Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU] (2858. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
63.414
Cevap
385
Favori
3.380.850
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 28562857285828592860
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yok artık ya 

• Bu gün TÜRKSAT bana açıklama yaptı docsis alt yapısı olanlara Gpon alt yapı gelmeyecekmiş yeni yerlere yapılıyormuş bir tek. Böyle bir hayaliniz varsa benim gibi unutun. Bizden kazandığı paraları yeni kullanıcılara harcıyor eskilerin bir anlamı yok.... Benim burdan çıkardığım sonuç bu...

• net master CBC-382D1 ve CBW-383ZN modemlerinde Dyndns ile ip sabitleyerek wake on lan çalıştırıyorum. Ama 15 dk sonra uzaktan uyandıramıyorum. Netmasterda bu işi nasıl çözebiliriz.

• Şu olayı cimer e yazdım. Yüksek ping diye. Bakalım ne çıkacak. Sonucu paylaşırım.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • arkadaşlar kablonet kullanıp world of warcraft oynayan var mı? ping değerlerini merak ediyorum da.

• Zaris kullanıcısına yanıt

World of tanks oynuyorum. Ping 50-90 arası değişiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhuntus81

World of tanks oynuyorum. Ping 50-90 arası değişiyor

rica etsem buradan https://pingtestlive.com/world-of-warcraft avrupa serverını seçip pingleyebilir misin? kablo net'e geçmeyi düşünüyorum da ping değerleri konusunda kafam karışık.

• arkadaşlar merhaba,

halihazırda türknet kullanıyorum. fakat zamla 100 lira olacağından değiştirmeyi düşünüyorum. diğer bakır issler santrale 141 metre ve alacağım hız olarak da 75 mbps gösteriyor.

binamızda kablonette var. santrali çatıya kurmuşlar. dairelere uydu hattı üzerinden veriyorlarmış. bu hangi alt yapı oluyor ve hangi modemi verirler. daierele 2 hat iniyor. 2 tv kullanıyorum. kablonete geçersem sanırım 1 yayın hakkım gidiyor değil mi ? sizce hangisi mantıklı ? bakıra devam mı etmeliyim yoksa kablonete mi geçeyim. yüzgüldüren tarifesi de uygun görünüyor şu an

• raziel82 kullanıcısına yanıt

O koaksiyel altyapı (Docsis) oluyor

Infinity 401 veriyorlar genelde modem olarak

1 uydu hattınızı Türksat kullanır büyük ihtimalle

Turknetten memnunsanız ve mutluysaniz değiştirmeyin bence.

• mnihatgokcek M kullanıcısına yanıt

bilgi için teşekkürler. aslında memnunum 6 yıldır kullanıyorum. yapadayım 42 mbps alıyorum. santral 451 metre. telekom vae santrali 141 metre. desteklenen 75 mbps çıkıyor sorgulamada. temmuzda 100 lira olacak fiyatı. fiyat avantajı pek kalmadığından ya daha düşük fiyat diğer operatörlere ya da 5-10 lira fazla verip kablonet 100 mbps alma düşüncesi oluştu kafamda

Kablonetin "akıllı" sınırsız paketleri akşam saatlerinde hız düşürüyor yalnız bilginiz olsun, hız dusmeyen 100mbit 160 lira. Sizin yerinizde olsam turknetten devam ederdim ben. Tabi tercih sizin...

• mnihatgokcek M kullanıcısına yanıt

anladım tamamdır tavsiye için teşekkürler. devam etmek daha mantıklı sanırım o zaman. diğerleri zam yapmazsa olmazsa başka operatör geçerim fiyat avantajı olursa. bakıra devam

Söylenmiş ama yüz güldüren kampanyadaki 100Mbps, akıllı sınırsız, yani akşam 19:00-24:00 arası 25Mbps.

Kablonet'in pingleri berbat.

Kablonet'in bağlantı kalitesi geçmişteki kadar iyi değil. (En azından benim deneyimime göre.)

Arızalara bakan taşeron firma çalışanları DOCSIS'in kullandığı hata denetiminden bihaber. Modemin bildirdiği codeword hatalarının yalnızca kozmetik bir sorun olduğunu söyleyip hiçbir sorun çözmüyorlar. Turksat'ın da umurunda değil.

Türksat minimum maliyet, maksimum kar düsturuyla davranıyor. Kiraladığı hatlar ucuz. Belki CGNAT için kullandığı cihazların kapasitesi yetersiz olduğu için (bu benim tahminim) CGNAT'tan hiç memnun olmayan aboneler var.

Piyasada docsis modem yok. Kiralayacağınız modem/router'ın wifi gücü düşük. Ayrıca sanırım cihazlar çok stabil olmadığı için her gün sabaha karşı Türksat bütün modemlere reset attırıyor.

Docsis, normal şartlarda VDSL'ye tercih edilebilecek bir teknoloji olmasına rağmen (çünkü vdsl'deki mesafe arttıkça yüksek hız düşümü sorunu yok.) ben Türksat'ın şu anki hali sebebiyle vdsl'yi tercih ederdim.

Televizyona gelince akıllı tv veya android tv kutusuyla aylık 18TL'ye kullanabileceğiniz Turkcell TV+ KabloTV'nin üst paketine denk sayılır. Turknet'le kullanıldığında Kablonet'le benzer bir maliyete geliyor. Üstelik taahhütsüz. KabloTV'nin yeni aboneler için cayma bedelleri korkunç. Diyelim abone oldunuz, daha ilk hafta beğenmediniz, caymak istediniz, TV ve internet için yaklaşık 400TL'ye gelen aktivasyon bedellerini sizden isteyecekler.

• MC.CYBER_ kullanıcısına yanıt
    Hocam bu gpon altyapı ne oluyor? Bizim binaya da Türksat altyapısı geldi, fakat aktif değil. Siyah kablo ve beyaz bir kutu var, bir ara kurulumu yapanlara sordum anten kablo su mu fiber mi diye anten kablosu dedi. Yalnız şöyle bir durum var bina dışı kutularda işlem yapanların tek tek fiber bağlantısı yaptıklarını gördüm. Acaba kutuya kadar fiber. Kutudan bina kutusuna anten kablosu. Binada ki kutudan eve anten kablosu şeklinde mi veriyorlar acaba? Bi şekilde ise zaten en fazla 100 mbit verirler diye düşünüyorum.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zaris

rica etsem buradan https://pingtestlive.com/world-of-warcraft avrupa serverını seçip pingleyebilir misin? kablo net'e geçmeyi düşünüyorum da ping değerleri konusunda kafam karışık.

Alıntıları Göster

• bparker B kullanıcısına yanıt

Bilgilendirme için çok teşekkürler. Olumsuz yönleri çok fazla. Hiç bulaşmayayım o zaman

Gözün kapalı geç 1 sol fiber, 2 kablo olsun seçeneğin, bu iki firma hiç bir vdsl adsl ürünü ile kıyaslanmaz…

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: amanhem

Hocam bu gpon altyapı ne oluyor? Bizim binaya da Türksat altyapısı geldi, fakat aktif değil. Siyah kablo ve beyaz bir kutu var, bir ara kurulumu yapanlara sordum anten kablo su mu fiber mi diye anten kablosu dedi. Yalnız şöyle bir durum var bina dışı kutularda işlem yapanların tek tek fiber bağlantısı yaptıklarını gördüm. Acaba kutuya kadar fiber. Kutudan bina kutusuna anten kablosu. Binada ki kutudan eve anten kablosu şeklinde mi veriyorlar acaba? Bi şekilde ise zaten en fazla 100 mbit verirler diye düşünüyorum.

100 mbit speed teste görürsinde video izlerken takılı kalabiliyor. Veya sayfa dolaşırken sayfa görüntülenmedi diye geliyor. Habire kesiliyor docsis 3.0 alt yapıda..... Sizinkini görmeden bir şey diyemem keşke resimlerini çekseydiniz. Docsis 3.0 alt yapısı olanlara destek verilmeyecek miş.

Hocam uydudan verilmiyor bu İnternet şayet öyle olsaydı kalkıp çay demleyip geri gelmemiz gerekirdi örn youtubenin tamamının yüklenmesi için. Starlinkte bile bu hissedilir derecede.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhuntus81

Alıntıları Göster

teşekkürler.

• 
Sayfa: önceki 28562857285828592860
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.