Şimdi Ara

Kabaca hifi sınıflandırma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
240
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kabaca sınıflandırma yapmak istesek stereo amfi ve raftipi hoparlörlerde giriş ve orta seviye ürünler hangileridir. Veya böyle bir sınıflandırma yapan kaynak tavsiye edebilir misiniz?

• Sanırım bu sınıflandırmayı, bütçeye göre yapılabilir. O kadar göreceli durum ki ? Kime göre neye göre ?
  • Böyle bir kesin sınıflandırma yapmak mümkün değil ama yapılacaksa da referans noktasının hoparlörler olması gerekir diye düşünüyorum. Sistemin diğer parçaları da denk bir şekilde seçilmeli.

Örneğin ben aşağıdaki gibi bir sıralamayı kendi ölçülerime göre Dali markasından yaparsam

Hifi Serisi Alt Grup SPEKTOR

Hifi Serisi Orta Alt Grup ZENSOR

Hifi Serisi Orta Grup LEKTOR

Hifi Serisi Orta Üst Grup OPTICON / IKON

Hiend Serisi Alt Grup RUBICON

Hiend Serisi Orta Grup EPICON

Hiend Serisi Orta Üst Grup - - - - - - - - -

Hiend Serisi Üst Grup MEGALINE

Ultra Hiend Serisi - - - - - - - - - - - -

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HI-DEF-MAN

Böyle bir kesin sınıflandırma yapmak mümkün değil ama yapılacaksa da referans noktasının hoparlörler olması gerekir diye düşünüyorum. Sistemin diğer parçaları da denk bir şekilde seçilmeli.

Örneğin ben aşağıdaki gibi bir sıralamayı kendi ölçülerime göre Dali markasından yaparsam

Hifi Serisi Alt Grup SPEKTOR

Hifi Serisi Orta Alt Grup ZENSOR

Hifi Serisi Orta Grup LEKTOR

Hifi Serisi Orta Üst Grup OPTICON / IKON

Hiend Serisi Alt Grup RUBICON

Hiend Serisi Orta Grup EPICON

Hiend Serisi Orta Üst Grup - - - - - - - - -

Hiend Serisi Üst Grup MEGALINE

Ultra Hiend Serisi - - - - - - - - - - - -

Evet bu tarz bir yanıt bekliyorum, fiyattan bağımsız olması ve sınıf farkını bariz göstermesini tercih ederim. Tabiiki göreceli, örneğin lektor 2 ile zensor 3 ü dinledim ve sınıf farkı olacak bir durum ben deneyimleyemedim. Ama diğer ürünlerde de yorumlarınızı bekliyorum.

• yigitboylu kullanıcısına yanıt
    Birbirine yakın sınıflarda fark çok anlaşılamayabilir. Hatta Zensor 3 Bass derinliği ile daha doyurucu bile olabilir ama sürücüler farklı crossover farklı kabin farklı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.