Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU] (2829. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
63.461
Cevap
388
Favori
3.383.751
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 28272828282928302831
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler Güldüren 100 kampanyasına başvuru talebim alındı fakat ellerinde modem yokmuş.

G-PON yok bulunduğum bölgede. Eski sistem mevcut.

Modem olarak Netmaster İnfinity 401 yolluyoruz dediler. Ubee daha mı iyi ondan talep edebilir miyim kuruluma gelecek olan ekipten?

G-PON ile eski sistem arasında çok fark var mı?

Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tazehasat kullanıcısına yanıt
    Gpon ile docsis sistem arasında son kullanıcı icin kayda değer bir fark yok ancak modemlerin wifi gücü icin fark var gpon modemlerin ev içi kapsaması iyi, docsisin kötü...
  • 2 haftadır internetten soğuttu beni.

Kadıköy de bölge bölge kesintiler yavaşlıklar ve surekli bir çalışma yeter artik oturtun su sistemi ya.

• tazehasat kullanıcısına yanıt

Hocam ubeeyi bilmem ama netmaster zn modem kullanıyorum modem şişiyor ve illa kapatıp açılması gerekiyor yoksa saçma bir ping oluyor

• Son günlerde kablonette internet çok kötü. Denizlide yaşıyorum fifada ms 60-70 arası olurken şimdi sürekli 1200 lere fırlıyor anlık ve packet loss yiyorum. Bu maç içinde birden fazla kez yaşanıyor artık çıldırıcam aradım her şey normal diyorlar bide.

• qeep kullanıcısına yanıt

Sizdekiyle aynı durum gelen giden olmadı çözüldü diye kapatıldı. Ya bunlara artık diyecek bir şey yok gerçekten.

• Dandik firma. Modem dandik. Tv cihazı dandik. Fiber alt yapı dandik. Servis dandik.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Tamam

• hat değerlerim normal ama anlık net gidip geliyor sorun ne olabilir. Promosyon verdiler. Promosyona gerek yok dedim. İnternet paketiniz düşük gibi konuştu garip değil mi. 100mbit kullanıyorum ama tv kullanmadığım için 80 küsür ödüyorum onla ilgili olabilir mi

Donanımhabere gircem kısa yola tıklıyorum ilk sayfayı görüntüleyemiyor sonra acılıyor. Sizde de benzer sorun var mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MC.CYBER_ -- 27 Mart 2021; 10:46:55 >
  • MC.CYBER_ kullanıcısına yanıt
    Modemin içinde Google DNS ayarlamayı denediniz mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: maaart

Modemin içinde Google DNS ayarlamayı denediniz mi

Siz sorunu öyle mi çözdünüz. Genelde dns leri dokunmayın diyorlar. Ben hep orjinal dns kullanıyorum.

ben hep adguard dns'i kullanıyorum reklam engelleme amaçlı. Ama hali hazırda adguard kurulu olan cihazlarımda google dns seçiyorum çünkü en düşük ping onda

Aynı şekil. Birden pat diye gidiyor. Sanki biri internetin ümüğünü sıkıyor o anda 😄 sonra geliyor. Geldiği ilk sürelerde iyi. Ama sonra kullanmak zulüm. İnsta, fb, youtube hiçbirşey izleyemiyorum.
    Kablo netin dnsleri çok sorunlu, ben direk modemin içinden 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 ü girerek sıfır problem kullanıyorum uzun zamandır... bir çok engelli sitede modemden değiştirince açılıyor...
  • Interneti kopan var mı ? Yer Istanbul/Ataköy

• Kablo pingim yıllardır 18-20 ms arasıydı, az önce fark ettim 8-9 ms ye düşmüş...

KABLONET [ANA KONU]
  • İstanbul/Güngören'de 3 saattir internet yok. Arıza sorguladığımda fiber optik kablo arızası varmış.

• Son 1 haftadır Cs:Go pingim 50-60'lardan 90-100'lere fırladı. Arada yaşadığım ping fırlaması da cabası. Ne oluyor anlamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: maaart

Kablo netin dnsleri çok sorunlu, ben direk modemin içinden 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 ü girerek sıfır problem kullanıyorum uzun zamandır... bir çok engelli sitede modemden değiştirince açılıyor...

nitro paket tanımladılar kopma geçti. 82tl ödüyorum. Bana bir ara teknik servis öncelik sırası var demişti. Bende en son ortalamanın en pahalı paketi almıştım. Pek sorun yaşamadım 2 yıl. Hiç bir hız artışı olmadığı için sınırsız paket 490tl olduğu için. Kullanmadığım tv parasını ödemek istemedim. Dün aradığımdada nitro paket istemiyorum dedim oda paketinizden kaynaklı olacağını söyledi. Şuanda 82 Tl ödüyorum 2 sene önce 106 tl ödüyormuşum. Yine arıza çıkınca sinirlenip sabit ip telefon vs gereksiz her şeyi iptal edip. 92 Tl düşürmüşüm. Sorunumun birde upload kaynaklı olduğunu söyledi son konuşmamızda. 5 mbit upload la dün sayfalarda bağlantı koptu. Ben artık interneten uğraşmaktan çok sıkıldım. Böyle paket sorunu vs şeyleri çok dengesiz.

• Bugün İnternet'e hız sorunu olan var mı? 30-40 dakikadır hızım 2.5 mbps üstüne çıkmıyor. Telefon ettim sisteme giremediğimiz için şuan yardımcı olamayacağız bir kaç saat sonra tekrar arayın diyorlar.

• 
Sayfa: önceki 28272828282928302831
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.