Şimdi Ara

KABLO TV [ANA KONU] (2008. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
46.165
Cevap
275
Favori
3.120.981
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20062007200820092010
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 555. Diyanet Tv'nin HD yayını iletilmeye başlanmış.
    Geriye kalan dini kanallarda HD yayına geçse güzel olur. Diğer platformlarda HD olarak yayın yapıyorlar. (556. Al Quran Al Kareem ve 557. Al Sunnah Al Nabawiya kanalları)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: girizgah

Selamlar dostlar,

Ben sony bravia (kdl40ex) televizyonda modülle kullaniyorum kablotv'yi. EPG'yi çok sık kullaniyorum. Sorun şu ki, eskiden TVyi acinca birazcık sürede tum kanallarin epg si yukleniyordu. Şu an ise, kanalları tek tek acmadan o kanalın yayın bilgisi yuklenmiyor gibi bir şey. Bazi kanallara gelince baska kanallari da yukleyebiliyor ama genel olarak durum bu. Formatladim televizyonu degismedi durum. Onerisi çözümü olan var mıdır?
    Sorun EPG sistemi kaynaklı sizlik bir durum yok. Aynı sorun bende iki haftadır var ve çözdürmek için uğraşıyorum. Evdeki tüm televizyonlarda ve kablo tv kutusunda EPG sorunu var kanalın üstüne gelmeden EPG bilgisi görünmüyor. Çözdürmek için arıza kaydı açmanız lazım ama sorun bölgenizdeki aktarma merkezi kaynaklı olduğundan oradan müdahale etmek gerekiyor.
  • arkadaşlar...kablolu yayın şebekesinin üzerinden yayın yapan filmbox arthouse kanalını acilen high definitaion yükseltmeleri şart çünkü görüntü kalitesi mağalesef vasat yani filmbox turkey ayarına yakın görüntü sağlanması gerekiyo...iptv üzerinden seyrettiğim polonya versiyonu kanalları filmbox extra...filmbox premium...yayınlarıyla ülkemizin kablolu yayın şebekesi anlaşma sağlayıp platforma eklesin zira müthiş yayın akışı sağlıyolar...
  • D-Smart ne güzel paket yapmış inşallah Türksat yetkilileri görür de azıcık utanır.

KABLO TV   [ANA KONU]

• quote:

Orijinalden alıntı: NetMark

Sorun EPG sistemi kaynaklı sizlik bir durum yok. Aynı sorun bende iki haftadır var ve çözdürmek için uğraşıyorum. Evdeki tüm televizyonlarda ve kablo tv kutusunda EPG sorunu var kanalın üstüne gelmeden EPG bilgisi görünmüyor. Çözdürmek için arıza kaydı açmanız lazım ama sorun bölgenizdeki aktarma merkezi kaynaklı olduğundan oradan müdahale etmek gerekiyor.

Alıntıları Göster
    Aynı durum uzun zamandır bende de mevcut. Bazen kanalda EPG bilgisinin olmadığı görülüyor. Kanal değiştirip sonrasında aynı kanala geri döndüğümde EPG bilgisi geliyor.

Bazende EPG bilgisi değişmemiş oluyor. Saat gece 00:00'da herhangi bir kanalın bilgi barında, saat 18:00-20:00'deki EPG bilgisini gösteriyor. Bir süre kanalda bekledikten sonra yeni EPG akışı yükleniyor.

Bazı kanallarda da EPG bilgisinde "Olay yok!" yazıyor.

Ben geçtiğimiz Eylül ayında Neta HD 8980 cihaz kullanmaya başladı. Daha önce Pozitek 3700C cihaz kullanıyordum. Onda bu tarz sorunlar hiç yaşamıyordum. Neta cihaz geçince bu tarz EPG sorunu yaşamaya başladım. Neta cihaz mı yapıyor acaba diye kendi kendime sorarken, sizde aynı durumu yaşadığınızı paylaştınız.

O zaman ortada EPG bilgileri ile ilgili genel bir sorun var. Ben İstanbul Aksaray'da oturuyorum. Avrupa yakasının yayın iletimi Gayrettepe'deki Telekom binasından sağlanıyor diye biliyorum. Değişmediyse tabi.

Bir yıl olacak neredeyse, Türksat Kablo EPG bilgisi için ihaleye çıkmıştı. İhaleyi eski EPG bilgilerini yayınlayan şirket mi aldı, yoksa el mı değiştirdi bilemiyorum. Ama EPG bilgilerinde sorun yaşanması yeni bir şirketin gelme olasılığını güçlendiriyor.

• panasonicman kullanıcısına yanıt
    EPG durumu bende şöyle hatta: TV'yi açınca, TRT1'e gelip bi 10 saniye beklersem tüm kanallarin epg bilgisi yukleniyor. Daha sonra diger kanallarda geziniyorum. Ama trtyi hic acmamissam(hatta bazen iki kere acmam gerek) kanal bilgileri tek tek yukleniyor, kanallari gezindikce.

• quote:

Orijinalden alıntı: panasonicman

Aynı durum uzun zamandır bende de mevcut. Bazen kanalda EPG bilgisinin olmadığı görülüyor. Kanal değiştirip sonrasında aynı kanala geri döndüğümde EPG bilgisi geliyor.

Bazende EPG bilgisi değişmemiş oluyor. Saat gece 00:00'da herhangi bir kanalın bilgi barında, saat 18:00-20:00'deki EPG bilgisini gösteriyor. Bir süre kanalda bekledikten sonra yeni EPG akışı yükleniyor.

Bazı kanallarda da EPG bilgisinde "Olay yok!" yazıyor.

Ben geçtiğimiz Eylül ayında Neta HD 8980 cihaz kullanmaya başladı. Daha önce Pozitek 3700C cihaz kullanıyordum. Onda bu tarz sorunlar hiç yaşamıyordum. Neta cihaz geçince bu tarz EPG sorunu yaşamaya başladım. Neta cihaz mı yapıyor acaba diye kendi kendime sorarken, sizde aynı durumu yaşadığınızı paylaştınız.

O zaman ortada EPG bilgileri ile ilgili genel bir sorun var. Ben İstanbul Aksaray'da oturuyorum. Avrupa yakasının yayın iletimi Gayrettepe'deki Telekom binasından sağlanıyor diye biliyorum. Değişmediyse tabi.

Bir yıl olacak neredeyse, Türksat Kablo EPG bilgisi için ihaleye çıkmıştı. İhaleyi eski EPG bilgilerini yayınlayan şirket mi aldı, yoksa el mı değiştirdi bilemiyorum. Ama EPG bilgilerinde sorun yaşanması yeni bir şirketin gelme olasılığını güçlendiriyor.

Alıntıları Göster
    Bende uzun süredir yoktu yeni yılla birlikte başladı. Kablo tv kutusu ve conax modül kullanarak farklı televizyonlarda denedim hepsinde aynı sorun bulunuyor.

Servis çağırıp servisin yanında denettirdim televizyondan demişlerdi ama aynı televizyonda yine modülle d-smart denediğimde onda en ufak bir sorun olmamıştı. Televizyon kaynaklı dedikleri için evdeki bütün televizyonlarda ve ardından Kablotv kutusu ile denedim hepsinde aynı sorunu tekrar edince tekrar kayıt açıp başvurdum fakat bir çözüm üretilemedi.

TRT veya başka bir kanalın üstünde beklese bile EPG bilgileri yüklenmiyor. Sanırım şirket EPG bilgilerini sorunsuz giriyor ama iletiminde bir sorun yaşanıyor. EPG olmaması insanı yoruyor özellikle benim gibi program başlangıç saatine otomatik açılış kuruyorsanız daha bir can sıkıcı oluyor. Zaten televizyonda izlediğim 3-5 tane tematik program var onları da televizyondaki takvime kayıt ediyordum, EPG aktif olmayınca takvim girişi de aktif olmadığı için bu EPG sorunu beni mağdur etmiş oldu.
  • kskasap kullanıcısına yanıt
    Kafasını karanlıktan çıkarırlarsa olur.

• Öyle demeyin hocam TV de düzenli olarak tek takip ettiğim program Diyanet TV de. Ben çok memnun oldum bu duruma.

Salı akşamları saat 21:30 da Can Veren Pervaneler programı. İş yoğunluğundan birkaç gündür foruma giremiyorum, keşke dün haberim olsaydı.

• https://www.turksatkablo.com.tr/iletisim.aspx'e bugün yazdıgım mesajın içerigidir, üst paket üyesi olup da s sport kanalını izleyemeyen herkesin benzer mesajlarla tepki koymasını önemle rica ederim, teşekkürler:

Merhaba S Sport 1-2 ve NBA TV'yi getirdiginiz için sonsuz teşekkürler. Ancak aşağıdaki nedenlerden dolayı PREMIUM SPOR PAKETİNİZİ KESİNLİKLE ALMAYACAĞIM. OKUMANIZI ÖNEMLE RİCA EDİYORUM

1) bu kanalları ilave ücretle ayrı pakete koymanız büyük bir hatadır, DİĞER PLATFORMLARIN AİLE-GİRİŞ GİBİ EN UCUZ PAKETLERİNDE YER ALAN S SPORT KANALINI ÜST PAKET ÜYELERİNİZ BİLE EKSTRA PARA ÖDEYİP ALMAK ZORUNDA, BU BİR HAKSIZLIK DEĞİL Mİ? ayrıca 24 aylık taahhüt veren üyenize belirlediğiniz fiyat bile kanalın kendi uygulamasından daha pahalı, ben giderim kanalın kendi uygulamasına üye olurum ve o ligin tüm maçlarını DAHA UCUZA izlerim haksız mıyım?https://www.ssportplus.com/#!/paketler , siz olsanız kendinizi mi tercih edersiniz yoksa daha ucuz olan s sport plus uygulamasını mı?

2) HAZİRAN-TEMMUZ-AĞUSTOS AYLARINDA LİGLER VE NBA YOK ... BEN O DÖNEMDE HİÇBİR ŞEY YAYINLAMAYAN 4 TANE SPOR KANALINA NİYE 20 TL ÖDEYİM?

3) GETİRDİĞİNİZ PREMIUM SPORT PAKETİNİZDE 227.KANAL FOX SPORTS NEDEN YOK? TEMEL + premium sport paketi üyesi o kanalı neden izleyemeyecek? O KANAL SPOR KANALI DEGİL Mİ?

4) bu kanalların duyurusunu ne sms-ne e-mail ile yapıyorsunuz. Şans eseri sosyal medyada görüyoruz. Lütfen kanalların tanıtımını tüm üyelerinize bir şekilde duyurur musunuz, kısacası duyuru yapmıyorsunuz ve kanalları ayrı paket olarak eklemişsiniz. Bu şartlar altında sizin de yakında anlayacağınız üzere kanallara rağbet olmayacaktır. https://forum.donanimhaber.com/kablo-tv-ana-konu--27090081-1985 forumu okuyabilirsiniz herkes size tepkili ve KANALIN GELMESİNİ SABIRSIZLIKLA BEKLEYEN hiçbir kimse ARTIK ÜYE olmak İSTEMİYOR

YANLIŞTAN DÖNÜLECEGİNİ VE KANALLARIN ÜST PAKET ÜYELERİNİZE ÜCRETSİZ SUNULACAGINI UMUYORUM, BEN TEMEL PAKET ÜYESİYİM BU KANALLAR ÜST PAKETE EKLENİRSE SİNEMA İÇERİKLERİ + FOX SPORTS'UN OLDUGU ÜST PAKETE ANINDA GEÇECEGİM AMA YALNIZCA 4 TANE SPOR KANALI İZLEMEK İÇİN EKSTRA ÜCRET ÖDEYEMEM. AYRICA DAHA ÖNCE BELİRTTİĞİM GİBİ YAZ TATİLİNDE BENİM ÖDEDİGİM 20 TL 'NİN HİÇBİR ANLAMI OLMAYACAKTIR . SAYGILARIMLA
  • FormuLAkers F kullanıcısına yanıt
    İzleyene saygım var.

• bbc earth
    history chanel gelmiyor muu ???
  • diyar_21 kullanıcısına yanıt
    Türksat istese her kanalı getirir dostum.işene gelmiyor kanımca.
    Bahane çok getirmemek için.

• doğru diyorsun katılıyorum...
  • diyar_21 kullanıcısına yanıt
    History Channel, S SPORT kanalları eklenirken eklenmesi gerekirdi. Saran grubuyla anlaşma yapılırken, History Cahnnel kanallar arasına neden dahil edilmedi anlamış değilim.

BBC Earth HD'de Kablo TV'de olması gereken kanallar arasında. 2 yıl da bu kanal için beklemeyiz inşallah.

Üst paketi güçlendirmeleri şart. Bu paketi satmak istiyorlarsa içeriğini geliştirmeleri şart. Bu haliyle kimse üst paket almak istemez. Abonelerin isteklerini kulak arkası yapmasalar keşke. O zaman doğru yolu bulacaklarını bir bilseler..

• Arkadaşlar...ülkemizin kablolu yayın şebekesi avrupa ülkelerinin kablolu yayın şebekeleri gibi özelleşmeli bence işte ovakit platform kaliteli hale gelir...

• modül ile kullananlar bu yeni kanalları nasıl ekliyorlar?

yeni kanal arama ile en sona ekleniyor ordan yukarılara taşıyınca mevcut liste değişiyor falan sıkıntı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaedHrOS

modül ile kullananlar bu yeni kanalları nasıl ekliyorlar?

yeni kanal arama ile en sona ekleniyor ordan yukarılara taşıyınca mevcut liste değişiyor falan sıkıntı.
    Modül kullanıyorsanız ve televizyonunuz otomatik şebeke arama destekliyorsa şebeke arama frekansı olarak aşağıdaki frekansı girecekseniz. Bu sayede yeni kanal eklendiğinde otomatik olarak listeye eklenecek.

Televizyonunuzda otomatik şebeke arama yok ise 530.000 Mhz frekansında bulunan Kablo Info kanalını seçtikten sonra manuel (elle) frekans arama bölümüne girip kanal aratacaksınız. Kablo Info kanalı açıkken tarama frekansını otomatik çıkar ancak çıkmaz ise aşağıdaki değerleri girip arama yapmanız yeterli.

Televizyonunuz çok eski yazılımlı Vestel grubu, Arçelik grubu veya yerli üretim LG grubundaysa veya çok eski seri Sony - Philips bir televizyona sahipseniz kanalları elle eklemeniz gerekebilir. Bu durumda da yeni eklenen kanalları ve frekansları aşağıdaki listeden takip etmeniz gerekiyor.

Otomatik aramada televizyonunuzda Kablo TV sıralamasını kullanma (otomatik kanal listesi oluşturma) özelliği var ise bunu kapatmanız gerekiyor. Bu özellik yok ise ve kanal listesi değişiyorsa o zaman yeni eklenen kanallarını frekansını girerek elle eklemeniz gerekiyor.

Frekans ve kanal listesi için;https://www.turksatkablo.com.tr/Frekans-Listesi

Otomatik ve manual şebeke arama frekansı;

Frekans: 530.000 Mhz
    Sembol oranı: 6900
    Modülasyon: 256QAM
  • Vodafone hattımdan dolayı 6 ay Vodafone TV hediye verildi. Her ay Vodafone TV kullanmak üzere 2 GB da hattına yüklendi. Full paket olmadığı için internet gidiyor. Ama 2 GB dışarda yeter. Evde zaten wifi ile bağlanıyorum. Full paket olmadığım için Box kanalları dahil değil. Ama S SPORT ve S SPORT 2 kanalları dahil.

NBA TV ve EDGE SPORT kanalları daha eklenmemiş. 80 kanala yakın kanal var. Görüntü kalitesi iyi gibi, ama KabloWebTV'den bi tık aşağıda sanki görüntü kalitesi. Full paket ayda 9.99 TL. İnternet kotası yemiyor. Şimdilik bu hediye paketide yeterli benim için. Yaz ayına kadar böyle giderim. Yazın zaten sezonlar bitmiş oluyor. Yeni sezon için belki Kablo Tv'den Premium Spor Paketini alabilirim, ama şimdilik Vodafone TV ile S SPORT kanallarına devam.

KABLO TV   [ANA KONU]

• AVENGERS: İNFİNİTY WAR (2018-DİSNEY/Marvel) / YENİLMEZLER: SONSUZLUK SAVAŞI

BU AKŞAM 21:30'da SİNEMA TV'de
  • 
Sayfa: önceki 20062007200820092010
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.