Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU] (2370. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
63.412
Cevap
385
Favori
3.380.498
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23682369237023712372
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kişiden kişiye göre değişir kullanım ama arkadaşlar sürekli genelleme yapiyorlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kimseye modemi kablolu olarak mı bağlamam gerekir diye sormadım kablosuz performansı iyi modem sordum bridge yöntemi ile ilave Router kullanarak deneyeceğim bu tavsiyeyi veren arkadaşa teşekkür ederim. Size de 4 Ethernet kablolu salkım saçak kurulumlarımızla mutluluklar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anisotropic

Akıllı Sınırsız 100 mbps kullanıyorum, akşam 7-12 arası tam hız alıyorum hala; bu durum herkeste mi böyle?
    Alamazsın dikkat et full sınırsız olmasin online.turksatkablo.com.tr den tarifenw bak

• merhaba arkadaşlar, 5 yıldır ttnet adsl kullanıyorum, 150 GB akk ve 16 bit hız (ama normalde 13 mbit kullanıyorum ancak). taahhüt mart ayında bitiyor, geçen gün ttnet müşteri hizmetleri arayıp sınırsız kota ve yine aynı hızda 84 tl kampanya teklif etti, iki sene taahhüt karşılığında.

kablo nette tavsiye edeceğiniz daha avantajlı paketler var mı?
  • mozzika kullanıcısına yanıt
    bu fiyata yakın yüz güldüren kampaya var 100 mbit internet akşam 7-12 arası hız 25 mbite düşüyor bu tarifeye geçebilirsiniz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • hopeful H kullanıcısına yanıt
    bahsettiğiniz kampanyayı inceledim, 100 gb duran kota olması kötü olmuş, ortalam zaten 100-150 gb kullanıyorum. 16 mb sınırsız 80,99 tl var, adsl ile aynı hemen hemen ama tv paketi olması avantaj. bu şimdilik mantıklı geldi. ama 25 mbit hız olsaydı çok iyi olurdu.
  • Başvuru yaptım 6 gün oldu. Modem stok bitmiş bekliyoruz. Belirli bir tarihte vermiyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mozzika

bahsettiğiniz kampanyayı inceledim, 100 gb duran kota olması kötü olmuş, ortalam zaten 100-150 gb kullanıyorum. 16 mb sınırsız 80,99 tl var, adsl ile aynı hemen hemen ama tv paketi olması avantaj. bu şimdilik mantıklı geldi. ama 25 mbit hız olsaydı çok iyi olurdu.
    Duran kotalı değil akıllı sınırsız

• mozzika kullanıcısına yanıt
    kota limiti yok sadece dediğim saatlerde hız düşüyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • cadavaros kullanıcısına yanıt
    şu kampanya değil mi?

https://www.turksatkablo.com.tr/TV-Kampanyalari,552,100-gulduren-kampanya
  • quote:

şu kampanya değil mi?

https://www.turksatkablo.com.tr/TV-Kampanyalari,552,100-gulduren-kampanya
    Hayır o güncel değil sitede güncelleri var

evet güncel kampanyalarda dediğiniz gibi... ben ttnette şimdiye kadar 13 mbbps hızla ayda ortalama 100-120 gb kullandım, yani hiçbir zaman 150 gb'ı geçmedi. kablo nette ayda 50 mbps hızla 250 gb duran kotalı kullansam normalde bana yeter de artar ama 50 mbps hız olması, kullanacağım veri miktarını etkiler mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mozzika -- 12 Ocak 2019; 23:43:39 >
  • Kablonet ile "taahüt edilen hız neyse onu alırsınız" yok, "kesin o hızı verirler" söylemleri lütfen rica ediyorum azalarak bitsin. Kablo internet teknolojisi tüm dünyada kendi içerisinde sağlayıcıların; isplerin "speed boost" diye bilinen çok çok uzun yıllardır kullanılan bir tricke(kandırmacaya) sahiptir; bu kandırmaca sayesinde speedtest gibi sitelerde kısa süreli ve küçük boyutlu indirdiğiniz paketler gereğini speed boost ile kablonet teknoljisi manipule eder ve siz her zaman "sözde" size vaad edilen hızı görüyormuş gibi o speedtestlerinizi yapıp burada paylaşırsınız hızım şöyle taahüt edildiği gibi böyle taahüt edildiği gibi veriyor diye türk halkımızın övünme araçlarından bir başkası haline gelir. Ki övünmek doğru çünkü genel hızlarımız tüm sağlayıcılar genelinde ortada doğal karşılanır bir sevinç nidası tabi.

Kablonet ile sonra gidip yüklü bir dosya indirimi yaptığınızda o hızların çok daha aşağısında yüklü dosya indirirsiniz ve ya video izlerken takılırsınız aynı anda 2 kişi youtube açamaz veya oyun oynayamaz vs. vs. vs.(Hemen hayır ben de öyle değil falan diye arkadaşlarımız çıkabilir, onlara ne mutlu ama ben size burada kandırmacayı anlatmaya çalışıyorum genel geçer içinde baya geçerlidir bu anlattıklarım.) Şu anda değişen tarifeler ve kotaların kalkmasıyla birlikte yoğun olan bölgelerde bu hızlara ulaşmanız gün geçtikçe zorlaşacaktır. O sebeple de kablonet işte AST vb. gibi akşam 7 ila 12 arası hız düşümlü paketleri çıkartmıştır. Yani biraz daha bilinçli olmamız gereklidir, söylemek istediğim bu kandırmacalar ile "a ne muhteşemsin kablonet" güzellemesi gerçekliği yansıtmamaktadır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ataman5 -- 12 Ocak 2019; 23:56:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ataman5

Kablonet ile "taahüt edilen hız neyse onu alırsınız" yok, "kesin o hızı verirler" söylemleri lütfen rica ediyorum azalarak bitsin. Kablo internet teknolojisi tüm dünyada kendi içerisinde sağlayıcıların; isplerin "speed boost" diye bilinen çok çok uzun yıllardır kullanılan bir tricke(kandırmacaya) sahiptir; bu kandırmaca sayesinde speedtest gibi sitelerde kısa süreli ve küçük boyutlu indirdiğiniz paketler gereğini speed boost ile kablonet teknoljisi manipule eder ve siz her zaman "sözde" size vaad edilen hızı görüyormuş gibi o speedtestlerinizi yapıp burada paylaşırsınız hızım şöyle taahüt edildiği gibi böyle taahüt edildiği gibi veriyor diye türk halkımızın övünme araçlarından bir başkası haline gelir. Ki övünmek doğru çünkü genel hızlarımız tüm sağlayıcılar genelinde ortada doğal karşılanır bir sevinç nidası tabi.

Kablonet ile sonra gidip yüklü bir dosya indirimi yaptığınızda o hızların çok daha aşağısında yüklü dosya indirirsiniz ve ya video izlerken takılırsınız aynı anda 2 kişi youtube açamaz veya oyun oynayamaz vs. vs. vs.(Hemen hayır ben de öyle değil falan diye arkadaşlarımız çıkabilir, onlara ne mutlu ama ben size burada kandırmacayı anlatmaya çalışıyorum genel geçer içinde baya geçerlidir bu anlattıklarım.) Şu anda değişen tarifeler ve kotaların kalkmasıyla birlikte yoğun olan bölgelerde bu hızlara ulaşmanız gün geçtikçe zorlaşacaktır. O sebeple de kablonet işte AST vb. gibi akşam 7 ila 12 arası hız düşümlü paketleri çıkartmıştır. Yani biraz daha bilinçli olmamız gereklidir, söylemek istediğim bu kandırmacalar ile "a ne muhteşemsin kablonet" güzellemesi gerçekliği yansıtmamaktadır.
    İDM ile film indirirken aktarım oranı bende ortalama 1,5 MB/sn gözüküyor, yani ortalama 2,5 gb boyutunda bir film yaklaşık 20 dakikada iniyor. (birden fazla film indirdiğimde hız azalıyor tabi)
    eğer kablo nete geçersem 50 mbps hızla idm'den film indirdiğimde yaklaşık 4,5-5 MB/sn aktarım oranıyla indirmez mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mozzika -- 13 Ocak 2019; 0:13:40 >

• ataman5 kullanıcısına yanıt
    speed boost diye bir dalga yok, bandwidth throttling adı altında tüm isplerde belli başlı sitelerde hız düşümü ve deep packet inspection ile yine belli protokollere uygulanan kısıtlar var, geçtiğimiz yıllarda sosyal medya siteleri üzerinden çok denemesini yaptılar bunun türkiye'de, özellikle toplumsal eylem zamanları için milli güvenlik bahanesi ile entegre edilen şeyler de var, özellikle gezi sonrası bazı sitelerde millet nasıl kıvrandırılıyordu hatırlayanlar olacaktır

hız konusunda karşı sunucuların da her zaman çok iyi olmasını beklemeyin, o yüzden gerçeğe en yakın senaryoyu farklı p2p nodelar üzerinden kombinasyonla çektiği torrent verir, sonrasında da testmy.net gibi siteler random paket boyutları ile dpi filtresinden kaçabilir ya da netflix gibi yine kendi sunucuları üzerinden hız testi sunan firmalar verir, ama yeterli sayıda seeder olan bir torrent en doğru sonucu verir

şahsen yaklaşık 20 senedir kablonetin taahhüt ettiği hızı da yüksek oranda sorunsuz alan biriyim, millet 56k modemle 145 146 tırmalarken bizde 64kbps vardı pederin işlerinden dolayı, taahhüt edilen hızı alamıyorsan burada ilk bakman gereken yer cmts yoğunluğu olur, eğer çok sayıda abone olan bir bölgedeysen altyapı iyileştirilmedikçe maalesef internet paketin kaç mbps olursa olsun iflah olmaz, zaten bu sebeple zamanında çoğu kişi adsl'e kaçarak tt'ye teslim olmuştur

ha ayrıca kaliteli ya da bireysel olarak iyi bir dc üzerinden açılan vpn throttling dpi vs. alayına selam söyler geçer gider

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dracos -- 13 Ocak 2019; 0:36:59 >

hala yılbaşında verilen nitroyu kullanan ama 25mbps tarifesi olan arkadaşım var kaos bitmiş değil yani klasik devlet kurumu, 657li olunca kimse özeldeki gibi tepelerine binmediği için malum
  • quote:

İDM ile film indirirken aktarım oranı bende ortalama 1,5 MB/sn gözüküyor, yani ortalama 2,5 gb boyutunda bir film yaklaşık 20 dakikada iniyor. (birden fazla film indirdiğimde hız azalıyor tabi)
    eğer kablo nete geçersem 50 mbps hızla idm'den film indirdiğimde yaklaşık 4,5-5 MB/sn aktarım oranıyla indirmez mi?

Alıntıları Göster
    Bu konuda size net olarak söyleyebileceğim bir çok farklı değişken ile karşılaşacağınız en temelde anlamamız gereken kablo internet teknolijisi pazarlama tekerlemeleriyle peynir ekmek gibi satılan bir "fiber" internet teknolojisi değildir ve hiç bir zaman olmayacaktır. Farklı bir teknolojidir ve farklı avantaj/dezavantajlara sahiptir. Paylaşımlı internet altyapısıdır bu da bölgenizde sizinle birlikte kablonet kullanan kişi sayısı sizin bağlandığınız noddaki cmts'de bağlı modem yoğunluğu yani bağlantı kaç dairenin daha bağlı olduğu, buradaki trafiğin yoğunluğu ve hangi saatlerde yoğun olacağı vs. vs. durumlara göre büyük değişkenlikler gösterebilir.

-------

Sevgili Dracos, sizin yazdığınız mesaja dair ilk mesajımda da belirttiğim gibi ne mutlu size.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ataman5 -- 13 Ocak 2019; 0:49:45 >

• 50 mbit 5 mbit upload tarifesini kullanıyorum. Hafta sonraları çankaya bölgesinde upload 1 mbit düşüyor sizde öylemi...

Bu hafta sonu kopma yaşadım müşteri hizmetleri gördü. Teknik destek ekibi sorun yok diye açıklama yapmış. 3 haftadır uğraşıyorum hep aynı şey oluyor. Taahhüdüm var cezayı ödemeden iptal ettirme şansım var mı

Normal Değerlerim,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MC.CYBER_ -- 13 Ocak 2019; 0:52:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C99111CD4

Bu mesaj silindi.
    Hafta sonları başıma geliyor... Ne yapcaz bilmiyorum da iptal ettirmeyi düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dracos

hala yılbaşında verilen nitroyu kullanan ama 25mbps tarifesi olan arkadaşım var kaos bitmiş değil yani klasik devlet kurumu, 657li olunca kimse özeldeki gibi tepelerine binmediği için malum
    haydaaa o nasıl oluyor ya bide bize göndersinler :) bitmeyen nitro
  • 
Sayfa: önceki 23682369237023712372
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.