Şimdi Ara

Ka-rar Ve-re-mi-yor-um yardım edin :( (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
2
Favori
1.439
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Sherlock69

amd yapamıyor sanki artık kendine özel 1-2 adam akıllı teknolojisi bile yok bu zamana kadar amd kullandım ancak fikrim değişti şu dönemde

Katılıyorum. Hem teknolojisi yok hem de stabilitesi zayıf. Şahsen ben, 2 kart tamamen aynı performansı verse ve AMD tarafı da daha ucuz olsa bile, 3 kuruş daha fazla verip Nvidia'yı tercih ederim.. Çünkü şöyle bir gerçek var ki istatistiksel olarak AMD kartlar, Nvidia kartlara oranla ısıdan...vs daha çok bozuluyor. (Tıpkı AMD CPU ların Intel Cpu lara oranla daha çok yanması gibi) Nvidia kartları yine istatistiksel açıdan daha stabil çalışıyor. AMD kartlarda ise görüntüde dalgalanma, oyundaki hatalar..vs oranları daha çok oluyor. Peki neden böyle oluyor işte bunu bilemem ama GPU ların üretim kalitesi ve mühendislik ile ilgili olduğunu düşünüyorum. Sonuçta Nvidia, ekran kartı konusunda çok tecrübeli ve kendi bünyesinde 3dfx'i falan da barındıran bir firma, geçmişinde ekran kartı konusunda devrimlere imza atmış bir firma. Ayrıca driver açısından Nvidia hem daha hızlı, hem müşterileri daha çok dinliyor hem de genel olarak daha iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trident02 -- 24 Haziran 2013; 23:06:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: trident02

quote:

amd yapamıyor sanki artık kendine özel 1-2 adam akıllı teknolojisi bile yok bu zamana kadar amd kullandım ancak fikrim değişti şu dönemde

Katılıyorum. Hem teknolojisi yok hem de stabilitesi zayıf. Şahsen ben, 2 kart tamamen aynı performansı verse ve AMD tarafı da daha ucuz olsa bile, 3 kuruş daha fazla verip Nvidia'yı tercih ederim.. Çünkü şöyle bir gerçek var ki istatistiksel olarak AMD kartlar, Nvidia kartlara oranla ısıdan...vs daha çok bozuluyor. (Tıpkı AMD CPU ların Intel Cpu lara oranla daha çok yanması gibi) Nvidia kartları yine istatistiksel açıdan daha stabil çalışıyor. AMD kartlarda ise görüntüde dalgalanma, oyundaki hatalar..vs oranları daha çok oluyor. Peki neden böyle oluyor işte bunu bilemem ama GPU ların üretim kalitesi ve mühendislik ile ilgili olduğunu düşünüyorum. Sonuçta Nvidia, ekran kartı konusunda çok tecrübeli ve kendi bünyesinde 3dfx'i falan da barındıran bir firma, geçmişinde ekran kartı konusunda devrimlere imza atmış bir firma. Ayrıca driver açısından Nvidia hem daha hızlı, hem müşterileri daha çok dinliyor hem de genel olarak daha iyi.

aynen şu yeni kartımda dalgalanma görüyorum ekran dalgalanmaktan su gibi oldu beyaz beyaz töbe töbe

• 3 sene sonra çöp olan bir pc sistemi olabilceğine inanmıyorum! Bu tamamen saçma bir düşünce bence. Asıl konsol 3 sene sonra çöp olur, çünkü parça değişimi mümkün değildir. Ama 3 sene sonra yeni nesil ekran kartı alıp pc ile devam edersiniz ve pc'nin ömrü 6 sene olmuş olur. Bu bahsettiğimi şuanda sağlamak hiçte zor değil, doğru işlemci ve anakart seçimi ile çok uzun ömürlü bir pc toplayabilirsiniz. Ben kendi sistemimi 2,5 sene önce topladım ve 6 ay önce ekran kartı değişimi yaptım, şuan hala her oyunu sorunsuz bir şekilde ultra olmasada high ayarlarda oynayabiliyorum. Bundan 2 sene sonra bir değişim daha yapar yada belki aynısından bir adet daha alır sli düzenek ile tatminkar şekilde oyun oynamaya devam edebilirim.
    konsol almanın mantığı exc oyunlardır, bunun dışında pc'ye üstünlük sağlayabilcek hiçbir özellikleri bulunmamaktadır. Exc oyun haricinde bir konsolun rahatlığına da pc'de sahip olabilirsiniz. Alırsınız usb'den bağlanan bir joystick, kasayıda tv'ye bağlarsınız koltuğunuzda yada yatağınızda aynı şekilde oynarsınız. Hatta pc'ye has oyunlarda işin cabası olur(strateji rpg moba mmo..)

• quote:

Orijinalden alıntı: pustherif

3 sene sonra çöp olan bir pc sistemi olabilceğine inanmıyorum! Bu tamamen saçma bir düşünce bence. Asıl konsol 3 sene sonra çöp olur, çünkü parça değişimi mümkün değildir. Ama 3 sene sonra yeni nesil ekran kartı alıp pc ile devam edersiniz ve pc'nin ömrü 6 sene olmuş olur. Bu bahsettiğimi şuanda sağlamak hiçte zor değil, doğru işlemci ve anakart seçimi ile çok uzun ömürlü bir pc toplayabilirsiniz. Ben kendi sistemimi 2,5 sene önce topladım ve 6 ay önce ekran kartı değişimi yaptım, şuan hala her oyunu sorunsuz bir şekilde ultra olmasada high ayarlarda oynayabiliyorum. Bundan 2 sene sonra bir değişim daha yapar yada belki aynısından bir adet daha alır sli düzenek ile tatminkar şekilde oyun oynamaya devam edebilirim.
    konsol almanın mantığı exc oyunlardır, bunun dışında pc'ye üstünlük sağlayabilcek hiçbir özellikleri bulunmamaktadır. Exc oyun haricinde bir konsolun rahatlığına da pc'de sahip olabilirsiniz. Alırsınız usb'den bağlanan bir joystick, kasayıda tv'ye bağlarsınız koltuğunuzda yada yatağınızda aynı şekilde oynarsınız. Hatta pc'ye has oyunlarda işin cabası olur(strateji rpg moba mmo..)

parçadan anlayan birine benziyorsunuz şu sistem nasıl

Ka-rar Ve-re-mi-yor-um yardım edin :(

Ekran kartını novadan gigabyte windforce modelini almayı düşünüyorum gtx770 i

• quote:

yaw arkadaşlar ben bişey alıcam da karar veremedim ps4 mü alsam diyorum yoksa gtx770 li bir sistemmi toplasam her düşündüğümde olumlu olumsuz yanlar aklıma gelip sürekli fikir değiştiriyorum (örneğin: ps4 te oyunlar pahalı olur ve kontrolcüde zor oyun oynanır sonra exc. oyunlar aklıma geliyor ya da pc de hemen eskir para harcamaya değermi sonra klavye fare var müthiş grafikler var yüksek fps var )Anlayacağınız durum bu birde böyle bir sistem almış olsam ps4 kadar götürebilirmi bf4 fullhd full grafik 60 fps oynatırmı abartı oldu biraz ama

yerinizde olsam pc toplardım

770 de gayet güzel bir kart.

5 sene rahat gider!

• quote:

quote:

.)

Bence gayet güzel bir sistem olmuş, yanına gtx770 gelince de yeni nesil oyunlarda uçarsınız. işlemciniz için bir de soğutucu eklerseniz işlemci o.c edip daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Forumun sistem tavsiyeleri bölümünde bu liste ile konu açın ordaki üstadlar size benden daha iyi önerilerde bulunurlar eminimki.

• quote:

quote:

quote:

.)

Bence gayet güzel bir sistem olmuş, yanına gtx770 gelince de yeni nesil oyunlarda uçarsınız. işlemciniz için bir de soğutucu eklerseniz işlemci o.c edip daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Forumun sistem tavsiyeleri bölümünde bu liste ile konu açın ordaki üstadlar size benden daha iyi önerilerde bulunurlar eminimki.

İyi bir soğutucum var teşekkür ederim şimdiki işlemcim 40 dereceyi geçmiyor yük altında nasıl oluyor anlamadım ama sistemim imzamda yazıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: buchosss

quote:

Orijinalden alıntı: cagataykoroglu

Her amd logosu amd yi öne geçirecek olsa Tomb Raider da işe yarardı. O kadar reklam yaptılar neye yaradı?

Ben bu kanıya oyunda AMD logosu gördüğüm için varmadım , AMD destekli bir oyun olduğunu okuduğum için söyledim ki bu tabloya bakarak normalde çoğu oyunlarda 7870'den geride kalan 660'in önde olduğunu görüyoruz , hani beni şaşırtanda bu

Piyasaya bakarsan AMD destekli? bir çok oyun görüyoruz. Ancak AMD nin neyi desteklediği belirsiz. 660 in 7870 i geçmesi alpha olması ve sürücülerle ilgilidir. Oyun çıktığında sürücülerle denge sağlanıyor. 7850-7870 in arasına yerleşir.

• Yeni Dünya Düzeni (New World Order) a karşı koyamazsın. Bu teknoloji ile yarışılmaz. Uzun süre gitti ama PS3 de eskidi.. Eskittiler. Belki de eskimesi gerekti. Her şey hızla yenileniyor.

Burada dikkat etmen gereken nokta şu: Gerçekten ne istediğini bilmelisin. Paranın ziyan olacağından mı korkuyorsun? Seni ne akdar götüreceğini mi düşünüyorsun? Topladığın PC hakkını ne kadar verecek? PS4 gerçekten de fiyatına değer mi?... Bu sorular bitmez.

İkisinin de kendine göre olumlu olumsuz yönleri var..

Konsol alırsın, sistem gereksinimiydi kuruldu uğraşmazsın. Ama oyunlara devamlı ödemek zorunda kalırsın.
    Bilgisayar toplarsan, 2 sene içinde güncelliğinden kaybetmeye başlar. Ama çok amaçlıdır, işlevseldir, rahattır. Her şeyi kendin ayarlarsın.

Konsolun yeri elbette ayrıdır ama bence bilgisayar toplamak daha iyi bir seçimdir. Sistemin eskise de en azından güçlendirebiliyorsun. Onlarca amaç için kullanabiliyorsun. Oyunlarını istediğin şekilde seçip kurabiliyorsun arşivleyebiliyor bunları sonraki işletim sistemlerinde kullanabiliyorsun. Peki konsolda? Geriye dönük destek yok, ya da çok zayıf. Yeni oyunların çoğunu bir önceki konsol nesli için çıkarmayacaklar.. Ve.. Kontroller.. İster fare klavye ister kalite gamepadler.. Bilgisayar her zaman avantajlıdır..

Düzenleme sebep: Ekleme

Ayrıca, söylemeyi unuttum, 3 yıl önce topladığım sistemim.. O zamanlar PS3 alsaydım ne deişecekti şimdi. Sevdiğim oyunlar konsolda da var ben onları bilgisayarımda da oynadım. Ne oldu, sadece ekran kartım eskidi, onu değiştirdim şu an oynayamadığım oyun yok. Tüm ayarları yükseltmek zaten fantezi işi, en azından kısarak da olsa uzun süre topladığın bilgisayar da götürecektir seni..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alikiziltoprak -- 25 Haziran 2013; 0:40:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: alikiziltoprak

Yeni Dünya Düzeni (New World Order) a karşı koyamazsın. Bu teknoloji ile yarışılmaz. Uzun süre gitti ama PS3 de eskidi.. Eskittiler. Belki de eskimesi gerekti. Her şey hızla yenileniyor.

Burada dikkat etmen gereken nokta şu: Gerçekten ne istediğini bilmelisin. Paranın ziyan olacağından mı korkuyorsun? Seni ne akdar götüreceğini mi düşünüyorsun? Topladığın PC hakkını ne kadar verecek? PS4 gerçekten de fiyatına değer mi?... Bu sorular bitmez.

İkisinin de kendine göre olumlu olumsuz yönleri var..

Konsol alırsın, sistem gereksinimiydi kuruldu uğraşmazsın. Ama oyunlara devamlı ödemek zorunda kalırsın.
    Bilgisayar toplarsan, 2 sene içinde güncelliğinden kaybetmeye başlar. Ama çok amaçlıdır, işlevseldir, rahattır. Her şeyi kendin ayarlarsın.

Konsolun yeri elbette ayrıdır ama bence bilgisayar toplamak daha iyi bir seçimdir. Sistemin eskise de en azından güçlendirebiliyorsun. Onlarca amaç için kullanabiliyorsun. Oyunlarını istediğin şekilde seçip kurabiliyorsun arşivleyebiliyor bunları sonraki işletim sistemlerinde kullanabiliyorsun. Peki konsolda? Geriye dönük destek yok, ya da çok zayıf. Yeni oyunların çoğunu bir önceki konsol nesli için çıkarmayacaklar.. Ve.. Kontroller.. İster fare klavye ister kalite gamepadler.. Bilgisayar her zaman avantajlıdır..

Fikrin için teşekkür ederim iyice pc ye kaydı düşüncem 6 ay sonra benimsin pc

• Sherlock69 kullanıcısına yanıt
    Şuanki sistemin bile epey oyunda götürür seni. Haswell' li sağlam bir sistem toplarsın o zaman ;)

Yukarıdaki iletimde eklediğim kısmı da oku, anlarsın
  • quote:

Şuanki sistemin bile epey oyunda götürür seni. Haswell' li sağlam bir sistem toplarsın o zaman ;)

Okudum sağolasın iyi yazmışsın bu sistemim iyi ancak darboağz yapıyor ben eski sisteme uçuk bir kart taktım(sisteme göre) ondan bıktırdı mesela multide bf3 te high ta akıcı oynanmıyor monitörde kötü iyice battı benim pc sorunları da çıkınca artık yenileme zamanı geldi dedim

@Infernall

saol kararı verdim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sherlock69 -- 25 Haziran 2013; 0:46:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: .45 ACP

bugun ne kadar pahali bir pc toplarsan topla ps4 kadar omurlu olmayacaktir.

Durum rezalet umarım final sürümünde optimizasyon düzeltilir yoksa durum hiç iç açıcı değil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Okudum sağolasın iyi yazmışsın bu sistemim iyi ancak darboağz yapıyor ben eski sisteme uçuk bir kart taktım(sisteme göre) ondan bıktırdı mesela multide bf3 te high ta akıcı oynanmıyor monitörde kötü iyice battı benim pc sorunları da çıkınca artık yenileme zamanı geldi dedim

@Infernall

Yenisini toplayıncaya kadar iyi idare eder o. Yenisini toplamadan önce satarsın bütçeye katkı olur.

Darboğaz olayı çok kötü.. Q9550 ile GTX780 kullandığımı düşünemiyorum :) GTX660 ile bile zaman zaman GPU kullanımı %99 dan düştüğü oluyor.

• quote:

quote:

quote:

@Infernall

Yenisini toplayıncaya kadar iyi idare eder o. Yenisini toplamadan önce satarsın bütçeye katkı olur.

Darboğaz olayı çok kötü.. Q9550 ile GTX780 kullandığımı düşünemiyorum :) GTX660 ile bile zaman zaman GPU kullanımı %99 dan düştüğü oluyor.

bezdiren bir durum malesef

• quote:

quote:

quote:

quote:

@Infernall

bezdiren bir durum malesef

• quote:

Orijinalden alıntı: Infernall

bu test doğrumu?

quote:

Orijinalden alıntı: .45 ACP

bugun ne kadar pahali bir pc toplarsan topla ps4 kadar omurlu olmayacaktir.

bu sayfadan aldim resmi.islemci testi de var.

http://gamegpu.ru/action-/-fps-/-tps/battlefield-4-alpha-test-gpu.html

• öncelikle toplayacağın sistemin ileriye yönelik iyi donanımlardan kurulu olması çok önemli;

mesela psu; şu anda yetecek kadar psu alsan ilerde yapacağın ekran kartı upgrade de elinde kalabilir.
    anakart oc kabiliyeti yüksek ve son hd-ram veriyollarını desteklemesi şart.
    kasa yı mümkün olduğunca büyük alacaksın ki, ilerde kart vs sığma problemleri olmasın. donanımlar pişmesin. vs vs.

eğer güzel bir sistem toplarsan 3 sene sonra bile tek parça değişimi ile o kasanın ömrüne bir 2 sene daha katabilirsin.

ayrıca konsol, evet stabilite yönünden önde gözüküyor. pc de ise önün daha açık. duruma göre takılabilirsin, ne bileyim yeri gelir proje çizersin, yeri gelir torrent kullanırsın, yeri gelir sadece basitçe müzik dinlersin ne bileyim bu tip şeyler. bu kişisel bi tercih ama belli bi yaştan sonra konsol kullanmak yerine pc kullanmayı tercih ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rubenmartin -- 25 Haziran 2013; 10:57:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Infernall

durum hiç iyi değil msaa açık olmadan bu vaziyet hiç iyi değil eğer bu test doğruysa.

hd 5770 6870 gtx460 falan bu kartın sahiplerine yazık olacak.7850de sınıra düşmüş ama şu dikkatimi çekti titan 70 fps gtx680 56 fps diyor burda bir karışıklık var

Hocam, bu FPS rakamlarına karşılık oyunun sunduğu grafikler değecek mi..

Kaldı ki bu rakamlar ne kadar gerçek.. Geliştirilmesi daha sürüyordur belki de.. Oyun çıkıp, masaüstümde bu FPS değerini görmeden pek itibar etmiyorum ben.

Eğer gerçektende de böyle bir düşüş olursa oyun çıkınca ve mantıklı bir gerekçesi olmazsa, bunun sistem yükseltmeye azmettiren bir para tuzağı olduğu apaçık günyüzüne çıkar.

• Açgözlülüler de
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.