Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU] (2368. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
63.416
Cevap
385
Favori
3.380.936
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23662367236823692370
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    10 mbit 150gb akn li ile 10 kbit 15 gb akn li ayni parayi mi verecek ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ÇevreMühendisi kullanıcısına yanıt
    Taahhütleri bitene kadar, AKN sınırı olmadan sözleşmelerindeki fiyatı ödeyecekler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JUNE8O

Taahhütleri bitene kadar, AKN sınırı olmadan sözleşmelerindeki fiyatı ödeyecekler.
    Ya taahhut yoksa ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dracos D kullanıcısına yanıt
    Buna uyumlu anten önerebilir misin hocam.
  • GuitarxtanbuL kullanıcısına yanıt
    bende katılıyorum ellerinden gelse komple şehir neden çekmıyor diye yazarlar. Beton gibi modem ben çok memnunum 5 senedir aynı modem kullanıyorum buda degerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bymuto -- 11 Ocak 2019; 18:36:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ÇevreMühendisi

Ya taahhut yoksa ?

Alıntıları Göster
    https://www.turksatkablo.com.tr/internet-Tarifeler-Suresi-Biten,162

artı hangi kablo tv paketini kullanıyorsanız onun bedeli eklenecek

• stylerbb kullanıcısına yanıt
    hocam temiz iş olsun istersen arka antenleri kesersin, 1 adet 20cm 1 adet de 25cm pigtail sma m kablo alırsın, yenileri kendi sma çıkışının somunu altına bir plastik pul koyarak sabitler kapatırsın, sıfır modem gibi hiçbir sorun yaşatmaz, ama 25cm pigtail kablo bulmak biraz zor o yüzden 30cm bulup içeriden de dolaştırabilirsin yani, fakat 20cm olmuyor çünkü ucu ucuna yetişiyor anten sol çıkışa

eğer uzun kablo pahalı gelir ya da bulamazsan 10cm ve 15cm alıp modemin üst kapaktan şarjlı tornavida ile iki ince delik açabilirsin, antenler direkt üstte dikili olarak kalır, iki şekilde de yaptık daha önce sorunsuz çalışıyor

anten marka olarak önemli değil, genelde hepsi sma f girişli olduğu için sadece 5-6dBi olmasına bakman yeterli, dx banggood gearbest amazon ebay vs. sitelerden hepsini rahat bulursun
  • quote:

Orijinalden alıntı: stylerbb

Siz yanlış anlamışsınız. Ağ bağlantı hızı ile tarife hızı farklı şeyler. 300 mbps den kasıt ağ bağlantı hızı. Bunu da hız testi programıyla göremezsiniz. Her telefon gösteriyor mu bilmiyorum. Kablonet değil ama şu an işyerindeki modemin hızını örnek olarak foto ekledim. En üstte ağ hızı yazıyor. İnternet bağlantısı olmasa da siz o ağa cihazınızla bağlanırsınız ve ağ üzerinde diğer cihazlarla veri aktarımı yapabilirsiniz.
    Eğer sizin tarife hızınız 100 mbps iken ağ bağlantı hızınız 54 ya da 72 ise cihazınızın 100 mbps görmesi mümkün değil. Ki benim evdeki ağ hızım 72 olmasına rağmen cihazda 50 yi göremiyorum. Nasıl oluyormuş bu modemde vaat edilen 300 mbps ağ hızı netmaster bir anlatırsa, biz de uygulayalım.

Evet haklısınız, yanlış anlamışım.

Bende de CBW-383Z4 modem var. Şimdi telefonumdan fotoda gösterdiğiniz yere baktım. Bende ağ bağlantı hızı 144 Mbps görünüyor, ki bu da Dracos'un deneyimi ile uyumlu.

Bu durum şimdilik benim için yeterli, çünkü zaten tarife hızım 50 Mbps. Demek ki ilerde, 100 Mbps tarifeye geçince de sorun olmayacak.

• lazzaro L kullanıcısına yanıt
    stabil kalmadığı için ben antenleri değiştirdim, xbox da masaya eklenince prizde yer kalmadığı için router feda edilebilecek tek şeydi

netflix vs. gibi hd stream veya online oyun işi yoksa düşse de 72mbps civarına düşüyor, normal kullanım için çok hissettirmez yani bu şekilde kalması
  • AKN kalktıktan sonra hız/fiyat konusunda bir dengesizlik olmadı mı?

Çünkü 24Mbps 250 GB akn + hd tv +sinema kanalları + telefon(hiç kullanmadığım) pakete 87.5 TL ödüyordum, 50Mbps 100 GB internetli pakete sahip olan kişi ise 91 TL ödüyordu.
    Şimdi AKN kalkınca 4 TL fark ile o kişinin 2 kat hızlı interneti oldu. MH'ni aradığımda bu konuda birşey yapamayacaklarını söylediler. Biraz mantıklı bir tarifeleri olsa hızımı yükseltmeyi düşünüyorum ama 50 Mbps hıza çıkmak istersem 40 TL fazla ödemem gerekiyor. Bu biraz adaletsizlik olmuyor mu?Sırf bu yüzden Kablonet'i iptal ettirmeyi düşünüyorum. Bu durumda olan başkaları var mı?
  • Selam arkadaşlar bir sorum olucaktı benim evde ttnet var ama kendime birtane daha modem almak istiyorum ttneti aradığım da apartmanınız da port yok dediler bunu çözebilmenin yolu varmı

• Dracos D kullanıcısına yanıt
    Ben de antenler vidali sök tak sanıyorum,sabitmiş. Hazır bisey alıp takarım sandim. Bakiyim hocam dediğinize sağol. Bu arada 40 mhz yaptım yine 72.

• Kan Turalı K kullanıcısına yanıt
    Heryerde adalet buldunda burdamı bulamadın şimdi?😅

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • lazzaro L kullanıcısına yanıt
    Sizin modem farklı mi? Ne yaptiysam cikmiyor 72 üzerine.

• O konuda haklısın :) Diğer yerlerde gördüğümüz adaleti burada da göreceğiz ama bir yerden başlayayım dedim
  • quote:

Sizin modem farklı mi? Ne yaptiysam cikmiyor 72 üzerine.
    Farklı değil, CBW-383Z4.

Hiçbir ayarı ile oynamadım.
  • İnternet hızım normal olmasına rağmen netflix iptv yükleme hızı çok düşük. Modemi sıfırladım ethernetten bağlandım sonuç aynı. Benzer durumu yaşayan var mı?

• lordzeus83 kullanıcısına yanıt
    Bende de durum ayni 1 saattir. Netflix 1 mbps 720p üzerine çıkmıyor.

• Sinirsiz oldu batırdılar iyice..

• quote:

Bende de durum ayni 1 saattir. Netflix 1 mbps 720p üzerine çıkmıyor.
    Vay arkadaş kota varken bir kez bile böyle birşey yaşamadım. Kökten kesilirdi. Ümidi keserdik. Şimdi hız normal ama çalışmıyor.

• 
Sayfa: önceki 23662367236823692370
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.