Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
56.954
Cevap
329
Favori
2.946.507
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 5835
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 274
  • Ortalama Mesaj Aralığı 2 saat 18 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 155
  • Favoriye Eklediklerim 330
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • kerem (1894 mesaj) MC.CYBER_ (819 mesaj) Kafkaslı57 (767 mesaj) sametykcll (675 mesaj) engin_er_26 (663 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (16851 mesaj) Mobil (7264 mesaj) Tablet (1516 mesaj) Mini (1653 mesaj) Uygulama (1525 mesaj) (12 mesaj)
  • @
39 oy
Öne Çıkar
Giriş
    15200 Mesaj

Arayın düzeltirler. Biz 100 ilk geçtiğimiz sene wifi de 50 mbit alıyorduk. Arıza kaydı bıraktık ve kablo net geldi hattı kontrol ettiler, kendi yapmaları gereken tüm ayarları yaptılar hız yükselmedi. Adam yanımda birini aradı. Konuştu o konuşmadan sonra hız testinde 95mbit gördük. Dedim merkezi aradınız sanırım. Hayır modem firmasını (netmasterı) aradım onlar ayar çekti dedi. Tekrar hız düşerse dedim. Deliğe iğne veya kalem uçu sokup reset atmadığın sürece düşmez ama düşerse bizi ara. Reset atarsan modem firmasını ara dedi. Reset atınca ayar sıfırlanıyor dedi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    PURECAUCASIANWHITE kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    213 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Digicel

quote:

Orijinalden alıntı: Noctivagant

Arayın düzeltirler. Biz 100 ilk geçtiğimiz sene wifi de 50 mbit alıyorduk. Arıza kaydı bıraktık ve kablo net geldi hattı kontrol ettiler, kendi yapmaları gereken tüm ayarları yaptılar hız yükselmedi. Adam yanımda birini aradı. Konuştu o konuşmadan sonra hız testinde 95mbit gördük. Dedim merkezi aradınız sanırım. Hayır modem firmasını (netmasterı) aradım onlar ayar çekti dedi. Tekrar hız düşerse dedim. Deliğe iğne veya kalem uçu sokup reset atmadığın sürece düşmez ama düşerse bizi ara. Reset atarsan modem firmasını ara dedi. Reset atınca ayar sıfırlanıyor dedi.

Ustam bu durum sadece Netmaster modemler için mi geçerli? Ubee modemler içinde geçerli mi? Kısa süre sonra kullanmaya başlayacağım ona göre modem seçeyim.

• Binbaşı
    1269 Mesaj

Netmaster veya Kablonet kullanıcılarından onay aldılar mı acaba uzaktan erişim ile modemlere müdahale edilmesi konusunda? Protokol adı TR-069  CPE WAN Management Protocol (CWMP - Müşteri Tarafı Cihazı Geniş Alan Ağı Yönetim Protokolü)

İlgilenenler için link paylaşıyorum: https://tr.wikipedia.org/wiki/TR-069

|
    |
    Ruffalo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    593 Mesaj

Kablonet 50mbit kullanıyorum. Modemim 383zn.

100 mbit hızı düşmeyen yeni tarifeye geçersem modem değiştirmek zorunda kalacak mıyım? Kalırsam hangi modemi alayım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi foreone -- 4 Mart 2021; 6:56:58 >
  • Yarbay
    5823 Mesaj

modem değişmenize gerek olmayacak

|
    |
    foreone kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    144 Mesaj

Kablonetle vpn e bağlanılamıyor mu?Kaç tane vpn denedim sonuç aynı.

• Yarbay
    2165 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: serengeta

indirmeli olan vpn'leri bilmiyorum ama operanın vpn'i çalışıyor

|
    |
  • Binbaşı
    1539 Mesaj

İlk imzalanan abonelik sözleşmesinde var diye biliyorum.

|
    |
    maxi909 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    144 Mesaj

bende mi box var ethernet usb 3.0 aldım kablolu bağlantı için.ama kabloluda vpn çalışmıyor.vpn ye giriş yaptığımda internet yok hatası alıyorum.ama wifi ile bağlanabiliyorum.sebebi ne olabilir.bir de sabit ip yapabiliyormuyuz kablonette

|
    |
  • Yarbay
    15200 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: maxi909

Netmaster veya Kablonet kullanıcılarından onay aldılar mı acaba uzaktan erişim ile modemlere müdahale edilmesi konusunda? Protokol adı TR-069  CPE WAN Management Protocol (CWMP - Müşteri Tarafı Cihazı Geniş Alan Ağı Yönetim Protokolü)

Modellerde ayar var bu konuda sanırım görmediniz. Uzaktan erişim ayarı. Siz onu kapatırsanız uzaktan müdahale edilemiyor.

|
    |

• Yarbay
    15200 Mesaj

Onu bilmiyorum. Ben de netmaster var onu biliyorum ama onda da hız düşükse ve kablo net ayar yapmasına rağmen düzelmiyorsa yine modem firmasını aramak şarttır. Bu arada modem firmasını arayınca uzaktan erişimi aktif etmeniz gerekiyor. Onlar ayarı bitirince uzaktan erişimi kapatabilirsin. Gerçi onlar size bunu söyleyecekler zaten

|
    |
    Ruffalo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    213 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Digicel

quote:

Orijinalden alıntı: maxi909

Ustam bunu yanlış kişiye sordunuz herhalde :)

|
    |

• Teğmen
    213 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Digicel

quote:

Orijinalden alıntı: Noctivagant

Onu bilmiyorum. Ben de netmaster var onu biliyorum ama onda da hız düşükse ve kablo net ayar yapmasına rağmen düzelmiyorsa yine modem firmasını aramak şarttır. Bu arada modem firmasını arayınca uzaktan erişimi aktif etmeniz gerekiyor. Onlar ayarı bitirince uzaktan erişimi kapatabilirsin. Gerçi onlar size bunu söyleyecekler zaten

Teşekkürler ustam. Bağlandıktan sonra bu ayarı yaptırırım.

|
    |
  • Ben Manisa da yaşıyorum speedtest yaptığımda manisa kablonet sunucusuna 20 ms le bağlanıyorum gerçekten bu değer çok yüksek ben önceden hız testi yaptığımda 8 9 ms fln çıkıyodu nasıl düzeltebilirim bilen varsa yazabilirmi. Ve de valorantta 30 40 arası ping alıyorum bu da yüksek geliyor kablonette bu pingler normal mi yoksa benim internette mi problem var 2 ay kaldı tahhütümün bitmesine başka iss e mi geçsem bilemedim???

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/ec/90/7b/ec907ba7062c71b7b9234260848d4734.png&t=0&width=480&text=1
  • Yüzbaşı
    593 Mesaj

Teşekkürler. Emin misiniz? Web sitesinde 75 mbit üstü hızlar 24 kanallı modem ister diyor.

|
    |
    kacanga kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    5823 Mesaj

rica ederim. aynı modemi kullanıyorum şimdi 50 kullanıyorum ama daha önce 100 mbitlik tarifeyi kullandım. değişiklik olduysa teknik detayı tam bilmiyorum .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kacanga -- 5 Mart 2021; 12:41:44 >
    |
    |
    foreone kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    15200 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: serengeta

Browser eklentisi olarak kurulan vnp çalışıyor. En bilineni zenmate adlı vpn dir. Ülkemizde son 2 senedir çalışmıyordu ama tekrar çalışır olmuş. Gecen ay denedim tekrar çalışır olmuş. Ülkemiz tarafından engeli kaldırmış. Uygulamanın çalışması ülkemiz tarafından engellenmişti. Sessiz sedasız engeli kaldırılmış.

Yalnız browser üzerinden kullanılan uygulamalarda hız olarak netinizin hızının en fazla dörtte birini kullanabiliyorsunuz. 100 mbit ise hızın en fazla 25 kullanabiliyorsunuz oda seçilen ülkeye göre değişiyor. Ücret ödeyerek kullanımda tam kapasite hız alınıyor olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 5 Mart 2021; 12:56:25 >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    721 Mesaj
    Bizim Binaya Geçen Broşür atmışlar. Kampanyalar falan yazıyordu.
    Yalnız Binada Turkcell /Sol ve Türk Telekom var.(Fiber)
    Dışarıya baktım. Kablo Net'e ait saha dolabı falan hiç bir şey yok.
    * Şimdi Nasıl oluyor bu. Bilgi veren olursa sevinirim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• cevap vericek varmı?

|
    |
    Necati Aralı kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    851 Mesaj

Muhtemelen kablonetin de fiberi gelecek üç tane fiber altyapıyla muazzam birşey oluşacak. Binada kutusu var mı diye de bir bakın yenilerinde dışarıda olmuyor.

|
    |
    Xpower38 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
Radyo Dinle
Pubg mobile uc
Instagram takipçi satın al
backlink paketleri
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
1,359
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.