Şimdi Ara

^^K Serisi İşlemcileri KırbaçlayaN o.c Değerlerini Paylaşanlar Kulübü^^ (32. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
762
Cevap
17
Favori
23.873
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Rica Ederim, Hayırlısı olsun hocam Cpu %100 de ise limitinin dibine vurmuşsunuz demek gpu dan biraz kısarsanız düşecektir , gpu ya yüklediğiniz zorluğun ceremesini CPU da çekiyor aynı zamanda..
  • Psycho53 P kullanıcısına yanıt
    Aynen oyle hocam, voltaji ellemedim 1.32 de zannedersem ,simdi evde degilim kontrol edemiyorum.bios ayarlarindan 3000 mhz 'e aldım bana misin demedi.Bende şaşırdım.

Anakartim z170a-pro.

Bundan evvel z77 sabertooth vardi,i5 3570 k ile hemen mavi ekran aliyordum oynamaya gelmiyordu degerlerle.Asus anakartlarda oc sanki daha zor oluyor.
  • Newresim kullanıcısına yanıt
    ddr3 ve yonga farkıdır hocam o :) ddr3 de voltaj doyumu yoktu ramlerde. Eğer bahsettiğiniz ram oc ise,

Cpu'da ise ben 3 nesildir yapıyorum cpu takoz çıkmadıkça bir problem olmuyor genelde birtek bu haswell den sonra bios işleri değişik renkler kazandı , yeterli testleri yapılıp fixlenmiş bioslar malesef çıkamıyor intel in aceleci cpu çıkarma isteğine ve yeni soket düzenine veriyorum adamlarada hak vermek lazım 1 yıl geçiyo ama nihayetinde düzeltiyorlar tüm firmalar biosdan muzdarip

ayrıca ddr4 çipleriniz iyi denk gelmiş demekki 3200 düzeyinde 1.32v ~v1.35 volt aralığında rahatlıkla çalışabiliyor ramler ddr4 ün güzel yanı düşük voltaj gereksinimi cpu 'da da aynı şekilde Dımm bölümünde voltaj gerilemesine sebep olan bir teknoloji bence çok güzel oldu bu , ama işte gelin görünki her teknoloji güzellik kadar sorunda getiriyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Psycho53 -- 8 Kasım 2016; 15:12:9 >
    yeniden cok tesekkür ederim ilgi ve alakaniz icin. Aldim i7 6700k yi kurdum bir kac test yaptim memnunum su an gpu kullanimi bütün oyunlarda yüzde 99 cpu 60-65 arasi degisiyor sicakliklarda 55-60 civari
  • Xender_Cage kullanıcısına yanıt
    Rica ederim hayırlı olsun hocam.. Gpu yu %60 larda kullandığınıza göre 6600k da limitlerini max kullanamıyordunuz cpu yetmiyordu , şimdi gpu limitlerle Cpu rahat en temizi iyi günlerde kullanmanız dileği ile..
    aynen öyle oldu yetmedi son cikan 3 oyuna gta division ve bf1 :) ben de en cok onlari oynuyordum zaten kafamda vardi aldim gectim. Simdi icim rahat oynarim
  • Xender_Cage kullanıcısına yanıt
    Dogru hareket etmissiniz. artik yeni oyun motorlari islemcileri de aktif olarak kullanmakta. i5 islemcinin 4 cekirdegi full oc ile anca yetiyor 1080p monitorlere.
    Ozellikle division da ne kadar cekirdek varsa full calisiyor. o yuzden cok cekirdekli islemcilerle yurumek, gelecekte olusabilecek darbogazin onune gececektir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4.7 çıkarttım yok kasıyor makina anlamadim youtubeda bir video gördüm . benim anakart ile işlemciye o.c yapiyor kız yok abi 2 gün bile dayanmadi makina 4.5 çektim işlemci kaldırmıyormu nedir manuel olarak doğru şekilde ayarlamak lazım.

16 gb 3200 mhz corsair domi ram
    i7 6700k
    asus max hero anakart var
    750m psu.

şuan 4.5 4.7 için destek lazım xmpde yaptım şuan diğer türlü yaptığımda feci şekilde kasmaya başlıyor pc oyunlarda felan.
    gerçekten öyle voltaj doyumu yokmuş o cihazlarda.Ramlere şimdilik 3000 yeter diye düşünüyorum.Testlere biraz daha devam edeceğim 5 ghz gibi değerlere çıkarsam sonuçları paylaşırım.
  • Sebastian Insane kullanıcısına yanıt
    İmzanızda SSD göremedim işletim sistemi ve oyunların HDD de oldugunu var sayıyorum önce bir harddisk e sektör taraması yapın , paylaşın sonra sadece overclock yapınca ortaya çıkan birşey ise bu farklı şekilde yardımcı olmaya çalışabilirim
  • Ramler 3.2 GHZ'e kadar çıktı 1.36v da.

CPU 50 k çarpana aldım , 1.410 volta kadar zorladım yemedi.Daha yüksek vermeyede ürküyorum.Şimdilik rekorum kalsın 49 çarpanda belki ilerde tekrar denerim.
    İyi vurdurmuşsunuz hocam , gpu yu 6700k dan kullandığım için ellemiyorum onu.. ekran kartını sattım yenisinide iade ettim almaya üşeniyorum şimdi alırsam tekrar pc toplarım falan diye frenliyorum kendimi benden uzak artık çok masraf ettim..

Çok imkansız gibi görünen extreme durumlarda core çarpan atlaya bilir cache o.c ile arasında inanılmaz bir ilişki var , regülatör ve beslemeleri Core/cache olarak bir. Extreme e kaçmaz isterseniz 6700k nın içinde ekstra regülatör var diye biliyorum bios ayarlarından overclock durumuna göre aktif pasif yapılan çok ayarvar , 3770k gibi değil artık buralar çok karıştırdılar ince ayarlarla olmaz gibi görürken bir anda değişik ayarlar çarpanı yaşatada biliyor söndürede biliyor , en temizi düşük ram ile test edin , core Çarpandan sınıfta kalmıyorsa devam edersiniz denemeye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Psycho53 -- 9 Kasım 2016; 2:58:38 >
    yani ramlerin üzerindeki ocnin cpunun ocsini etkilediğini söylüyorsunuz.Denemek lazım Ramleri düşürüp.Yarın bakarım belki işlemciyide yeni aldım çöp olmasını istemiyorum.

Ekran kartsız yaşanmaz hocam aman diyim. Size şöyle en güzelinden bir gtx 1080 takdim edelim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Psycho53

İmzanızda SSD göremedim işletim sistemi ve oyunların HDD de oldugunu var sayıyorum önce bir harddisk e sektör taraması yapın , paylaşın sonra sadece overclock yapınca ortaya çıkan birşey ise bu farklı şekilde yardımcı olmaya çalışabilirim

ssd var 3 tane corsair de işletim sistemi corsair force lee corsair force sandisk 3 tane var.
    kendisini iade ettim zaten hocam.. 5.500 a patladı monitörle , monitör hayellerimi yıktı gtx 690 dan sonra aradığımı bulamadım dünyanın parasınıda verip mutlu olmayınca koydum dağıttım iade ettim monitörle kartı
    Naptin sen reyiz ya
    Malesef hocam böyle oldu işte geldi başımıza bir kısmet diyelim helal paramızla mutlu olamadık hayırlısı diyorum.. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Psycho53

2400 mhz ramleri 3000 e mi overclock layıp kullanıyorsunuz şuan aktif gördüğümüz hızda 3 ghz ise ramler çok güzel son 4,5 bios update inden sonra denemedim gerçi , asus boardlarda ve birçok bordda bios sıkıntısı çıktı xmp uyuşmuyor , yüksek ram frekansları sorun çıkarıyor self test boot.. açılışta errorda kalıyordu vs.. hep bios yazılımı belki bu mhz sorununuda fix lemişlerdir zamanla..

Bios yazılımı konusunda msi anakartlara çağ atlattı hala diğer firmalar msi bu stabil bioslarından üretemiyorlar asus okadar çaresiz kaldıkı msi bu şahane biosları karşısında bios flashback çikardi düzeltemediklerinde insan geri alsın bios die halada stabil bios çkiaramiyor asus ve diğer firmalar bios yazılımında msi numberone kim ne derse desin elime her çeşit anakart geçti kullandım

• quote:

Orijinalden alıntı: Newresim

yani ramlerin üzerindeki ocnin cpunun ocsini etkilediğini söylüyorsunuz.Denemek lazım Ramleri düşürüp.Yarın bakarım belki işlemciyide yeni aldım çöp olmasını istemiyorum.

Ekran kartsız yaşanmaz hocam aman diyim. Size şöyle en güzelinden bir gtx 1080 takdim edelim.

Ramler Cpuyu o.c şu anlamda etkiler mesela 2400mhz 1.65v ram kullanıyorsunuz işlemciniz 1.4v 4.8ghzde stabil diyelim 1600mhz 1.5v ram kullanıyorsanız 1.350v stabilite yakalayabiliyorsunuz ddr3 lerde böyle ddr4 nasıl bilmiyorum mesela üst düzey cpu overclockcularana bakın hep low profil voltajlı ramleri kullanırlar daha az voltajda daha üst seviye yakalamak için .Xmp modu işlemciye giden voltaj gerçekten artırıp ısı sebep oluyor manuel girip deneyin inanın en az 4derece daha serin olcaktir işlemciniz

• Overlord7134 kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam..

Xmp yi ısı için hiç kontrol etmemiştim.. , asus a da güvenmediğimden xmp açıyorum direk kendim timing yazmiyacaksam oto asusa bırakmam ramleri..

Şöyleki , ddr4 lere kadar iş böyleydi yüksek kapasiteli ve yüksek voltajlı ramler cpu yu yorar fazla voltaj isteği doğururdu ddr4 de şimdi voltajlar yaklaşık 0.25~30 ddr3 muadillerine göre düştü Burda bios çok etkili olsada Vccın gibi ana giriş değerleri core o.c de nekadar etkili ise , ramlerin frekansına göre çevre beslemeleri , cpu içindeki Dımm çekirdek bölümü gibi , anakarta değilde cpu'ya besleme yapmanız gerekiyor , Bariz şekilde düşük frekanslarda cpu daha iyi çarpan arttırıyor,

Çünkü Bus hızı belli onun üzeri Sadece Ram i o.c etmiyor.. İşlemciyide zorluyor ve komple bütün sistem arasında timinglerede bağlı olarak veri trafiği mb/s Olarak hızlanıyor hali ile çarpanı vereyim biraz Vccın tampon , biraz core V. arttırayım kadar basit olmuyor ram frekansı birebir etkiler cpu o.c yi yıllardır söylerim çokça inanmayan olmuştu zamanında..

• 
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.