Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU] (2860. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
63.414
Cevap
385
Favori
3.380.709
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 28582859286028612862
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MC.CYBER_

haha çok ilginc bana da aynı teklifi yaptılar. Ben 10 yıldır kablonet kullandığım için. Son 4 yıldır dalgalanma son 1 yıldırda kopma yaşadığım için kabul etmek istemedim. Docsis 3.0 modem taktıktan sonra eskisini kullanırım getirin gpon değiştiriyim modemi dedim. Bu arada yanlış okumadıysam ubee daha betermiş netmaster dan.

Alıntıları Göster

Farketmez usta biz uzun zamandır kablonet kullanıyoruz.. Yedek Netmaster modemim var motorola modem bile duruyor hala.. ben sözleşme bittiğinde baska birisinin üzerine yeni abonelik alıyordum.. hem modemler bedava geliyordu hemde yeni abonelere yeni kampanyalar daha iyi oluyordu 3 ay bedava gibi... Birde bu teklifleri ben sundum onlar böyle bir teklif yapmadılar.. onlar sadece arıza kaydı alıyorlar

• Rx3004 kullanıcısına yanıt
    Ataköy'deyim

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • türknet 1000 mbps açmış 100 liraya o paraya 100 verse bile öpüp başıma koyayım ben kablonet'in akşamları hız kesme gibi rezaletleri olmaz diye düşünüyorum

• Pulluk kullanıcısına yanıt

Istanbul çapında tam kapanma sürecinde şebekenin zayıf olduğu noktalarda ciddi sorunlar yaşandı Başta Bakırköy merkezi Yeşilköy, Florya gibi noktalarda Türksat fiber ile sahaları desteklemek amaçlı çalışmalar yapıyor sokaklarda Türksat çalışanlarını gördüm buna ek olarak dikkatimi çeken Superonline Beşiktaş ilçesinde nispetiye caddesinde boydan boya fiber çekiyordu ek olarak Arnavutköy ün tamamına fiber altyapı getirirken Türksat ekipleri de ortak altyapı çekip OFDK kuruyorlardı eş zamanlı olarak Türksat geç de olsa durumun vehametini anlıyor sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: B-2 Spirit

türknet 1000 mbps açmış 100 liraya o paraya 100 verse bile öpüp başıma koyayım ben kablonet'in akşamları hız kesme gibi rezaletleri olmaz diye düşünüyorum

Biz 25 mbit tartışıyoruz adamlar 1000 mbps 100 lira fiyata sunuyor. Kablonet mi ülkesinin çıkarlarını düşünüyor yoksa turknet mi

Bu türknet ellerinden geleni yapıyorlar helal olsun.... Kablonet 16 mbit 50 gb kotalı interneti 75 liralara satsın.

Son 5 aydırda netflix de en hızlısı türknet valla. Türknetin bütcesi ile turksat karşılaştırınca valla diyecek bir şey bulamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MC.CYBER_ -- 16 Haziran 2021; 22:59:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MC.CYBER_

Biz 25 mbit tartışıyoruz adamlar 1000 mbps 100 lira fiyata sunuyor. Kablonet mi ülkesinin çıkarlarını düşünüyor yoksa turknet mi

Bu türknet ellerinden geleni yapıyorlar helal olsun.... Kablonet 16 mbit 50 gb kotalı interneti 75 liralara satsın.

Son 5 aydırda netflix de en hızlısı türknet valla. Türknetin bütcesi ile turksat karşılaştırınca valla diyecek bir şey bulamıyorum.

Alıntıları Göster

altyapı ve yersiz yaptıkları zamlar sıkıntı

taahhüt olsa diyor insan bir yandan ama bu sefer de türknet kötü çıkarsa ne yaparız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B-2 Spirit -- 16 Haziran 2021; 23:24:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: B-2 Spirit

altyapı ve yersiz yaptıkları zamlar sıkıntı

taahhüt olsa diyor insan bir yandan ama bu sefer de türknet kötü çıkarsa ne yaparız

Alıntıları Göster

25 mbit verirler heralde diye düşünüyorum. 65 mbit 8 mbit upload çıktı. Bana yeter valla, Dalgalanması ne stabilliği ne bilmiyorum. kablodan once ttnet kullanıyordum o zaman max 16 mbit veriyorlardı 15 mbit çıkıyordu dalgalanma vs yoktu. Ping de olmuyordu 3 ms pingi vardı şimdi ne oldu bilmiyorum. Gecen komşumla konuştum ben çok memnunum dedi kesilme vs olmuyor dedi. 4 senedir. Yaşadığım sıkıntıları Video Resim olarak biriktiriyorum. Bu internet servis sağlayıcılarına yaptırım cezası çıktığı gün uğraşacağım kafaya koydum. Gpon gelseydi derdim ha bir şeyler yapıyorlar. Ama geçen gün gpon yeni yerlere kuruluyor dedi size gelmeyecek dedi. Öyle deyince benim için bitti kablo net. Ben kafaya koydum yapacağım bunu... O yüzden şimdi değiştirmeyeceğim.

• MC.CYBER_ kullanıcısına yanıt

Bizim binaya yeni kuruldu ama gpon değil.

O konuda da yalan söylüyorlar.

• MC.CYBER_ kullanıcısına yanıt

Dediğinizde haklısınız absürt olan durum halen daha 25 mbit hızla boğuşuyor olmamızdır

• işin doğrusu gpon olmasının zaten aşırı bir faydası yok, çoğu binada fiber kapıda sonlandırılır, yukarı cat6 kablo ile net çekilir. elbette ankastresi uygun yeni büyük binalarda vs. direkt daire içinde sonlandırıyorlar o farklı bir konu. türksat biraz daha mezarcı olduğu için saha dolaplarına kadar fiber, oralardan koaksiyel şeklinde çalışıyor. ha yani bunun kaybı da sinyal kaliteli olursa kablo direnci ve amplifier gibi ara elemanlar ile en fazla 2-3ms olur.

türksat bünyesinde genel olarak şöyle bir saçma anlayış hakim. normalde o binadaki dolabın içerisinde yer alan amplifier ömrü 10 yıl civarı olan bir ürün. kablonet 20 sene önce ilk çıktığında abone olan binada hala o 20 senelik amplifier kullanıldığını da gördüm ben. tv izlerken sıradan kullanıcı çok farketmez belki, ama internette adamı delirtir. sinyali yükseltirken gürültüyü kendi ekler, modemin loglarında binlerce codeword hatası olur vs vs. e sıradan kullanıcı bunu biliyor mu, hayır. o zaman senin bunu çözmen lazım, teknik ekip geliyor, bağlıyor cihazı abi sinyal seviyen normal, uzaktan bakıyorlar sinyal seviyen normal. haliyle normal kullanıcı pışpışlanarak kendi haline terk ediliyor.

ama kablonetin şu olayını da seviyorum yalan yok, işi bildiğini belli ediyorsan anlattığında kimse uzatmıyor mevzuyu, direkt söylediğin şekilde gelip çözüyorlar olayı :) sol vf falan fıtık ediyor insanı.

• Merhaba,

Dün tarifem bitti yeni. Tarifeye geçtim.

Eğlenceyi kaçırma mevcut müşteriye
    25mb sınırsız. 12 ay 75,99₺ sonraki 12 ay 85,99₺

+ olarak 24ay/6₺ infinity 401 modem kiraladım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dracos

işin doğrusu gpon olmasının zaten aşırı bir faydası yok, çoğu binada fiber kapıda sonlandırılır, yukarı cat6 kablo ile net çekilir. elbette ankastresi uygun yeni büyük binalarda vs. direkt daire içinde sonlandırıyorlar o farklı bir konu. türksat biraz daha mezarcı olduğu için saha dolaplarına kadar fiber, oralardan koaksiyel şeklinde çalışıyor. ha yani bunun kaybı da sinyal kaliteli olursa kablo direnci ve amplifier gibi ara elemanlar ile en fazla 2-3ms olur.

türksat bünyesinde genel olarak şöyle bir saçma anlayış hakim. normalde o binadaki dolabın içerisinde yer alan amplifier ömrü 10 yıl civarı olan bir ürün. kablonet 20 sene önce ilk çıktığında abone olan binada hala o 20 senelik amplifier kullanıldığını da gördüm ben. tv izlerken sıradan kullanıcı çok farketmez belki, ama internette adamı delirtir. sinyali yükseltirken gürültüyü kendi ekler, modemin loglarında binlerce codeword hatası olur vs vs. e sıradan kullanıcı bunu biliyor mu, hayır. o zaman senin bunu çözmen lazım, teknik ekip geliyor, bağlıyor cihazı abi sinyal seviyen normal, uzaktan bakıyorlar sinyal seviyen normal. haliyle normal kullanıcı pışpışlanarak kendi haline terk ediliyor.

ama kablonetin şu olayını da seviyorum yalan yok, işi bildiğini belli ediyorsan anlattığında kimse uzatmıyor mevzuyu, direkt söylediğin şekilde gelip çözüyorlar olayı :) sol vf falan fıtık ediyor insanı.

Şuanda ping geçen gün 225 di de bir sıkıntı var. Kopma oluyor kopma olunca akıllı ev çalışmıyor. 15 ms boyunca kesilip geliyor internetim. Akıllı evin kendine gelmesi vakit alıyor. Akşamları çok sık yapıyor. Netflix izlerken 30 dak bir kopma hatası veriyor. Önce wifi den sanıp tv cat 7 kablo çektim ama alakası yokmuş. Modem ip alamıyor. Sıkıntılarım bunlar. Çözüm olarak ta sabit ip alacaksınız diyor. Modemi değiştireceksiniz diyor. Daireme kadar fiber gelirse seve değiştirim yoksa değiştirmem dedim. Altan dairemde fiberi ben çekerim sorun değil benim için. Yeter ki Elektrik kesildiğinde sinyaller bozulmasın. Ping düşsün. İlerde yüksek hızları desteklesin. Yeni alt yapı için harcama yaparım. Ama docsis 3.0 modemim var docsis 3.0 modem için 1 kuruş bile vermek içimden gelmiyor çünkü değişmeyecek. İlk senelerde 12 kişi kablonet kullanıyordu binada, Sorun yaşamaya başladığımdan beri hepsi kapatırmış 4 düşmüş. Benden kaynaklı bir sorun olmadığı belli. Kablo netin fiberini de belediye ile görüşüp getirttirmiştim. Artık binama kadar fiber geldiği için öyle bir yaptırım durumu yok. Başka türlü yaptırdığımda Allah korkum olduğu için frenliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MC.CYBER_ -- 18 Haziran 2021; 17:24:56 >

• sakın ola ki statik ip alma falan hatasına düşme, zira statik de olsa dinamik de olsa ip dhcp tarafından atanır. öncelikle modem bazen ip alıp bazen alamıyorsa direkt dhcp sunucusuna erişemediğinden alamıyordur. bu sorun da ya hattandır ya da modem ısınınca vs. sorun yaşıyordur.

daha önce böyle bir şey olmadığını ve sorun yaşamaya başladığından beri seninle aynı sıkıntıları yaşayan diğer bina sakinleri olduğundan eminsen, sorun yaşadığın bir anda al modemi git direkt binadaki türksat dolabına. aç, gelen kalın siyah kabloyu sök, kendi modemine direkt bağla. ara kablon yoksa amplifier girişindekini sök onu tak sorun olmaz. adaptörünü de dolaptaki prize tak, telefondan kontrol et internet ne durumda. eğer sorun yoksa bu kez splitter çıkışlarından en düşük olanla en dene üzerinde yazar, sorun muhtemelen oradadır. tabii bu kadar fanteziye girmeden daha kolayı da var, test modemi istersin deneyip arıza varsa ona göre cihaz kiralamak istediğini söyleyerek, konu netleşir.

peki anlamadığım şey binada senin gibi başka bu sıkıntıları birebir yaşayan var mı? komşularla muhabbetin varsa durumu anlamak daha kolay olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dracos

sakın ola ki statik ip alma falan hatasına düşme, zira statik de olsa dinamik de olsa ip dhcp tarafından atanır. öncelikle modem bazen ip alıp bazen alamıyorsa direkt dhcp sunucusuna erişemediğinden alamıyordur. bu sorun da ya hattandır ya da modem ısınınca vs. sorun yaşıyordur.

daha önce böyle bir şey olmadığını ve sorun yaşamaya başladığından beri seninle aynı sıkıntıları yaşayan diğer bina sakinleri olduğundan eminsen, sorun yaşadığın bir anda al modemi git direkt binadaki türksat dolabına. aç, gelen kalın siyah kabloyu sök, kendi modemine direkt bağla. ara kablon yoksa amplifier girişindekini sök onu tak sorun olmaz. adaptörünü de dolaptaki prize tak, telefondan kontrol et internet ne durumda. eğer sorun yoksa bu kez splitter çıkışlarından en düşük olanla en dene üzerinde yazar, sorun muhtemelen oradadır. tabii bu kadar fanteziye girmeden daha kolayı da var, test modemi istersin deneyip arıza varsa ona göre cihaz kiralamak istediğini söyleyerek, konu netleşir.

peki anlamadığım şey binada senin gibi başka bu sıkıntıları birebir yaşayan var mı? komşularla muhabbetin varsa durumu anlamak daha kolay olabilir.

Valla şöyle bir şey fark ettim. Modemi kapatıp acıyorum ip alamama devam ediyor. Aşağıdaki cihazı kapatıp acıyorum ip alıyor. Bence aşağıdaki cihaz ısınıyor gibi geldi. Modem serin çalışıyor açıkçası, Modemin konumu kapalı balkonda ve cam açık. Akşamları sorun yaşıyorum. Modem 25 mbitlik bir yüke giriyor. Sabaha karşıda speed test de hızım 100 mbit yerine 50 mbit çıkıyor şu sıra. Wifi kapalı bir şekilde 1 gbit bağlantı ile test ediyorum. Modemin Sinyal değerleride gayet normal. Bu tarz bir sıkıntıyla ilk kez karşılaştım. Sorunun merkezden kaynaklandığını düşünüyorum.

• Trebuchet55 kullanıcısına yanıt
    Allah sabır versin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-9A0BECBC3

Allah sabır versin.

Merhaba, 3. Gün kullanıyorum. Şimdilik bir sıkıntı göremedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Trebuchet55 kullanıcısına yanıt

• arkadaşlar ben de ilk defa fiber bağlattım bu modemi verdiler ama her odadan çekmiyor. sinyal gücünü arttıracak bir cihaz öneriniz var mı fazla pahalı olmayacak  

• Bu aralar çok kötü Başakşehir de. Hiç sıkıntı yaşamamıştım şimdiye kadar. TV de youtube çok takılıyor.

• Ayda bir veya 2 cumartesi oglen kesilip pazar akşamına kadar cözülemiyor, arıyınca genel bir arıza diyip geçiştiriyorlar… verecekleri hizmet batsın…

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 28582859286028612862
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.