Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU] (2828. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
63.344
Cevap
386
Favori
3.375.643
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 28262827282828292830
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Binama Fiber altyapı geldi ve maalesef Kablonet geldi

Sınırsız 100 Mbit alayım diyorum

Hadi fiyatını geçtik 160 TL

Bari yanında güzel bir İPTV ver

24 saat geri sardırması olsun

2 saat geri alma nedir ya

Upload 5 Mbit mi kaldı el insaf el vicdan

Telekom bakır kablodan 8 veriyor

Abone kapmak için herkes yeni gelene İSS değiştirip gelene

Kampanyalı tarifeler uyguluyor

Belli miktara kadar cayma bedelini karşılıyor cazip kılmak için

Kablonet Akıl almaz tarifeleriyle yıllardır aynı kafa devam ediyor

Neresinden tutsam elimde kalıyor

Geçmek için elle tutulur hiç bir tarafı yok

Dünya genelinde en uygun en hızlı tarifeler kablolu yayın altyapısı üzerinden veriliyor

Bizim memlekette tam tersi bir uygulama var

Çok ilginç

• quote:

Orijinalden alıntı: BraveHeart

Superonline’da 1 gün 100 mbit upload hızı paketi 20 liraymış. Bu kablonet dediğiniz gibi çıldırmış

Demek ki Superonline dahil hepsinin senelerdir söyledikleri "altyapı elvermiyor" sözü de koca bir yalanmış. Gerçi forumda upload hızları yükseltilsin ana konusunda da yazılmıştı. Parayı bastırınca anında altyapı yüksek hızlı upload'a elverişli hale geliyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt

Şu an beni öyle zor durumda bırakıyorlar ki, işimi yapamaz duruma geldim. 5 mbit upload hızı ile 300 GB imkansız bir şey.

Herkes twitchte yayın mı yapacak sanıyorlar, yani upload hızını düşük tutmanın mantığı çözülemez.

• Yüklemeyi gece yapabilirim diyorsanız uyku yok plus alabilirsiniz (Bir ay boyunca gece 00-09 arası 10 mbit upload 25.5 tl) turksatkablo.com.tr/Servisler-Uyku-Yok-Plus,155

Ekleme: 24 saat boyunca 10 mbit upload da (ayda en fazla 5 kere alınabilir) 7,13 tl imiş. Yaklaşık 4.5-5 saat 300 gb için yeter sanırım (düzeltme: yetmez hesaplarken kafa gitmiş, 3 gün 70-72 saat yeter) , bunu da alabilirsiniz: turksatkablo.com.tr/Servisler-Nitro-Upload,150

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnemyTerritory -- 23 Mart 2021; 16:40:30 >
  • BraveHeart kullanıcısına yanıt
    Sormayın hocam bu ülkedeki internet sağlayıcılarının en büyük hastalığı yükleme hızlarını minimum seviyede sunmaları , şirkette büyük boyutta bir dosya gönderme trafiği yaşanılan dönemlerde felç oluyor performans.

Yurt dışında böyle değil çok daha yüksek değerler veriyorlar daha düşük fiyatlara.

• rehber_ R kullanıcısına yanıt

kamerayı daha önceleri izliyordum birkaç ay önceden beri artık sadece ev ağına bağlı iken seyrediliyor.

televizyon philips 50pus8505/62 choromecast özelliği var diye biliyorum. şöyle birşey söyleyeyim hiç şifresini bilmediğim komşumda ekran yansıtma yapabiliyorken kendi evimde ki ağa bağlı iken olmuyor

• quote:

Orijinalden alıntı: serdar_ayberk

Hata vermenin birkaç gün sürdüğü olmuştu. Bizde de hatalı düzelince sisteme giriş yaparsınız.

Hocam şimdi giriş yapabildim şükür. Bilgi güncelleme ekranına geldim hemen. Maili değiştirmek için yenisini girdim, bilgileri güncelle butonuna bastım. Aldığım hata:
    Bir hata oluştu. ( 1.) Değer alanı boş olamaz 2.) Değer alanı boş olamaz) Lütfen tekrar deneyiniz.

Halbuki boş alan yok. Neyse. Sonra tam çaresiz beklerken sağ altta zar zor tıklanabilir halde canlı destek olduğunu gördüm. Tıkladım. Müşteri temsilcisi çıktı. Sağolsun helal süt emmiş birisi galiba :) Verdiğim adresi kendi manuel güncelledi. İşlem tamamlandı galiba

Hatta bazı kutulara geçersiz harf girip basarsanız da SQL ve ASP hata dökümü, SQL tablo adı gibi hassas bir yığın veri çıkıyor. Maşallah

Yalnız Türksat Online İşlemler ve genel yazılım ekibi/teknik destek cidden ızdırap. Allah kullananların yardımcısı olsun

Size de konuyla alâkadar olduğunuz için sonsuz teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 23 Mart 2021; 16:33:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EnemyTerritory

Yüklemeyi gece yapabilirim diyorsanız uyku yok plus alabilirsiniz (Bir ay boyunca gece 00-09 arası 10 mbit upload 25.5 tl) turksatkablo.com.tr/Servisler-Uyku-Yok-Plus,155

Ekleme: 24 saat boyunca 10 mbit upload da (ayda en fazla 5 kere alınabilir) 7,13 tl imiş. Yaklaşık 4.5-5 saat 300 gb için yeter sanırım (düzeltme: yetmez hesaplarken kafa gitmiş, 3 gün 70-72 saat yeter) , bunu da alabilirsiniz: turksatkablo.com.tr/Servisler-Nitro-Upload,150

300 GB dosya, kesintisiz olarak 10 mbit ile 3 günde upload ediliyor hocam  

En mantıklı seçenek bence de günlük olarak almak.

• quote:

Orijinalden alıntı: BraveHeart

300 GB dosya, kesintisiz olarak 10 mbit ile 3 günde upload ediliyor hocam  

En mantıklı seçenek bence de günlük olarak almak.

Alıntıları Göster
    Kritik nokta o, kesintisiz....

Ya kesilirse veya kullandığınız upload servisi resume özelliği sunmuyorsa, dön başa...

Mantıklı olan tüm veriyi RAR yapıp onu part part ayırıp parça parça karşı tarafa göndermek nacizane görüşüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 23 Mart 2021; 16:26:0 >

Yaaa işte şöyle 50-100 mbit uploadumuz olsa hiç böyle dertlerimiz olur muydu?!?!

Eyy İSS ler duyun sesimizi

Yeter bu zulüm

Kurumsal Metro Ethernet İnternet kullanıyoruz

10 Mbit simetrik hatta 1300TL ödüyoruz

Sırf bizim gibi kurumları sövüşleyeceksiniz diye

Bu millete ettiğiniz nedir be

Kimse de bir dur demiyor bunlara

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fakasupi -- 23 Mart 2021; 16:33:0 >
  • Hocam benim kafa gitmiş 10 mbit upload ile kayıplarla saniyede 1.2 mb ile upload etseniz dakikada 72 mb upload oluyor. Hesap makinesinde 72'yi görünce 4-5 saatte 300 olur dedim ama birimler falan kafa gitmiş o sırada 100 mbit download ile saatte 40 gb download ediliyor, 10 mbit upload ile o gb nasıl upload edilecekDediğiniz gibi 3 gün sürer, günlük almak daha mantıklı olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnemyTerritory -- 23 Mart 2021; 16:50:32 >

Rica ederim. Belli saatler arası canlı destek var. Oradan da yardımcı oluyorlar. Telefondan daha iyi de olabiliyor,biraz da şans. Hiç olmazsa mailde kodlama sıkıntısı yaşanmaz.

• Arkadaşlar merhaba. Geçen ay yeni çıkan full 100 mbit kotasız pakete geçmiştim. İlk 12 ay 140 tl ikinci sene 160 tl demişlerdi. Birde engelli indirimi ile geçmiştim. 120 tl küsür fatura gelecekti bu ay fakat 210 tl fatura geldi. Aradım itiraz ettim. 107 tl gibi saçma sapan bir damga vergisi yansımış. İtirazım da kabul edilmedi. Devlet alıyormuş bu parayı o yüzden birşey yapamıyorlarmış.

Faturanın son ödeme tarihi de geçtiği için bugün ödemek zorunda kaldım. Bunları nereye şikayet edebilirim? Sonuç alabilirmiyim ? Birde böyle bir yüksek faturası gelen oldumu acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KonsolMania -- 23 Mart 2021; 22:59:54 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kablo net için güzel bir model almak istiyorum, tavsiyesi olan varmı. Bunların kullandığı netmaster modemler bir işe yaramıyor, alırken neye dikkat etmek gerek bu konuda bilgisi olan varsa sevinirim.

• Aynı mesajı ben de görüyorum   Benimle ilgisi yok. Kim olduğunu bilmiyorum.

• Hesaplanırken bir hata yapılmış olmasın. Sizinle aynı kampanyaya taahhüt verenler yazarsa iyi olur. Ödeseniz de yanlışlık varsa sonraki faturadan düşerler.

• Upload hızlarının da yükseltilmesi gerekiyor. Akıllı sınırsız kullanıyor olsak da günün büyük bölümü 100 mbps hız, download hızımızın 1/20'si oluyor. 10 mbps olmalı hatta daha yüksek olmalı da 10 mbps'e çıkarılsa bile iyi.

• hocam damga vergi binde 9,48 oranında alınıyor. engelli indirimi olmasa dahi yanlış hesaplamadıysam 35 tl falan olması lazım .107 tl nasıl tutuyormuş onun hesabını bir zahmet açıklasınlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kacanga -- 24 Mart 2021; 16:0:58 >
  • Kablo TV konusunda böyle bir uyarı görünmüyor. Aynı başlıktaki KabloSes konusuna baktım,o konuda da uyarı çıkmıyor. KabloNet [Ana Konu]'da sadece uyarı var. Uyarı çıktığına göre konuda firma yetkilisi olmalı. Modem firması dışında konuda firma yetkilisi mesajı da görmedim. İsteklerimiz iletiliyorsa firma yetkilisinin olması da iyi olmuş.

• Kablo TV konusunda böyle bir uyarı çıkmıyor. Bu uyarıyı bu başlıkta ben de görüyorum. Söylediğiniz gibi forumdan kaynaklı bir hata da olabilir. Öyle bir teklif gelmedi :)

• 
Sayfa: önceki 28262827282828292830
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.