Şimdi Ara

KABLO TV [ANA KONU] (2007. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
46.165
Cevap
275
Favori
3.121.020
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20052006200720082009
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben yeni gördüm o tanıtımı, yanlış bilgimi düzelttiğiniz için teşekkürler.

Görüntü kalitesi açısından kesinlikle KabloTV derim. Dediğiniz gibi cepten izlemek sıkıcı hale gelir ancak Android Televizyonunuz varsa Vodafone TV uygulaması var, uygulama üzerinden izleyebilirsiniz ama görüntü kalitesi KabloTV gibi olmaz, S Sport Plus'ın yanına yaklaşmaz. Burada bir kullanıcı görüntü örneği paylaşmıştı Vodafone TV deki S Sport 2 den, ona bakarak ve gene DH forum üzerindeki Vodafone TV yorumlarına bakarak bunları söylüyorum.

Vodafone TV ve S Sport Plus'ın (17.99luk paketinde) taahhüt yok, dilerseniz bakın. Baktınız mobilden/tarayıcıdan/uygulamadan seyretmek iyi olmuyor, KabloTV'den devam edersiniz. Bence böylesi en mantıklı seçenek.

Ben evde MI Box S 4K kullanıyorum, Chromecast dahili ona. S Sport Plus'ın Chromecast'e yansıtma seçeneği ile seyrediyorum, memnunum açıkçası.

S Sport Plus'ın uygulaması Smart TV'lere bu ay çıkacaktı, güncel durum nedir bilmiyorum. Ayrıca Apple TV ve Chromecast destekliyor, uygulamadan yansıt diyerek (Apple TV için uygulama da hazırlanmış) izleyebilirsiniz.

Vodafone TV uygulaması Android TV'lerde var, diğer platformlar hakkında bilgi sahibi değilim.

S Sport ve S Sport 2 Kanallarını (kanalları alan platformlar arasında) WebTV sisteminde bulundurmayan tek platform KabloTV herhalde. WebTV sisteminde olsaydı S Sport Plus'ı iptal edip geçerdim premium spor paketine ancak yok kanallar.

Görüntü kalitesi konusunda bilgi verecek olursam:

S Sport 2 KabloTV de 1080i50Hz ve ortalama 13000 kbps
    S Sport Plus yayınları 1080P25FPS ve ortalama 6000kbps
    Turkcell TV+ Masaüstü ve mobil uygulaması kalitesi 480p-720p ayarı bir kalitede ve ölçmeme izin vermediği için bitrate'i hakkında bilgi sahibi değilim.
    Vodafone TV kullanmadığım için bilgi sahibi değilim, sadece yukarıda bahsettiğim bilgiler altında bir şeyler söyleyebiliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mnihatgokcek -- 17 Ocak 2020; 1:12:18 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • panasonicman kullanıcısına yanıt
    İnternet sitesinden baktım. Vodafone TV'de taahhüt yokmuş. Vodafone TV'yi bir ay kullanırsınız memnun kalmaz ya da sıkılırsanız Kablo TV'ye taahhüt vermeyi düşünürsünüz. Kablo TV aboneliği için taahhüt gerekecek. Taahhütsüz fiyatı 35,99 TL olduğu için istemez vazgeçerseniz cayma bedeli yüksek olur. Telefondan izlemek de zor olacaktır. Telefondan kablo ile aktarma şansı var mı onu araştırmak gerekiyor.
  • Cevaplar için teşekkürler.

Android TV yok maalesef. Tablette yok. İş sadece telefona kalıyor. Vodafone TV yada S Sport Plus'ı 1 ay deneyebilirim, ama telefondan izlemek sıkıntı bana göre. Başka seçeneklerde olmayınca anlamsız gibi görünüyor.

Telefonun görüntüsünü TV ye aktarabilirim belki ama o da sürekli zor olacak gibi.

Biraz daha düşünüceğim bakalım. Belki Türksat Kablo indirime gider paket fiyatında.

Cevaplar için tekrar teşekkürler.

• panasonicman kullanıcısına yanıt
    Rica ederim. Saran'ın ve Türksat ile konuşup indirim yapması gerekiyor. Vodafone'un 9,90 TL taahhütsüz fiyatı varken, Kablo TV taahhütsüz fiyatı 35,99 TL belirlenmeliydi. Vodafone'da paketin içinde farklı kanallarda var, o konuya hiç girmiyorum. Rekabetten 2-3 TL fiyat farkı olabilir de 4 katına yakın fiyat farkı var. Daha önce sosyal medyadan Saran'a yazanlar,bu konuyu da yazarsa sevinirim.

Televizyondan kutuyla izleyebileceğiniz Turkcell TV+ var,o da sadece Saran kanallarını satmıyor.
  • murat gülen M kullanıcısına yanıt
    harbiden yayın akışı çok iyiymiş
  • serdar_ayberk S kullanıcısına yanıt
    Ben o konuyu sormuştum ama sadece like lemiş

• Modülü başka cihaza taksam Türksat üzerinden sinema kanallarını açarmı,bu durumun cezai işlemi olurmu,yasalmıdır.

• Selamlar dostlar,

Ben sony bravia (kdl40ex) televizyonda modülle kullaniyorum kablotv'yi. EPG'yi çok sık kullaniyorum. Sorun şu ki, eskiden TVyi acinca birazcık sürede tum kanallarin epg si yukleniyordu. Şu an ise, kanalları tek tek acmadan o kanalın yayın bilgisi yuklenmiyor gibi bir şey. Bazi kanallara gelince baska kanallari da yukleyebiliyor ama genel olarak durum bu. Formatladim televizyonu degismedi durum. Onerisi çözümü olan var mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi girizgah -- 18 Ocak 2020; 5:2:59 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dostlar Merhaba,

Analog kablo tv kapatılabiliyor mu ? MEvcut faturam da 15 tl gibi bir masrafı var,

Analog kablo tv kullanmıyoruz yani o 8 10 kanallı yayını kullanmıyoruz, Direk kablonet uydusu takılı ve teledünya paketlerini izliyoruz.

Kapatılamıyor diye hatırlıyorum, Paketler için de geliyordu direk sanırım.
  • Mechelen – Standard de Liege karşılaşması Onur Yıldız’ın sunumuyla şuanda UçanKuş TV’de.
  • marmara68 kullanıcısına yanıt
    Resurrectionn R kullanıcısına yanıt
    Sormakta iyi etmişiniz,teşekkürler Bu konu ile ilgili çok sayıda mesaj olursa fiyatı indirebilirler. Aynı kanallar,fiyat farkı çok.

@Resurrectionn Analog Kablo TV'yi iptal edemezsiniz. İptal ettiğiizde Kablonet ve Dijital Kablo TV hizmeti de iptal edilir. Faturanızda Dijital Kablo TV varsa Analog Kablo TV ücreti promosyon yazıp faturanızda düşüyor. Analog Kablo TV için ücret ödemiyorsunuz.
  • serdar_ayberk S kullanıcısına yanıt
    Bilgiler için teşekkürler hocam.
  • Resurrectionn R kullanıcısına yanıt
    Rica ederim
  • SAAT 18:00'den itibaren

Real Madrid - Sevilla | LaLiga Santander | CANLI | YouTube/DSmartDunyasi
    Arsenal - Sheffield United | PremierLeague | CANLI | TRT SPOR HD
  • Kumanda karmaşasına meydan vermemek adına Conax modül kullanıyorum.Uzun zamandır izlememe rağmen ilk kez dikkatimi çeken şey yayınların Conax modülle izlerken 1080i olması.
    Acaba verdikleri kutu 1080i görüntüyü upscale edip televizyona 1080p mi veriyor,
    yoksa yayınlar gerçekten 1080p olup kullandığımız modülden dolayı mı 1080i ye düşüyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdson

Kumanda karmaşasına meydan vermemek adına Conax modül kullanıyorum.Uzun zamandır izlememe rağmen ilk kez dikkatimi çeken şey yayınların Conax modülle izlerken 1080i olması.
    Acaba verdikleri kutu 1080i görüntüyü upscale edip televizyona 1080p mi veriyor,
    yoksa yayınlar gerçekten 1080p olup kullandığımız modülden dolayı mı 1080i ye düşüyor?
    türkiyede 1080p veren yayın yok bildiğim kadarıyla bütün HD kanallar 1080i veriyor

• erdson kullanıcısına yanıt
    1080i yayınlar 1080p ile aynı çözünürlüktedir, upscale gibi bir şey söz konusu değildir. 1080i yayınlar bitrate tasarrufunda bulunarak yer açma amaçlı yapılmakta olup deinterlace denilen işlem ile 1080i görüntü 1080p görüntüye çevrilebilir. Çevirme her zaman kusursuz olmamaktadır maalesef, hareketli sahnelerde ya da yayımlanan futbol karşılaşmalarında görüntü bozulmalarina bazen sebep olabilir. Verdikleri kutu gelen 1080i görüntüyü 1080p ye deinterlace ederek vermektedir, bunu basit bir uydu alıcısı da yapar, KabloTV nin verdiği kutu da.

1080i görüntü ile ilgili bir İngilizce kaynak ve 2 görüntü örneği bırakayım, belki bakmak istersiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=H_o5h5SK_70&feature=youtu.be

Deinterlace edilmemiş saf 1080i görüntü, elin etrafında çizgi çizgi hatlar söz konusu.

Deinterlace edilmiş, 1080p ye çevrilmiş görüntü. Elin etrafında çizgi oluşumu gibi bir şey söz konusu değil, görüntü düzgün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mnihatgokcek -- 20 Ocak 2020; 3:3:12 >
  • Sitedeki pdf ye göre Diyanet TV HD yayına başlamış.

• Diyanet hd yayına geçse ne geçmese ne.

• quote:

Orijinalden alıntı: mnihatgokcek

1080i yayınlar 1080p ile aynı çözünürlüktedir, upscale gibi bir şey söz konusu değildir. 1080i yayınlar bitrate tasarrufunda bulunarak yer açma amaçlı yapılmakta olup deinterlace denilen işlem ile 1080i görüntü 1080p görüntüye çevrilebilir. Çevirme her zaman kusursuz olmamaktadır maalesef, hareketli sahnelerde ya da yayımlanan futbol karşılaşmalarında görüntü bozulmalarina bazen sebep olabilir. Verdikleri kutu gelen 1080i görüntüyü 1080p ye deinterlace ederek vermektedir, bunu basit bir uydu alıcısı da yapar, KabloTV nin verdiği kutu da.

1080i görüntü ile ilgili bir İngilizce kaynak ve 2 görüntü örneği bırakayım, belki bakmak istersiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=H_o5h5SK_70&feature=youtu.be

Deinterlace edilmemiş saf 1080i görüntü, elin etrafında çizgi çizgi hatlar söz konusu.

Deinterlace edilmiş, 1080p ye çevrilmiş görüntü. Elin etrafında çizgi oluşumu gibi bir şey söz konusu değil, görüntü düzgün.
    İfade eksikliğim için kusura bakmayın, aynı çözünürlükte olduğu doğrudur, deinterlaced demem lazımdı haklısınız.
    1080p taramada tüm resim tek karede geçerken, 1080i taramada tüm resim 2 karede gösteriliyor yanılmıyorsam.
    Bu yüzden 1080i taramada (tek ve çift çizgiler aynı anda görüntülenemediği için) dikey çözünürlük 1080p ye nazaran %60 gibi bir oranda düşük görünür.
    Bu yüzden görüntü kalitesi benim gözümde 1080p > 1080i = 720p.

• 
Sayfa: önceki 20052006200720082009
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.