbir şekilde düzelmemişti. Hatta buraya da yazmıştım ve buradan @m4shroom arkadaş mesaj atarak Kıbrıs şehitleri caddesine yakın mı yaşıyorsun demişti, arkadaşta buralarda imiş ve aynı sorun onda da varmış. Ben 1 aya yakın dayanabildim, cep telefon internetimi bilgisayara bağlamaktan bıktım ki cebimden de 100 gb a yakın internet harcaması yapmıştım. Baktım sorun düzelmiyor mecburen 1 ay önce aboneliğimi iptal ettim. Birkaç gün önce Kablonet den 1950 tl cayma bedel faturası çıktı. Arayıp aylardır sorunlu olduğunu, ücretini ödediğim hizmeti alamadığımı söyledim ve hatta ekledim siz bu faturayı iptal etmez iseniz ben ücretini ödeyip alamadığım hizmetten ötürü sizi dava ederim dedim ki bu işin peşini bırakmayacağım. Talebime binaen mail geldi ve diyorlar ki sözleşmem gereği iptal ettiğim için ödemem gerekiyormuş ?! Ya küfür etmemek için zor tuttum kendimi, ben ücret ödicem ama siz hizmet vermeyeceksiniz ?! Aşağıya belirli tarihlere ait speedtest sonucu atıyorum ve devamı da var bende. Sorum şu ben keriz gibi bu faturayı ödemek istemiyorum, insanı aptal yerine koymaktır. Bildiğim kadarıyla vaat edilen hızı dahi vermemek sözleşme iptali için yeterli idi, ki benim hiç internetim yoktu. Bu aşamada nereye başvurabilirim ? THH ?

• Hocam bir önerin olur mu meseleye ilişkin? @XpressMusic34 @hDundar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ö1f1 -- 13 Mart 2024; 5:2:10 >
  • hDundar kullanıcısına yanıt

Aynı sorunu bende ankarada yaşadım upload bildiğin 0 internet sürekli kopuyordu ondan sonra kendiliğinden düzeldi

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt

İlgili konusuna yazdım hocam. Sağolasın.   

ben telegramda 5 saniyede bir 0.1 mb yüklemesinden fark ettim. speedtest yapınca normal hızında çıkıyor ama telegramda anormal bir yavaşlık var 2 mb dosyayı 1-2 saniyede yüklemem lazımdı

edit: şimdi kısa bir deneme yaptım telegramda 300kbitle yüklüyor whatsappda bu değer 6 mbit civarı. iki değer de birbirinden kötü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unununium -- 13 Mart 2024; 20:12:31 >
  • Dark_Soul kullanıcısına yanıt
    Ankara Çankaya tunalı tarafına yakın yerde oturuyorum kaç kez şikayet kaydı oluşturdum kaç kez aradım bilmiyorum sorun çözülmediği gibi arıza kayıtlarına arsızca eve gelindi sorun çözüldü diyorlar gelip modeme bile bakılmadı kablonet son zamanlarda son 2 aydır ciddi arızalı oyunlardaki ping sorununu söylemiyorum bile artık. Çok kötü çok

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • XpressMusic34 kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim hocam.

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt

Rica ederim hocam.

Sel vurdu ya trafolar patladı. Bunların altyapısı da su altında kaldı ondan sonra kablonet iflah olmadı. Şiddetli yağmur yağsa bile artık internet gidiyor. Keşke iptal etmeseydin benimde sözleşme temmuza kadar sürüyor o zamana kadar dayanacam.

• Dark_Soul kullanıcısına yanıt

Yeni modemi talep edin, Infinity 401 leş gibi bir modem. Yenisi çok daha iyi, değiştiriyorlar.

• brk-95 B kullanıcısına yanıt

yeni modem hangisi acaba

• levoank kullanıcısına yanıt

Modem yokmuş göya yenisi, nasıl istiyoruz

• Modemin adı: Hong Kong NE1611C

• modemim ubee EVW32C-0V

dns de bunlar çıkıyor siliyorum

kapatıp açınca yine geliyor doğru birşey mi yanlış mı anlamadım

• levoank kullanıcısına yanıt

Viyana'da gözüküyor sunucu. İlginç.

• 
Sayfa: önceki 31653166316731683169
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.