Şimdi Ara

Kablo Sleeve Rehberi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
147
Cevap
47
Favori
25.626
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Peki bu iş ne kadar zamanınızı aldı ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M_GuNeS -- 17 Ekim 2012; 2:26:54 >
  • Vay bea!... Bende bu tarz kablolu güç kaynaklarının hazır bir şekilde satıldığını sanıyordum meğersem bu şekilde yapılıyormuş. Peki bu şekilde satılan hazır psu var mı ? Yoksa kendimiz mi yapıyoruz ? Ama çok hoşuma gitti en kısa zamanda bende kendi güç kaynağımda aynı uygulamayı yapacağım inş ... Paylaşımda bulunan arkadaşıma çok tşk ederim böyle güzel bilgileri bizimle paylaştığı için ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZeKZuMeN

yurtdışında özellikle komple tak çıkar kabloya sahip güç kaynaklarının bu şekilde çoraplı halleri yavaş yavaş satılmaya başlandı .. elbette fiyatlar malum.. evet bu işlemleri kendiniz yapıyorsunuz. arkadaşın konuyu açma nedeni de bu zaten. nasıl yapılacağı hakkında yardımcı olabilecek bilgileri paylaşmak.
  • Böyle olduğunu bilmiyordum, sağ ol kardeş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: £mre

quote:

Orijinalden alıntı: fbsrkc06

takipteyim nerden temin edilir?

Bilimum ayakkabıcılardan

Şimdi neyle yapacagınıza baglı .Ben ayakkabı bagcıgıyla yaptım ucuz ve TÜrkiyede satılın sleeve malzemesinden kaliteli oldugundan.Tavsiyem paraşüt ipini deneyim.Yurt dışında genelde paraşüt ipini kullanıyorlar ,paracord diye geçiyor.

http://urun.gittigidiyor.com/spor/parasut-ipi-rothco-made-in-usa-100-ft-550-lb-r78-61386825
    http://urun.gittigidiyor.com/spor/parasut-ipi-rothco-made-in-usa-100-ft-550-lb-z33-61387005

ama bu tip siteleri tavsiye etmem pahalıya gelir çünkü araştırıp merkezini bulun toptan alın daha ekonomik olur.

Büyük üstad (: sana birşey danışmak istiyorum ...

Bu ayakkabı bağcığının ekseriyetle kaç cm uzunluğunda olanından almamızı tavsiye edersin ... Birde ayakkabı bağcığını kabloyu sarmalarken giriş gelişme bölümünü göremedim sadece önsöz ve sonuç bölümü var (: Bu kayıp olan iki yerli bölümüde eklermisin ... Bu güzel paylaşımdan ötürü sana seviyoz ve en kısa zamanda bende kendi yapacak olduğum çalışmayı sizlerle paylaşacağım inş ...

• Çok sağlam bir konu olmuş bende bilmiyordum uyduruk kaydırık yaptık işime yarayacak teşekkürler
  • emeğe saygı ' lar :) takip
  • Yakında parlement mavisi ve koyu gri paraşüt ipleri gelecek ve vakit buldukça bir uzatma kablosu yapacagım.Fakat bu sefer makaron kullanmayacağım.

@ZeKZuMeN

Uzunluk senin kablonun uzunluguna kalmış ama en aşşa 70 cm olması lazım. Gelişme sonuç derken zaten yukarıda her şeyi anlattım sayırlı.Yazu yeterli gelmezse video olabidigine açık zaten
  • Göstermiş olduğun titizlik ve metanete diyecek birşey bulamıyorum. Eline sağlık demek hafif kalır gerçekten. Bu ve diğer konularını da layığı ile okumaya özen göstermeye çalışıyorum yoğun iş temposu arasında.

Bu çalışmanı da, emeğini de tebrik eder başarılarının devamını dilerim Emre.

Zamanında Emrah'dan aldığım kablolar ile evdeki takım çantasındaki aletlerle girişmiştim bu işe. Ama işi kolaylaştıran ve profosyonelleştiren ekipmanlar ile çok daha kolay oluyormuş.
  • Öncelikle tebrik ederim harika bir çalışma olmuş,emeğinize sağlık.Sorum şuki; 6. numarada tanıtılan "pinler" in teminini nasıl yapabiliriz?Ben küçük bir araştırma yaptım ama bulamadım (firebal vs.) Teşekkürler.

Edit : İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi splandor35 -- 19 Kasım 2012; 12:59:04 >
  • Bu ne mükemmel bir içeriktir hocam yav. Emeğinize sağlık. Eve geçince detaylı olarak inceleyeceğim..
  • süper konu olmuş
  • Mükemmel anlatım
  • Adam öğretmenlerden güzel anlatmış :D ama ben bunu yapmaya çalışsam yaşlanırım sanırım tebrikler moruk :D
  • Anlatım çok güzel, hemen hemen aynı yöntemleri ve ipuçlarını kullanmışım. Ama hepsini tecrübe ederek çözdüm. Konuyu keşke önceden görseydim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lyrazed

Anlatım çok güzel, hemen hemen aynı yöntemleri ve ipuçlarını kullanmışım. Ama hepsini tecrübe ederek çözdüm. Konuyu keşke önceden görseydim.

Bu işin temeli tecrübeye dayalı zaten her kadar video izleyip rehber okusanda praktik olmadıktan sonra fayda etmiyor.

Aslında epey masraflı bir iş,ilk sleevemi ben ayakkabı bagcıgıyla zımpa teliyle yapmıştım dogru düzgün para bile çıkmadı cebimden ama sonra dedim bir pin sökücü alayım böyle olmuyor sonra dedim bir pin tabancası alıyım arada kopuyor vs pinler penseyle sıkıştırsan istedigin kadar usta ol yine olmuyor,sonra dedim sıcak hava tabancası alıyım derken aşşagı yukarı sleeve için lutro0 da olan her aletten bende var

En son zıvanadan çıkdım şu olsun bu olsun derken 230 Metre paracord almışım Mdpcx vs benim en çok hoşuma giden paracord

Kablo Sleeve Rehberi

Şimdi yeni bir çalışma yapacagım, mavi beyaz giri siyah tarzı karışık bir şey olacak resimde bir iki örnek yaptım ama bakalım ne çıkacak.

En son kablo meselesine baktım awg vs sertifikalar var ama kablolar çok pahalı öyle olunca bence sanayiye gittim araştırdım epey en önemli mesele kablo nun kesiti, 1mm2 lik 18 awg kablo max 300v metresi 0.5 euro aynı kablo sanayide 1mm2 max 500v 100 metresi 19 lira ama ben gitti yine 1.5mm2 aldım max 700v ve 100 metresi 28 lira.Sonuçta kablo bunlar ne gibi özelligi olabilir ki ha pc de kullanılan çelik ondan daha sert biraz ama benim aldıklarım bakır.Çelik bakıra göre daha dayanıklı ama bakır daha iyi bir iletken.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OneTreeHill -- 3 Şubat 2013; 22:02:40 >

• Paracord ve pin sokuculeri nereden temin ediyorsunuz? Ben kendi pin sokucumu kendim imal ediyorum ama çok uzun ömürlü olmuyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lyrazed

Paracord ve pin sokuculeri nereden temin ediyorsunuz? Ben kendi pin sokucumu kendim imal ediyorum ama çok uzun ömürlü olmuyorlar.

Paracordları buradan almıştım ama kargo biraz tuzlu.Gerçi aynısı gg de 60 lira 8 dolar olan alet yine her şekilde daha karlı.

Pin köcüde burası

http://www.watercoolinguk.co.uk/p/Pulse-Modding-PSU-ATX-Molex-Removal-Tool_20877.html

• Sarı ve siyah renk düşünen arkadaşlar için elimde 60 metre kadar paracord var.Türkiyede dandik sleeveler bile metresi 2 lirayken bu şekilde metresi 1.3 liraya gelecek ve o kadar sleeve ürünü kullandım bana göre en kaliteli malzeme.

Rothco Paracord

Ürün piyasadaki en kaliteli paraşüt iplerindendir.Çeşitli amaçlarla kullanılabilir ama ben sleeve malzemesi için kullandım.Her renkten toplamda 30 Metre vardır.Dayanıklılık seviyesi ise 250 Kg dir.Bende sarı ve siyah renkleri mevcut.

Sıfır Fiyatı

http://urun.gittigidiyor.com/spor/parasut-ipi-rothco-made-in-usa-100-ft-550-lb-z33-75857618
    http://urun.gittigidiyor.com/spor/parasut-ipi-rothco-made-in-usa-100-ft-550-lb-z21-75858537

Ürünün tanesi içi istedigim fiyat 40 Tl dir.

Kablo Sleeve Rehberi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OneTreeHill -- 14 Şubat 2013; 17:59:13 >

• çok karışık bir eylem
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.