Şimdi Ara

KABLO TV [ANA KONU] (2009. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: cbozan
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü2 Mobil
5 sn
46.123
Cevap
275
Favori
3.116.516
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20072008200920102011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • detaylı yanıtınız için çok teşekkür ederim.

televizyonum şebeke arama destekliyor 2018 model bir nu8000 samsung tv, otomatik arama ayarlanır tabiki ama onu da manuel çalıştırmak gerekiyor sanırım, şu anda istemediğim kanalları çıkartıp kendime özel bir liste yaptım ve gerçekten çok az sayıda kanalı listede bıraktım, otomatik arama açtığım zaman hem kanal sıralaması bozulacak hem de istemediğim kanallar yeniden listeye eklenmiş olacak değil mi?

son maddede yazdığınız durum geçerli oluyor ,otomatik arama bölümününda otomatik kanal listesi oluşturma özelliğinin olup olmadığına bakacağım veya bu konuda tecrübe sahibi olanlar bana yanıt verebilirlerse harika olur.
  • Tüm Türkiye'ye baş sağlığı diliyorum. Umarım Fazla kayıplarımız olmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • KABLO TV   [ANA KONU]

Bu durum bende de başladı bakalım ne zaman farkedecekler. :) Geçen gün sadece ses geliyordu bugün baktığımda görüntüde gelmeye başladı. Türksat'ın şifreleme problemi devam ediyor hala sanırım. 2 değilde 1 olsaydı şahane olacaktı ama. :)

Not: Resim, arkadan ışık çok parladığı için çok net görünmeyebilir.

Bu arada, başta Elazığ ve Malatya olmak üzere çevre illerde de hissedilen deprem ile ilgili hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Umarım tekrar böyle bir şey yaşanmaması dileğiyle...
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaedHrOS

detaylı yanıtınız için çok teşekkür ederim.

televizyonum şebeke arama destekliyor 2018 model bir nu8000 samsung tv, otomatik arama ayarlanır tabiki ama onu da manuel çalıştırmak gerekiyor sanırım, şu anda istemediğim kanalları çıkartıp kendime özel bir liste yaptım ve gerçekten çok az sayıda kanalı listede bıraktım, otomatik arama açtığım zaman hem kanal sıralaması bozulacak hem de istemediğim kanallar yeniden listeye eklenmiş olacak değil mi?

son maddede yazdığınız durum geçerli oluyor ,otomatik arama bölümününda otomatik kanal listesi oluşturma özelliğinin olup olmadığına bakacağım veya bu konuda tecrübe sahibi olanlar bana yanıt verebilirlerse harika olur.
    Rica ederim. Otomatik arama ve otomatik kanal sıralaması ayrı konular öncelikle bunu belirteyim de karışmasın. Benim kullandığım LG'de her ikisi de var ve otomatik kanal araması açıkken otomatik kanal sıralaması kapalı. Bu sayede yeni eklenen kanallar listenin sonuna otomatik olarak ekleniyor bende listenin sonundan istediğim yere taşıyorum.

Sizin televizyonun kılavuzuna biraz bakındım ve bu özelliklerin olduğunu fark ettim.

Ayarlar > Yayın > Uzman Ayarları > Kanal Numaralarını Düzenle seçeneğini devre dışı bırakırsanız otomatik kanal arama açık olsa bile listeyi bozmuyormuş.

Dipnot: Sizin televizyonun detaylı Türkçe kılavuzunu bulamadığım için İngilizce kılavuzdan bakıp menü isimlerini en elverişli şekilde çevirmeye çalıştım. Menü isimleri tam olarak aynı olmayabilir. Bu sebeple beceremezseniz servisten yardım almanızı tavsiye ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NetMark

Rica ederim. Otomatik arama ve otomatik kanal sıralaması ayrı konular öncelikle bunu belirteyim de karışmasın. Benim kullandığım LG'de her ikisi de var ve otomatik kanal araması açıkken otomatik kanal sıralaması kapalı. Bu sayede yeni eklenen kanallar listenin sonuna otomatik olarak ekleniyor bende listenin sonundan istediğim yere taşıyorum.

Sizin televizyonun kılavuzuna biraz bakındım ve bu özelliklerin olduğunu fark ettim.

Ayarlar > Yayın > Uzman Ayarları > Kanal Numaralarını Düzenle seçeneğini devre dışı bırakırsanız otomatik kanal arama açık olsa bile listeyi bozmuyormuş.

Dipnot: Sizin televizyonun detaylı Türkçe kılavuzunu bulamadığım için İngilizce kılavuzdan bakıp menü isimlerini en elverişli şekilde çevirmeye çalıştım. Menü isimleri tam olarak aynı olmayabilir. Bu sebeple beceremezseniz servisten yardım almanızı tavsiye ediyorum.

Alıntıları Göster
    tekrar bilgiler için teşekkür ederim.

benim televizyonumda söylediğiniz gibi bir seçenek yok malesef, digital kanal araması manuel olarak yapılabiliyor evet onda da kablotv info TP frekansını tekrar ara dedim 9 adet kanal bulundu dedi ekledi bunlar zaten benim hiçbir zaman izlemeyeceğim çöp kanallardan birisi idi ve kanal listemi bozdu tamamen :(

ben kanal listemi bilgisayardan chansort programı ile düzenliyorum, şimdi tekrar bilgisayara listeyi atıp düzenlemek zorunda kalacağım.

yeni eklenen kanalları da bu başlık altından tek tek takip edip frekanslarını bulup ekleme yapmak zorundayım sanırım. zaten yılda 2 kanal falan ekliyorlar onlar da asla izlemeyeceğim kanallar oluyor çok da önemli değil sanırım.
  • HAFTANIN ŞİFRESİZ MAÇLARI

BUGÜN (28.01.2020)
    22:45 İTALYA KUPASI ÇEYREK FİNAL KARŞILAŞMASI "MİLAN - TORİNO" | TRT SPOR HD

YARIN (29.01.2020)
    22:45 İTALYA KUPASI ÇEYREK FİNAL KARŞILAŞMASI "İNTER - FİORENTİNA" | TRT SPOR HD

CUMARTESİ (01.02.2020)
    18:00 İNGİLTERE PREMİER LİG FUTBOL KARŞ. "Crystal Palace - Sheffield United" | TRT SPOR HD
    18:00 İSPANPA LaLiga FUTBOL KARŞILAŞMASI "Real Madrid - Atletico Madrid" | SPOR SMART HD - D-Smart/YouTube

PAZAR (02.02.2020)
    13:30 TFF 2. LİG BEYAZ GRUP FUTBOL KARŞILAŞMASI "TARSUS İDMAN YURDU - YILPORT SAMSUNSPOR" | TRT SPOR HD
    16:00 2019-2020 VOLEYBOL SEZONU AXA SİGORTA EFELER LİGİ KARŞ. "GALATASARAY HDI SİGORTA - FENERBAHÇE HDI SİGORTA" | TRT SPOR HD
  • mtastepe kullanıcısına yanıt
    Gördüğüm kadarıyla kutu kullananlarda var bu, modülden kutuya mi geçsek n'apsak

• dünya padişahı recep tayyip Erdoğan hazretleri nederse o olur...okadar….
  • Son iki gundur (Pazartesi ve sali) istanbul besiktas ilcesinde , aksam saatlerinde kesinti olmakta.Bakim calismasi yapiliyormus

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • mnihatgokcek M kullanıcısına yanıt
    1 Numara olsaydı bir nebzede 2 için değmez. :D
  • mtastepe kullanıcısına yanıt
    Bir numarayı Digiturkten seyrediyorum zaten ben, tabi gönül ister ki ikisi de açık olsun.

• serdar_ayberk S kullanıcısına yanıt
    Hocam bu iptali nasıl gerçekleştirebiliriz, müşteri hizmetlerini arayarak mı, bir de kesintiler ile birlikte en son ne kadar karımız olur, kafam karıştı biraz, iyi forumlar

• quote:

Orijinalden alıntı: MaedHrOS

tekrar bilgiler için teşekkür ederim.

benim televizyonumda söylediğiniz gibi bir seçenek yok malesef, digital kanal araması manuel olarak yapılabiliyor evet onda da kablotv info TP frekansını tekrar ara dedim 9 adet kanal bulundu dedi ekledi bunlar zaten benim hiçbir zaman izlemeyeceğim çöp kanallardan birisi idi ve kanal listemi bozdu tamamen :(

ben kanal listemi bilgisayardan chansort programı ile düzenliyorum, şimdi tekrar bilgisayara listeyi atıp düzenlemek zorunda kalacağım.

yeni eklenen kanalları da bu başlık altından tek tek takip edip frekanslarını bulup ekleme yapmak zorundayım sanırım. zaten yılda 2 kanal falan ekliyorlar onlar da asla izlemeyeceğim kanallar oluyor çok da önemli değil sanırım.

Alıntıları Göster
    Rica ederim.

Özelleştirilmiş Türkiye yazılımında bu özellikler olmayabilir veya kısıtlanmış (kapatılmış) olabilir. En iyi bilgiyi yine servisten edinebilirsiniz. Bunların dışında televizyonun ülkesini Finlandiya veya Almanya olarak değiştirip o şekilde bir deneme yapabilirsiniz.

Ne yaparsanız yapın otomatik aramada kanal listeniz bozuluyorsa o zaman tek çare frekansları elle eklemek olacak gibi görünüyor.
  • fatih399 F kullanıcısına yanıt
    İptal için il müdürlüğüne gidilmesi gerekiyordu. Müşteri hizmetleri ile olmuyordu, iptal olanağı getirilip getirilmediğini bilmiyorum. Müşteri hizmetlerini ararsanız bilgilendirirler. Taahhütü ne zaman verdiğiniz önemli. Taahhüt yeniyse cayma bedeli az olur. Ocak ayından sonraki kampanyaya taahhüt verdiyseniz faturada 3,99 TL azalma olacaktır. Numarada bu taahhütte verildiyse aylık 2 TL cayma bedeli dışında 12 TL'de numara tahsis ücreti alırlar. Ne zaman taahhüt verdiğiniz önemli. Yeni taahhütse KabloSes'te kullanmıyorsanız kazancınız olur. Uzun süre geçtiyse cayma bedeli çok olacağı için kazançtan daha çok zarar edersiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdar_ayberk -- 29 Ocak 2020; 20:43:45 >
  • Kullanmaya başlayalı bir hafta oldu, ben en kısa zamanda müdürlüğe gidiyim

• Merhaba arkadaşlar. Yeni bağlantı yaptıracağım. Türksat kutusundan gelen kablo splitter vasıtası ile ikiye ayrılıp bir kablo tv yayınları için, diğer kabloda modememi gidiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Donmalar ve kesintiler gene başladı.

• fatih399 F kullanıcısına yanıt
    Bir hafta olduysa 13-14 TL cayma bedeliyle iptal edilir. Müşteri hizmetlerinden cayma bedelini öğrenevbilirsiniz. 24 ay ödemeniz gerekecek 3,99 TL'den kurtulursunuz. İlk ay bir hafta geçtiği için 1 TL'si ödeyebilirsiniz. Ay başını bulmadan ne kadar çabuk iptal edersiiz masrafınız daha az olur.
  • blue mc B kullanıcısına yanıt
    Evin içinde splitter vasıtasıyla ikiye ayrılacaktır. Biri modeme gidecek, diğeri ise kablo tv yayınları için olacaktır. İkinci televizyon varsa onun içinde Analog Kablo TV düşünürseniz 3'e ayrılır da bence gerek yok. Analog Kablo TV'de 24 kanal var, onun bağlantısı için ek ücret isteyebilirler bence değmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdar_ayberk -- 29 Ocak 2020; 20:42:24 >
  • Arkadaşım...analog kablolu yayın ülke çapında ne zaman tamamen kapatılacak?...

• 
Sayfa: önceki 20072008200920102011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.