Şimdi Ara

Ka-rar Ve-re-mi-yor-um yardım edin :( (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
2
Favori
1.437
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam kart hakkında bilgim yok ama bu tür oyunları bana en kral pc yi verseler bile konsolda oynarım.Hem hiç kasma,parça değişme sorunu yok.Hem de arkadaşlarınla grup chat e geçip geyik,muhabbet yaparak oynamanın zevkini vermez diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DUKES

Pc diyenler saçmalıyor neden; Pc ye çıkan adam gibi güzel oyunların alayı optimizasyon özürlü(bf3+fc3+max payne3+hitman absolution+crysis3) bu tarz oyunları kasmadan rahatca(60fps ve üstü) oynamak için ayar kısmak yada sli&cf sistemler kurmak gerekiyor.Cunku tek kart bu tarz oyunları 1080p ultra 4x 16x ıstenılen hızda oynatamıyor.Ayar kıstıktan sonra oynamakta istemiyor insan o kadar para verdik birde ayar kısıyoruz olacak iş mi diyorsunuzSonra çift kart kullanayım en ıyısı dıyorsunuz ve macera burada baslıyor.İşlemci ona göre alınıyor power ona göre alınıyor + anakart ona gore yıne + soğutma + kasa vs derken ısı sorunu ve ses sorunu ile karşılıyorsunuz sonra fanlar değişiyor ayarlar yapılıyor control panelden grafık ayarları yapılıyor sonra tam oyuna gırecez bı foruma bakayım dıyorsunuz oda ne yenı drıver cıkmıs haydı onu kuruyorsun falan ayarları yapıyorsun yıne oyuna gıryorsun bu sefer oyunun cıft kart destegı olmadıgını olsa bıle scalıng ın dusuk oldugunu anlıyorsun sonra oyuna aıt patch aramaya baslıyorsun onu buluyorsun fakat asıl sorunun oyunun kuregınden oldugunu anlıyorsun neyse onun duzgun calısanının skıdrowunu bulduktan sonra oynunun menuse gırıyorsun ayarları full yapıyorsun oyuna gırıyorsun gozun fpslerde 50-60 arası gıdıp gelıyor bır ıkı ayar kısıyorsun sonra oynamaya baslıyorsun ama ne hıkmetse gozun sureklı fps de ve sıcaklıklarda acaba kaca dustu fps en dusuk kac gordum dıye bakıyorsun.Oyunu oynuyorsun ama aklın baska yerde sonra sıcaklıklara bakıyorsun onlar normal ama kasadan jet motoru sesı gelmeye baslıyor hadı fanların hızını bıraz dusureyım dıyorsun bu sefer sıcaklıktan oyunun ortasında pat kıtlenıyor ekran kartı oc sı kaldırmıyor resetı cakıyorsun sonra wın gelınce oc yı dusuruyorsun tekrar oyuna gırıyorsun ve oyle bır aksıyon sahne gelıyor kı 60lardan 25lere kadar dusuyor fps sonra ıste boyle duse kalka oyun oynadık dıyoruz

Konsol secımı yapanlar; Kendıne has oyunlarının zevkıne varıyorlar ama kol ıle fps yada tps oynamak alısık olmayanlar ıcın zor gelıyor.Oyunu alıyorsun takıyorsun cd gozune ve dıyor kı 500mb lık update ı var onu guncellıyorsun cat oyun karsında ne ayar yapılıyor ne baska bırsey oyununu oynuyorsun ne fps ne sıcaklık ne ses hıcbırı yok ohhh mıss

Pc ye kac para harcadın; Mın 4000tl max 5000tl (770sli + 4770k + 8gb 2133mhz ram + ssd + kasa + psu + sogutma + anakart + fanlar ve fan kontrolcu +dvdrw)
    Konsola ne kadar harcadın: MIn 1500tl max 2000tl (uncharted 4 + gt6 + mgs5 + pes 2014 )

Varya bundan iyi özetlenemezdi gerçekten ben o zaman ps4 almaya karar verdim

• quote:

Orijinalden alıntı: Sherlock69

quote:

Pc diyenler saçmalıyor neden; Pc ye çıkan adam gibi güzel oyunların alayı optimizasyon özürlü(bf3+fc3+max payne3+hitman absolution+crysis3) bu tarz oyunları kasmadan rahatca(60fps ve üstü) oynamak için ayar kısmak yada sli&cf sistemler kurmak gerekiyor.Cunku tek kart bu tarz oyunları 1080p ultra 4x 16x ıstenılen hızda oynatamıyor.Ayar kıstıktan sonra oynamakta istemiyor insan o kadar para verdik birde ayar kısıyoruz olacak iş mi diyorsunuzSonra çift kart kullanayım en ıyısı dıyorsunuz ve macera burada baslıyor.İşlemci ona göre alınıyor power ona göre alınıyor + anakart ona gore yıne + soğutma + kasa vs derken ısı sorunu ve ses sorunu ile karşılıyorsunuz sonra fanlar değişiyor ayarlar yapılıyor control panelden grafık ayarları yapılıyor sonra tam oyuna gırecez bı foruma bakayım dıyorsunuz oda ne yenı drıver cıkmıs haydı onu kuruyorsun falan ayarları yapıyorsun yıne oyuna gıryorsun bu sefer oyunun cıft kart destegı olmadıgını olsa bıle scalıng ın dusuk oldugunu anlıyorsun sonra oyuna aıt patch aramaya baslıyorsun onu buluyorsun fakat asıl sorunun oyunun kuregınden oldugunu anlıyorsun neyse onun duzgun calısanının skıdrowunu bulduktan sonra oynunun menuse gırıyorsun ayarları full yapıyorsun oyuna gırıyorsun gozun fpslerde 50-60 arası gıdıp gelıyor bır ıkı ayar kısıyorsun sonra oynamaya baslıyorsun ama ne hıkmetse gozun sureklı fps de ve sıcaklıklarda acaba kaca dustu fps en dusuk kac gordum dıye bakıyorsun.Oyunu oynuyorsun ama aklın baska yerde sonra sıcaklıklara bakıyorsun onlar normal ama kasadan jet motoru sesı gelmeye baslıyor hadı fanların hızını bıraz dusureyım dıyorsun bu sefer sıcaklıktan oyunun ortasında pat kıtlenıyor ekran kartı oc sı kaldırmıyor resetı cakıyorsun sonra wın gelınce oc yı dusuruyorsun tekrar oyuna gırıyorsun ve oyle bır aksıyon sahne gelıyor kı 60lardan 25lere kadar dusuyor fps sonra ıste boyle duse kalka oyun oynadık dıyoruz

Konsol secımı yapanlar; Kendıne has oyunlarının zevkıne varıyorlar ama kol ıle fps yada tps oynamak alısık olmayanlar ıcın zor gelıyor.Oyunu alıyorsun takıyorsun cd gozune ve dıyor kı 500mb lık update ı var onu guncellıyorsun cat oyun karsında ne ayar yapılıyor ne baska bırsey oyununu oynuyorsun ne fps ne sıcaklık ne ses hıcbırı yok ohhh mıss

Pc ye kac para harcadın; Mın 4000tl max 5000tl (770sli + 4770k + 8gb 2133mhz ram + ssd + kasa + psu + sogutma + anakart + fanlar ve fan kontrolcu +dvdrw)
    Konsola ne kadar harcadın: MIn 1500tl max 2000tl (uncharted 4 + gt6 + mgs5 + pes 2014 )

Varya bundan iyi özetlenemezdi gerçekten ben o zaman ps4 almaya karar verdim

Gerçekleri anladığında çok geç olacak

• Yaw ben bu yüzden kararsız kalıyorum her ikiside harika aletler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sherlock69 -- 27 Haziran 2013; 21:56:02 >
  • Yukarda arkadasin uzun uzun yazdigi durumlarla ilgili olarak biseyler yazmak istiyorum;
    Oyun oynama isi, hicte oyle arkadasin anlattigi gibi degil bence, once steam'e girer %75 indirimle oyunu 10 dolara alirsin(sonra kurekle kirekle ugrasman gerekmez!) Aldigin orjinal oyun zaten son patchinde oluyor. Sonra zevk almak icin aldigin oyunu aciyorsun, ve zevkine bakiyorsun, fps degerlerine degil! Oyun oynama isini s.dik yarisina cevirmek yerine efendi efendi oynayinca hicte bu tarz sorunlar yasamiyorsun. Konsolu exc oyunlari icin al, ama bahsedilen sorunlar herkesin yasadigi seyler degil, en azindan ben yasamiyorum.
    Iyi forumlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar hepinize tşkler :D çok düşündüm ps4 daha cazip geldi gamepad dışında :D
  • quote:

Arkadaşlar hepinize tşkler :D çok düşündüm ps4 daha cazip geldi gamepad dışında :D

770 li bi sistem kurman imkanın varsa ve konsol alıyosan fazla bişey demeye gerek yok
  • quote:

Yaw ben bu yüzden kararsız kalıyorum her ikiside harika aletler

Sana kalmış, biz gerekçelerimizi yazdık tavsiyelerimizin. Önemli olan pişman olmayacağın seçimi yapmak.
  • daha ilginc birşey söyliyim size imzamdaki sistemi kullanıyorum bütcem 2500-3000

sizce i7 4770k +msi gd65+gtx 770 lü sistemmi kurayım yoksa ortalama 2500 ü bulacak ps4+ xbox one mı alayım ?
  • Ben artık garfiklere takılmamaya karar verdim babamla koltuğa yayılıp oyun oynayamadıktan sonra pek bi önemi yok kesin kararım ps4 oldu hepinize teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: buchosss

quote:

Orijinalden alıntı: .45 ACP

bugun ne kadar pahali bir pc toplarsan topla ps4 kadar omurlu olmayacaktir.

Ka-rar Ve-re-mi-yor-um yardım edin :(

Bu tablo da yanlışlık olabilir mi ? Bildiğim kadarıyla bf4 AMD destekli bir oyun . GTX660 HD7870 ' den nasıl daha fazla performans alabilir ? Normal oyunlarda alamıyorken bu oyunda GTX660'ın öne geçmesi şaşırtdı beni açıkcası . GTX660 Tİ zaten HD7950'İ bile geçmiş

hd 7950 nın 800 gpu saat hızında olan ılk çıkan kartları ıle testı almışlardır.
    satılanlar 900 gpu saat hızında ki; bu fark o yuzdendır.
    zaten bu test ınceleme sıteleri hd 7950 ye hep üvey evlat muamelesı yapıyorlar.

• Pc oyuncularının olduğu yere, ps4 mü, pc diye mi sorarsan, alacağın cevap tabi ki, pc olacaktır.Artık ps4 her oyunu full hd çalıştıracak ve bir çoğu 60 fps olacak.Artık aradaki tek fark benim 60 fps'de oynadığım oyunu sen 120 fps de oynayıp mutlu olacaksın.Ama halbu ki aynı oyunu oynuyor olacağız.Bir sonraki nesil konsolar gelene kadar, ps4'ten 10 kat daha güçlü bir sistemde toplasan oynayacağın oyunlar konsol portu olacaktır.Bende de sistem var.Ps3 versiyonu ile pc versiyonu arasında çok farklar göremedim.Tek gördüğüm ps3'de ki oyunun hormonlusunu oynuyoruz.Tabi hakkını yemiyeyim, bf3'ü bunun dışında tutuyorum.En fazla onda fark vardı.Tabi multiplayer için diyorum bunu.Singleplayer yine hormonlu kategorisine giriyordu.Fark dediğin zaman böyle bir şey olacak.İlk gördüğünde göreceksin farkı.Orasını burasını inceleyip farkı aramak gibi olmayacak.
    Misal
    Psvita,psp farkı.
    Ben de zamanı geline pc toplayacağım ama 5 sene sonra.Fark iyice açılmaya başladığı zaman.4k tv'im olursa onda 60 fps oynatabilen kartlar çıktığı zaman.Şimdi alınan kartlar ile ps4 arasındaki farkı görmek için, mikroskop ile bakmak zorunda kalacağız.O yüzden değmez.Tabi son karar sizin.

• 660Tİ az da değil 6-7 fps fark atmış , oyun 2 gb den fazla yiyor gözüküyor diğer testlerinde ona rağmen 2gb lık 660ti'nin önde olması ve 7950 karşısında önde olması çok enterasan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi D.Garp -- 28 Haziran 2013; 14:15:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GT_55

Pc oyuncularının olduğu yere, ps4 mü, pc diye mi sorarsan, alacağın cevap tabi ki, pc olacaktır.Artık ps4 her oyunu full hd çalıştıracak ve bir çoğu 60 fps olacak.Artık aradaki tek fark benim 60 fps'de oynadığım oyunu sen 120 fps de oynayıp mutlu olacaksın.Ama halbu ki aynı oyunu oynuyor olacağız.Bir sonraki nesil konsolar gelene kadar, ps4'ten 10 kat daha güçlü bir sistemde toplasan oynayacağın oyunlar konsol portu olacaktır.Bende de sistem var.Ps3 versiyonu ile pc versiyonu arasında çok farklar göremedim.Tek gördüğüm ps3'de ki oyunun hormonlusunu oynuyoruz.Tabi hakkını yemiyeyim, bf3'ü bunun dışında tutuyorum.En fazla onda fark vardı.Tabi multiplayer için diyorum bunu.Singleplayer yine hormonlu kategorisine giriyordu.Fark dediğin zaman böyle bir şey olacak.İlk gördüğünde göreceksin farkı.Orasını burasını inceleyip farkı aramak gibi olmayacak.
    Misal
    Psvita,psp farkı.
    Ben de zamanı geline pc toplayacağım ama 5 sene sonra.Fark iyice açılmaya başladığı zaman.4k tv'im olursa onda 60 fps oynatabilen kartlar çıktığı zaman.Şimdi alınan kartlar ile ps4 arasındaki farkı görmek için, mikroskop ile bakmak zorunda kalacağız.O yüzden değmez.Tabi son karar sizin.

Evet bende tam böyle düşünüyorum 5 sene sonra aynı paraya daha iyi bir pc toplanabilir o zamana kadar ps4 istenen grafiği vererek götürür.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: GT_55

Pc oyuncularının olduğu yere, ps4 mü, pc diye mi sorarsan, alacağın cevap tabi ki, pc olacaktır.Artık ps4 her oyunu full hd çalıştıracak ve bir çoğu 60 fps olacak.Artık aradaki tek fark benim 60 fps'de oynadığım oyunu sen 120 fps de oynayıp mutlu olacaksın.Ama halbu ki aynı oyunu oynuyor olacağız.Bir sonraki nesil konsolar gelene kadar, ps4'ten 10 kat daha güçlü bir sistemde toplasan oynayacağın oyunlar konsol portu olacaktır.Bende de sistem var.Ps3 versiyonu ile pc versiyonu arasında çok farklar göremedim.Tek gördüğüm ps3'de ki oyunun hormonlusunu oynuyoruz.Tabi hakkını yemiyeyim, bf3'ü bunun dışında tutuyorum.En fazla onda fark vardı.Tabi multiplayer için diyorum bunu.Singleplayer yine hormonlu kategorisine giriyordu.Fark dediğin zaman böyle bir şey olacak.İlk gördüğünde göreceksin farkı.Orasını burasını inceleyip farkı aramak gibi olmayacak.
    Misal
    Psvita,psp farkı.

Evet bende tam böyle düşünüyorum 5 sene sonra aynı paraya daha iyi bir pc toplanabilir o zamana kadar ps4 istenen grafiği vererek götürür.

atari oynar gibi, pixel-pixel oynamak istiyor isen götütür.

• quote:

Orijinalden alıntı: pustherif

Yukarda arkadasin uzun uzun yazdigi durumlarla ilgili olarak biseyler yazmak istiyorum;
    Oyun oynama isi, hicte oyle arkadasin anlattigi gibi degil bence, once steam'e girer %75 indirimle oyunu 10 dolara alirsin(sonra kurekle kirekle ugrasman gerekmez!) Aldigin orjinal oyun zaten son patchinde oluyor. Sonra zevk almak icin aldigin oyunu aciyorsun, ve zevkine bakiyorsun, fps degerlerine degil! Oyun oynama isini s.dik yarisina cevirmek yerine efendi efendi oynayinca hicte bu tarz sorunlar yasamiyorsun. Konsolu exc oyunlari icin al, ama bahsedilen sorunlar herkesin yasadigi seyler degil, en azindan ben yasamiyorum.
    Iyi forumlar

Steam e gırıp 10 dolara oyun alıyormussun resmen dupeduz palavraYenı cıkan bır oyunu nereye 10 dolara alıyorsun fc3 ılk cıktıgında kac paraydı hocam?Bf3 premıum ılk cıktıgında kac paraydı?Ayrıca ben 670 slı + 690 + 660ti sli kullandım ve tek kart kesınlıkle yetmıyordu bu optımızasyon ozurlu oyunlaraZevk alabılmek ıcın oyundan once oyunun kasmasını engellemeye calısıyorsun.Ilk mesajımda belırtmıstım.Bahsedılen sorunlar herkesın yasadıgı sorunlar sen forumu bıraz arastır sonra yorum yap

• AMD/Nvidia destekli demek rakip bir iki hafta sonra yeni sürücü çıkartıp oyundaki perfomansı iyi kötü eşitlemek demek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IG -- 28 Haziran 2013; 17:22:02 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: pustherif

Yukarda arkadasin uzun uzun yazdigi durumlarla ilgili olarak biseyler yazmak istiyorum;
    Iyi forumlar

Steam e gırıp 10 dolara oyun alıyormussun resmen dupeduz palavraYenı cıkan bır oyunu nereye 10 dolara alıyorsun fc3 ılk cıktıgında kac paraydı hocam?Bf3 premıum ılk cıktıgında kac paraydı?Ayrıca ben 670 slı + 690 + 660ti sli kullandım ve tek kart kesınlıkle yetmıyordu bu optımızasyon ozurlu oyunlaraZevk alabılmek ıcın oyundan once oyunun kasmasını engellemeye calısıyorsun.Ilk mesajımda belırtmıstım.Bahsedılen sorunlar herkesın yasadıgı sorunlar sen forumu bıraz arastır sonra yorum yap

Hocam forumu arastirmama gerek yok, ben kendi tecrubelerime dayanarak yazarim yazdiklarimi, ve ben bahsettiginiz sorunlari yasamadim, belki bunda sizin gibi sli yada cf sistem kullanmamamin vede hersey ultrada olcak takintim olmamasinin etkisi vardir. Elimdeki kart gtx670, ondan oncede gtx460 kullaniyordum, fraps, afterburner tarzi programlari kullanmiyorum, oyunda akicilik sorunum varsa AA kisiyorum, olmadi high'a aliyorum ve oynamaya devam ediyorum. Bu sekilde fc3, bf3, metro 2033, nfs2013, simcity, diablo3... oyunlarini gayet zevk alarak oynadim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• @SaLVaToRe

Aynen hocam. Ben de 660Ti ve HD 7950 incelemelerine baktım biraz. 660 Ti önde gidiyordu. Sonra fark ettim ki HD 7950 stok hızda yani 800 MHz'deymiş. 660 Ti ise Asus'un özel tasarımlı overclocklu haliymiş. Hatta hızı 1000 MHz'in üzerindeydi. HD 7950'yi 900 MHz yapsak geçecek. 1000-1100 aralığında ise GTX 660 Ti'ı tokat manyağı yapar. Ama 660 Ti'ın pek bir overclock şansı yok. Çünkü zaten saat hızı yüksek oluyor.

@Sherlock69

Hocam bence PC toplayın. Bazı arkadaşlar çok abartmışlar. Ben HD 7950 ile sistem kurdum. Mesela Crysis 3 Beta çıktı. Beta'yı kurdum. Ayarları High yapıp keyfime baktım. Grafikler muazzam geldi o haliyle. Very High denemeye bile tenezzül etmedim. Zaten ne kadar fark olabilir ki iki seçeneğin arasında. Millet hafif farklar için 1000 dolar ödüyor. Hiç olmazsa 2-3 sene sonra ekran kartını değiştirip devam edersiniz.

Konsol alsanız ne olacak? Kendinize hangi ayarlar verilmişse o ayarlarda devam edeceksiniz. Tamam sabit 30 FPS olacak ama grafikler bir kaç sene sonra yine geriye düşecek. Sorun 30 FPS ise PS3'de 30 FPS yapıyor. Ya da HD 6850/7770 ile low ya da medium ayarlara alıp yine 30 FPS üstü oyanıyor.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.