Şimdi Ara

Kabin memurluğu okunur mu ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
5.803
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • THY host olmak istiyorum şuan 18 yaşımdayım bu yıl hangi üniversiteye hangi bölüme gitmeliyim ? Bilgisayarlı muhasebe ve finansman mezunuyum. Diploma notum 68.74 THK da kabin hizmetleri memuru düşüyordum THY de kabin memuru olma garantisi var diye fakat kesin değilmiş ortalık çok karışık net bir bilgi bulamadım malesef. Bilen kişiler yardımcı olursa sevirim. Bir kaç THY de çalışanla telefonda görüştüm forum adreslerinde tanıştım onlar THY kabin memuru olmak için okadar para verip özel ünv. gitme diyorlar. Fakat THY kabin memuru olduktan sonra benim oraya ödedigim + yol yemek içme ( Konaklama ücretsiz akrabalarım var ankarada ben de ankaralıyım zaten. ) 30.000 tutsa benim oradan aldıgım maaşla 5 ayda kapatıyorum. Beni çeken zaten maaşı değil kabin memurlarının her gün aktif tempolu bir yaşantıya sahip olması. Beni ve benim gibi kararsız kalmış arkadaşlar için bilgili abiler ablalar aydınlatırlarsa bizi sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brales -- 26 Mart 2015; 20:34:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: brales

THY host olmak istiyorum şuan 18 yaşımdayım bu yıl hangi üniversiteye hangi bölüme gitmeliyim ? Bilgisayarlı muhasebe ve finansman mezunuyum. Diploma notum 68.74 THK da kabin hizmetleri memuru düşüyordum THY de kabin memuru olma garantisi var diye fakat kesin değilmiş ortalık çok karışık net bir bilgi bulamadım malesef. Bilen kişiler yardımcı olursa sevirim. Bir kaç THY de çalışanla telefonda görüştüm forum adreslerinde tanıştım onlar THY kabin memuru olmak için okadar para verip özel ünv. gitme diyorlar. Fakat THY kabin memuru olduktan sonra benim oraya ödedigim + yol yemek içme ( Konaklama ücretsiz akrabalarım var ankarada ben de ankaralıyım zaten. ) 30.000 tutsa benim oradan aldıgım maaşla 5 ayda kapatıyorum. Beni çeken zaten maaşı değil kabin memurlarının her gün aktif tempolu bir yaşantıya sahip olması. Beni ve benim gibi kararsız kalmış arkadaşlar için bilgili abiler ablalar aydınlatırlarsa bizi sevinirim.

Bu konu çok açıldı. THY de host olman için herhangi bir bölüm veya Üniversite yok. 4 yıllık herhangi bir bölümden mezun olman ve iyi derecede ingilizce biliyor olman THY Başvuruları için yetiyor. Diğer şartları zaten biliyorsundur boy kilo vs. özellikle kabin memuru olmak erkek adaylar için daha zordur çünkü genelde bayan alıyorlar erkek sayısı daha az. Ancak Üniversitelerin M.Y.O larında (2 yıllık) Kabin Hizmetleri bölümü var burada sana iş garantisi vermezler ama havacılığı seviyorsan okurken canın sıkılmaz ve sana yararıda olur. Fakat burdan sonrası sana bağlı İngilizce seviyene bağlı. Ya 4 yıllık okuyup direk THY Başvurularını takip edebilirsin ya da 2 yıl MYO dan sonra hazırsan şansını denersin MYO da Dikey geçişle 4 yıllığa tamamlama şansın var bunu unutma. 2 Yıl MYO + 2 yıl daha bir bölüm 4 yıllık okumus olucaksın. Bu arada ingilizceye ağırlık vermen gerekicek.

• Benim şimdi ne yapmam lazım ? Herkes ya istedigim bir firmada host olamazsan aldığın diploma neye yarayacak filan diyor. Ben hangi bölümü okumalıyım ne yapmalıyım çok kararsızım şurada ne kadar kaldı seçmelere bir karar vermem lazım ama kafam çok karışık yönlendirirseniz çok iyi olur. Aranan şartları filan biliyorum bi sıkıntı yok onda ama işte 2 yıl boşa okumak istemiyorum kabin hizmetlerini bir umut bir ışık görsem biri aklımı çelsin diye bekliyorum öyle o bölümü okumak için :)
  • quote:

Benim şimdi ne yapmam lazım ? Herkes ya istedigim bir firmada host olamazsan aldığın diploma neye yarayacak filan diyor. Ben hangi bölümü okumalıyım ne yapmalıyım çok kararsızım şurada ne kadar kaldı seçmelere bir karar vermem lazım ama kafam çok karışık yönlendirirseniz çok iyi olur. Aranan şartları filan biliyorum bi sıkıntı yok onda ama işte 2 yıl boşa okumak istemiyorum kabin hizmetlerini bir umut bir ışık görsem biri aklımı çelsin diye bekliyorum öyle o bölümü okumak için :)

Kararzızlık kötüdür 1-içinizden ne geliyor? Öncelikle bu kadar büyütmeyin gözünüzde bu işleri 2-ingilizce seviyeniz nasıl? 3-Havacılıkla aranız nasıl ilgilimisiniz ? Çok klişe ama havacılık bir aşktır 4-Hayatınızdaki tek amacınız kabin memurluğumu? Bu işin bir bölümü yok Kabin Hizmetleri yeni açılan bir bölüm. Bence o zaman kabin hizmetleri okuyun size en fayda sağlayacak bölüm budur sizi işin içine daha da yakınlaştıracaktır. Hemde 4 yıllığa geçersiniz MYO dan sonra. Siz başkalarının söylediğine kulak asmayın yapabileceğinize inanıyorsanız yaparsınız. Elinizdeki diplomada işe yarayacaktır elbet. Kabin hizmetleri ilk kurulduğunda açıkçası bir b*k a yaramıyordu fakat SHGM Havacılık öğrencileri için zorunlu staj uygulamasını getirdi. Nasıl işliyor kabin bölümünde bir bilgim yok ama artık daha verimli. Kabin Hizmetleri okuyun. İyice araştırın nedir ne değildir Herşey size bağlı ve kendinizi geliştirmenize.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aeromaster -- 27 Mart 2015; 2:25:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 0TT0MAN23

quote:

Benim şimdi ne yapmam lazım ? Herkes ya istedigim bir firmada host olamazsan aldığın diploma neye yarayacak filan diyor. Ben hangi bölümü okumalıyım ne yapmalıyım çok kararsızım şurada ne kadar kaldı seçmelere bir karar vermem lazım ama kafam çok karışık yönlendirirseniz çok iyi olur. Aranan şartları filan biliyorum bi sıkıntı yok onda ama işte 2 yıl boşa okumak istemiyorum kabin hizmetlerini bir umut bir ışık görsem biri aklımı çelsin diye bekliyorum öyle o bölümü okumak için :)

Kararzızlık kötüdür 1-içinizden ne geliyor? Öncelikle bu kadar büyütmeyin gözünüzde bu işleri 2-ingilizce seviyeniz nasıl? 3-Havacılıkla aranız nasıl ilgilimisiniz ? Çok klişe ama havacılık bir aşktır 4-Hayatınızdaki tek amacınız kabin memurluğumu? Bu işin bir bölümü yok Kabin Hizmetleri yeni açılan bir bölüm. Bence o zaman kabin hizmetleri okuyun size en fayda sağlayacak bölüm budur sizi işin içine daha da yakınlaştıracaktır. Hemde 4 yıllığa geçersiniz MYO dan sonra. Siz başkalarının söylediğine kulak asmayın yapabileceğinize inanıyorsanız yaparsınız. Elinizdeki diplomada işe yarayacaktır elbet. Kabin hizmetleri ilk kurulduğunda açıkçası bir b*k a yaramıyordu fakat SHGM Havacılık öğrencileri için zorunlu staj uygulamasını getirdi. Nasıl işliyor kabin bölümünde bir bilgim yok ama artık daha verimli. Kabin Hizmetleri okuyun. İyice araştırın nedir ne değildir Herşey size bağlı ve kendinizi geliştirmenize.

Normalde hayalim uçmak F 16 pilotu olarak ama baştan kaybediyorum tic. meslek mezunu olduğum için. Sivil havacılıkta ki pilotluk lisansıda bayağı bir masraflı. O yüzden onlara en yakın Kabin memurluğu var. Ve aynen şuan tek amacım THY gibi bir firmada kabin memurluğu. Onun için ne gerekiyorsa yapmaya hazırım üniversitede ders çalışmak filan olsun. THK okuyan arkadaşım da var Uçak müh. okuyor. Sen gel ben seni ders de çalıştırırım diyor. Dediğim gibi ne gerekiyorsa yapmaya hazırım. Sorumluluk almayı çok severim Toyota İ.K staj yaptım normal İnsan Kaynakları uzamanın dan farkım yoktu işçi alımıydı şikayetiydi işten çıkartım evraklarını düzenlemeydi vs bir çok işi altından çok şükür ki sorunsuz kalktım. Dispatcher olarak da çalışabilirim dediğim gibi sorumluluk almayı seviyorum fakat masa bir iş olduğu için pek sıcak gelmiyor bana tempolu ve havacılıkta en sıcak gelen şuan kabin memurluğu.

• quote:

quote:

quote:

Normalde hayalim uçmak F 16 pilotu olarak ama baştan kaybediyorum tic. meslek mezunu olduğum için. Sivil havacılıkta ki pilotluk lisansıda bayağı bir masraflı. O yüzden onlara en yakın Kabin memurluğu var. Ve aynen şuan tek amacım THY gibi bir firmada kabin memurluğu. Onun için ne gerekiyorsa yapmaya hazırım üniversitede ders çalışmak filan olsun. THK okuyan arkadaşım da var Uçak müh. okuyor. Sen gel ben seni ders de çalıştırırım diyor. Dediğim gibi ne gerekiyorsa yapmaya hazırım. Sorumluluk almayı çok severim Toyota İ.K staj yaptım normal İnsan Kaynakları uzamanın dan farkım yoktu işçi alımıydı şikayetiydi işten çıkartım evraklarını düzenlemeydi vs bir çok işi altından çok şükür ki sorunsuz kalktım. Dispatcher olarak da çalışabilirim dediğim gibi sorumluluk almayı seviyorum fakat masa bir iş olduğu için pek sıcak gelmiyor bana tempolu ve havacılıkta en sıcak gelen şuan kabin memurluğu.

İnşallah hedefinize ulaşırsınız çok zorlu bir yol değil biraz uğraşıcaksınız artık yolunuz açık olsun.

• quote:

quote:

quote:

quote:

İnşallah hedefinize ulaşırsınız çok zorlu bir yol değil biraz uğraşıcaksınız artık yolunuz açık olsun.

Teşekkür ederim :)

• Arkadaşlar ben dyned sınavına hazırlancam. Arkadaşım TemaDil'den online olarak eğitim almış. O çok memnun kalmıştı eğitimden ama online eğitim mi yoksa yüz yüze mi daha iyi olur emin olamadım. Temadil'in yüz yüze eğitimleri de varmış. Ona göre karar vereceğim. Yardımcı olursanız sevinirim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.